Film Pavla Kouteckeho, predevsim tedy film, vazeni. To pro zacatek. Uprostred - moc jsem se bavil. A strucne na zaver? ;-) Mimo politickou diskuzi zpet k filmu. Predstavte si cestu do absurdni fantazie v niz spolu zazari mimo jine : Bill Clinton ( Contact ), Jan Triska ( Rudí ), Vaclav Klaus ( ... ), Dagmar Havlova ( Holky s porcelanu ), George W. Bush ( Death of a President ) , Mejla Hlavsa ( Budu sbirat v lete ... ), Milos Zeman ( Chaos ), Ladislav Smoljak ( Akt ), Mick Jager ( Freejack ), Tatana Fischerova ( A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu ), Keith Richards ( Piráti z Karibiku - Na konci světa ), Eva Holubova ( Pupendo ), Bara Hrzanova ( Hrdý Budžes ), Ladislav Spacek ( Etiketa ) a dalsi a dalsi. Defile mnoha ruznych postav v mnoha ruznych situacich v pribehu s mimo jine velmi zabavnym hlavnim hrdinou. Jako dokumentarni film vice nez dobre.(28.2.2008)

Nečekal jsem, že to bude až taková sranda. Smál jsem se až jsem padal ze židle. Čekal jsem spíš zdlouhavý dokument mapující Havlovu politickou kariéru, ale tenhle film se politiky a životopisných údajů dotýká je okrajově. V první řadě se snaží vtipnou formou ukázat Havla jako obyčejného člověka. Bohužel je ale strašně znát, že je to velmi zkácené (sestříhané), některé pasáže jsou utnuté uprostřed, některé důležité etapy jeho prezidentování nezmíněné vůbec. Jsem velmi zvědav na čtyřdílnou televizní verzi (snad do toho Nova nenarve moc reklam). BTW taky jste měli ve výsledku pocit, že Havel je vlastně dětinský metrosexual, který většinu času řeší jestli má správnou košili (případně koberec, vázu od šípka, či hezký pultík) a na všechno potřebuje svolení taťky Klause?:) V těchto dnech před pezidentskou volbou je nejgeniálnější scéna, kde Havel kritizuje Klausovu politiku a mezi posluchači sedí přikyvující švejnar.(1.2.2008)

Tak tenhle dokumentární sestřih událostí ze života pana Václava Havla je opravdovou lahůdkou... Pavel Koutecký a MIroslav Janek dostali dobrý nápad, jak nám představit našeho prezidenta.... tedy ex-prezidenta :-) Vidíme ho jako muže, který věřil, že láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí. Ano, Václav Havel je poeta, ale to mu rozhodně neubírá na roli politika. Sice mě trochu zamrzelo, že se zde nezaznamenalo trochu víc z jeho života - např. to, že když Václav Havel jel do ciziny kvůli politickým záležitostem, tak se vždy nejprve setkal s původními obyvateli, seznámil se s původní kulturou, a až poté šel na vládní jednání (a další takové zajímavosti, díky kterým v mých očích jen rostl) - nicméně i tak jsem byla s tímto počinem spokojena, protože předvedl Havla nejen jako prezidenta, ale i jako manžela, občana, umělce a muže.(18.4.2008)

• igi B.

Svatá prostoto! Chybí tu nahoře v záhlaví žánr komedie... Nejlíp sametová, že Venoušku... 8-o . . . Nehodlám do podrobna komentovat tohle adorantské homevideo, prolézačům zadnic se nakonec v téhle zemi dařilo vždy a za všech režimů (zvláště těm dobře honorovaným, že...) - a navíc bohužel tenhle film svou formou hry na nějakou >nezávislou a pravdivou< subjektivní objektivitu není už dnes v té naší >pisskultuře šašské< ojedinělým fenoménem... . . . Vlastně se mi chtělo zase chvílemi i zvracet... . . . Takže ta jedna hvězdička patří beze studu jen jako dík za to, že přinesl nám i ty intimnější detaily z vývoje, který přirozenou cestou dospěl do sraček, ve kterých se tato země i společnost v současnosti nachází. Nakonec, stačilo se právě dnes vpodvečer před tímhle >dokumentem< dívat na televizní zprávy, šaškovy krokodýlí slzy a mudrování nad prorůstáním zločinu do politiky a návratem komunistů k moci jsou fakt žánrově dojímající. Na druhou stranu je ovšem jasné, že V.H. ani jeho kumpáni z dob tehdejších i dnešních si jinak ani dnes zas tak až moc stěžovat nemusí. Veřejné zdroje jsou pro >vyvolené< zatím stále nevyčerpatelné... .-/ - - - P.S. A kdo si pane Havle myslíte, že dnes chodí do té vaší milované kavárny Slavie? - - - P.P.S. Docela zábavné je i číst si zdejší komentáře. Těm mladým >děckám< věku popřevratového snad ani není na jejich nadšení co vytýkat. Ale pár komentářů - třeba jeden jistého zdejšího protřelého multikárového manipulátora a sráče (co si hraje před trumbery na vzdělance a intelektuála a přitom si plete pojem disent s disidentem... ;o))) je hodně výživný. Hnus si k hnusu sedá, prolí(ý)zač si díru hledá... - - - - - (Poprvé viděno - symbolicky proloženo reklamami na kdejaký spotřební šmejd - na >veřejnosrádní< televizi Nova, sametově výročního 17. listoprdu, komentář zde mezi ov(a)cemi jako (dobře že tak ;-) ztracený - 17.11.2008) - - - - - P.P.P.S. (5.2.09) - Hehe, to mě těší, že si čuRák pečlivě studuje moje komentáře. Takže si ty svoje blamcy re kapitulačně opravil, ale skrýn ve sbírce to jistí... ;-) ... Jen furt nechápu, proč ten patolízalský a podbízející se debil pořád ty svoje žvásty zdůrazňuje boldem. Asi proto, že je ve skutečnosti tím, čím se zdá být... :o[...(17.11.2008)

Moje vysoké očekávání se zcela naplnilo! Václava Havla mám rád, to je třeba říci již na začátku a moc jsem se těšil na toto dílo, které nechá běžného občana nakouknout na politiku tak, jak to člověk nezná, ale hlavně představuje Václava Havla ne jako prezidenta, ale jako člověka, který má smysl pro humor, který má své slabosti a dokonce mluví sprostě. Prostě jako každý z nás. Je to vlastně takový báječný nekrolog Muže, který je ještě naživu. Je zde krásně vidět, jak se peče vysoká politika, s poradci, kteří diskutují o každém proneseném slově. Všimněte si, že Klaus sám se kamery bál jako čert kříže. Zatímco Zeman si s prostořekostí sobě vlastní řekne o další becherovku. Pane Havle, nestyďte se, je to dobrý, Dáša pískat nemusí!(10.5.2009)

• - Film byl roku 2008 nominován na cenu LUX Evropského parlamentu. (JoranProvenzano)

• - Film získal roku 2009 cenu Asociace českých filmových klubů na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší dokumentární film. (JoranProvenzano)

• - Václav Havel šel do tohoto projektu jen s tím, že film bude mít premiéru několik let po ukončení jeho funkce. Obsah je totiž místy politicky "nekorektní". (duklak2)