Tintinova dobrodružství

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Tintinove dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2011, 103 min

Škoda nezáživné první poloviny, během které jsem měl problém ztotožnit se s umělými postavičkami a vžít do příběhu. Upřít se nedá cit pro detail, ale divácký zlom u mě začal až ve druhé polovině, kde začala ta pravá dobrodružná a totálně dechberoucí akční jízda, během které jsem si říkal, že tohle je ten Spielberg, kterého si pamatuji. Po projekci mám pocit, že tento film si už nepustím, jen si budu „donekonečna“ promítat vybrané akční sekvence, které mě v kině mistrovsky odnegrovaly. Mé hodnocení 4 hvězdičky…(29.10.2011)

Graficky excelentně provedené scény, promyšlené i do těch největších detailů, ale to je tak jediné co mi nechává kladné vzpomínky na Tintina. 3D verze tu určitě není k zahození, ale bohužel jsem tuhle možnost neměl. Steven Spielberg trochu přestřelil a to bude důvod nudy, který jsem pociťoval. ( Hodnocení: 6/10 )(21.4.2012)

Spousta nápadů, skvělá animace, fajn humor a plno dobrodružství. Možná bych ocenil malinko méně bombastickou akci. Do něčeho, v duši tak příjemně starosvětského, jako je Tintin se mi úplně nehodí parkour triky na sajtkáře. Jinak ale bez výhrad. Věřím že v originále je to bezva, ale český dabing se mi opravdu líbil. Kapitán byl nadabován dokonale. 3D pěkné, rozhodně nerušilo, ale bylo naprosto zbytečné. 9/10(28.10.2011)

Steven Spielberg mě se svým Tintinovým dobrodružstvím vrátil do mých dětských let, kdy jsem hltal Hergého komiksy a tentokrát jsem se dostal přímo do středu dění, kdy mé ruce se nenamáhali otáčením stránek komiksu, ale drželi palce Tintinovi. Vyníkající režijní práce a způsob vyprávění příběhu, který vás dostane zpět do osmdesátých let dobrodružných filmů.(23.10.2011)

Nechtěl bych, aby se mi mladistvý reportér Tintin zavěsil na stopu. On je totiž neprůstřelný, má psa a zná někoho, kdo umí bojovat ramenem jeřábu. Mne by tedy investigativně odhalil hned, ale pak bych se patrně neudržel a naplácal bych mu na holou. Lotr Sacharin na to však nemá ďábelské schopnosti a tak jsem zaznamenal dietně zábavnou podívanou, kterou nad hladinou průměru držel pouze vynikající notorický kapitán Archibald Haddock.(22.3.2015)

• - Většina animátorů společnosti Weta, kteří se na filmu podíleli, patří mezi skalní fanoušky Tintinových dobrodružství. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Hergého charakteristický styl ligne claire (čisté linie) ovlivnil takové umělce, jakými byli Andy Warhol či Roy Lichtenstein. Zdroj: Falcon - Zajímavosti o filmu (DaViD´82)

• - Jedná se již o 25. film Stevena Spielberga, ke kterému složil hudbu John Williams. (R´Hell)