Reklama

Reklama

Dragonball: Evoluce

  • USA Dragonball Evolution (více)
Trailer 1

Legenda znovu ožívá! Na motivy jednoho z nejpopulárnějších japonských seriálů manga vznikla akční dobrodružná fantasy, sledující mladičkého bojovníka při velkolepém dobrodružném putování za odhalením vlastního osudu ... a za záchranou světa před silami temnot. Mírumilovný Goku dostane k osmnáctým narozeninám mystickou kouli Dragonball. Na světě jich existuje pouze sedm a tomu, kdo je vlastní, splní přání. Jenže starý válečník Piccolo unikl z věčného vězení a vydal se na svůj vlastní hon za mystickými koulemi. Goku musí využít pomoci přátel a svých bojových schopností, aby ho porazil dřív, než bude pozdě. Film je nabitý řadou vizuálních efektů a velkolepými akčními scénami, v hlavní roli uvidíme Justina Chatwina. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (201)

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Už předloha byla značně pitomá, takže co od adaptace čekat, že? Chow zde předvádí ještě víc cheesy výkon než v Neprůstřelném mnichovi, Emmy Rossum ztratila rozum (slabé, vím, ale nemohl jsem si pomoct:-) a vypije si číši tohoto díla až dodna, nejjednoduší to má Jamie, ta se musí jen usmívat a líbit se. Scénář fakt nehodnotím, to je prostě zlo, které psal někdo überlíný, protože se v něm cca 5 vět opakuje asi 10x. Triky jsou na rozpočet slušné, akce se dá vydržet, hudba neruší. James Wong už něco natočil, takže si vizuál i tempo pohlída a těch 90 minut docela uteče. Ale je tu věc, jež se vydržet nedá a to je Justin Chatwin, hrát neumí, sekáč to taky není, jak má hezký účes musí posoudit někdo jiný, ale o debilnosti výrazu v jeho tvářích není pochyb - na tomhle přece nemůžete stavět hlavního hrdinu!!! Pokud to srovnáme s Twillight (taky adaptace již pro určitou skupinu lidí kultovního díla s podobným rozpočtem), Dragonball vítězí těsně a to havně díky řemeslné stránce, ale na hlavní hrdiny a scénář je to na tuty 1:1:-( Sežeňte sedm koulí (jako v Sarajevu?), vydržte 90 minut se sfetovaným Chow Yun Fatem a zachraňte svět... 30% PS: tržby sucks, takže si to vychutnejte, po druhé už to neuvidíte:-) ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Ne, že bych byl kdovíjakým expertem na Dragon Ball, viděl jsem jen pár dílů seriálu, avšak i tak mi přijde tahle amirkanizovaná slátanina uplně všeho jako neskutečná urážka všem a všemu. Podobný mix všeobecně neznámým nestravitelného a pro znalce přiliš hloupého a popularizovaného zpracování, jakým byl i třeba Aeon Flux, je tady povýšen na naprosto jinou ligu. Herecky až na Marsterse neskutečně špatné, s otravnými a odpudivými triky a ani Brian Tyler to hudebně moc nezachraňuje. Tohle je prostě špatná adaptace každým coulem, tečka. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ťažko obyčajnými slovami vyjadriť, aký je to blábol a ako veľmi je zápletka "cheesy". Lenže zároveň to v celej tej svojej úprimnej a na nič sa nehrajúcej mimóznosti tak akosi vnútorne funguje, takže mám podozrenie, že pre niektorých ľudí z toho bude dokonca GP. Záporák síce nestojí za nič, triky sú nanajvýš priemerné, ale súbojom sem-tam nechýba údernosť, hlavný hrdina je celkom sympaťák a Chow Yun-Fat tu predvádza svoje už tradičné "hrám v nehoráznej americkej vtákovine, tak budem aspoň prehrávať a afektovať, čo to dá". A Ernie Hudson tu hrá postavu menom Norris. Nie, nehanbím sa dať Dragonballu rovnaké hodnotenie ako Wolverinovi či Twilightu. ()

Luksa 

všechny recenze uživatele

S Dragonballem nemám problém. Tak akorát stopáž, "nechtěný" humor (ale nebere se to vážně), hlupý děj, ale pořád se tam něco děje, levná a barevná vizuální stránka a herci, kteří v akci moc přesvědčiví nejsou, ale co, je to jen taková ptákovina pro děcka, která si na nic nehraje aneb přesně to, co jsem od filmu čekal jsem dostal. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Snažil som sa byť objektívný no a keď som zavrel jedno oko tak 2/10 respektíve 1*. Animovanú verziu som urputne sledoval za svojích mládežníckych čias, ale keď som videl toto tak... hrozné. Ukážka toho ako priam nesmrteľné postavy umierajú práve pred Vami na plátne... Dosť dobre to nechápem, pretože James Wong nie je takpovediac až taký zlý režisér... Som nad mieru sklamaný, kde sa podeli vymakané postavy hlavných hrdinov, šialene účesy a ešte šialenejšie charaktery postav... ku*va kde? Sku*viť takúto epopeju je fakt umenie... ()

Galerie (41)

Zajímavosti (14)

  • Režisér James Wong osobně požádal japonskou popovou zpěvačku Ayumi Hamasaki, jestli by mohla složit a zazpívat úvodní píseň. (HellFire)
  • Luis Arrieta natočil všechny své scény za jeden den. (HellFire)

Související novinky

Pokračování, kam se podíváš

Pokračování, kam se podíváš

22.02.2009

Dnešní novinka je plná sequelů. Začněme aktuálním hitem. Produkční společnosti Summit Entertainment spadl do klína nečekaný trhák – Stmívání už celosvětově vydělalo desetinásobek svého rozpočtu, a to… (více)

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (více)

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)

Reklama

Reklama