Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

hroubek

Rande na jednu noc je ten typ filmu, který se Vám musí přesně trefit do nálady. Když se s filmem naladíte a bude společně oscilovat na stejných frekvencích už od úvodních hravých titulků, tak se budete bavit celý film. Bohužel mě se to povedlo, tak napůl. Film mě bavil a užíval jsem si ho, jen jsem měl neustále pocit, že mohu dostat více, než je mi předkládáno. Režisér Peter Sollett odvedl dobrou práci a je na něm vidět, že umí pracovat s postavami a dokáže je i správně prodat. Michael Cera opět hraje ten typ kluka, který je až moc citlivý a všechno si bere moc k srdci. Kat Dennings nehraje špatně, jen jsem si 2 Broke Girls zvykl na něco více. Filmu hodně pomáhá trojice gay, které vnáší do filmu více komediálních momentů a parádních hlášek. Jay Baruchel mě nevadí, ale tady mě opravdu vytáčel. Co se týče samotného snímku, tak pobaví, rozesměje a možná i dojme. Záleží na tom jak k němu přistoupíte a taky jestli máte rádi indie romance pro mladé. Velmi pěkná romance, která dokáže z obyčejné zápletky vytěžit něco mnohem více. A to se taky počítá. ()

anusha

Tento film má všetko quirky gay kamosov, nerdy Ceru, božskú Kat Dennings, cool camea. Napísané L. Scafaria takže indie bingo za plný počet a predsa nič moc škoda ()

zigíš

další zo série mimozemských filmečkov ..naprostý looser michael cera nesrozumitelne si nečo mumlajúci mal -nemá-ale bude mat pekné holky v každom filme napriek tomu, že prakticky ničím nevyniká je nesympatický a FAKT špatný herec ()

FrajerTom

Michael Cera není zrovna herecký chameleon a tak se přiznám, že mi jeho role začínají trošku splývat. Navíc tam, kde byl v Juno výborným protikladem k akční Ellen Page, tak zde bohužel tvoří nevýrazný pár s ještě více nezajímavou Kat Dennings, která je navíc herecky minimálně o dvě třídy horší než zmíněná Ellen Page. I proto se dá opravdu jen stěží uvěřit, že by si skutečně vybral jí a ne svou o dost přitažlivější životní lásku Alexis Dzienu.. Škoda tohohle menšího přehmatu v castingu, protože se v žánrovém měřítku jedná o překvapivě hodně milý romantický film s dobrou hudbou.. ()

Zagi20

Takový malý film o jedné kouzelné noci v New Yorku. Cera hraje podivína jako vždy, ale Kat Dennings ... mám pro ni slabost, přiznávám to ... je prostě dokonalá. A chemie působící mezi nimi zabírá a působí věrohodně. Prostě taková feel good jednohubka se skvělým soundtrackem a zajímavými postavami. 75% ()

haluska11

v tomhle filmu se Michael Cera naučil chodit, aby pak v Scottu Pilgrimovi mohl běhat. hraje nejlepšího heterosexuálního kamaráda gay hudebníků, co se nedokáže přenést přes svou bývalku. na(ne)štěstí potkává holku, která se taky nedokáže přenést přes svého ex. ještěže mají společnou i lásku k hudbě... i přes svou jednoduchost to je decentní průměrná teen komedie. ()

Luksa

Cera je sympaťák, Kat už méně, hudba úžasná, film průměrný a ničím zajímavý. Vedlejší postavy na zabití. ()

Kangaxx

Michael Cera opäť zahral svoj dobrácky teenegerský charakter, lepšiemu hodnoteniu však bráni pomerne slabý scenár. Vyzdvihnúť však treba slušné výkony a obsadenie. ()

iantomasik

K shlédnutí tohoto kousku mě přivedlo jen značně nenávistné VasaXovo srovnání s Adventurelandem a ten člověk nemůže být víc mimo. Naprosto bezduché, nechutné (agitka za straight edge? nebo má být ta ožralá bloncka vtipná?) a nesympatické. Kýžený "playlist" není zlý, ale jinak? ()

ZinedineCR7

Nočná idylka. Za Kat by som sa naháňal aj ja. Sympatická jednohubka, ktorá tým, že som ju pozeral v noci dodala filmu lepšiu atmosféru. Jasné, že viete ako to skončí, ale postavy sú zaujímavé a nevadia ani na toľko otravní Cera a Baruchel. Poteší aj cameo Fincha ako Ježiša. Kat si ma svojim úsmevom a nesmelými postavami(Charlie Bartlett) získava čoraz viac a viac :) ()

Trapper33

Výborný film, příběh je poutavý a zábavný, ústřední pár funguje a vypadá, že k sobě patří a ač je film místy naivní a zmatený, rozhodně zaujme. Alespoň mě, když tak vidím hodnocení filmu, zaslouží si prostě víc. ()

ZkuKol

Velmi příjemná romantika se skvělým hudebním podkresem. Indie prostředí je příjemně nestylizované, Kat Dennings je fakt kočička, která umí i zahrát a Fistfull of Assholes kandiduje na týmový výkon roku. To vše se veze na jednoduchém příběhu se skvělými dialogy a celé se to odehrává v New Yorku (moudří už vědí, je to útok na mou slabinu). 5 hvězd to nedostane kvůli Michaelu Cerovi, ne že by byl nějaký špatný, nebo přehrával, ale asi už po sté hraje to samé a začíná to být poněkud rozčilující, právě Kat dokazuje, že umí zahrát narozdíl od něj i jiné charaktery. Prostě nebýt tam Cera jdu s hodnocením výš... 80% ()

