Dragonball: Evoluce

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Hong Kong / Velká Británie, 2009, 82 min

55%(8.9.2009)

• Cervenak

Ťažko obyčajnými slovami vyjadriť, aký je to blábol a ako veľmi je zápletka "cheesy". Lenže zároveň to v celej tej svojej úprimnej a na nič sa nehrajúcej mimóznosti tak akosi vnútorne funguje, takže mám podozrenie, že pre niektorých ľudí z toho bude dokonca GP. Záporák síce nestojí za nič, triky sú nanajvýš priemerné, ale súbojom sem-tam nechýba údernosť, hlavný hrdina je celkom sympaťák a Chow Yun-Fat tu predvádza svoje už tradičné "hrám v nehoráznej americkej vtákovine, tak budem aspoň prehrávať a afektovať, čo to dá". A Ernie Hudson tu hrá postavu menom Norris. Nie, nehanbím sa dať Dragonballu rovnaké hodnotenie ako Wolverinovi či Twilightu.(4.5.2009)

• ScarPoul

Tak trochu trapný film. Dragonball patrí ku kultovým anime snímkom a je význačný svojou komplexnosťou. Film pôsobí ako tupá fraška, ktorej prischli mená hlavných hrdinov a názov. Film je absolútne zbytočný, neponúka nič čo by nebolo v anime vykreslené o sto krát lepšie. Jediné čo sa filmu nedá vytknúť sú herci, ktorý sú jednoducho sympatický a to do jedného. kebyže je scenár naozaj prvotriedny a keby si Wong dal záležať na plynulosti deja mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. takto sú to postavy, ktoré majú pevný základ v pôvodnom seriály stelesnený normálnymi hercami, ktorý ich stvárnili priam dokonale, ale bohužial ich repliky a skutky sa vymykajú normálnemu chápaniu. Postavy sa skrátka stretnú, niekde idú, na konci bojujú a potom je tam kopec zbytočností a trápnosti, ktoré sa neoplatí ani opisovať. Je to jednoducho strašne plytké, bez nápadu, bez duše, je to len nič so sympatickými tvárami. nič viac. a zo všetkých hercov je aj tak najvýraznejší CHow yun- fat. strata času a hanobenie kultu. Začínam sa bát ako dopadne cowboy bepob, pretože amerike to s prerábkami tých japonských vecí jednoducho nejde.(8.5.2009)

Očekával jsem peklo, ale nakonec se z toho překvapivě vyklubala docela příjemná guilty pleasure záležitost. Jasný příběh je úplně blbej, záporáci a všelijaký ty monstra vypadají jak kdyby si sem odskočili ze Strážců vesmíru a Chow Yun-Fat předvádí asi největší WTF výkon svoji kariéry. Navíc to jde i trochu do kopru, protože vidět jak moc se u producentů střihalo, až to nedává moc smysl. Tempo je ale slušný a většinou je to tak blbý až je to vtipný,což mi tady pomalu přišlo za úmysl, protože věděli že něco takovýho nemůžou brát vážně. Navíc Justin Chatwin je sympaťák a Emmy Rossum s Jamie Chung to neskutečně sluší. Jo a taky je to dost krátký, takže to uteče jako voda. Prostě taková příjemně blbá fantasy blbůstka.(2.6.2009)

• Psema

Mohla to být fajnová sci-ptákovina, jenže to by nesměli mít produkci na svědomí Foxové, kteří nechali Dragonball evidentně rozstříhat, vytřeli si s ním zadek a pak slepili jen polovinu natočeného materiálu. Smysl to tím pádem moc nedává, hlavní dějová linka je o ničem a James Marsters se spolu s ostatními tváří, jako by byl myšlenkami někde jinde. Vzhledem k té příšerné zelené gumě, co má na hlavě, se mu ani nedivím. Chatwin je ale sympaťák a holčinám to sluší. To ale nestačí ani na tak kraťounkou stopáž. (100 minut to vážně nemá)(11.5.2009)

• - Film se nepromítal kritikům. (HellFire)

• - Při přeměně motorky zazní slavný zvuk ze seriálu Transformers. (HellFire)

• - Producent Stephen Chow se o Dragonball velmi zajímá. Proto se i ucházel o režii. Post režiséra už byl ale obsazený. (Zdroj: ČSFD.cz)