Reklama

Reklama

Před 14 lety doktor Canter vymyslel takzvané náhradníky. Jsou to roboti, kteří vypadají jako lidé. Každý z nich má svého operátora, tedy člověka, za kterého a pod jehož vedením jednají. Operátor sedí doma ve svém relaxačním křesle a na náhradníka je napojen elektronicky. Prostřednictvím náhradníků, kteří vždy vypadají jako mladí krásní lidé, prožívají svůj každodenní život. Lidé už vůbec nevycházejí na ulici. „Otec“ náhradníků, doktor Canter, byl s ostudou vyhozen z firmy VSI, která je vyrábí, a stáhl se do ústraní. Ještě stále jsou však lidé, kteří s používáním náhradníků nesouhlasí. Ti jsou separováni na zvláštním místě, kterému se říká území Dredů, a vede je takzvaný Prorok. Zdá se, že používání náhradníků má minimálně jednu výhodu, a to snížení kriminality téměř na nulu. Jednoho dne se však všechno změní... Muž jménem Strickland s novou neznámou zbraní odstraní jednoho náhradníka, ale zároveň tím zabije i jeho operátora. Shodou okolností jde o studenta Canter, syna vynálezce náhradníků. Vraždu zde neměli již několik let a agent FBI Greer zahajuje vyšetřování. On sám také používá náhradníka a žije bezútěšný život v osamění. Před lety jim s manželkou zemřel při autonehodě jediný syn a nyní je každý z nich zavřený ve svém pokoji na svém relaxačním křesle a za pomoci náhradníků žijí své osamělé životy. Greer spolupracuje se svou parťačkou Petersovou. Zjistí, že zbraň, kterou Strickland použil, byla původně vyvinuta pro armádu. Říká se jí tsunami, měla najednou vyřadit operační systém náhradníků, ale bohužel se zjistilo, že zabíjí i operátory. Armáda se všech zbraní zbavila, je však zřejmé, že jedna přece jen zůstala. Stopa vede na území Dredů... Prorok a jeho nohsledi mezitím Stricklanda zabijí a seberou mu zbraň tsunami. Greer se za nimi vypraví, ale je velmi rychle a důrazně z jejich území vykázán. Pátrá tedy dál a další stopa vede k doktorovi Canterovi. Ten je ze smrti jediného syna nešťastný. Měl to být on, kdo měl zemřít, a nešťastnou náhodou se obětí stal milovaný syn. Rozhodl se pomstít. Jako vynálezce náhradníků dokáže řídit hned několik náhradníků najednou. Prorok, šéf Dredů, je sám náhradník, který pro Cantera a pod jeho vedením zbraň tsunami ukradl. Canter řídí i náhradnici Petersovou, jejíž operátorku, skutečnou Petersovou, zabil. Je rozhodnutý zničit všechny náhradníky na světě bez ohledu na to, že tím zabije i jejich operátory. Chce, aby lidstvo začalo znovu, od začátku. Greer se musí pokusit jeho ďábelský plán zvrátit... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (897)

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Takové zklamání, jak jsem čekal, to zase nebylo. Film se každopádně místy vlekl jako by měl 2h a ne jen "pouhých" 90min. Už od počátku, kdy sledujeme vývoj náhradníků, se na povrch dostává hned několik otázek. Každý může být teoreticky kýmkoliv (pokud na to má peníze). Jak už nadhodila má přítelkyně cestou z kina, jak to, že v podstatě zanikla kriminalita? Napadá mě snad jen snadná identifikace majitelů náhradníků, ale i tak byla kriminalita podezřele nízká. Dejme tomu, že potřeby jídla a pití by díky vylepšeným modelům, které měli emoce, měly i smyl. Lidé by také při jejich neustálém používání jistě zakrněli, ztloustli a měli by i dost ochablé svalstvo. Film však tyto a další otázky raději neřeší a dělá dobře. Do hlubšího rozboru se nebudu pouštět ani já. Když to člověk tedy moc nerozpitvává, Surrogates jsou celkem oddychovou sci-fi kriminálkou s uhlazeným Brucem, který opět zachraňuje svět a ve sterilním světě naší budoucnosti, kde se lidská rasa nečekaně stala závislou na technologii, se dočkáme i nějakého toho vtípku. (5/10) ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně nadprůměr. Bruce Willis ani Jonathan Mostow nezklamali a natočili kvalitní letní podívanou, která se ovšem do kin dostala až na podzim. No co. Film utekl příjemně rychle, 90 minut jako nic, téměř neztratil spád a všechno v něm bylo přehledné a na pohled hezké. Akční scény a efekty bez výhrad, herci a herečky rovněž. Nečekejte filozofii, nečekejte "další Matrix nebo Já, robot", čekejte zábavu s trochou zamyšlení. ()

