Reklama

Reklama

Tintinova dobrodružství

  • USA The Adventures of Tintin (více)
Trailer 3

V 50. letech 20. století v Bruselu si mladý novinář Tintin koupí na trhu miniaturní model lodi známé jako Jednorožec. Obtěžují ho ale důstojník Interpolu Barnabáš a sběratel lodí Ivan Ivanovič Sacharin, kteří se od něj neúspěšně pokoušejí model získat. Tintin si jej odnese domů, ale tam se loď nešťastnou náhodou rozbije při honičce jeho psa Filuty s kočkou. Z lodi pak vypadne pergamenový svitek a zakutálí se pod komodu. Mezitím poznáváme nešikovné policejní detektivy Tkadlece a Kadlece, kteří jsou na stopě kapsáře Aristida Silka. Poté, co Tintin navštíví Námořní knihovnu, aby zjistil víc o historii Jednorožce, se vrátí domů a zjistí, že Jednorožec byl ukraden. Podezřívá Sacharina. Obviní ho z krádeže, ale když si všimne, že Sacharinův model není rozbitý, uvědomí si, že existují dva modely Jednorožce. Tintin se pak vrátí domů a zjistí, že tam byli zloději. Filuta mu ukáže svitek, ale vyruší je příchod Barnabáše, který je později zavražděn při pokusu získat Jednorožce zpět. Tintin si svitek uloží do peněženky, ale druhý den ráno ho Silk okrade. Později je Tintin unesen a uvězněn Sacharinovými komplici na lodi Karaboudjan. Dozvídá se, že Sacharin uzavřel spojenectví s lodním personálem, aby převzal kontrolu nad lodí. Na palubě se Tintin setkává s Archibaldem Haddockem, kapitánem lodi, který je permanentně opilý. Tintin, Haddock a Filuta nakonec posádce uprchnou na záchranném člunu... (TV Nova)

(více)

Videa (37)

Trailer 3

Recenze (1 105)

Cival 

všechny recenze uživatele

70%. Ani v IMAXu Tintin úplně nestrhl a naopak vcelku rychle šumí z hlavy. Možná mistrovsky zrealizovaný (oslňující animace, moudré užití 3D, naplno válící virtuální kamera, hravá hudba a božská akce v Maroku), ale ve výsledku i bezpohlavní, trochu sterilní a paměťová centra míjející blockbuster. Kombinace plochých a umělých postav s uspěchaným a nahňácaným dějem si bere svou daň - a naplno ji neproplatí ani Spielbergova řemeslná výjimečnost. Díky alespoň za to, že tvůrci naplno využili možností formátu co se týče rozmáchlosti své show, jen se jim to změnilo v trochu jednorozměrné a uskákané klukovské skotačení. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Je tady nějakej tintinář, kterej by mě dokázal odpovědět kolik mu vlastně bylo. Von tam rubal chlapy jak hory a přitom mě přišel tak na základku, dejme tomu ta starší část. Ale nic proti, ten jeho tah na branku v kombiku s touhou po dobrudružství se mě líbil. Kdyby bylo na mě, tak bych Tintu prdnul do Šluknovskýho výběžku, když má kluk jeden ušatej tak rád dobrodružství a nejde daleko pro ránu, tak tam by se úplně vyrochnil. Nicméně strejda Spielberg ho poslal rajtovat do Maroka, dal mu doprovod v podobě roztomile opileckýho kapitána a jelo se ve velkým stylu. On tyhle jízdy Steven umí o tom žádná, stačí si vzpomenout na tu marockou honičku a máme vítěze binga, ale i když to bylo velkolepý dobrodružství, chyběla mě v něm duše, ta duše, která mě dokáže pohladit u srdce. ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Je to prostě Tintin - polopatický, předvídatelný, ne moc vtipný, chlapsko-dětsky dobrodružný - kdo miloval komiks, bude milovat film (pokud teda není jeden z těch "efekti a 3D nie, radšej knihu"). A jak já moc nelezu na 3D ani animáky, tak jsem trochu nestíhala - to už jsme fakt u toho, že animovaný prostředí vypadá chvílema naprosto k nerozeznání od reality? Nebo cože? ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

