Tintinova dobrodružství

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Tintinove dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2011, 103 min

Technicky perfektná jazda s množstvom vizuálnych nápadov, ale vnútorne neosobná, a ftipná už vôbec nie. Vám snad prilnula niektorá z postáv k srdcu? Či vás rozosmiala dvojica frňákových “Kadlecov”? Mám podozrenie, že je to celé iba prvá z upútaviek na budúcu turistickú atrakciu v Universal Studios. GENIÁLNA akčná jazda v Maroku tomu len nasvedčuje (spolu s opernou scénou jediný highlight filmu). A Spielberg predsa nedávno od Universal Studios nedostal oných “poradenských” 50 mega len tak… Preč sú časy, kedy filmy nakrúcal z lásky a ich komerčný úspech bol iba samozrejmým bočným efektom.(6.11.2011)

,,TEN MLADÍK...KDOPAK TO JE?“ ...,,TO JE PŘECE TINTIN, TOHO ZNÁ KAŽDEJ“..... /// Tenhle chlapík s dětským ksichtíkem se živí kladením otázek – je to totiž žurnalista. A jelikož je zároveň investigativní, o dobrodružství nemá nouzi. Pak je tu ještě kapitán (doufejme, že nepřijde i potřetí o svoji loď) a téměř dokonalej psík Filuta, kterej se určitě bude dětem líbit. Dokonale dobrodružnej animák, kterej zákonitě musí připomínat Indiana Jonese (vlastně je klika, že nepřipomíná Ryana...). Možná to chtělo ,,3D“, protože nevím, kde jsem udělal chybu a občas se – přes všechnu tu akci – nudil. A i teď mám pocit, že vlastně není vo čem psát. Jestli si můžu vybrat, tak příště půjdu radši na Huga. P.S.: 3a½! (dal bych 4*), ale mám touhu hvězdně oddělit tyhle dva filmy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiksy o Tintinovi od Gergese Remiho (co si říkal Hergé) číst nebudu. 2.) Zjistím, jestli je dobrý vyměnit oční víčka za splacení dluhu z karet. 3.) S tímhle koněm jsem u dětí moc neuspěl a dostal jsem druhou šanci. 4.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(22.2.2012)

Scénář: Steven Moffat, Edgar Wright, Joe Cornish .. Steven filuta Spielberg šikula. Vlastně ani nemohu hodnotit méně, protože nic nepokazil. A tento projekt šel vlastně jen pokazit, protože jak látka, tak sám pan režisér jistou kvalitu mají. A té je dostáno. To už by samo o sobě stačilo na vysoký stupeň, jenže přichází přidaná hodnota, kterou je famózní technologické zpracování. Zpracování je špičkové, vypiplané do detailu se spoustou oblíbených odrazů v zrcadlech či sklech. Dějová linka, kterou znám už z animovaných předloh, je sice opravdu jednoduchá, takže (mne) nemohla ani překvapit, ale to nelze považovat za chybu - i když pro mnohé bude scénář odrazovým můstkem pro kritičtější tón a jsem docela zvědavý, jak se s tím popasuje neznalý divák (resp. tržby z Ameriky, wtz). 90%. ___ Už se těším na další dobrodružství.(28.10.2011)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $77,591,831Tržby Celosvetovo $373,993,951Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,172,248 //počet predaných kusov 646,648Tržby za predaj DVD v USA $15,027,409 //počet predaných kusov 954,418║ __JAZDA!!! Od začiatku po koniec neskutočná dobrodružná JAZDA__ Steven Spielberg ako utrhnutí z reťaze si vynahrádza poslabšieho Indiana Jonesa 4, v Tintinovi to rozbalil na plné obrátky. Pri pozeraní máte pocit že to netrvá niečo cez jednu a pól hodiny ale ráz toľko, neskutočne nabitý film, ktorý nenechá sledujúceho vydýchnuť. Úvod nemohol byť ani lepší, Spielberg s úctov predáva Tintina do 3D rozmeru s tým že nám ho ukáže aj v klasickej animovanej podobe, postavičkám nechýba nič z toho čo poznáme z detektívne ladeného animovaného seriálu z 90rokov a ani zo starších animovaných filmov(60roky). Taktiež vystihol ľahkosť prevedenia v rámci úžasnej odľahčenej zábavnosti, akcia tu sedí doslova nadrozmerne a hlavne pasáž u sultána, kde prichádza na zbesilý lov o tajné odkazy z modelov lodí, ktorá je dych vyrážajúca. Spielberg a jeho tvorivý tím si poradil s ponúknutou látkou maximálne obratne a za celý čas nepríde na žiadnu slabšiu chvíľku, neustále má čím dej a samotné postavy zaujať. /videl v kine 3D verziu: 100%/ //tradične skvelý Slovenský dabing// /videl v kine 2D verziu: 100%/ __samozrejme aj v 2D pôsobivé ale 3D tomu dodáva len punc na vrch!__ __jednoznačne najlepšia počítačovo animovaná rozprávka roka 2011__ a po AVATARovi druhý najlepšie počítačovo spracovaný film v 3D, Weta Digital valí na plné obrátky(6.11.2011)

Je tady nějakej tintinář, kterej by mě dokázal odpovědět kolik mu vlastně bylo. Von tam rubal chlapy jak hory a přitom mě přišel tak na základku, dejme tomu ta starší část. Ale nic proti, ten jeho tah na branku v kombiku s touhou po dobrudružství se mě líbil. Kdyby bylo na mě, tak bych Tintu prdnul do Šluknovskýho výběžku, když má kluk jeden ušatej tak rád dobrodružství a nejde daleko pro ránu, tak tam by se úplně vyrochnil. Nicméně strejda Spielberg ho poslal rajtovat do Maroka, dal mu doprovod v podobě roztomile opileckýho kapitána a jelo se ve velkým stylu. On tyhle jízdy Steven umí o tom žádná, stačí si vzpomenout na tu marockou honičku a máme vítěze binga, ale i když to bylo velkolepý dobrodružství, chyběla mě v něm duše, ta duše, která mě dokáže pohladit u srdce.(1.11.2011)

• - Na scénáři se podíleli Steven Moffat, spoluautor seriálů Sherlock (2010) a Pán času (2005), a Edgar Wright. (Vironey)

• - Na základě filmu vznikla stejnojmenná video hra, která vyšla v den uvedení snímku. (Kmotr76)

• - Thomas Sangster měl hrát hlavní roli, ale nepohodl se se studiem. (Martin00x)