Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Originální námět a klasické provedení. Bolt je jako vždycky velmi roztomilý a všechny postavy okolo plní svůj účel nejen vzhledem, ale i hláškami. Po příběhové stránce je to klasika převedená do originálního nápadu Bolta, jako seriálové hvězdy, která to o sobě ani neví. Jak jsem pukal smíchy u rozhovorů s holuby asi nemusím vysvětlovat (doufám, že to všichni brzy budete vědět z vlastní zkušenosti:)) a stejně tak některé nápady mě dokázali oslovit více než v kdejakém obyčejném filmu. Především intro je bezchybné a jen trochu škoda, že zbytek filmu není v takovém tempu a s tolika nápady. Krom toho jisté podkreslení, skrze agenta nebo závěrečné vykradení jednoho nápadu jedné postavy z filmu působí trochu satiricky, což je snad i účel. Rozhodování mezi 4 a 5 hvězdičkami je složité, ale pro jistotu zvolím tu menší hodnotu a uvidíme, třeba po dalším shlédnutí.(5.4.2009)

• Mahalik

Při sledování jsem si připadal neuvěřitelně trapně. Nevím, zda za to mohlo to psychedelický morče, které se neustále koulelo v zorbing kouli nebo to bylo tím primitivním humorem, prostě jsem si připadal jako klient z Bohnic. Vytuněný začátek s atmosférou blocbusterů by Bay sice bylo příjemným osvěžením (na animák rozhodně), ale už jen tím, že hlavní postavou je zakomplexovanej pes, který nemá ponětí, že je herec a že opravdu, ale opravdu nemá schopnosti hodné Supermana, je na hlavu. Pro děti rozhodně, ale pro mě, jakožto otrlý dřevo, utrpení.(7.6.2009)

Tak už i já jsem konečně uzřel tento novější animák od Disneyho o jednom pejskovi, který je hollywoodskou hvězdou a nedopatřením se dostane z Hollywoodu na druhý konec Ameriky, aby pak putoval společně s kočkou Mickou a křečkem Bivojem zpátky za svou paničkou. Tato animovaná road movie je ale vpravdě docela vydařená, to nelze vůbec popřít. Navíc pokud máte domácí zvířata a obzvláště pejsky rádi stejně jako já, tak nepochybně budete z tohoto filmu nadšení. Ano nadšení se dostavilo, ale dojatý jsem příliš nebyl a nějaké hluboké emoce ze mě tenhle snímek taky nedostal. Po skončení filmu zůstal jen nenucený úsměv na tváři a příjemný pocit z úžasného a pohodového filmu. Ale pocity, které jsem zažíval například u filmů VALL-I nebo Ratatouille zůstaly skryty někde uvnitř a nedostavily se, což pro mě jasně značí, že Bolt prostě na tyto dva animáky vůbec nemá, takže mu nemohu udělit maximální hodnocení. Ale přesto jsem viděl nadprůměrný film, který se mi líbil, u kterého jsem se místy i pobavil a který mě přivedl na příjemné myšlenky. Rozhodně to nebyl promarněný sobotní večer, a navíc song k tomuto filmu se mi velmi líbil, což mám na animácích od Disneyho rád, že vždycky každá písnička z těchto filmá je pohodová, melodická a krásně se poslouchá. Takže po zralé úvaze uděluji čtyři hvězdičky.(19.1.2010)

Už od prvních vteřin opravdu překrásná podívaná. Když jsem viděla jak si to malé štěňátko hraje, tak jsem se vrátila o několik let zpět, když rodiče kupovali pejska mě .. vypadalo to totiž úplně stejně - hrál si a já řekla - toho chci .. :) Opravdu rozkošná pohádka, která zahřála na srdci, rozhodně jedna z nejroztomilejších!(11.1.2009)

Bolt je příběhově chudičký - vlastně jen kombinuje klasické motivy psí lásky k páníčkovi a takové to americké "když si budeš věřit, zvládneš cokoli". Naštěstí tvůrci každou chvíli vyrukují s polystyrenovými nebo špendlíkovými vtípky a odkazy na jiné filmy (křeček Rhino poprvé vystupující ze své koule :-), takže film rychle ubíhá a nezanechává škody na dospělém mozku. Pro mě zůstává na půl cesty mezi hloupoučkými dětskými animáky a sofistikovaností pixarovských filmů. Mimochodem, pro toho roztomilého pejsánka se mi Travoltův hluboký hlas vůbec nehodil.(30.3.2009)

• - Číslo na Boltově známce je adresa Disneyho studia. (HellFire)

• - Bolt je bílý americký ovčák. (Caszidy)

• - Ronn Moss, který namluvil Dr. Forrestera, je nejvíce známý z role Ridge Forrestera v seriálu The Bold and the Beautiful z roku 1987. (Caszidy)