Reklama

Reklama

Před 14 lety doktor Canter vymyslel takzvané náhradníky. Jsou to roboti, kteří vypadají jako lidé. Každý z nich má svého operátora, tedy člověka, za kterého a pod jehož vedením jednají. Operátor sedí doma ve svém relaxačním křesle a na náhradníka je napojen elektronicky. Prostřednictvím náhradníků, kteří vždy vypadají jako mladí krásní lidé, prožívají svůj každodenní život. Lidé už vůbec nevycházejí na ulici. „Otec“ náhradníků, doktor Canter, byl s ostudou vyhozen z firmy VSI, která je vyrábí, a stáhl se do ústraní. Ještě stále jsou však lidé, kteří s používáním náhradníků nesouhlasí. Ti jsou separováni na zvláštním místě, kterému se říká území Dredů, a vede je takzvaný Prorok. Zdá se, že používání náhradníků má minimálně jednu výhodu, a to snížení kriminality téměř na nulu. Jednoho dne se však všechno změní... Muž jménem Strickland s novou neznámou zbraní odstraní jednoho náhradníka, ale zároveň tím zabije i jeho operátora. Shodou okolností jde o studenta Canter, syna vynálezce náhradníků. Vraždu zde neměli již několik let a agent FBI Greer zahajuje vyšetřování. On sám také používá náhradníka a žije bezútěšný život v osamění. Před lety jim s manželkou zemřel při autonehodě jediný syn a nyní je každý z nich zavřený ve svém pokoji na svém relaxačním křesle a za pomoci náhradníků žijí své osamělé životy. Greer spolupracuje se svou parťačkou Petersovou. Zjistí, že zbraň, kterou Strickland použil, byla původně vyvinuta pro armádu. Říká se jí tsunami, měla najednou vyřadit operační systém náhradníků, ale bohužel se zjistilo, že zabíjí i operátory. Armáda se všech zbraní zbavila, je však zřejmé, že jedna přece jen zůstala. Stopa vede na území Dredů... Prorok a jeho nohsledi mezitím Stricklanda zabijí a seberou mu zbraň tsunami. Greer se za nimi vypraví, ale je velmi rychle a důrazně z jejich území vykázán. Pátrá tedy dál a další stopa vede k doktorovi Canterovi. Ten je ze smrti jediného syna nešťastný. Měl to být on, kdo měl zemřít, a nešťastnou náhodou se obětí stal milovaný syn. Rozhodl se pomstít. Jako vynálezce náhradníků dokáže řídit hned několik náhradníků najednou. Prorok, šéf Dredů, je sám náhradník, který pro Cantera a pod jeho vedením zbraň tsunami ukradl. Canter řídí i náhradnici Petersovou, jejíž operátorku, skutečnou Petersovou, zabil. Je rozhodnutý zničit všechny náhradníky na světě bez ohledu na to, že tím zabije i jejich operátory. Chce, aby lidstvo začalo znovu, od začátku. Greer se musí pokusit jeho ďábelský plán zvrátit... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (898)

