Vynikající nápad, který je utlučen do téměř katatonického stavu scenáristickou leností. Paradoxně to má alespoň ten vedlejší efekt, že když už se samotnému fungování společnosti nevěnují tvůrci, může tak činit divák, (otázka za všechny - dovolila by společnost, aby Náhradníci nevypadali jako jejich majitelé? - možná tehdy, pokud by se tím na veřejnosti eliminovala homosexualita a jiné rasistické fobie - jedna z možných teorií, film se k ničemu podobnému bohužel nevyjadřuje). Willis drží a táhne, dámám to proklatě sluší, Mostow šlape na plyn v rámci možností a sem tam na diváka pomrkne nějaký milý detail (třeba plakát na opravdu brutální fotbal). Každý s trochou fantazie bude ale brečet nad tím potenciálem a bude zmaten z toho, co nám vlastně tvůrci chtěli říct. Že je špatné "mít Náhradníky, díky kterým přicházíme o lidskost, i když nejsou rasové rozdíly a nemoci"? Nebo že je v pořádku "bojovat za lidskost, pokud člověk vypadá jak obyvatel prasečáku"? Škoda, přeškoda. Z potencionální sci-fi roku se stala vizuálně vymazlenejší epizoda Krajních mezí se zmateným poselstvím.(8.10.2009)

Soundtrack Richard Marvin: 1. Pix Title Sequence ,2. Drive To Club ,3. Cam's Apt/Greer's Apt ,4. Warrant Received/Foot Chase ,5. Urine Abomination ,6. Prophet Lies/Greer Rides ,7. I Want You ,8. Operation Prophet ,9. Stone's Headache ,10. T-Bone/Stone Zapped ,11. Shift Enter ,12. Aftermath ,(14.6.2011)

Výborný film so skvelým začiatkom, ktorý vtiahne do deja. Očakával som, že sa to rozbehne a bude to drsný akčný film, no to sa im moc nepodarilo. Keby že Bruce Willis a Radha Mitchell nemajú spolu každých 10 minút nejakú "romantickú" zdĺhavú scénu, tak by to bolo super. Ale koniec filmu bol výborný a ja som sa dobre bavil :)(3.2.2010)

Na jednu stranu oddychový akční trhiller, na druhou mrazivé sci-fi, trocha humoru a to všechno zabalené v povědomém hávu s pěknou dávkou klišé ( věřím, že někdy součástí toho humoru), i přesto dost napínavé a zbytečně podceňované. Často zmiňovaný "debilní" scénář mi v rámci celku nijak nevadil a byl jsem relativně spokojen i s průběhem a zakončením příběhu. Osobní sympatie vůči představiteli hlavní role jistě taky dělá svoje. Navíc radši uvidím deset takovýhle poutavých filmů s chybkami, než jedno kvalitněji zpracované nic. (ale ono je to stejně relativní, když během vycházení z kina slyším vyprávět mezi sebou znechucené diváky o tom, jak to mělo 88 minut a oni u toho stejně spali nudou. Tohle nějak nechápu, buď to jsou strašně nároční diváci anebo lidi, co nikdy neviděli evropský art, nebo je nějaká jiná možnost?).(6.10.2009)

• Viktooorka

Náhradníci aneb jak snadno se dá zabít dobrá myšlenka. Pro mou velkou lásku k filmovým robotům a přes velkou úctu, kterou chovám k Brusovi, absolutně netuším jak mám tuhle hříčku přírody ohodnotit. Jenom dvě dobré akce, divně barevně rušivý obraz, primitivní konec a hlavně vážnost celého snímku dělá z Náhradníků propadák a mě se nechce věřit, že zrovna Brusík se pod tohle podepsal. Když už jste si pane Mostow bral příklad z Já, robot nebo Minority report a jiných, měl jste to brát pořádně. Prozatím nechávám bez hvězdiček :o((30.8.2010)

• - Do filmu vymysleli tvorcovia nové odvetvie - industriálnu kozmetiku. Salóny krásy, kam si chodia klony po dokonalý výzor, pripomínajú skôr autodielne. (pokerkiller)

• - Bruce Willis, presnejšie povedané jeho postavy, v Náhradníkoch zachránil svet už desiatykrát. (Greenpeacak)

• - Předobrazem pro budovu VSI byla budova dallaské Bank of America Plaza. (HellFire)