Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Věrný pes s falešnými představami o realitě a svých schopnostech, sarkastická kočka, maniakální křeček a zmatení holubi se sklony ke škodolibosti mi zpříjemnili deštivý večer a na hodinku a půl nabídli nenáročnou, odpočinkovou zábavu. Zasmála jsem se, užila si pár dětinských i dospělejších hlášek a špeků, obdivovala hezkou animaci a vymakané akční scény (pukni závistí, M. Bayi:-)); být děcko, místy bych nedýchala napětím a místy mačkala slzičky. Co chtít víc od animované pohádky? Není to dokonalé, na to je tam spousta klišé a vaty, a taky je to typicky disneyovsky přespříliš roztomilé, nicméně jsem spokojená, nadprůměrný animák pro milovníky domácích zvířat:-). 75%(1.6.2009)

Ty jo, to je dilema, na jednu stranu mě to hodně bavilo, Bolt je výbornej, vypasenej akční křeček v kouli ještě lepší a srandovnější a celkově příběh zábavně vymyšlenej, jenže na stranu druhou se to neobešlo bez nějakých těch dojemnějších scén, který mi přišly zbytečný, obzvlášť ta s kočkou je tam navíc a myslim, že by tomu stačila i ještě kratší stopáž než to má. Viděl bych to tak nějak spíš k těm 4.(30.1.2009)

Nemam co vytknut tejto skvelej animovanej komedii. Kedze mam psikov rad, bavil som sa, aj ked pre niekoho moze byt tento animak az prilis detsky. Na dobrodruznej ceste po USA robili Boltovi spolocnost "arogantna" macka a humorny skrecok s jeho vtipnym slovnikom, ale pacila sa mi aj narazka v nemeckej verzii na animak HLADA SA NEMO (2003). BOLT je jednym z troch nominovanych animakov na Oscara. V konkurencii mal KUNG FU PANDU a VALL-I ho z ktorich VALL-I aj zvitazil. _______ John Travolta - (Bolt) +++ Miley Cyrus - (Penny) +++ Susie Essman - (Mittens) +++ Mark Walton - (Rhino) +++ Malcolm McDowell - (Dr. Calico) +++ Produkcia: John Lasseter +++ (Videl v kine 10.02.2009) +++(10.2.2009)

Otázka: Kdy lidé přestanou všechny animáky srovnávat s tím, co dělá Pixar? Odpověď: Až bude víc tak kvalitních filmů pro všechny, jako je právě Bolt. Chytrý, svižný a vtipný snímek se sympatickými zvířecími hrdiny (Bolt je sice super, ale ironická kočka, debilní holubi a křeček - maniak nejsou taky vůbec marní), začátkem perfektně si střílejícím z akční filmové i seriálové tvorby všeho druhu, s něčím pro nejmenší diváky a s pomrkáváním na diváky dospělé... Morální ponaučení na konci samozřejmě nechybí, ale je podáno tak nenásilně (žádné slzy ani dlouhá objetí), že urazit nemůže. K tomu skvělá Powellova hudba, povedený dabing (Travolta je Travolta)... Čtyři čisté.(18.6.2010)

Tak už i já jsem konečně uzřel tento novější animák od Disneyho o jednom pejskovi, který je hollywoodskou hvězdou a nedopatřením se dostane z Hollywoodu na druhý konec Ameriky, aby pak putoval společně s kočkou Mickou a křečkem Bivojem zpátky za svou paničkou. Tato animovaná road movie je ale vpravdě docela vydařená, to nelze vůbec popřít. Navíc pokud máte domácí zvířata a obzvláště pejsky rádi stejně jako já, tak nepochybně budete z tohoto filmu nadšení. Ano nadšení se dostavilo, ale dojatý jsem příliš nebyl a nějaké hluboké emoce ze mě tenhle snímek taky nedostal. Po skončení filmu zůstal jen nenucený úsměv na tváři a příjemný pocit z úžasného a pohodového filmu. Ale pocity, které jsem zažíval například u filmů VALL-I nebo Ratatouille zůstaly skryty někde uvnitř a nedostavily se, což pro mě jasně značí, že Bolt prostě na tyto dva animáky vůbec nemá, takže mu nemohu udělit maximální hodnocení. Ale přesto jsem viděl nadprůměrný film, který se mi líbil, u kterého jsem se místy i pobavil a který mě přivedl na příjemné myšlenky. Rozhodně to nebyl promarněný sobotní večer, a navíc song k tomuto filmu se mi velmi líbil, což mám na animácích od Disneyho rád, že vždycky každá písnička z těchto filmá je pohodová, melodická a krásně se poslouchá. Takže po zralé úvaze uděluji čtyři hvězdičky.(19.1.2010)

• - Bolt je bílý americký ovčák. (Caszidy)

• - Číslo na Boltově známce je adresa Disneyho studia. (HellFire)

• - Byla zavrhnuta celá scéna, kdy Bolt potká v Los Angeles dva dobrmany, porve se s nimi a uvědomí si tak, že jeho super schopnosti nejsou skutečné. (HellFire)