V jednoduchosti je krása po Spielbergovsku. Všechny neduhy tohoto filmu vyplývají už z předlohy, a jelikož jsem ji jako menší žral a ani teď ji nepohrdnu, když mám příležitost, v pohodě dokážu dát plný počet. Čistokrevné dobrodružství se skvělými byť jednoduchými postavami (Filuta rozhodně do síně nejmilejších a nejroztomilejších filmových bytostí), neustále přímo vpřed se hnajícím dějem (větší délka a rozložitější scénář by neuškodily, no beru to tak, že tvůrci chtěli do posledního písmene přesně vystihnout předlohu... a vlastně se jim to svým způsobem povedlo) a hlavně dokonalou, hravou, vynalézavou, technicky brilantně provedenou akcí.. U scény v poušti či v Maroku jsem nedýchal. Doslova. Spielberg vyždímal z technologie co se dalo, proto je film po vizuálu naprosto nádherný (směju se teď všem co tvrdili, jak moc velký je to Zemeckis) a hlavně taky naplno využívá možností, které se díky technologii otvírají. Kamerové průlety, oblety, prolínání scén - vše je prostě čistá exhibice filmařského umu. A k tomu všemu hraje neoposlouchatelný Williams, který asi vytáhl druhou mírně do dětských motivů upravenou verzi OST k Jonesovským dobrodružstvím a vytvořil přesně k filmu padnoucí soundtrack - jednoduchý, nijak odlišující se, ale stále připomínající staré dobré časy, kdy Spielberg vládl. Není to kvůli na začátku zmíněným problémům (i ta urychlenost děje dělá své no) čistých 5, ale kvůli nezpochybnitelné legendárnosti komiksu, vypravěčskému umu Spielberga (trailer opravdu nelhal), revolučnímu nádechu filmu a akce to je přesto 5. Ehm a samozřejmě kvůli Filutovi. PS: 3D velmi dobře využité, ale to asi není překvapení. Zato dabing překvapil opravdu velmi příjemně. Jsem za to kvůli sobě ale i kvůli filmu rád. ()

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Spielberg se rozhodl recyklovat Indiana Jonese, tentokrát je ovšem hrdina (Tintin) složený z jedniček a nul a navíc v báječném 3D. Stevenova honba za dalším akčním dobrodružstvím se rozjíždí naplno už od úvodních titulků (připomínajících mi jeho Chyť mě, když to dokážeš), aby polevila vlastně až na konci s příslibem dalšího pokračování. Jediné, co bych asi tomuhle animáku pro celou rodinu vytkl, je Williamsův ne tak výrazný soundtrack. 90% ()

Galerie (116)

Zajímavosti (48)

  • Jamie Bell se nechal slyšet, že po stránce fyzické náročnosti byla role Tintina (nasnímaná pomocí "motion capture") obtížnější než jeho role mladého tanečníka ve slavném filmu Billy Elliot (2000). (DaViD´82)
  • Předobrazem Jednorožce je francouzská loď Soleil Royal, která poprvé vyplula v roce 1669. (HellFire)
  • Hergé je umělecký pseudonym Georgese Remiho. Vznikl jako slovní hříčka na základě francouzské výslovnosti jeho iniciál v opačném pořadí: R. G. Jeho komiksové sešity o Tintinovi byly přeloženy do více než 100 jazyků a prodalo se jich více než 250 milionů výtisků. A stále se prodávají. (POMO)

Související novinky

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga

13.09.2015

Steven Spielberg nám za posledních 7 let nadělil jen 3 filmy - Tintinova dobrodružství, Válečného koně a Lincolna. Možná vás tedy překvapí, že to samé zvládne za příští 2 roky. Už letos v prosinci… (více)

Reklama

Reklama