• Renton

Scénář: Michael Ferris, John D. Brancato .. Elizabeth Banks, Bruce Willis, Jonathan Mostow. Tři jména, kterých si vážím. Zvláště posledně jmenovaný si však odnáší znatelný škraloup, byť bez viny nejsou ani jeden. Mostow prostě nezvládl chabý scénář (s neuvěřitelně silnou a nosnou myšlenkou) přetavit na něco koukatelnějšího, tudíž všechny nelogičnosti brzy čpí nad obalem a ubíjí ho. A Bruce Willis je zde spíše vláčen filmem než aby ho táhl. Těžko se zkrátka hledají klady. Je to trochu jiný Matrix / Minority Report a lepí to detektivní klišé a mrtvý potomek. Prostě tristně povrchní sci-fi o kterém se navíc vůbec nemá cenu bavit jako o povedeném akčním filmu sezóny, jakož to nálepce, která by Surrogates u diváků prosadila alespoň jako (třebaže hloupou) akční atrakci podzimu.(8.10.2009)

• Hakha

Od velkého obsazení a zajímavého tématu jsem ani v nejmenším nečekal, že to bude tak nenapínavá a nemastná podívaná. Skvělý nápad se nezapře, ale provedení je otřesné, jeden z dalších filmů, kde je promarněn potenciál. Škoda to velká, tak tuto tuctovou detektivní jednohubku hodnotím 1,5 hvězdičky… (nejzajímavější momenty a celý příběh už dokázal převyprávět trailer….)(28.11.2009)

"Já jen nechci zemřít ve stimulačním křesle s pinďourem v ruce." A to mně by to zase až tak moc nevadilo. Vždyť co může být lepší, než užívat si dokonalého života a přitom kynout v křesle v bezpečí domova? No dobře, mít mladé a skvěle fungující tělo, tak by mi to tak lákavé nepřipadalo, ale když kolena vržou, paměť vynechává a pět orgasmů za večer je maximem, tak mi život přes náhradníka vůbec nepřipadá špatný. Nyní však přestanu snít a prožiju si svůj obyčejný život, ve kterém jsem viděl snímek se slušným potenciálem, ale s nepříliš povedeným mixem přímočaré logiky s rafinovanou nápaditostí. Je to zkrátka poněkud podivný snímek, který se dá hodnotit jakýmkoli počtem hvězd v závislosti na schopnosti uživatele uvést svůj mozek v nečinnost. A v tomto odvětví patřím k vyvoleným, takže slabší čtyřhvězdu mohu bez problémů odkliknout.(3.5.2016)

Vysokorozpočtové polobéčko. Zaujímavý nápad, trefne alegorizujúci umelosť súčasnej peroxidovo-shoppingovej kultúry. Ale chcelo to ambicióznejšieho scenáristu, ktorý by napísal niečo viac než iba akčnú prešumiteľnú jednohubku, predateľnú cez Willisa. Vo filme nájdeme motívy povedomé z Potomkov ľudí ("dredári" na okraji spoločnosti), ponúka atraktívny hi-tech vizuál Proyasovho Ja, robot a chce byť smrteľne vážny ako Spielbergova Minority Report. Lenže na rozdiel od týchto snímok sa neodváži urobiť ani jeden krok vlastným smerom a radšej pracuje s osvedčenými zvratmi, zbytočnou prekombinovanosťou sa robí rádoby inteligentným a minimálne v jednej (finálnej) scéne je scenáristickou bezmocnosťou až smiešny. Postava dredového "Proroka" Vinga Rhamesa rozpačitá; samotný Bruce ako jediná spojka diváka s reálnym svetom živých ľudí v pohode, ale bohužiaľ bez hlášok a nadhľadu, ktorý to celé mohol príjemne odľahčiť.(15.9.2009)

• Fr

Před 11ti lety Nejvyšší soud rozhodl o použití NÁHRADNÍKŮ v každodenním životě….. Námětem je zaděláno na zajímavé sci-fi. Kombinace životnosti strojů a lidské elegance má něco do sebe. Zajímavosti úvodním 30ti minutám neubírá ani zjištění, že se B.Willis nakazil ,,vlasovou“ mánií (od N.Gageho). Pak přichází honička, která je trochu trapná, ale je třeba brát v úvahu, že mít schopnosti je prostě ,,in“ a může je tedy mít i kdejakej náhradník. Willisův věčně rozsekanej ksicht už přestává fungovat a korunu všemu nasadí závěr, jenž je pouhou bez emoční nenapínavou kravinou. A přitom to možná chtělo jen nějakého náhradníka na režisérské židli. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(20.11.2009)

• - Během úvodního sestřihu událostí předcházejících současnost můžeme zahlédnout Asiata bok po boku se svým robotickým dvojčetem. Jedná se o skutečného dr. Hiroshi Ishigura z univerzity Osaka a jeho výtvor, Geminoida, prototyp androida. (HellFire)

• - James Cromwell si zahral vynálezcu robotov aj v ďalšom filme - Ja, robot (2004). (QooBo)

• - Do filmu vymysleli tvorcovia nové odvetvie - industriálnu kozmetiku. Salóny krásy, kam si chodia klony po dokonalý výzor, pripomínajú skôr autodielne. (pokerkiller)