Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Nemam co vytknut tejto skvelej animovanej komedii. Kedze mam psikov rad, bavil som sa, aj ked pre niekoho moze byt tento animak az prilis detsky. Na dobrodruznej ceste po USA robili Boltovi spolocnost "arogantna" macka a humorny skrecok s jeho vtipnym slovnikom, ale pacila sa mi aj narazka v nemeckej verzii na animak HLADA SA NEMO (2003). BOLT je jednym z troch nominovanych animakov na Oscara. V konkurencii mal KUNG FU PANDU a VALL-I ho z ktorich VALL-I aj zvitazil. _______ John Travolta - (Bolt) +++ Miley Cyrus - (Penny) +++ Susie Essman - (Mittens) +++ Mark Walton - (Rhino) +++ Malcolm McDowell - (Dr. Calico) +++ Produkcia: John Lasseter +++ (Videl v kine 10.02.2009) +++(10.2.2009)

,,Neboj, nezůstaneš sama. Máš Bolta, geneticky jsem ho upravil. Stane se Tvým ochráncem“…. Ničí agenty, vrtulníky a později zjistí, že realita bolí. A hlavně, že přátelství je nad všechny superschopnosti! Zprvu to vypadalo na konkurenci pro ,,Úžasňáky“, ale když zmizela akce – zbyl jen další ,,cajdák“ pro děti. Nekecám! Z těch roztomilý pes úsměvy, nadšení i emoce dostane. Ti dávají 5***** PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne Co uvidíme (možná) příště? Seriál UFONI (pokud někdo čumí na takový kraviny). Jestli holub nekecal…(26.6.2009)

zklamání a další důkaz, že se prostě nesmím na filmy tolik těšit... dost možná, že až si snímek pustím znova v originálním znění, hodnocení se trochu ještě zlepší, ale tady nebylo až na několik povedených situací (hlavně s holuby) a samozřejmě (dnes už ani tolik nepřekvapující) fenomenální dokonalost grafického zpracování (tráva, chlupy, mraky - vše v TOP kvalitě!) moc nad čím juchat... snad nějak stárnu nebo co, ale právě zdánlivá infantilita tohoto animáku mi nedovoluje jít nad 60%(28.7.2009)

Roztomilý superpes s krizí identity, cynická, světem protřelá kočka a šílený křeček se vydávají na dlouhou cestu napříč Spojenými státy a potvrzují, že cesta domů v podání tří zvířat může být neskutečně zábavná. Bolt se těžce smiřuje se ztrátou superschopností, navíc se musí naučit být opravdovým psem. A neuvěřitelně sympatická kočka Mittens mu pomáhá a křeček mezitím hláškuje. Animace je vynikající, jen u Penny jsem si zpočátku nebyla jistá, zda jí jest být dívkou či chlapcem. Hudba Johnna Powella oprašuje divoké akční motivy i kousky plné sentimentu. Finále je typickým Disneym, což mi tentokrát vůbec nevadilo. Milý film, který potěší děcka i odrostlejší děcka:-)(10.4.2009)

Nadupaný animák!! Svěží, pohotový, ironický a plný akce! Bolt je vážně roztomilý a ani samoúčelný závěr to tolik nepokazil, jak bývá u Disneyovek zvykem. Nemá to možná taková kouzlo jako Pixarovky, ale svým vytříbeným a sarkastickým humorem všechno dohání. Skvěle nadabováno a New Yorský holub mi hlasem silně připomínal Al Pacina.(10.1.2009)

• - Číslo na Boltově známce je adresa Disneyho studia. (HellFire)

• - Bolt je bílý americký ovčák. (Caszidy)

• - Byla zavrhnuta celá scéna, kdy Bolt potká v Los Angeles dva dobrmany, porve se s nimi a uvědomí si tak, že jeho super schopnosti nejsou skutečné. (HellFire)