tron 

všechny recenze uživatele

Studená sprcha, našťastie som po komerčnom fiasku a v lepšom prípade nenadšených recenziách ani nič lepšie nečakal, takže sklamanie sa nedostavilo. Ak by som to mal vidieť ešte raz, asi sa prizabijem a dám 1*, ale tvárme sa, že nemusím, takže budem benevolentný a dám neskutočné 2*. Zápletka nie je zlá, ale obsahuje nechcene vtipné, až trápne momenty (Bruce Willis s OBROVSKOU parochňou a s odtrhnutou rukou skáče vzduchom á la Spider-Man). Nevraviac o dravom režisérovi Mostowovi, ktorý doteraz nikdy nemal dobré scenáre, ale remeslom to spasil (Únos, Ponorka U-571, T3). Nie však teraz. Akčných scén málo (a slabých), triky a dizajn robotov ma nezaujali, atmosféra nikde a myšlienka polopatistická (zabudnime na počítače a radšej vyjdime von a privoňajme si k rozkvitnutým ružiam). Už podobný Ja, robot so Smithom ma nebavil, ale toto bolo ešte oveľa slabšie. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Tu si Náhradníci berou trochu od Matrixe, tu z jiných sci-fi, tu jsou předzvěstí Počátku ad. V podstatě jde o to, že dnešní, mílovými kroky kupředu mířící společnost neustále rozvíjí a exhibuje možnosti prodloužení života, ideálně až k jeho nekonečnosti na základě nejrůznějších genetických výzkumů (a následně užitých technologií) a využití kybernetiky, resp. robotiky v každodenním lidském životě. Náhradníci jsou ale jen chabým paskvilem tohoto trendu a ukazují, že USA je země neomezených možností, ve které žijí velmi omezení (ne prostorově) lidé a že za všechno může vždy člověk, který to všechno začal. Nebo snad ne? Zkuste si přečíst některé texty o tekutosti/tekuté modernitě od Zygmunta Baumana a třeba dnešní svět lépe pochopíte. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Přišlo mi to ještě horší než Já kokot s Willem Smithem. Škrábal jsem u toho brambory a začal jsem se bavit tim, že jsem se snažil vytvořit co nejdelší nepřerušenou šlupku, protože dění na obrazovce mě nezajímalo. Prostě Blade runner je jenom jeden. 40% ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Náhradníci film u kterého vás nespasí ani klávesová zkratka. Trpíte agorafobií? Kupte si svého fešného k dokonalosti vyvedeného „náhradníka“. Jonathan Mostow před několika lety přišel, ukázal a dá se říci, že i zvítězil, neboť Terminátor: vzpoura strojů byl nečekaným překvapením. Pro některé příjemným, pro jiné nikoliv. Pravdou je, že utápění Cammeronovy vize v černohumorných vodách zas takové terno nebylo. Náhradníci se však topí v něčem horším v hnědé a smrduté scénáristické žumpě. Bez humoru, bez hlavy a paty. I přes to, že se hluboko pod povrchem ukrývá myšlenka. Ta se ale nebude dále rozvádět, jen bude přehlušena umořující nudnou vatou. Ve výsledku je zřejmé, že se Mostow nechal inspirovat scénářem a celý film patrně režíroval na dálku z pohodlí svého domova. Jak jinak si totiž vysvětlit fakt, že jsou Náhradnící prázdným filmem, kde nefunguje vůbec nic, nepočítám-li jednu klávesovou zkratku. Transformers mají svůj film, G.I. Joe taky a teď aspoň konečně došlo i na panenky Barbie a Keny. Poznámka pod čarou: Náhradnící zrají jako víno, s každou další myšlenkou na ně se blíží mé hodnocení k nulovému bodu. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle chybělo hrozně moc. Herecky unylé, scénáristicky pitomé, režijně nevýrazné. Čekal jsem málo a dost snad ještě míň. Tvůrci se na nějakých osm desítek minut snaží zatáhnout do dost prázdného světa aneb takhle to někdy prostě vypadá, když se k troubě postaví pejsek s kočičkou a zpatlají všelijaký, jen ne poživatelný, dort. Jonathan Mostow se zřejmě nadobro vyplácal u třetího Terminátora a na Náhradníky mu nezbyla ani píď nadhledu. Chvíli se tváří jako velkohubá akční sci-fi, jindy jako rodinné drama, pak se zase snaží mít jakýsi společenský přesah.. ve finále je ale jen plochou a nudnou detektivkou, ve které je divák ošizený i o vysvětlení motivací, které vedly lidi k přechodu na náhradníky a ve které Bruce Willis vystřídá několik svých univerzálních výrazů a vydoluje spíš rozpaky na tváři. O ostatních radši ani nemluvit. Škoda.. Ruce pryč.. Každopádně ten tlouštík sedící za počítačem je, ano, Kevinům brácha Buzz McCallister.. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (17)

  • Během úvodního sestřihu událostí předcházejících současnost můžeme zahlédnout skutečného Hiroshiho Ishigura, ředitele laboratoře inteligentní robotiky na univerzitě v japonské Ósace, a jeho androida nazvaného "Geminoid". (HellFire)
  • Do filmu vymysleli tvorcovia nové odvetvie - industriálnu kozmetiku. Salóny krásy, kam si chodia klony po dokonalý výzor, pripomínajú skôr autodielne. (pokerkiller)

Související novinky

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Je to tak, po Hanně a aktuálně řádící Hit-Girl v Kick-Ass 2 dorazí na plátna kin další dorostenka s povolením zabíjet. A hned ve dvou různých filmech! Tentokrát v podání Hailee Steinfeld, kterou po… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Willis chce střílet lidi

Willis chce střílet lidi

02.05.2009

Ve velkém. Ne, neplánuje Smrtonosnou past 5. Ale nějakou tu drsnou akci ano. Pojďme popořadě – na podzim se dočkáme akčního sci-fi thrilleru The Surrogates v režii Jonathana Mostowa (už by to opravdu… (více)

Reklama

Reklama