Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Konečne po dlhom čase Disney, ktorý ma naozaj potešil. Bolt je cute, cica je supiš (pripomína mi užívateľku Endlessly) a to morča chcem rozhodne doma! (BTW: Je nespochybniteľné, že producent, scenárista, režisér, proste niekto, výrazne frčí na How I Met Your Mother: výroky s "awesome", "legendary", "true story" pridávajú čaro).(23.2.2009)

Nenatáčal to náhodou Michael Bay...? všade samé booom, booom.... Bolt je najakčnejšia rozprávka akú kedy "svet" videl..., ale teraz vážne! Superpes Bolt je milým prekvapením dokonca aj pre mňa, pričom niesom zrovna obdivovateľ tohto žánru. Očakával som klasicko špecifikovanú omáčku plnú trápnych a poučných scén, dostalo sa mi svižného prevedenia plného odkazov a pár kliše a preto 7/10(20.2.2009)

Otázka: Kdy lidé přestanou všechny animáky srovnávat s tím, co dělá Pixar? Odpověď: Až bude víc tak kvalitních filmů pro všechny, jako je právě Bolt. Chytrý, svižný a vtipný snímek se sympatickými zvířecími hrdiny (Bolt je sice super, ale ironická kočka, debilní holubi a křeček - maniak nejsou taky vůbec marní), začátkem perfektně si střílejícím z akční filmové i seriálové tvorby všeho druhu, s něčím pro nejmenší diváky a s pomrkáváním na diváky dospělé... Morální ponaučení na konci samozřejmě nechybí, ale je podáno tak nenásilně (žádné slzy ani dlouhá objetí), že urazit nemůže. K tomu skvělá Powellova hudba, povedený dabing (Travolta je Travolta)... Čtyři čisté.(18.6.2010)

Kvalitní parodie se stále točí... jen už nemají hranou podobu. Bolt je další parádní blbinou která do dětského filmu s jednoduchým příběhem cpe tolik narážek a odkazů na okolní filmy, že mu jde s klidem odpustit i pár vyloženě Disneyovsky pitomých pasáží (výuka psa je odpor hodný promptního vystřihnutí) a přitom není jen jejich bezúčelnou exhibicí. Kromě nich se nikde nečeká a nikde nezastavuje, vlak s bleskem na boku zuřivě zrychluje až do konce, poháněný ultimátně awesome křečkem, sympatickou čičinou a velmi blbým ubercute psem. Sice to není tak legen...wait for it...dary jak by možná chtělo být a Kung Fu Pandu to v mém letošním animákovském žebříčku nepřekoná, ale i tak... překvapivě velice zábavný a akční film. 8/10(11.2.2009)

zklamání a další důkaz, že se prostě nesmím na filmy tolik těšit... dost možná, že až si snímek pustím znova v originálním znění, hodnocení se trochu ještě zlepší, ale tady nebylo až na několik povedených situací (hlavně s holuby) a samozřejmě (dnes už ani tolik nepřekvapující) fenomenální dokonalost grafického zpracování (tráva, chlupy, mraky - vše v TOP kvalitě!) moc nad čím juchat... snad nějak stárnu nebo co, ale právě zdánlivá infantilita tohoto animáku mi nedovoluje jít nad 60%(28.7.2009)

• - Spoiler: Pointa filmu je velice podobná seriálu Inspector Gadget (1983), ve kterém dívka jménem Penny a její pes pomáhají inspektorovi Gadgetovi proti záporákovi s kočkou. (HellFire)

• - Ronn Moss, který namluvil Dr. Forrestera, je nejvíce známý z role Ridge Forrestera v seriálu The Bold and the Beautiful z roku 1987. (Caszidy)

• - Byla zavrhnuta celá scéna, kdy Bolt potká v Los Angeles dva dobrmany, porve se s nimi a uvědomí si tak, že jeho super schopnosti nejsou skutečné. (HellFire)