Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

DonQ

MirkoDušínovství až to bolí!! Chvílemi to bylo tak přehnané, že to působilo parodicky. Nicméně pěkné herecké výkony, slušná depresivní atmosféra. Bohužel předvídatelný závěr. Zkrátka průměr jak vyšitý. ()

Chipsonator

Vidlácký drama jak víno čověče! Tohle já můžu, tohle já sakra můžu. Pomalé tempo, nikam se nespěchá (a to ani ve finále a to je u tohodle snímku jen a jen dobře) a přesto film dokáže hned ze začátku zaujmout a nenudí. Akce je pomálu, tady vládne jednoznačně scénář, jehož příběh je sice naprosto prostoduchý, ale jeho postavy jsou vyloženě skvělé a chovají se rozumně, navíc mě přišel scénář celkem nepředvídatelnej a to je rozhodně plus. Herecká banda, jenž si hrála na většinou potetované vidláky je skvělá. Všichni hrají naplno, a každý dá své postavě maximum (pokud už měl být Bale nominován na Oskara, tak za tohle a né za ten kritiky přeceňovanej blábol). Navíc musím ještě pochválit práci kamery a hudby, to byla jednoduše slast. Na závěr snad už jen, víc takových filmů, drahé blockbustery jsou sice hódně fajn (no ok, zbožňuji je) ale někdy je prostě čas na takové pomalé kvalitní drama. 85% ()

KoRner

Dobrá nuda bez štipky deja, či nejakej veľkej pointy. PLNO zbytočných scén bez náväznosti deja, ani na zbližovanie postáv. Aspoň, že herci sú výborní. ()

666Carnage

Skvělý triller s pomstychtivou atmosférou. Vynikajcí režie a herecké výkony rovněž. Christian Bale představuje parádní výkon o proti American Hustle. Woody Harrelson září v Temném Případu a zde si střihl opačnou roly, která mu ale perfektně sedla. Sbírka zvučných jmén ve vedlejších a menších rolých. 75% ()

DavidS.

Realita míst, které jsou pohrobkem bývalého průmyslového rozmachu...Skvělé obsazení, přesná a úsporná režie... ()

klukluka

Člověk by si málem myslel, že to režíroval Ken Loach. Pardon, co to kecám. Člověk by si málem myslel, že to není film, ale dokument - tak syrově to mělo působit. Střihač ale z jednoho bráchy udělal světce a nechal ho nabodnout na kříž, zatímco ten druhej se od začátku řítil do pekla a tak v něm taky logicky skončil. Ve světlých chvilkách ale sahal po peru a to pak třeba bráchovi napsal dopis, že po něm jedno oko nezůstalo suchý. Druhej brácha - toho času tovární dělník - slovil největšího darebáka v širokým dalekým okolí jako lovnou zvěř. Na záda už mu v tu chvíli dýchal policajt, stejně ho neopustila touha po pomstě a zmáčkl spoušť. Trochu klišé, co? Asi věděli, že je točí. Jinak si to neumím vysvětlit..? ()

Corpsegrinder

Celkem hloupej film. Zahraný je to dobře a Harrelson je na Oscara ale celý je to hrozná nesmyslná nuda. Akčnější scény tady nejsou, ve filmu se jenom mluví a příběh vůbec negraduje. Zamrzí hlavně konec kde se Woody, do tý doby drsnej magor co všechny kolem vraždí, nechá debilně přechcat, následuje nejnudnější honička na nohou a končí to rádoby westernovým pochodem na smrt. ()

