• Renton

Scénář: Michael Ferris, John D. Brancato .. Elizabeth Banks, Bruce Willis, Jonathan Mostow. Tři jména, kterých si vážím. Zvláště posledně jmenovaný si však odnáší znatelný škraloup, byť bez viny nejsou ani jeden. Mostow prostě nezvládl chabý scénář (s neuvěřitelně silnou a nosnou myšlenkou) přetavit na něco koukatelnějšího, tudíž všechny nelogičnosti brzy čpí nad obalem a ubíjí ho. A Bruce Willis je zde spíše vláčen filmem než aby ho táhl. Těžko se zkrátka hledají klady. Je to trochu jiný Matrix / Minority Report a lepí to detektivní klišé a mrtvý potomek. Prostě tristně povrchní sci-fi o kterém se navíc vůbec nemá cenu bavit jako o povedeném akčním filmu sezóny, jakož to nálepce, která by Surrogates u diváků prosadila alespoň jako (třebaže hloupou) akční atrakci podzimu.(8.10.2009)

Vysokorozpočtové polobéčko. Zaujímavý nápad, trefne alegorizujúci umelosť súčasnej peroxidovo-shoppingovej kultúry. Ale chcelo to ambicióznejšieho scenáristu, ktorý by napísal niečo viac než iba akčnú prešumiteľnú jednohubku, predateľnú cez Willisa. Vo filme nájdeme motívy povedomé z Potomkov ľudí ("dredári" na okraji spoločnosti), ponúka atraktívny hi-tech vizuál Proyasovho Ja, robot a chce byť smrteľne vážny ako Spielbergova Minority Report. Lenže na rozdiel od týchto snímok sa neodváži urobiť ani jeden krok vlastným smerom a radšej pracuje s osvedčenými zvratmi, zbytočnou prekombinovanosťou sa robí rádoby inteligentným a minimálne v jednej (finálnej) scéne je scenáristickou bezmocnosťou až smiešny. Postava dredového "Proroka" Vinga Rhamesa rozpačitá; samotný Bruce ako jediná spojka diváka s reálnym svetom živých ľudí v pohode, ale bohužiaľ bez hlášok a nadhľadu, ktorý to celé mohol príjemne odľahčiť.(15.9.2009)

• kOCOUR

V odlescích na povrchu sofistikovaná satira, uvnitř jen sbírka všemožných motivů a klišé filmových sci-fi posledních dekád (leitmotivy bere především z Já, Robot + Minority Report). Willis to celkem ustál, ale od Mostowa jsem si sliboval mnohem víc. Finále s kombinací kláves SHIFT+ENTER mě poslalo do kolen - o to víc, že se Náhradníci celou dobu tváří tak chytře, vážně a mytologicky na výši. Vizuál je fajn a dvě akční scény ujdou, zbytek vyšumí ve sterilní změti pastelek a pokročilých nástrojů Photoshopu jako pára nad hrncem. 50%(15.9.2009)

• Hakha

Od velkého obsazení a zajímavého tématu jsem ani v nejmenším nečekal, že to bude tak nenapínavá a nemastná podívaná. Skvělý nápad se nezapře, ale provedení je otřesné, jeden z dalších filmů, kde je promarněn potenciál. Škoda to velká, tak tuto tuctovou detektivní jednohubku hodnotím 1,5 hvězdičky… (nejzajímavější momenty a celý příběh už dokázal převyprávět trailer….)(28.11.2009)

• dobytek

Přišlo mi to ještě horší než Já kokot s Willem Smithem. Škrábal jsem u toho brambory a začal jsem se bavit tim, že jsem se snažil vytvořit co nejdelší nepřerušenou šlupku, protože dění na obrazovce mě nezajímalo. Prostě Blade runner je jenom jeden. 40%(31.10.2010)

• - Natáčelo se také v továrně na textil. (Avalon820)

• - Do filmu vymysleli tvorcovia nové odvetvie - industriálnu kozmetiku. Salóny krásy, kam si chodia klony po dokonalý výzor, pripomínajú skôr autodielne. (pokerkiller)

• - Film vznikl s ohledem na komiksovou adaptaci, kterou v roce 2005 začal psát Robert Venditti. Vydáno bylo zatím 5 sešitů, ty vycházely od července 2005 do března 2006. (Davies182)