Smrt v Šanghaji

• Čína

谍海风云

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Čína, 2010, 100 min

Zaujímavý film so skvelým hereckým obsadením. Týka sa to hlavne Johna Cusacka a Jeffreyho Dean Morgana, lebo bol inak film pochopiteľne nabitý ázijskou sebrankou. Réžia bola na slušnej úrovni, podobne ako atmosféra filmu. Naopak snímke uškodil pomerne komplikovaný scenár, v ktorom sa divák mohol ľahko stratiť. Na hudbu si vôbec nespomínam, ale zato bolo uspokojivé dobové prostredie, respektíve kulisy. Film doporučujem avšak s výhradami.(8.2.2015)

• Morholt

Lákalo jméno režiséra, hodně jsem sliboval od obsazení, ale skutek utek. Jediné, co stojí za výraznější pozornost je šanghajské prostředí a výstřih Li Gong. Jinak se jedná o slátaninu, která místy neměla hlavu ani patu. Korunu tomu všemu nasazoval John Cusack v jedné ze svých nejotravnějších rolích. Jednoznačně nejhorší Håfströmův film. 15%(25.9.2014)

I přes rozporuplné hodnocení co u tohoto filmu je, musím hodnotit tento film kladně, sice jsem si zpočátku říkal, že Cusack to prostě neutáhne tak dobře, ale nakonec to zvládl, pomohlo mu v tom také velmi velmi kvalitní obsazení v podobně božské Li Gong, perfektního Watanabeho a opět střílejícího Chow Yun-Fata, bokem se tu mihnou i další znamý herci (Morse, Potente). Další významné plus tohoto snímku je perfektní kamera, která vytváří špičkovou temnou atmosféru noir filmů. Parádně film také podepsal svou hudbou Klasu Badelt. Za mě celkově 80 %, možná kdybych to celé vidět v originále a ne v čínském dabingu, přidal bych možná ještě o kousíček lepší hodnocení, ale na plné by to asi nestačilo.(30.6.2011)

Scenarem se jedna v podstate o naprosto klasickou Shanghai story, tady opravdu neni moc co obdivovat. Snad jen, ze se jedna o solidni navrat klasickeho doboveho Noir zanru, ktery ma navic diky relativne schopnemu Håfströmovi velmi slusnou vizualni uroven. Co tenhle kousek ale vystreluje z sedeho prumeru je bez debat exklusivni internacionalni herecke obsazeni. Za Nemecko bezici Lola Franka Potente - v pohode, za USA reziseruv oblibenec John Cusack - jeste lepsi, za Japonsko veteran Ken Watanabe - super, za Chinu legendarni killer Yun-Fat Chow - dokonalost a jako nejzarivejsi hvezda, ktera tradicne presvitila vsechny ostatni - Gong Li. Hmmm, stejne mi to na ty 4* ale nestacilo. 6/10(12.10.2010)

Bravo, Weinsteini, podarilo sa vám nepredať a vlastne úplne potopiť vynikajúci film. Štýlový a vďaka strohému strihu svižne odsýpajúci špionážny noir thriller má výborný scenár (hoci časť rozuzlenia je vďaka známym historickým súvislostiam jasná), mimoriadne zvučné (a s veľkou chuťou hrajúce) obsadenie, fungujúce emócie, pompéznu výpravu, dobrú dobovú atmosféru a správne krvavé akčné scény. Užil som si to tak veľmi, že som chvíľu uvažoval o najvyššom hodnotení. Napokon, môžete nemilovať film, v ktorom Chow Yun-Fat dvakrát vystrieľa celú scénu? :-)(12.1.2011)