poster

Tichý Američan

 • USA

  The Quiet American

 • Německo

  Der stille Amerikaner

 • Slovensko

  Tichý Američan

 • Velká Británie

  The Quiet American

Drama / Válečný / Romantický

USA / Německo / Austrálie, 2002, 101 min

Režie:

Phillip Noyce

Předloha:

Graham Greene (kniha)

Střih:

John Scott

Scénografie:

Roger Ford

Masky:

Anita Morgan

Kostýmy:

Norma Moriceau
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ***

  Příběh je zajímavý, herci velmi slušní, hudba krásná, ale přesto snímek působí rozvláčným a plochým dojmem. Vztah mezi hlavními hrdiny je nejasný, jediný přesvědčivý je Michael Caine, kterému jeho lásku i bolest věřím.(13.8.2005)

 • castor
  ***

  Oblíbené téma milostného trojúhelníku, trocha politiky, ale upřímně mi chybělo napětí, hlavní postavy ve mně nevyvolaly nějaké sympatie.. Pilířem zde byl kvalitní příběh (Graham Greene) a herecké výkony. Od Michaela Caine se to stává samozřejmostí, ale velmi překvapil herec velehloupých komedií Brendan Fraser, čiší z něho charisma a dramatické ambice. A je jenom dobře, že to je po delší odmlce Noyceho nehollywoodský (tudíž malý, milý) film.(8.1.2006)

 • Terva
  ***

  Dva muži uprostřed války o svobodu jedné země a vlastnictví jedné ženy. Michael Caine a Brendan Fraser v adaptaci legendárního románu Grahama Greenea. Ocenění: Oscar '02 - nominace: hlavní herec (M. Caine) Zlaté glóby - nominace: herec v dramatu (M. Caine) BAFTA - nominace: hlavní herec (M. Caine) MFF Bangkok - herec (M. Caine) London Critics Circle Film Awards - herec (M. Caine), režie (zároveň za film Rabbit-Proof Fence) National Board of Review - režie (zároveň za film Rabbit-Proof Fence San Francisco Film Critics Circle - herec (M. Caine), režie (zároveň za film Rabbit-Proof Fence Satellite Awards - herec v dramatu (M. Caine společně s D. Day-Lewisem za film Gangy New Yorku) ....Scénář : Christopher Hampton a Robert Schenkkan. Kamera : Christopher Doyle. Hudba : Craig Armstrong - Ocenění 2003 - World Soundtrack Awards - nominace (za píseň "Nothing In This World") http://www.youtube.com/watch?v=2wyOpoaw08k CITÁT - Mrtví jsou nezanícení, nemají zaujetí pro nic..........(18.5.2011)

 • sepp
  ***

  Nadherna adaptace klasickeho dila G.Greena, kteremu ale chybi jakasi jiskra. Presto ale vykon M.Caina je dokonaly a B.Fraser dokazuje, ze umi zahrat i vazne role.(7.9.2003)

 • Lynn
  ****

  Film, kde se objeví Michael Caine snad ani nemůže být špatný (s výjimkou Slečny drsňáka). Překvapivě výborný byl i Brendan Fraser, kterého si spojuji spíše s filmy typu Mumie či Dožeň co se dá. V Tichém Američanovi dostal velice dobře napsanou roli. Vůbec celý film o tom, co všechno předcházelo válce ve Vietnamu je výborný. Sice má pár drobných chybek, ale v celkovém kontextu jde o prvotřídní film, který vřele doporučuji.(6.3.2005)

 • - Michael Caine soutěžil o Zlatý glóbus v kategorii nejlepší výkon herce v dramatu. (Terva)

 • - Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Spy. (MikaelSVK)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Grahama Greena. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace