Surrogates je jednohubka ktorá na druhý krát bohužiaľ nudila viac ako som si bol ochotný priznať. No napriek tomu sa nevzdám hodnotenia po prvom zhliadnutí. U mňa zrejme prevládla fascinácia pre snímky o robotoch a adaptácie Philipa K. Dicka či Isaaca Asimova, v kombinácii so slabosťou pre Jonathana Mostowa za kamerou či Brucea Willisa a Radhu Mitchell pred kamerou.(18.10.2009)

Šesť rokov po tom, čo režisér Jonathan Mostow absolutne nevyužil potenciál prvých dvoch častí Terminatora a natočil fádne tretie pokračovanie, znova dostal od štedrých producentov poriadný balík dolárov, aby zrežíroval sci-fi titul "Náhradníci". Mal k dispozícii kvalitný scénar a dokonca i slávneho Bruce Willisa, ktorý stváril hlavnú úlohu. Lenže pán Mostow to opäť nedokázal plne zúžitkovať. Natočil šede priemerný sci-fi thriller, na ktorý sa rýchlo zabudne. Je to proste babrák. ***(11.1.2017)

• Hakha

Od velkého obsazení a zajímavého tématu jsem ani v nejmenším nečekal, že to bude tak nenapínavá a nemastná podívaná. Skvělý nápad se nezapře, ale provedení je otřesné, jeden z dalších filmů, kde je promarněn potenciál. Škoda to velká, tak tuto tuctovou detektivní jednohubku hodnotím 1,5 hvězdičky… (nejzajímavější momenty a celý příběh už dokázal převyprávět trailer….)(28.11.2009)

• kOCOUR

V odlescích na povrchu sofistikovaná satira, uvnitř jen sbírka všemožných motivů a klišé filmových sci-fi posledních dekád (leitmotivy bere především z Já, Robot + Minority Report). Willis to celkem ustál, ale od Mostowa jsem si sliboval mnohem víc. Finále s kombinací kláves SHIFT+ENTER mě poslalo do kolen - o to víc, že se Náhradníci celou dobu tváří tak chytře, vážně a mytologicky na výši. Vizuál je fajn a dvě akční scény ujdou, zbytek vyšumí ve sterilní změti pastelek a pokročilých nástrojů Photoshopu jako pára nad hrncem. 50%(15.9.2009)

Četl jsem komiksovou předlohu. A po prvních reakcích jsem se bál, že to bude horší. Ani jsem to ale s komiksem moc nesrovnával, prostě již podle traileru jsem poznal, že se to zásadně liší. No jak jsem řikal, ve skutečnosti to nebylo tak špatné, ačkoliv když přišlo na některé horší momenty, tak to bylo vážně špatné. Hlavně teda Shift+Enter... A samozřejmě nejvíc zamrzí, že poměrně slibný námět byl využit jen tak polovičatě...všechno tu bylo takové polovičaté a proto si to zaslouží jen průměrné hodnocení. Ale neni to zas takovej shit, jak to tady někteří popisujou. Kdyby tam bylo ještě víc humoru a akčních scén...tak by to bylo ještě lepší no:)(5.10.2009)

• - Bruce Willis, presnejšie povedané jeho postavy, v Náhradníkoch zachránil svet už desiatykrát. (Greenpeacak)

• - Film vznikl s ohledem na komiksovou adaptaci, kterou v roce 2005 začal psát Robert Venditti. Vydáno bylo zatím 5 sešitů, ty vycházely od července 2005 do března 2006. (Davies182)

• - Natáčení začalo 29. dubna 2008, natáčelo se ve státě Massachusetts. (Varan)