Život superpsa Bolta je plný dobrodružství, nebezpečí a nástrah – přinejmenším tehdy, pokud běží kamery. Když se hrdina hollywoodského hitového televizního seriálu souhrou náhod ocitne ve studiu v New Yorku, začne se Boltovo dosud největší dobrodružství – cesta napříč skutečnou Amerikou za jeho majitelkou a hereckou kolegyní Penny. Vyzbrojen pouze iluzemi o tom, že jeho fantastické dovednosti a schopnosti jsou skutečné, a dvěma bizarními společníky – apatickou toulavou kočkou Mickou a křečkem s televizní závislostí, Bivoj – Bolt zjišťuje, že k tomu, aby se stal hrdinou, nepotřebuje superschopnosti. (HBO GO)

Trailer 4

Blizzard

Bolt je animák prostý, určený spíše dětem a občas dost hraje na city. Díky křečkovi, holubům a agentovi, který na nepříjemné otázky odpovídá virtuálním špendlíkem je však o zábavu postaráno. Animace je sice jednodušší, ale vše je zpracováno s ohledem na detail, od objektů až po textury. Akorát mi připadalo trochu divné, že se na nás ze začátku v Boltově show chrlí spousta násilí, střílení a výbuchů a až poté se film zvrhne v mírumilovnou "Lassie" o lásce ke svému páníčkovi. Děj se odehrává podle klasické šablony, konec je předvídatelný a namluvené hlasy animovaných zvířat i postaviček jsou na dobré úrovni. Celkově je to slušný animák, ale na mě místy až příliš dětinský a při volbě pro ty starší z nás bych spíše sáhl po tématicky zajímavějším Igorovi. Tři hvězdy se mohou zdát pro tento snímek možná málo, ale alespoň míří směrem nahoru, a pokud vám čtyřnohý Bolt přiroste k srdci, klidně si ještě přihodíte jednu hvězdu navíc. (6/10) ()

Cervenak

Typická disneyovka. Väčšinou funguje (záverečný superštek je naozaj super), ale je tam aj halda hlušiny a celkovo tomu chýba tá pixarovská pridaná hodnota. Výbornú zábavu s psychotickými holubmi a geekovským škrečkom citeľne kazí extrémne otravná mačka. A veľká škoda, že najlepšia scéna je na začiatku (taký akčný náter ani nepamätám) a nič, čo potom film ponúka, sa jej už nevyrovná. ()

Malarkey

Tři animáky nominovali na Oskara, nejspíš to vyhraje Pixarovskej Wall-E, ale u mě to s přehledem vyhrál Disneyovskej Bolt - pes pro každý případ. Zásadní na tom hlavně je fakt, že jsem si každou postavičku zamiloval, každá mi přišla děsně sympatická a ten příběh jako by z oka vypad Neuvěřitelnému příběhu, kde se za páníčkem vydali dva psi a jedna kočka, tady je to pes, kočka a křeček a věřte mi, že já se u toho výborně bavil, včetně toho, že jsem se na to celou dobu musel přiblble usmívat, protože kočky a psy mám rád, a tady si jich užiju víc než dost. Jen mě mrzí, že toho Oscara Pixaru nevyfoukne, podle mě si ho zaslouží víc než Wall-E, nemůžu si pomoct, ale mně to prostě příjde i roztomilejší a i když animace nejsou na tak excelentní úrovni, furt jsou hodně, hodně slušné, a i když je Pixar hodně vepředu, tvůrci tohohle filmu se s tím vůbec nemazlí. WallEmu totiž do tý dokonalosti hodně věcí chybí, Bolt to prostě všecko, co divákovi chce nabídnout nabídne na stoprocent, a určitě se u toho nebude nudit, já se u toho nenudil, jenže asi taky budu jeden z mála, který bude tvrdit, že tohle je po dlouhé době dobrý animovaný film u kterého jsem se dokázal opravdu bavit. ()

Isherwood

Megalomanské intro, jenž během zlomku sekundy stihne poctít i zparodovat to, co tak rád Michael Bay, představuje bohužel vrchol celého snímku, který následných devadesát minut řeší jedno osobní uvědomění se, k čemuž se dokopává tuhými dialogy, nucenými fóry a limonádovým sentimentem, který drží nad vodou vyměněný John Powell a křeček s pekelnou kadencí smrtonosných hlášek, zbytek odzívatelný. ()

kOCOUR

Nejsympatičtější animovaný hafan. Ever. A nejšílenější křeček uzavřený v kouli, kterého kdy filmové plátno poznalo. Parádní animák, který michá všechny osvědčené žánrové ingredience poslední dekády a obléká je do rodinně-akčního hávu, který má větší styl a koule než drtivá většina hrané hollywoodské produkce. Samozřejmě přináší i překvapivé poučení, že pes je nejlepší přítel člověka, ale výjimečně v tom není ani špetka patosu - místo cicmání a slzopudných výjevů pro děti se Bolt hrdě vrhá do plamenů, kde si za city nic nekoupíte. U Disneyho trefili do černého. ()

• Na filmu původně dělal Chris Sanders. V jeho verzi se měla psí televizní hvězda objevit v nevadské poušti, kde se seznámí s jednookou kočkou a obřím radioaktivním králíkem, a stále si myslet, že jí zabírají kamery. Od projektu odešel, protože nechtěl zapracovat připomínky. (zigot7)
  • Miley Cyrus nebyla první volbou pro hlas Penny. Chloe Moretz namluvila Penny pro celý film, než byla do projektu angažována Miley. (Caszidy)