Hanys_

Asi kvůli poslednímu, pár Oscary ověnšenému Crazy Heart, se Cooperovi podařilo sehnat takhle parádní obsazení. Boužel s ním nedokázal nic moc udělat. Z herců ždíme maximum, to je místy radost koukat, ale jinak je to fakt nuda. Sakra promarněný potenciál, protože s takovým obsazením by se měly točit thrillery z ranku Zmizení apod. 4.5/10 ()

ti88na

Tieto drsné drámy ukazujúce americkú realitu a popierajúce zažitý obraz zasľúbenej zeme ma vždy vezmú za srdce a nedokážem v nich hľadať nejaké negatíva aj keď ich možno majú. Výborný a pritom jednoduchý príbeh o pomste podčiarknutý skvelým výkonom Christiana Bala, ktorý opäť dokázal, že vie potiahnuť film, k tomu pre mňa prekvapujúco drsný Woody Harrelson, celkom zaujímavá hudba tu skutočne niet čo vytýkať. Okrem toho som si ani na chvíľu neuvedomovala dĺžku filmu, čo sa mi v poslednom čase nestáva často. ()

ZdenoLo

Škoda že som čítal ten stupídny obsah, ktorý prezradí hlavnú pointu a celý film to tým pádom utopí v čakaní na smrť Rodneyho. Celé toto rodinne dráma má dobrú zápletku a je aj vidieť že herci dali zo seba opäť všetko ale chýbalo mi tam napätie a trochu viac dramatickejší koniec. ()

kolemjdouc

ty hvězdy jsou jen a jen za Woodyho a Christiana - zbytek je nezbytné křoví.Jinak ze scénáře se mohlo vypáčit víc.Ale ani ta snaha u režiséra nebyla ()

Paity

Jsem poměrně veliký fanda Christiana Bala a tak dávám tu hvězdu navíc. Jinak by to byla záležitost dvou hvězd a dost. Ten příběh je tuctový, zápletka zbytečně brutální. Dál není co hodnotit. ()

mclenin

Komorný snímok s ponurou atmosférou malého mesta amerického stredozápadu nevyniká svojou nápaditosťou a prakticky ani príbehom, ide o klasickú šablónu "revenge" thrilleru / drámy, nad priemerom ho držia len veľké mená v obsadení a hudobný podklad, v rámci ktorého bol použitý ako ústredný motív song Eddieho Veddera, resp. skupiny Pearl Jam. Žánrovo sa vymyká obdobným kúskom s prvkom pomsty orientáciou na príbehovú linku a elimináciou akcie či napätia. Skrátiť o pol hodinu stopáže, vynechať niektoré zbytočne zdĺhavé scény, mohlo to mať vyššie hodnotenie. Takto sú to slabé 3*. ()

iampatrik

60% Americké maloměsto, výborný Bale (ostatní taktéž), reálně a lidsky působící příběh. Bohužel je možná Out of the Furnace více tuctový než by mu slušelo a tak po shlédnutí brzo zapadne v mysli. ()

Dyas

Určitě až příliš dlouhé, jinak bych zmínil, že to nemá nějak napínavý či zajímavý děj, naopak je to zvláštní děj, který toho moc nepředvede. Dobře, Woody Harrelson je prohnilý zločinec, jenž nepostrádá agresivní a provokativní chování a Christian Bale je čerstvě propuštěný vězeň, který se snaží dát si do pořádku život, ale jeho mladšího bráchu někdo sejme, což automaticky dává jasně najevo, že se chce Christian Bale pomstít a tak dále.... až se dostaví podivný konec. Celý film zachraňujou dobře vybraní herci. Není co dodat. Mohlo to být lepší. ()

prezdivaka

Dost dobře nechápu nízké hodnocení tohoto filmu. Recenze jsou vesměs kladné a u těch, co píší o slabém ději, jsou jejich autoři pravděpodobně fanoušci akčních filmů. Tomuhle snímku nic nechybí a vlastně jsem docela váhal s udělením pěti hvězd. Režie je precizní, ani u silných scén nesklouzne k sentimentu detailem na emoce ve tváři herců, výborně pracuje se zkratkou v ději. Hraní je velmi civilní a uvěřitelné, stejně jako příběh dvou bratrů. I vedlejší role jsou úžasně hrané, např. od Sama Sheparda. Docela si dokáži představit, jak by film vypadal, kdyby ho natočil jiný režisér a obsadil třeba Dolfa Lundgrena... ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)