Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Bolta jsem podceňoval, což byla chyba. Je sice pravda, že koncept je naprosto opotřebovaný, morální poučení očividné a celkově se z příběhu nic nového nedozvíte, ale já osobně si ho užil snad i víc než takové Vzhůru do oblak či Wall-eho. Nehraje si totiž navíc než je a dává nám jen a jen devadesát minut příjemné a nenáročné zábavy plné příjemných vtipů a hrdinů. Je to perfektní film na večer pro každého. A když ho tak berete, nemůže zklamat.(13.12.2009)

Typická disneyovka. Väčšinou funguje (záverečný superštek je naozaj super), ale je tam aj halda hlušiny a celkovo tomu chýba tá pixarovská pridaná hodnota. Výbornú zábavu s psychotickými holubmi a geekovským škrečkom citeľne kazí extrémne otravná mačka. A veľká škoda, že najlepšia scéna je na začiatku (taký akčný náter ani nepamätám) a nič, čo potom film ponúka, sa jej už nevyrovná.(20.3.2009)

Podle mě hodně originální nápad pro animák, samozřejmě, že je to přehnaný, ale zase vás všechny ty vymoženosti vás drží ve střehu a všechno odsejpá. Perfektně jsou vystiženy postavy, které jsou něčím typické a tu jejich přednost nebo vadu zdůraznili...Od začátku jsem si musela říkat, jak je ten pejsek hrozně roztomilej :) Jinak ty náhody během Boltova útiku, rozhodně neztrácí na kouzlu, jako je i kočka, která do všeho zapadá. Bolt si myslí, že má stále své schopnosti, ty ale nefungují, takže vypadá opravdu nemotorně. Ten křeček na tom byl asi nejlepší - takovej týpek :-D Musela sem se smát, kdykoli začal mluvit...Tohle je sice všechno moc hezký, ale nakonec to pro mě byl další normální animák, který ničím neoplývá. Teda takhle - líbilo se mi to, ale nejsem z toho nadšená a čekala jsem, že to bude vtipnější. Bolt nebyl taková zábava, jak jsem si přála. Ale pro páteční odpoledne jako dělané.(5.6.2009)

Kvalitní parodie se stále točí... jen už nemají hranou podobu. Bolt je další parádní blbinou která do dětského filmu s jednoduchým příběhem cpe tolik narážek a odkazů na okolní filmy, že mu jde s klidem odpustit i pár vyloženě Disneyovsky pitomých pasáží (výuka psa je odpor hodný promptního vystřihnutí) a přitom není jen jejich bezúčelnou exhibicí. Kromě nich se nikde nečeká a nikde nezastavuje, vlak s bleskem na boku zuřivě zrychluje až do konce, poháněný ultimátně awesome křečkem, sympatickou čičinou a velmi blbým ubercute psem. Sice to není tak legen...wait for it...dary jak by možná chtělo být a Kung Fu Pandu to v mém letošním animákovském žebříčku nepřekoná, ale i tak... překvapivě velice zábavný a akční film. 8/10(11.2.2009)

Bolt je kríženec čistokrvnej zábavy a overených animačných a dramatických postupov, ktoré na diváka platia už desaťročia s rodokmeňom siahajúcim až k Mickeymu Mousovi. Skvele ho dopĺňajú parťáci v podobe čiernej túlavej mačky a megahrdinského škrečka až som niekedy mal pocit, že Bolta skvelými hláškami zatieňujú. Dojímavý príbeh zase nenechá suché jedno detské oko. Takto sa to robí, páni.(22.3.2009)

• - První Disneyho animovaný film, navržený a produkovaný ve 3D. Předchozí dva projekty Chicken Little (2005) a Meet the Robinsons (2007) byly převedeny do 3D až po natočení. (Caszidy)

• - Když drží Bolt Mittense a hrozí mu, že jej shodí dolů na silnici, projede pod nimi autobus z filmu Nebezpečná rychlost (1994) s číslem 2525 na střeše. (HellFire)

• - Ronn Moss, který namluvil Dr. Forrestera, je nejvíce známý z role Ridge Forrestera v seriálu The Bold and the Beautiful z roku 1987. (Caszidy)