Reklama

Reklama

Před 14 lety doktor Canter vymyslel takzvané náhradníky. Jsou to roboti, kteří vypadají jako lidé. Každý z nich má svého operátora, tedy člověka, za kterého a pod jehož vedením jednají. Operátor sedí doma ve svém relaxačním křesle a na náhradníka je napojen elektronicky. Prostřednictvím náhradníků, kteří vždy vypadají jako mladí krásní lidé, prožívají svůj každodenní život. Lidé už vůbec nevycházejí na ulici. „Otec“ náhradníků, doktor Canter, byl s ostudou vyhozen z firmy VSI, která je vyrábí, a stáhl se do ústraní. Ještě stále jsou však lidé, kteří s používáním náhradníků nesouhlasí. Ti jsou separováni na zvláštním místě, kterému se říká území Dredů, a vede je takzvaný Prorok. Zdá se, že používání náhradníků má minimálně jednu výhodu, a to snížení kriminality téměř na nulu. Jednoho dne se však všechno změní... Muž jménem Strickland s novou neznámou zbraní odstraní jednoho náhradníka, ale zároveň tím zabije i jeho operátora. Shodou okolností jde o studenta Canter, syna vynálezce náhradníků. Vraždu zde neměli již několik let a agent FBI Greer zahajuje vyšetřování. On sám také používá náhradníka a žije bezútěšný život v osamění. Před lety jim s manželkou zemřel při autonehodě jediný syn a nyní je každý z nich zavřený ve svém pokoji na svém relaxačním křesle a za pomoci náhradníků žijí své osamělé životy. Greer spolupracuje se svou parťačkou Petersovou. Zjistí, že zbraň, kterou Strickland použil, byla původně vyvinuta pro armádu. Říká se jí tsunami, měla najednou vyřadit operační systém náhradníků, ale bohužel se zjistilo, že zabíjí i operátory. Armáda se všech zbraní zbavila, je však zřejmé, že jedna přece jen zůstala. Stopa vede na území Dredů... Prorok a jeho nohsledi mezitím Stricklanda zabijí a seberou mu zbraň tsunami. Greer se za nimi vypraví, ale je velmi rychle a důrazně z jejich území vykázán. Pátrá tedy dál a další stopa vede k doktorovi Canterovi. Ten je ze smrti jediného syna nešťastný. Měl to být on, kdo měl zemřít, a nešťastnou náhodou se obětí stal milovaný syn. Rozhodl se pomstít. Jako vynálezce náhradníků dokáže řídit hned několik náhradníků najednou. Prorok, šéf Dredů, je sám náhradník, který pro Cantera a pod jeho vedením zbraň tsunami ukradl. Canter řídí i náhradnici Petersovou, jejíž operátorku, skutečnou Petersovou, zabil. Je rozhodnutý zničit všechny náhradníky na světě bez ohledu na to, že tím zabije i jejich operátory. Chce, aby lidstvo začalo znovu, od začátku. Greer se musí pokusit jeho ďábelský plán zvrátit... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (898)

