Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Bolta jsem podceňoval, což byla chyba. Je sice pravda, že koncept je naprosto opotřebovaný, morální poučení očividné a celkově se z příběhu nic nového nedozvíte, ale já osobně si ho užil snad i víc než takové Vzhůru do oblak či Wall-eho. Nehraje si totiž navíc než je a dává nám jen a jen devadesát minut příjemné a nenáročné zábavy plné příjemných vtipů a hrdinů. Je to perfektní film na večer pro každého. A když ho tak berete, nemůže zklamat.(13.12.2009)

Tak už i já jsem konečně uzřel tento novější animák od Disneyho o jednom pejskovi, který je hollywoodskou hvězdou a nedopatřením se dostane z Hollywoodu na druhý konec Ameriky, aby pak putoval společně s kočkou Mickou a křečkem Bivojem zpátky za svou paničkou. Tato animovaná road movie je ale vpravdě docela vydařená, to nelze vůbec popřít. Navíc pokud máte domácí zvířata a obzvláště pejsky rádi stejně jako já, tak nepochybně budete z tohoto filmu nadšení. Ano nadšení se dostavilo, ale dojatý jsem příliš nebyl a nějaké hluboké emoce ze mě tenhle snímek taky nedostal. Po skončení filmu zůstal jen nenucený úsměv na tváři a příjemný pocit z úžasného a pohodového filmu. Ale pocity, které jsem zažíval například u filmů VALL-I nebo Ratatouille zůstaly skryty někde uvnitř a nedostavily se, což pro mě jasně značí, že Bolt prostě na tyto dva animáky vůbec nemá, takže mu nemohu udělit maximální hodnocení. Ale přesto jsem viděl nadprůměrný film, který se mi líbil, u kterého jsem se místy i pobavil a který mě přivedl na příjemné myšlenky. Rozhodně to nebyl promarněný sobotní večer, a navíc song k tomuto filmu se mi velmi líbil, což mám na animácích od Disneyho rád, že vždycky každá písnička z těchto filmá je pohodová, melodická a krásně se poslouchá. Takže po zralé úvaze uděluji čtyři hvězdičky.(19.1.2010)

Disneymu se to konečně podařilo, Bolt je první jeho opravdu povedený 3D animák a po pěti až sedmi letech i jeho první povedený animák vůbec. Našlapaný začátek je neskutečně zábavný a konec, i když předvídatelný až běda, mě zase jednou docela dostal... nebýt toho malinko slabšího prostředku, bylo by to za mě i pět. U mně letos vyhrává Wall-I, ale Bolt je pořád daleko lepší než Madagaskar 2.(22.2.2009)

Strašná nuda. Už mi vážně není dvanáct, abych se odvařil z užvaněného morčete v kouli (ani nevím, proč v té kouli je), zřejmě retardovaného psa, kterému ani po slově "cut" a přestěhování do karavanu (!) nedochází, že je svět okolo něj jenom jako, a sarkastické kočky s pár trefnými glosami, ale jinak ničím, přesahující komediální průměr. Ano, akční scéna v úvodu a závěrečná záchranná mise jsou fajn, ale rozhodně nejde o nic, kvůli čemu bych měl chtít vidět Bolta znovu. Nejlepší animák poslední doby? Možná, ale pořád mi to přijde jako jednooký mezi slepými. A ty výchovné žvásty... kdy už Disneymu a lidem z Pixaru dojde, že na podobný stereotyp není nikdo zvědavý. P.S.: Dolby 3D je, jak to říct mírně, poměrně bídné.(24.2.2009)

Roztomilý superpes s krizí identity, cynická, světem protřelá kočka a šílený křeček se vydávají na dlouhou cestu napříč Spojenými státy a potvrzují, že cesta domů v podání tří zvířat může být neskutečně zábavná. Bolt se těžce smiřuje se ztrátou superschopností, navíc se musí naučit být opravdovým psem. A neuvěřitelně sympatická kočka Mittens mu pomáhá a křeček mezitím hláškuje. Animace je vynikající, jen u Penny jsem si zpočátku nebyla jistá, zda jí jest být dívkou či chlapcem. Hudba Johnna Powella oprašuje divoké akční motivy i kousky plné sentimentu. Finále je typickým Disneym, což mi tentokrát vůbec nevadilo. Milý film, který potěší děcka i odrostlejší děcka:-)(10.4.2009)

• - První Disneyho animovaný film, navržený a produkovaný ve 3D. Předchozí dva projekty Chicken Little (2005) a Meet the Robinsons (2007) byly převedeny do 3D až po natočení. (Caszidy)

• - Bolt je bílý americký ovčák. (Caszidy)

• - Číslo na Boltově známce je adresa Disneyho studia. (HellFire)