Tintinova dobrodružství

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Tintinove dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2011, 103 min

Pocas tohto animaku som musel asi najcastejsie mysliet na vsetky casti Indiana Jonesa, pretoze vsetky tie dobrodruzstva, akrobaticke kusky, Williamsova hudba a podobne mi to vsetko pripominalo, ale nieco mi tu predsa len chybalo. Mat tak 12 rokov, mal by u mna Tintin jednoznacnych 100%, ale teraz uz to nebol ten zazitok a od Spielberga som mozno ocakaval aj nejake tie emocie, aj ked samozrejme to tento animak nevyzadoval, len akcne, svizne a humorne dobrodruzstva. Avsak musim pochvalit animaciu, ta je jednoducho grandiozna, takze pri dalsej moznosti si urcite Tintina znovu zopakujem na HBO a ktovie, mozno este hodnotenie prehodnotim na 100%. Dnes sa uz neviem dockat na War Horse. _________ Jamie Bell - (Tintin) +++ Daniel Craig - (Ivanovich Sakharine) +++ Simon Pegg - (Inspector Thompson) +++ Cary Elwes - (Pilot) +++ Andy Serkis - (Kapitán Haddock) +++ Toby Jones - (Silk) +++ Nick Frost - (Thomson) +++ Sebastian Roché - (Pedro) +++ Mackenzie Crook - (Tom) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Peter Jackson, Kathleen Kennedy +++ (Videl v 3D kine 04.11.2011) +++(5.11.2011)

Nejchytřejí postavou filmu je sice pes, ale veškerou jednoduchost vynahrazuje Spielbergova hravost a um zvláště v tomhle žánru. Špičková technická stránka (Zemeckisovo inovátorství dostalo pořádnou přes hubu, když to co on budoval roky, zvládl Steven za jeden film) je požehnáním hlavně při akčních scénách, které mají švih, nápad, vtip a jsou dokonalé. Závěr má i parádní gradaci, včetně grandiózního jeřábového střetu dvou hlavních protivníků. Krásná práce.(24.2.2012)

na to, ze nemam rada rozpravky a Tintin mi donedavna ani nic nehovoril musim povedat, ze som sa vyborne bavila. Je to samozrejme taka jednohubka pre nenarocneho divaka, ale Thomson a Thompson a Kapitan Treska su uzasne a velmi vtipne manicky, kvoli ktorym sa tato dobrodruzna jazda oplati vidiet. Podotykam, ze samozrejme nie v dabingu :) Stevenovi sa zase nieco podarilo a som rada, ze si tym zaroven aj splnil svoj detsky sen. No ale Steven, teraz uz pekne sup, sup spat k pravej filmarcine :D(12.11.2011)

Komiksové sešity o Tintinovi táhly několik desetiletí. Diváci si ho hýčkali a nepustili by k filmu jen tak někoho. Mistr rodinné podívané Spielberg má ale díkybohu stále hravou filmařinu v krvi, takže se jen čekalo, jak to celé dopadne. A nedopadlo to vůbec zle. Předesílám ale hned vzápětí, že nepadám na zadek - prostě docela jsem si další Spielbergův výlet do neznámého užil. Kdykoliv se totiž někdo v časech minulých odhodlal vstoupit do vod digitálních lidí, dopadlo to nevalně. Z některých detailností a propracovaností nějakých scén díky Spielbergovi docela mrazí. Tintin a jeho silně inteligentní psí parťák Filuta toho prožívají nemálo, ignorují fyzikální zákony, divák se docela dobře baví a nad tím vším visí pevná ruka režiséra v letech, který ale dál překvapuje klukovským nadšením.. jen to bohužel docela rychle vyšumí.. 3 až 4*, z nostalgie jdu nahoru..(21.3.2012)

Spielbergovi prestávka od rodinných filmov prospela a servíruje nám jedno z najlepších dobrodružstiev za posledné roky, pre všetky vekové kategórie. A aj keď som nemal šancu vychutnať tretí formát, tak zábava to bola naozaj veľkolepá. Vtipy a hlášky fungujú, či už tie slovné alebo vizuálne, režisérsky veľmi oku lahodiace, je to akčné, je tam humor, rozprávkovosť, proste rozkošné prevedenie viac-žánrovej zábavy. Verím, že postava Tintina je natoľko rozmanitá a jeho dobrodružstvá natoľko početné, že pokračovanie na seba nenechá dlho čakať. 90%.(12.11.2013)

• - Zájem o post režiséra projevili Claude Berri a Roman Polanski. (BisiJoker)

• - Postava Filuty byla čistě animovaná, jelikož se tvůrci obávali, že by skutečný pes nedělal to, co by potřebovali. Při natáčení se používaly 3 různé modely, které nahrazovaly herce a při hraní se muselo dávat pozor, aby se na Filutu nezapomnělo. V závěru, když se ze snímků dělala animace, si animátoři pečlivě prostudovali psí kostru a jejich pohyby, aby byl Filuta dokonalý. Hlas Filutovi propůjčilo asi 25 různých psů. (mar48)

• - Tintinova dobrodružství byla knižně vydána v celkem 24 dílech. Poslední dokončené dobrodružství bylo publikováno v roce 1976. Čtyřiadvacátý díl s názvem "Tintin a alph-art" nebyl nikdy autorem dokončen, ale v roce 1986 byl vydán posmrtně. [Zdroj: Falcon] (POMO)