Náhradníci

Klony

Surrogates

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2009, 85 min

Po nabušeném traileru jsem čekal dobré sci-fi, které se zároveň nebude bát nějaké té akce. Navíc, tohle natáčí Mostow, ten Mostow, který natočil skvělého třetího Terminátora. Tohle jsem si říkal předtím, než jsem Náhradníky viděl. A musím říct, že jsem dost zklamaný. Myšlenka (a začátek) filmu jsou vynikající, ale pak jako by Mostow nevěděl kudy kam. Od poloviny mě dění na plátně přestalo bavit a to jsem netušil, jaký zábavný konec (SHIFT a ENTER!) nám připraví. Ale chápu Bruce, že do Náhradníků šel, na papíře to muselo vypadat senzačně. Škoda, že na plátně to už tak nevypadalo… Plus body za Rosamund Pike a Radhu Mitchell, mínus body za konec a předvídatelnou pointu s Prorokem. Tohle mělo rozhodně navíc, než ty 3 hvězdy, které uděluju.(30.12.2009)

Na popcorn příliš přízemní. Na filozofickou úvahu příliš povrchní. Na nezávislák příliš nákladné. Bruce Willis je skvělý, atmosféra slušná, akce imho VELMI solidní... Jinak ale kratinká banalitka ohánějící se velkým tématem, která dokonale vyšumí do ztracena. Náhradníci jsou ABSOLUTNĚ ZBYTEČNÍ!(6.10.2009)

• ORIN

Tu si Náhradníci berou trochu od Matrixe, tu z jiných sci-fi, tu jsou předzvěstí Počátku ad. V podstatě jde o to, že dnešní, mílovými kroky kupředu mířící společnost neustále rozvíjí a exhibuje možnosti prodloužení života, ideálně až k jeho nekonečnosti na základě nejrůznějších genetických výzkumů (a následně užitých technologií) a využití kybernetiky, resp. robotiky v každodenním lidském životě. Náhradníci jsou ale jen chabým paskvilem tohoto trendu a ukazují, že USA je země neomezených možností, ve které žijí velmi omezení (ne prostorově) lidé a že za všechno může vždy člověk, který to všechno začal. Nebo snad ne? Zkuste si přečíst některé texty o tekutosti/tekuté modernitě od Zygmunta Baumana a třeba dnešní svět lépe pochopíte.(31.5.2011)

• Gilmour93

Blade Rubber aneb poruchový Mostow definitivně zkratoval.. Plytká sociální sonda o robotcích ze zeleného želé a dekubitech jejich asociálních operátorů - to vše nastříkáno barevným lakem komerčního balastu, co jen stěží zakryje tu nudu k uzoufání a scénář na úrovni besídky mateřské školy. Navíc Willis, jehož dermacolový náhradník s blond parukou spíše připomínal postarší plod buku, tu podal asi nejotřesnější výkon své dosavadní kariéry. Jestli on nakonec za sebe neposlal na plac taky náhradníka.. A nebo má toho svého s podobou A.Kutchera v ložnici Demi Moore?(26.9.2011)

Surrogates je jednohubka ktorá na druhý krát bohužiaľ nudila viac ako som si bol ochotný priznať. No napriek tomu sa nevzdám hodnotenia po prvom zhliadnutí. U mňa zrejme prevládla fascinácia pre snímky o robotoch a adaptácie Philipa K. Dicka či Isaaca Asimova, v kombinácii so slabosťou pre Jonathana Mostowa za kamerou či Brucea Willisa a Radhu Mitchell pred kamerou.(18.10.2009)

• - Bruce Willis, presnejšie povedané jeho postavy, v Náhradníkoch zachránil svet už desiatykrát. (Greenpeacak)

• - Film vznikl s ohledem na komiksovou adaptaci, kterou v roce 2005 začal psát Robert Venditti. Vydáno bylo zatím 5 sešitů, ty vycházely od července 2005 do března 2006. (Davies182)

• - Radha Mitchell si ihned po získání role obstarala původní komiks, protože jí příběh velmi zaujal. (Avalon820)