Smrt v Šanghaji

谍海风云

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Čína, 2010, 100 min

• Morholt

Lákalo jméno režiséra, hodně jsem sliboval od obsazení, ale skutek utek. Jediné, co stojí za výraznější pozornost je šanghajské prostředí a výstřih Li Gong. Jinak se jedná o slátaninu, která místy neměla hlavu ani patu. Korunu tomu všemu nasazoval John Cusack v jedné ze svých nejotravnějších rolích. Jednoznačně nejhorší Håfströmův film. 15%(25.9.2014)

Napínavá špionážně detektivní zápletka odehrávající se v exotický Shanghaii se skvělým hereckým obsazením a úžasnou výpravou a atmosférou, která dá vzpomenout na starý noirovky. A třešničkou na dortu je vidět Chow Yun-Fata v baloňáku s pistolí v ruce, jak vystřílí celou scénu (doufám, že J.Woo měl při sledování taky slzu v oku a hned začal psát scénář Hardboiled 2 :)(1.4.2011)

Necekal jsem mnoho. Vlastne skoro nic. O to prijemnejsi bylo me prekvapeni. Barvite hekticka atmosfera Šanghaje me snadno vtahla do deje, stejne jako zajimava a dle meho nazoru i smysluplna spionazni zapletka zasazena do skutecnych historickych souvislosti. Herecky tak trochu plochy projev Johna Cusacka dlouhodobe nechapu, z jeho vyrazu jsem necitil vubec nic. Asi nejvetsi slabina filmu. Vynahrazuji to zde ale jini. Predevsim skvostna a krasna Li Gong, jejiz herecky projev me opet uchvatil a dojal zaroven.(27.4.2015)

Cakal som film z vojnoveho obdobia pre nas chlapov a dockal som sa zenskeho romantizujuceho pohladu kde charizmatickí špióni nezomieraju pre vlast, ale obetúvajú svoje zivoty z lasky k zenam. Bohuzial aj ked su tie zenske neskutočne krásne, správajú sa veľmi hlúpo a tým pádom som miestami od zlosti škrípal zubami pre aké kravy sa tieto prvotriedne herecké esá musia obetovať. Zenskemu pohladu je podriadeny cely film. Velkolepa nadherna vyprava, minimum akcie, pomale tempo, naivne dialogy, komentar hlavneho hrdinu, ktory nezriedka komentuje jasne viditelne veci (snad aby aj diváčky pri zehlicke nic neprepasli) atď. Proste film pre zenske, ktory ale aj muzi preziju celkom bez bolesti (predsa len Chow Yun Fat si tam parkrat zastriela a figurka ktoru stvarnil je neskutocne zabavna). Lutujem nedockavcov, ktori to riskli v mandarinskom dabingu. Pocul som len par sekund, ale bolo to peklo. :-)(2.1.2011)

• Malarkey

Ve výsledku moc hezky zfilmovaný film, kde nejsilnější zážitek je atmosféra Shanghaie ale všecko ostatní stojí kvalitou asi tak stejně jako současná hra fotbalový Slavie. Příběh je špatnej, herci líní a to i přesto, že se tam objeví docela velká jména. Cusack, Potente, Watanabe nebo Chow. Takhle jsem od režiséra ještě Pokoj 1408 vcelku dobře zvládnul, ale tady se to prostě už nedalo. Otravná nadbytečná slátanina, která dle mého okamžitě zapadne.(23.9.2010)