LihO 

všechny recenze uživatele

Výborný film so skvelým začiatkom, ktorý vtiahne do deja. Očakával som, že sa to rozbehne a bude to drsný akčný film, no to sa im moc nepodarilo. Keby že Bruce Willis a Radha Mitchell nemajú spolu každých 10 minút nejakú "romantickú" zdĺhavú scénu, tak by to bolo super. Ale koniec filmu bol výborný a ja som sa dobre bavil :) ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Šesť rokov po tom, čo režisér Jonathan Mostow absolutne nevyužil potenciál prvých dvoch častí Terminatora a natočil fádne tretie pokračovanie, znova dostal od štedrých producentov poriadný balík dolárov, aby zrežíroval sci-fi titul "Náhradníci". Mal k dispozícii kvalitný scénar a dokonca i slávneho Bruce Willisa, ktorý stváril hlavnú úlohu. Lenže pán Mostow to opäť nedokázal plne zúžitkovať. Natočil šede priemerný sci-fi thriller, na ktorý sa rýchlo zabudne. Je to proste babrák. *** ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Vysokorozpočtové polobéčko. Zaujímavý nápad, trefne alegorizujúci umelosť súčasnej peroxidovo-shoppingovej kultúry. Ale chcelo to ambicióznejšieho scenáristu, ktorý by napísal niečo viac než iba akčnú prešumiteľnú jednohubku, predateľnú cez Bruca Willisa. Vo filme nájdeme motívy povedomé z Potomkov ľudí ("dredári" na okraji spoločnosti), ponúka atraktívny hi-tech vizuál Proyasovho Ja, robot a chce byť smrteľne vážny ako Spielbergova Minority Report. Lenže na rozdiel od týchto snímok sa neodváži urobiť jediný krok vlastným smerom a radšej pracuje s osvedčenými zvratmi, zbytočnou prekombinovanosťou sa robí rádoby inteligentným a minimálne v jednej (finálnej) scéne je scenáristickou bezmocnosťou až smiešny. Postava dredového "Proroka" Vinga Rhamesa rozpačitá; samotný Bruce ako jediná spojka diváka s reálnym svetom živých ľudí v pohode, ale bohužiaľ bez hlášok a nadhľadu, ktorý to celé mohol príjemne odľahčiť. ()

imf 

všechny recenze uživatele

Až příliš barevné, setrvačné a spoléhající na osvědčené nápady. Z Mostowa asi velký režisér nevyroste a vy byste se radši měli podívat na Já, robot nebo Šestý den (nevěřil jsem, že to řeknu). Willis tímhle spotřebním blockbuster projede jako horký nůž máslem a po necelých devadesáti minutách (!) se vaše vzpomínky rozpadnou jen na pár dobrých nápadů a náznaků. To dobrou sci-fi mytologii nedělá. A bohužel to nestačí ani na zapamatovatelný akčňák, navzdory takřka nulové podzimní konkurenci. Český distribuční název tentokrát sedí... tenhle film je trochu náhražka... za pátou Past a poctivá sci-fi z devadesátých let. Pokud ale nepoznáte rozdíl mezi máslem a margarinem, určitě z toho nebudete mít průjem. :) ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Taková škoda. Solidní nápad utopený v zelených sračkách. Nevím, proč u Gattacy mám celou dobu dojem, že vize budoucnosti je dokonale reálná, zatímco všechny ostatní filmy o blízké budoucnosti, na které si dokážu vzpomenout, Náhradníky nevyjímaje, jsou blbosti, ve kterých na druhý pohled (a často i na první) nemůže fungovat vůbec nic. Možná je to tím, že filmy, kde se zahraňuje svět, jsou z principu odsouzeny k neúspěchu, a jen málokdo z toho dokáže vybruslit s hlavou vztyčenou. Tohle není ten případ. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (17)

  • Severoamerické tržby dosáhly 38,6 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 122,4 mil. (NIRO)
  • Do filmu vymysleli tvorcovia nové odvetvie - industriálnu kozmetiku. Salóny krásy, kam si chodia klony po dokonalý výzor, pripomínajú skôr autodielne. (pokerkiller)
  • Pretože nespolupracujúci Bruce Willis odmietol znovu nahrať niekoľko línií dialógov, keď sa film reštrukturalizoval, bolo potrebné priviesť zvukového herca. (Arsenal83)

Související novinky

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Je to tak, po Hanně a aktuálně řádící Hit-Girl v Kick-Ass 2 dorazí na plátna kin další dorostenka s povolením zabíjet. A hned ve dvou různých filmech! Tentokrát v podání Hailee Steinfeld, kterou po… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Willis chce střílet lidi

Willis chce střílet lidi

02.05.2009

Ve velkém. Ne, neplánuje Smrtonosnou past 5. Ale nějakou tu drsnou akci ano. Pojďme popořadě – na podzim se dočkáme akčního sci-fi thrilleru The Surrogates v režii Jonathana Mostowa (už by to opravdu… (více)

Reklama

Reklama