Smrt v Šanghaji

• Čína

谍海风云

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Čína, 2010, 100 min

I přes rozporuplné hodnocení co u tohoto filmu je, musím hodnotit tento film kladně, sice jsem si zpočátku říkal, že Cusack to prostě neutáhne tak dobře, ale nakonec to zvládl, pomohlo mu v tom také velmi velmi kvalitní obsazení v podobně božské Li Gong, perfektního Watanabeho a opět střílejícího Chow Yun-Fata, bokem se tu mihnou i další znamý herci (Morse, Potente). Další významné plus tohoto snímku je perfektní kamera, která vytváří špičkovou temnou atmosféru noir filmů. Parádně film také podepsal svou hudbou Klasu Badelt. Za mě celkově 80 %, možná kdybych to celé vidět v originále a ne v čínském dabingu, přidal bych možná ještě o kousíček lepší hodnocení, ale na plné by to asi nestačilo.(30.6.2011)

Půlka světa je ve válečným stavu. Německo okupuje Evropu, Japonsko většinu důležitých míst v Číně. Až na jedno..... Shanghai, Paříž Orientu v roce 1941 není vhodná na romantické procházky. Svět nejen diplomatických večírků, kde si jdou ,,na ruku“ nacisti, japonští imperialisté, příslušníci triád či kempeitai, v příběhu a z pohledu amerického agenta, jehož země předstírá neutralitu a on odvádí pořádný kus poctivé špiónské práce. Přestože Cusack není žádnej J.Bond je fajn, že se kolem něj ,,motají“ pěkné ženy a ještě víc oceňuji, že film nesklouzne k nějaké ,,dramatické“ romantice. Dost se tu mluví (vlastně furt), ale díky propletení špionáže s odbojem je děj zajímavej. On taky odboj v čínským podání - to jsou sebevražedný akce a Japonci se tradičně s ničím neserou. Líbila se mi atmosféra a onen nádech něčeho ,,zakázanýho“ u mě setrval až do konce! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Žiju podle příručky ,,Tajným agentem snadno a rychle“. 2.) Mám rád ,,odbojový“ filmy. 3.) Jsem Barbie a chci vidět Kena (Watanabe). 4.) Mám noční múry o útoku na Pearl Harbor. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(29.8.2010)

• Malarkey

Ve výsledku moc hezky zfilmovaný film, kde nejsilnější zážitek je atmosféra Shanghaie ale všecko ostatní stojí kvalitou asi tak stejně jako současná hra fotbalový Slavie. Příběh je špatnej, herci líní a to i přesto, že se tam objeví docela velká jména. Cusack, Potente, Watanabe nebo Chow. Takhle jsem od režiséra ještě Pokoj 1408 vcelku dobře zvládnul, ale tady se to prostě už nedalo. Otravná nadbytečná slátanina, která dle mého okamžitě zapadne.(23.9.2010)

Po slibném začátku, ze kterého dýchá správná špionážně dramatická atmosféra, bohužel film upadne do balastu nepřesvědčivých vztahů a snahy o vytvoření několika záhad, které jsou ovšem většině diváků brzy jasné. Hodně zachraňuje dobře vybrané herecké obsazení. Prim u mě hráli (ne)překvapivě Yun-Fat Chow a Ken Watanabe ve vedlejších rolích, zatímco můj velký oblíbenec John Cusack skoro zklamal. P.S. Ani po 2 dnech jsem nepochopila proč je tady mezi žánry uvedený "mysteriózní".(15.1.2012)

Cakal som film z vojnoveho obdobia pre nas chlapov a dockal som sa zenskeho romantizujuceho pohladu kde charizmatickí špióni nezomieraju pre vlast, ale obetúvajú svoje zivoty z lasky k zenam. Bohuzial aj ked su tie zenske neskutočne krásne, správajú sa veľmi hlúpo a tým pádom som miestami od zlosti škrípal zubami pre aké kravy sa tieto prvotriedne herecké esá musia obetovať. Zenskemu pohladu je podriadeny cely film. Velkolepa nadherna vyprava, minimum akcie, pomale tempo, naivne dialogy, komentar hlavneho hrdinu, ktory nezriedka komentuje jasne viditelne veci (snad aby aj diváčky pri zehlicke nic neprepasli) atď. Proste film pre zenske, ktory ale aj muzi preziju celkom bez bolesti (predsa len Chow Yun Fat si tam parkrat zastriela a figurka ktoru stvarnil je neskutocne zabavna). Lutujem nedockavcov, ktori to riskli v mandarinskom dabingu. Pocul som len par sekund, ale bolo to peklo. :-)(2.1.2011)