Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

V každém z nás je kus dítěte a u mě se dost často projevuje :) hlavně když zasednu ke svým oblíbeným pohádkám a animákům.. a Bolt se s jasnou převahou dostal do mých nejoblíbenějších... tenhle "Blesk" ví jak udeřit.. mě zasáhl hezky do středu :) bohužel se opět musím opakovat, ale dejte Viktooorce psa (stačí i animovaný) a je šťastná jako blecha (proč se tohle vůbec říká?? blecha je šťastná?? leda v psích kožichu... tak se to teď hodí :-) ale zpátky k Boltovi.. chlupáč se superschopnostmi a zároveň bez superschopností mě bavil, v doprovodu hláškující kočky Micky a šílenýho křečka Bivoje, který je z 1/16 vlkodlak mě vzali na úžasné dobrodružsví plné smíchu a příležitostných slz.. a rozhodně mi nevadí, že jeho leeejzrový oči nefungují, psí oči jsou stejně lepší :-* jednodušše řečeno "BOLT je BOŽAN" :) P.S. SPOILER NA KONEC Co mi to teče z packy za rudou kapalinu?? -- Já se picnu.. to je krev! -- A potřebuju ji?? /// Co to je?? Co jsi to do mě implantovala, Kočko?? -- Máš hlad!! -- Kde je protijed?? :-)(25.7.2009)

Prvních 10 minut je úžasnejch, pak se rozjede zápletka a s tim jsem se musel chvíli srovnávat.. Je to docela zábava a ačkoliv je tu pár povedenejch scén, tak mě to moc nevzalo. Celá premisa filmu je prostě divná a vrchol ilogična je moment, kdy na scénu vstoupí Bolt číslo 2.. To už nic nedává smysl. No ale děti (kterým jsou logické chyby ukradené) si k mému hodnocení můžou klidně přidat hvězdičku i dvě.(26.4.2009)

Ultimátní animovaný nátřesk, který si prostě musíte užít na velkém plátně a v 3D provedení, které je přesně tím, co z psa dělá superpsa a úvodní akční smršť povyšuje na událost roku :-) Za pixarovským WALL-Em sice tenhle Pes pro každý případ pokulhává zatížen svou infantilností a přlíšnou poplatností všem disneyovským šablonám, ale všechno bohatě dohání svou třeskutou zábavností a energičností. Ani nepamatuju, kdy naposled jsem se v kině takhle výborně bavil a odcházel se září v očích a nesmazatelným úsměvem na rtech. _____ P.S: Ty zázračné brejličky by potřebovaly vylepšít o vnitřní stěrače, wtz.(27.4.2009)

Konečně povedený animák. Scénář je prostý, ale zároveň vás slušně v trhne do děje. Bolt je určený dětem, ale i přesto v něm uvidíte hodně akce a tempo na animák je vysoké. Neustále se něco děje a ani minutu se nebudete nudit. A když vás doprovází krásné animace a sympatické postavy tak není co řešit.(22.1.2009)

Nejsympatičtější animovaný hafan. Ever. A nejšílenější křeček uzavřený v kouli, kterého kdy filmové plátno poznalo. Parádní animák, který michá všechny osvědčené žánrové ingredience poslední dekády a obléká je do rodinně-akčního hávu, který má větší styl a koule než drtivá většina hrané hollywoodské produkce. Samozřejmě přináší i překvapivé poučení, že pes je nejlepší přítel člověka, ale výjimečně v tom není ani špetka patosu - místo cicmání a slzopudných výjevů pro děti se Bolt hrdě vrhá do plamenů, kde si za city nic nekoupíte. U Disneyho trefili do černého.(21.2.2009)

• - Když drží Bolt Mittense a hrozí mu, že jej shodí dolů na silnici, projede pod nimi autobus z filmu Nebezpečná rychlost (1994) s číslem 2525 na střeše. (HellFire)

• - Spoiler: Pointa filmu je velice podobná seriálu Inspector Gadget (1983), ve kterém dívka jménem Penny a její pes pomáhají inspektorovi Gadgetovi proti záporákovi s kočkou. (HellFire)

• - Číslo na Boltově známce je adresa Disneyho studia. (HellFire)