Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

• Isherwood

Megalomanské intro, jenž během zlomku sekundy stihne poctít i zparodovat to, co tak rád Michael Bay, představuje bohužel vrchol celého snímku, který následných devadesát minut řeší jedno osobní uvědomění se, k čemuž se dokopává tuhými dialogy, nucenými fóry a limonádovým sentimentem, který drží nad vodou vyměněný John Powell a křeček s pekelnou kadencí smrtonosných hlášek, zbytek odzívatelný.(27.2.2009)

Od chvíle, kdy se po mě chtělo, abych uvěřil, že se staví celá velkoměsta jen kvůli tomu, aby nějaký pes odvedl přesvědčivý herecký výkon a ten pes přitom není schopný vycítit štáb ukrytý v jeho bezprostřední blízkosti, jsem měl s tímhle filmem přes jeho skvělou animaci, akční scény a humor velký problém. A ten bych měl i kdyby předtím totéž nefungovalo v TRUMAN SHOW naprosto perfektně.(23.6.2009)

Tak už i já jsem konečně uzřel tento novější animák od Disneyho o jednom pejskovi, který je hollywoodskou hvězdou a nedopatřením se dostane z Hollywoodu na druhý konec Ameriky, aby pak putoval společně s kočkou Mickou a křečkem Bivojem zpátky za svou paničkou. Tato animovaná road movie je ale vpravdě docela vydařená, to nelze vůbec popřít. Navíc pokud máte domácí zvířata a obzvláště pejsky rádi stejně jako já, tak nepochybně budete z tohoto filmu nadšení. Ano nadšení se dostavilo, ale dojatý jsem příliš nebyl a nějaké hluboké emoce ze mě tenhle snímek taky nedostal. Po skončení filmu zůstal jen nenucený úsměv na tváři a příjemný pocit z úžasného a pohodového filmu. Ale pocity, které jsem zažíval například u filmů VALL-I nebo Ratatouille zůstaly skryty někde uvnitř a nedostavily se, což pro mě jasně značí, že Bolt prostě na tyto dva animáky vůbec nemá, takže mu nemohu udělit maximální hodnocení. Ale přesto jsem viděl nadprůměrný film, který se mi líbil, u kterého jsem se místy i pobavil a který mě přivedl na příjemné myšlenky. Rozhodně to nebyl promarněný sobotní večer, a navíc song k tomuto filmu se mi velmi líbil, což mám na animácích od Disneyho rád, že vždycky každá písnička z těchto filmá je pohodová, melodická a krásně se poslouchá. Takže po zralé úvaze uděluji čtyři hvězdičky.(19.1.2010)

Že by se Disney pod přímým dohledem Pixaru (big boss John Lasseter jako výkonný producent) vracel na místa, která mu právem patří? DreamWorks se pachtí už léta na místě s Dobou ledovou, Madagascarem a Kung-Fu panda byla jen jednookým mezi slepými, Sony stačí pár tučňáků k radosti, a tak by konkurence pro Pixar (byť nepřímá) byla vhod. Bolt je s WALL-E nejlepší animák roku 2008 a možná tím nejlepším, který není pod křídly skákající lampičky celkově. Už úvod připomínající to nej ze současných akčních velkofilmů je nářez. Po něm sic dojde na běžný příběh, ale je natočený s nápadem, několika překvapivými momenty a hlavně s charismatem. Občas se ukáže skvělý (a především konečně nečekaný) vtip, postavy jsou osobité a i když naplňují klasické schéma, nepřipomínají unifikované kolegy od konkurence. Disney se také snad poprvé nezaměřil jen na dětského diváka a pod příběh nacpal hromadu "látky k pozorování" i dospělým, které navíc nesmyslně nevyrovnává nesnesitelný patos a mravní poučení, jak to bylo běžné. Animace je velmi dobrá, nevyrovná se špičce, ale pod lehkou stylizací se toho hodně dá přehlédnout, krom toho postavy jsou rozpohybovány přirozeně a nenásilně. A především - do všech se ihned zamilujete a budete si chtít pořídit morče v kouli a cynickou kočku.(27.1.2009)

Konečne po dlhom čase Disney, ktorý ma naozaj potešil. Bolt je cute, cica je supiš (pripomína mi užívateľku Endlessly) a to morča chcem rozhodne doma! (BTW: Je nespochybniteľné, že producent, scenárista, režisér, proste niekto, výrazne frčí na How I Met Your Mother: výroky s "awesome", "legendary", "true story" pridávajú čaro).(23.2.2009)

• - Spoiler: Pointa filmu je velice podobná seriálu Inspector Gadget (1983), ve kterém dívka jménem Penny a její pes pomáhají inspektorovi Gadgetovi proti záporákovi s kočkou. (HellFire)

• - Na filmu původně dělal Chris Sanders. V jeho verzi se měla psí televizní hvězda objevit v nevadské poušti, kde se seznámí s jednookou kočkou a obřím radioaktivním králíkem, a stále si myslet, že jí zabírají kamery. Od projektu odešel, protože nechtěl zapracovat připomínky. (zigot7)

• - Bolt je bílý americký ovčák. (Caszidy)