BMAJTZ

Nic na co by se nedalo zapomenout do dalšího dne, přesto jde o příjemnou romantickou komedii která se nenese až tak moc na vodách zaběhnutého stereotypu. Ústřední dvojice a zvláště pak Michael Cera výborná. ()

Jungolink

Málokdy se mi stává, že bych byl schopen tvrdit, že film je jednoznačně lepší než jeho knižní předloha. Stalo se tak například u Nick and Norah’s Infinite Playlist: zatímco kniha je pravděpodobně nestravitelná pro kohokoliv jiného než pro zaláskované teenagery, film už tímto neduhem tolik netrpí, ve výsledku sice nijak výrazně nenadchne, ale ani nijak neurazí. Oddechová romantické drama/komedie (nehodící se škrtněte). ()

Seti

Malé, milé a příjemné. Kat Dennings je takové to správné hezké "ošklivé" kačátko (i když mě se líbila nejvíc), no a Michael Cera je hroznej jouda a trubka (v něčem jsme si dost podobní :-). Postupně se tvořící vztah mezi nimi je absolutně uvěřitelný a líbila se mi na něm hlavně taková ta pozvolna překonávaná nesmělost. Jen víc podobných záležitostí. ()

jondoe

Hodnotim na tri hviezdicky. Lepsie tri ,aj ked film mal na moj vkus dost pre mna neprijemnych scen ako napriklad s tou zuvackou v zachode mi ti vobec neprislo vtipne a myslim ze nie len mne. Ked sa vsak film zacal tocit okolo hlavnych hrdinov (,ktory boli mimocodom dobre vybraty) ,hned to islo lepsie. Z Kat Dennings nam rastie osobita herecka ,ktora zaujme skor svojim hereckym prejavom ako vzhladom a to si cenim.(aj ked mne sa paci aj ako zena:-))). Prijemna priemerna komedia ,ku ktorej sa urcite este vratim. ()

DavidS.

Tahle noční jízda New Yorkem v hodině mezi psem a vlkem mě nechala absolutně nezúčastněným... Závan půvabu a romantiky ke mně dolehnul zlehka asi jen na poslední patnáctiminutovku... Humor se nedostavil skoro vůbec... Michael Cera a Kat Dennings jsou sice sympaťáci, ale jinak je celý film jen opravdu prapodivně namíchaný playlist, kde sice nechybí opilá blond kamarádka, gay dodávka, ojetá žvýkačka, dva loooseři do skládačky, ale nějak to postrádá smysl, zábavnost i zamilované mravečení v zátylku... ()

Herráček

Koukám, že zapomínám hodnotit... Za tím, že herecký projev Michaela Cery je stále stejný si pořád stojím... Na druhou stranu mi to tak moc nevadí... Pěkný příběh o tom, že mrchy nakonec stejně dostanou to, co nechtějí a všichni budou šťastní... Herdek... Zase ty pohádky... Na druhou stranu někoho sbalit na vypalovaný CD a s pomocí kapely homosexuálů... To není jen tak... ()

hefoo

Úprimne najskôr som si myslel, že to bude obyčajná, laciná, "fekal-humor" komédia a ono je to presne naopak! Bol som neskutočne prekvapený. Je vysoko nad pomysleným priemerom klasických teenegerských komédií, totálna absencia fekálneho humoru(začo som veľmi rád pretože už je toho v dnešnej dobe strašne moc), príbeh by som povedal, že sa režisér snažil čo najviac priblížiť realite a ono mu to aj vyšlo a nebolo to až také klišé ako by sa zdálo byť s niekoľkými "sladkými" a silno "romantickými" chvíľkami(fén, ubrousek, my sme ty kousky, ...). Klasický príbeh o teenegerovi(Michael Cera), ktorého nechá (ex)priateľka kvôli nejakému šašovi a následne zhodou okolnosti si nájde krajšiu, lepšiu a hlavne takú, ktorá ho ma naozaj rada! A tu som našiel obľubenosť v úžasne krásnej Kat Dennings alias Norah(ktorú som odteraz jaksi prehliadal s mnou nepochopených dôvodov), ktorej to neskutočne v tomto filme svedčilo a naozaj som sa naňu rád pozeral a ústredná dvojica(Nick & Norah) sa k sebe hodili priam a neskutočne z nich sršala tá "chémia" medzi nimi. Dokonca pár záberov na Kat Dennings som si pretáčal viac krát pretože som sa nemohol naňu vynadívať :)) na tie očká, krásne pery, vlasy, oh no dobre stačilo(áno chcel by som sňou chodiť xD). A tento film má niečo v sebe, niečo nepopísatelné čo neviem definovať vlastnými slovami a každým ďalších zhliadnutím si film zamilujete(Kat Dennings >3) viac a viac.[Videné 2x na nosiči] 100% ()

cab

Dva vekem blizko dvaceti let mladi fanousci stejne muziky se potkavaji za zvlastnich okolnosti a proziji jeden jediny vecer plny hledani nekoho ci neceho az skonci na miste a v pozici, kterou prozivali jen v nejdivocejsich snech. Slaba protagonistka Norah, nejiskrici pritazlivost mezi dvojici a dosti chabe dialogy. Chybu nema dodavka nacpana tremi gayi. 45% ()