Tichý Američan

Masky:

Anita Morgan

Kostýmy:

Norma Moriceau

Lepší než cokoli, co Phillip Noyce předvedl v Hollywoodu. Podivné vztahy netradičního trojúhelníku jsou zajímavější než jsem čekal. Michael Caine je standardně dokonalý, ale Brendan Fraser mě příjemně šokoval.(22.7.2003)

Oscar 1 nominace: Herec HR - Michael Caine(3.3.2004)

Nadherna adaptace klasickeho dila G.Greena, kteremu ale chybi jakasi jiskra. Presto ale vykon M.Caina je dokonaly a B.Fraser dokazuje, ze umi zahrat i vazne role.(7.9.2003)

Jeden z důkazů toho, že Brendan Fraser by se neměl bát vážných rolí. V kombinaci s rozvážným Cainem je jejich sžíravá žárlivá chemie napínavá téměř k nesnesení. Kdyby i onen předmět sváru v podobě krásné Vietnamky byl o něco výraznější, měl by Noyce na kontě kousek vpravdě mistrovský. Ta atmosféra tajemného Saigonu přesto zůstává v srdci zatraceně dlouho.(25.1.2006)

Příběh je zajímavý, herci velmi slušní, hudba krásná, ale přesto snímek působí rozvláčným a plochým dojmem. Vztah mezi hlavními hrdiny je nejasný, jediný přesvědčivý je Michael Caine, kterému jeho lásku i bolest věřím.(13.8.2005)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Grahama Greena. (Terva)

• - Michael Caine vyhrál na Mezinárodním filmovém festivalu v Bangkoku cenu Kinnaree v kategorii nejlepší herec. (Terva)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Spy. (MikaelSVK)