Reklama

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 6.4/10] | me: Prešľap. Zaujímavý nápad zabalený v totálne nudnom pozlátku. Je to film, ktorý nemá tempo, je nudný a čitateľný. Bruce vo filme dokopy nič nerobí - nie je akčný, nie je tvrdý, nie je psychologickou postavou, .. proste nevýrazný. Plus kopu naivných chýb a infantilný záver. Jedine čo ako tak drží film nad vodou sú efekty a prítomnosť (aj keď v nevýraznej a nezaujímavej polohe) Bruca. Ak by tam nehral Bruce, (mladý + súčasný :) ) tak by som dal 1 *. Len kvôli nemu - predsa len, je to Bruce. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Nastastie sa nepotvrdilo to, ze by som sa zhodoval s tolkymi nespokojnymi uzivatelmi, ktori tento film videli. Vobec sa mi to nezdalo byt az take zle, ako to tu mnohi kritizuju. Ano, urcite mohol byt scenar inak prepracovany, taky Christopher Nolan by si dal na tom urcite velmi zalezat, ale nie kazdy film musi predsa priniest neviem aky komplikovany pribeh alebo mat neuveritelne originalny scenar. Mne stacilo to, co mi priniesol Jonathan Mostow. Ak mi nieco na tomto filme vadilo, tak to bola kratka minutaz, takyto film by si zasluzil dlhsiu stopaz. Vizualne efekty celkom v pohode, ved sci-fi a fantasy mam rad, len tam mohlo byt o trosku viac akcie. Nie som a nechcem byt az tak narocny na taketo filmy, preto 4*... 13.01.2011 _______ Bruce Willis - (Tom Greer) +++ Radha Mitchell - (Jennifer Petersová) +++ Rosamund Pike - (Maggie Greer) +++ Boris Kodjoe - (Stone) +++ James Francis Ginty - (Canter Surrogate) +++ James Cromwell - (Canterov otec) +++ Ving Rhames - (Prorok Zaire Powell) +++ Hudba: Richard Marvin +++ ()

LihO 

všechny recenze uživatele

Výborný film so skvelým začiatkom, ktorý vtiahne do deja. Očakával som, že sa to rozbehne a bude to drsný akčný film, no to sa im moc nepodarilo. Keby že Bruce Willis a Radha Mitchell nemajú spolu každých 10 minút nejakú "romantickú" zdĺhavú scénu, tak by to bolo super. Ale koniec filmu bol výborný a ja som sa dobre bavil :) ()

Galerie (40)

Zajímavosti (17)

  • Film je založený na pětidílné komiksové sérii Roberta Vendittiho, která vycházela od července 2005 do března 2006. (Davies182)

Související novinky

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Je to tak, po Hanně a aktuálně řádící Hit-Girl v Kick-Ass 2 dorazí na plátna kin další dorostenka s povolením zabíjet. A hned ve dvou různých filmech! Tentokrát v podání Hailee Steinfeld, kterou po… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Willis chce střílet lidi

Willis chce střílet lidi

02.05.2009

Ve velkém. Ne, neplánuje Smrtonosnou past 5. Ale nějakou tu drsnou akci ano. Pojďme popořadě – na podzim se dočkáme akčního sci-fi thrilleru The Surrogates v režii Jonathana Mostowa (už by to opravdu… (více)

Reklama

Reklama