Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Bolt je animák prostý, určený spíše dětem a občas dost hraje na city. Díky křečkovi, holubům a agentovi, který na nepříjemné otázky odpovídá virtuálním špendlíkem je však o zábavu postaráno. Animace je sice jednodušší, ale vše je zpracováno s ohledem na detail, od objektů až po textury. Akorát mi připadalo trochu divné, že se na nás ze začátku v Boltově show chrlí spousta násilí, střílení a výbuchů a až poté se film zvrhne v mírumilovnou "Lassie" o lásce ke svému páníčkovi. Děj se odehrává podle klasické šablony, konec je předvídatelný a namluvené hlasy animovaných zvířat i postaviček jsou na dobré úrovni. Celkově je to slušný animák, ale na mě místy až příliš dětinský a při volbě pro ty starší z nás bych spíše sáhl po tématicky zajímavějším Igorovi. Tři hvězdy se mohou zdát pro tento snímek možná málo, ale alespoň míří směrem nahoru, a pokud vám čtyřnohý Bolt přiroste k srdci, klidně si ještě přihodíte jednu hvězdu navíc. (6/10)(11.1.2009)

Typická disneyovka. Väčšinou funguje (záverečný superštek je naozaj super), ale je tam aj halda hlušiny a celkovo tomu chýba tá pixarovská pridaná hodnota. Výbornú zábavu s psychotickými holubmi a geekovským škrečkom citeľne kazí extrémne otravná mačka. A veľká škoda, že najlepšia scéna je na začiatku (taký akčný náter ani nepamätám) a nič, čo potom film ponúka, sa jej už nevyrovná.(20.3.2009)

V každém z nás je kus dítěte a u mě se dost často projevuje :) hlavně když zasednu ke svým oblíbeným pohádkám a animákům.. a Bolt se s jasnou převahou dostal do mých nejoblíbenějších... tenhle "Blesk" ví jak udeřit.. mě zasáhl hezky do středu :) bohužel se opět musím opakovat, ale dejte Viktooorce psa (stačí i animovaný) a je šťastná jako blecha (proč se tohle vůbec říká?? blecha je šťastná?? leda v psích kožichu... tak se to teď hodí :-) ale zpátky k Boltovi.. chlupáč se superschopnostmi a zároveň bez superschopností mě bavil, v doprovodu hláškující kočky Micky a šílenýho křečka Bivoje, který je z 1/16 vlkodlak mě vzali na úžasné dobrodružsví plné smíchu a příležitostných slz.. a rozhodně mi nevadí, že jeho leeejzrový oči nefungují, psí oči jsou stejně lepší :-* jednodušše řečeno "BOLT je BOŽAN" :) P.S. SPOILER NA KONEC Co mi to teče z packy za rudou kapalinu?? -- Já se picnu.. to je krev! -- A potřebuju ji?? /// Co to je?? Co jsi to do mě implantovala, Kočko?? -- Máš hlad!! -- Kde je protijed?? :-)(25.7.2009)

Bolt je kríženec čistokrvnej zábavy a overených animačných a dramatických postupov, ktoré na diváka platia už desaťročia s rodokmeňom siahajúcim až k Mickeymu Mousovi. Skvele ho dopĺňajú parťáci v podobe čiernej túlavej mačky a megahrdinského škrečka až som niekedy mal pocit, že Bolta skvelými hláškami zatieňujú. Dojímavý príbeh zase nenechá suché jedno detské oko. Takto sa to robí, páni.(22.3.2009)

Prvních 10 minut je úžasnejch, pak se rozjede zápletka a s tim jsem se musel chvíli srovnávat.. Je to docela zábava a ačkoliv je tu pár povedenejch scén, tak mě to moc nevzalo. Celá premisa filmu je prostě divná a vrchol ilogična je moment, kdy na scénu vstoupí Bolt číslo 2.. To už nic nedává smysl. No ale děti (kterým jsou logické chyby ukradené) si k mému hodnocení můžou klidně přidat hvězdičku i dvě.(26.4.2009)

• - Na filmu původně dělal Chris Sanders. V jeho verzi se měla psí televizní hvězda objevit v nevadské poušti, kde se seznámí s jednookou kočkou a obřím radioaktivním králíkem, a stále si myslet, že jí zabírají kamery. Od projektu odešel, protože nechtěl zapracovat připomínky. (zigot7)

• - Číslo na Boltově známce je adresa Disneyho studia. (HellFire)

• - Miley Cyrus nebyla první volbou pro hlas Penny. Chloe Moretz namluvila Penny pro celý film, než byla do projektu angažována Miley. (Caszidy)