Reklama

Reklama

Režisér Mikael Hafström (Pokoj 1408) uvádí velkolepý špionážní thriller Smrt v ŠanghajiJohnem Cusackem a světovými hvězdami Li GongKenem Watanabem v hlavních rolích. Film ve stylu Casablanky se odehrává v týdnech před útokem na Pearl Harbor ve starobylém čínském městě, kde nic není, jak se zdá. Americký tajný agent Paul Soames (Cusack) přijel vyšetřit vraždu svého nejlepšího přítele a ihned se ocitá v pavučině lží a spiknutí, která ovládá celé město. Soames má neustále v patách japonského agenta Tanaku (Watanabe) a své vyšetřování brzy zaměřuje na místního charismatického gangstera Anthony Lantinga a jeho krásnou ženu Annu (Li). Zanedlouho se Soames s Annou zaplétá a oba tím vystavuje smrtelnému nebezpečí. Zatímco oddanost vlasti ustupuje touhám srdce, Soames s Annou musí rozluštit záhadnou vraždu a uniknout z okupované Číny dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (91)

Avalon820 

všechny recenze uživatele

Hlavním tahounem tohoto filmu je nepochybně atmosféra a atraktivní prostředí. Koho ani jeden z těchto faktorů nepohltí, ten tímto snímkem nebude patrně příliš nadšen. Ovšem Shanghai v období 2. světové války rozhodně zajímavý je, především díky jeho rozpolcenosti a zdánlivé neutralitě, takže si myslím, že pokud si nechcete vyloženě rýpnout a jste ochotni přežít velice líného Johna Cusacka, tak se určitě pobavíte. Za jedno podívání to stojí. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Kulantní Casablankovitý, atmosférický noir thriller, kterému ani moc neublížil profesionální neherec Džon Hnusack v hlavní roli. Mimo první, definitivně píchatelnou asiatku Li Gong, máte sice v těch ťamanech trochu maglajz a verze s čínským dabingem v ústech indoevropanů vás sem tam přinutí nahlas se hihňat, avšak když si centrofixem uděláte na obrazovku pár poznámek kdo je kdo, neotřelá pointa a strhující děj vás jistě potěší. ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

To bylo jako hodina fyziky na střední. Já tam sice seděl a prděl do svý židle v poslední lavici tušíc, že někde vepředu je něco jako kantor a tabule se vzorečkama, ale očima a myšlenkama jsem se toulal daleko předaleko za tabulí okenní. Tehdy to bylo mnou, nebohý fyzice jsem ani nedal šanci. Zato Smrt v Šanghaji jsem si pustil sám a zcela dobrovolně, aby mi zpříjemnila večer. A výsledek? Za oknem je tma a fouká vítr. ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Špionské hry v rozdělené Shanghaii do amerických, britských, francouzských, německých a japonských zón těsně před útokem na Pearl Harbour. Takže tajnými agenty se to zde jen hemží. Příjemně staromódní thriller s trochu poněkud řidkou zápletkou, ale na druhou stranu s lahůdkovým obsazením jak na staně západních herců (Cusack, Morgan - ten tu je jen tak celkově na 2 minuty, Potente, Morse), tak asijských hvězd (Gong Li, Wataname a můj oblíbenec Chow Yun-Fat, který konečně po dlouhé době opět postřílí pár chlápků). Čekejte spíše hodně dialogů, pár přestřelek tu je, ale nijak se nesnaží nad zbytek filmu vyčuhovat. Jinak Weinsteini asi tušili, že na západě tohle moc nevydělá, a tak než, aby zde utráceli na propagaci, raději se orientovali výhradně na asijský trh, což bylo myslím moudré. 7/10 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Půlka světa je ve válečným stavu. Německo okupuje Evropu, Japonsko většinu důležitých míst v Číně. Až na jedno..... Shanghai, Paříž Orientu v roce 1941 není vhodná na romantické procházky. Svět nejen diplomatických večírků, kde si jdou ,,na ruku“ nacisti, japonští imperialisté, příslušníci triád či kempeitai, v příběhu a z pohledu amerického agenta, jehož země předstírá neutralitu a on odvádí pořádný kus poctivé špiónské práce. Přestože Cusack není žádnej J.Bond je fajn, že se kolem něj ,,motají“ pěkné ženy a ještě víc oceňuji, že film nesklouzne k nějaké ,,dramatické“ romantice. Dost se tu mluví (vlastně furt), ale díky propletení špionáže s odbojem je děj zajímavej. On taky odboj v čínským podání - to jsou sebevražedný akce a Japonci se tradičně s ničím neserou. Líbila se mi atmosféra a onen nádech něčeho ,,zakázanýho“ u mě setrval až do konce! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Žiju podle příručky ,,Tajným agentem snadno a rychle“. 2.) Mám rád ,,odbojový“ filmy. 3.) Jsem Barbie a chci vidět Kena (Watanabe). 4.) Mám noční múry o útoku na Pearl Harbor. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Galerie (76)

Zajímavosti (7)

  • Bey Logan dělal koordinátora pro The Weinstein Company (TWC) na Shanghai Tang Fashion Show. (Rominator)

Související novinky

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama