Náhradníci

Klony

Surrogates

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2009, 85 min

Soundtrack Richard Marvin: 1. Pix Title Sequence ,2. Drive To Club ,3. Cam's Apt/Greer's Apt ,4. Warrant Received/Foot Chase ,5. Urine Abomination ,6. Prophet Lies/Greer Rides ,7. I Want You ,8. Operation Prophet ,9. Stone's Headache ,10. T-Bone/Stone Zapped ,11. Shift Enter ,12. Aftermath ,(14.6.2011)

Nápad to není špatný, ale stejně nechápu proč by lidé Náhradníky používali. Většina by jich musela být stejně znechucená jak Willis. Dále jsem nepochopil, jaktože necítili bolest, když se tam líbali atd. Aspoň ten Willis je furt jistota. Zase má problémy se ženou, rozbitou držku a za jízdy střílí bouchačkou na robotku na střeše svýho auta. Ten film se mi prostě docela líbil.(6.10.2009)

Nastastie sa nepotvrdilo to, ze by som sa zhodoval s tolkymi nespokojnymi uzivatelmi, ktori tento film videli. Vobec sa mi to nezdalo byt az take zle, ako to tu mnohi kritizuju. Ano, urcite mohol byt scenar inak prepracovany, taky Christopher Nolan by si dal na tom urcite velmi zalezat, ale nie kazdy film musi predsa priniest neviem aky komplikovany pribeh alebo mat neuveritelne originalny scenar. Mne stacilo to, co mi priniesol Jonathan Mostow. Ak mi nieco na tomto filme vadilo, tak to bola kratka minutaz, takyto film by si zasluzil dlhsiu stopaz. Vizualne efekty celkom v pohode, ved sci-fi a fantasy mam rad, len tam mohlo byt o trosku viac akcie. Nie som a nechcem byt az tak narocny na taketo filmy, preto 4*... 13.01.2011 _______ Bruce Willis - (Tom Greer) +++ Radha Mitchell - (Jennifer Petersová) +++ Rosamund Pike - (Maggie Greer) +++ Boris Kodjoe - (Stone) +++ James Francis Ginty - (Canter Surrogate) +++ James Cromwell - (Canterov otec) +++ Ving Rhames - (Prorok Zaire Powell) +++ Hudba: Richard Marvin +++(13.1.2011)

• ORIN

Tu si Náhradníci berou trochu od Matrixe, tu z jiných sci-fi, tu jsou předzvěstí Počátku ad. V podstatě jde o to, že dnešní, mílovými kroky kupředu mířící společnost neustále rozvíjí a exhibuje možnosti prodloužení života, ideálně až k jeho nekonečnosti na základě nejrůznějších genetických výzkumů (a následně užitých technologií) a využití kybernetiky, resp. robotiky v každodenním lidském životě. Náhradníci jsou ale jen chabým paskvilem tohoto trendu a ukazují, že USA je země neomezených možností, ve které žijí velmi omezení (ne prostorově) lidé a že za všechno může vždy člověk, který to všechno začal. Nebo snad ne? Zkuste si přečíst některé texty o tekutosti/tekuté modernitě od Zygmunta Baumana a třeba dnešní svět lépe pochopíte.(31.5.2011)

Neurážalo ma to, ani som sa nenudil, a zdalo sa mi, že Willis celkom dobre hrá. Napriek tomu zostala pachuť. Dôvod som pochopil, keď som nazrel do komiksovej predlohy, ktorá je o niečo priamočiarejšia - a logickejšia. Film sa tak veľmi snaží o prekvapivé zvraty a ďalšie dejové línie, až z toho namiesto vrstevnatosti vylezie nezmyselne prekombinovaný guláš, v ktorom je divák vždy o krok, o dva pred hrdinami. No a hlavne - komiks s jeho jednoduchou kresbou a striedmymi farbami má atmosféru. To filmu nehrozí. Škoda, Mostowovi som doteraz veľmi fandil.(11.10.2009)

• - Greer (Bruce Willis) má doma ve svém pokoji na dveřích vlajku profesionálního baseballového týmu Boston Red Sox. (bluejay)

• - Předobrazem pro budovu VSI byla budova dallaské Bank of America Plaza. (HellFire)

• - Natáčelo se také v továrně na textil. (Avalon820)