Reklama

Reklama

Dragonball: Evoluce

  • USA Dragonball Evolution (více)
Trailer 2

Legenda znovu ožívá! Na motivy jednoho z nejpopulárnějších japonských seriálů manga vznikla akční dobrodružná fantasy, sledující mladičkého bojovníka při velkolepém dobrodružném putování za odhalením vlastního osudu ... a za záchranou světa před silami temnot. Mírumilovný Goku dostane k osmnáctým narozeninám mystickou kouli Dragonball. Na světě jich existuje pouze sedm a tomu, kdo je vlastní, splní přání. Jenže starý válečník Piccolo unikl z věčného vězení a vydal se na svůj vlastní hon za mystickými koulemi. Goku musí využít pomoci přátel a svých bojových schopností, aby ho porazil dřív, než bude pozdě. Film je nabitý řadou vizuálních efektů a velkolepými akčními scénami, v hlavní roli uvidíme Justina Chatwina. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (202)

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Film, který by se nejlépe hodil do programu dětské televizní stanice libovolné víkendové dopoledne... Barevné, ulítlé, ale nikoliv tím správným způsobem, tak aby to bylo extra zábavné, napínavé nebo krapek originální... Naštěstí se objevili vcelku sympatičtí herci, i když tím nemám zrovna na mysli pitvoření a přehrávání Yun-Fat Chowa. Chudák :) Díky bohu, že naše dospívání provázela Legenda o zlaté perle... ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Já jsem plně spokojen. Očekávání nebyla vysoká, ale Dragonball svou hloupost schoval chytře pod deku ušitou z nadsázky a přepálenosti. Vychází se z anime, takže mě tato stylizace vyhovuje (stejně jako třeba u předrogovaného Speed Racera)... Btw: před pár dny jsem ve španělské televizi zahlédl, po spoustě let, Pokémony - cokoliv co má něco společného s anime musíme brát opravdu s velkou rezervou a "respektem". 60 % ()

Reklama

blackJag 

všechny recenze uživatele

Kluci kolem prvního stupně základní školy budou pravděpodobně nadšení. Jejich rodiče už ale o poznání méně aneb tahle anime adaptace se moc nepovedla. Také jak moc vážně můžete brát film, ve kterém se pořád dokola mluví o dračích koulích? Tvůrci filmu určitě nezamýšleli odvádět divákovu pozornost k dračímu rozkroku, ale v tomto je český překlad neúprosný :-) Děj snímku je řídký jako kosti starého černého mnicha (Ernie Hudson), scénář působí spíš jako osnova než hotový produkt a záporák je slabý jako gumový palcát. Navíc nerozumím tomu, když se podařilo do filmu uvrtat hvězdu bojového filmového umění jakou je Chow Yun-Fat (po NEPRŮSTŘELNÉM MNICHOVI další podobný přehmat), proč se nedočkáme ani jediného pamětihodného triku? Na jazyk se mi dere něco o plýtvání a ztrátě času. 40% ()

bartias 

všechny recenze uživatele

Adaptace rozmáchlé mangy dopadla jako poměrně dost nudné akční béčko s jen průměrnými akčními scénami. Navzdory účasti Chow Yun-Fata a tomu, že Emmy Rossum a Jamie Chung jsou coby Bulma a Chi Chi krásné jako animované panenky, neznalé komiksové předlohy zdaleka nejvíce pobaví všudypřítomná divná jména. Nechybí ani chlápek zvaný Yamcha. ()

dj-chrosto 

všechny recenze uživatele

Miestami celkom vtipne, Chi-Chi je fakt kus, no to je asi tak vsetko... jednoduchy dej, ktory sa dal od zaciatku predvidat, ziadna napadita myslienka, ktora by dodala tomuto filmu nejaky naboj... z trailerov som sa na tento film velmi tesil, no bol som sklamany... keby sme to ratali medzi beckove filmy, tak to skor, no davam 3*... ()

Galerie (41)

Zajímavosti (14)

  • Film se nepromítal kritikům. (HellFire)
  • Přeměna Jamese Marsterse na Piccola trvala maskérům čtyři hodiny. (HellFire)
  • Producent Stephen Chow se o Dragonball velmi zajímá. Proto se i ucházel o režii. Post režiséra už byl ale obsazený. (ČSFD)

Související novinky

Pokračování, kam se podíváš

Pokračování, kam se podíváš

22.02.2009

Dnešní novinka je plná sequelů. Začněme aktuálním hitem. Produkční společnosti Summit Entertainment spadl do klína nečekaný trhák – Stmívání už celosvětově vydělalo desetinásobek svého rozpočtu, a to… (více)

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (více)

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)

Reklama

Reklama