Reklama

Reklama

Tintinova dobrodružství

  • USA The Adventures of Tintin (více)
Trailer 4

V 50. letech 20. století v Bruselu si mladý novinář Tintin koupí na trhu miniaturní model lodi známé jako Jednorožec. Obtěžují ho ale důstojník Interpolu Barnabáš a sběratel lodí Ivan Ivanovič Sacharin, kteří se od něj neúspěšně pokoušejí model získat. Tintin si jej odnese domů, ale tam se loď nešťastnou náhodou rozbije při honičce jeho psa Filuty s kočkou. Z lodi pak vypadne pergamenový svitek a zakutálí se pod komodu. Mezitím poznáváme nešikovné policejní detektivy Tkadlece a Kadlece, kteří jsou na stopě kapsáře Aristida Silka. Poté, co Tintin navštíví Námořní knihovnu, aby zjistil víc o historii Jednorožce, se vrátí domů a zjistí, že Jednorožec byl ukraden. Podezřívá Sacharina. Obviní ho z krádeže, ale když si všimne, že Sacharinův model není rozbitý, uvědomí si, že existují dva modely Jednorožce. Tintin se pak vrátí domů a zjistí, že tam byli zloději. Filuta mu ukáže svitek, ale vyruší je příchod Barnabáše, který je později zavražděn při pokusu získat Jednorožce zpět. Tintin si svitek uloží do peněženky, ale druhý den ráno ho Silk okrade. Později je Tintin unesen a uvězněn Sacharinovými komplici na lodi Karaboudjan. Dozvídá se, že Sacharin uzavřel spojenectví s lodním personálem, aby převzal kontrolu nad lodí. Na palubě se Tintin setkává s Archibaldem Haddockem, kapitánem lodi, který je permanentně opilý. Tintin, Haddock a Filuta nakonec posádce uprchnou na záchranném člunu... (TV Nova)

(více)

Videa (37)

Trailer 4

Recenze (1 104)

Bluntman 

všechny recenze uživatele

TINTINOVA DOBRODRUŽSTVÍ jsou geniální, ale rozhodně jinak, než jsem očekával. Spielberg totiž udělal něco, co si předtím - alespoň ne v takové míře - nedovolil. Opětovně se sice jedná o precizní pastiš formálních postupů a žánrů konkrétního kinematografického období (v tomto případě 60. let), ale tentokrát stylisticky a intertextově odkazující nikoliv na americkou, nýbrž evropskou kinematografii, popř. alespoň díla evropských tvůrců. Nehodlám zde vyjmenovávat, na co se všechno upomíná (jednak nejde o hru na rozpoznání aluzí, a tak ty nejsou dávány okázale na odiv, jednak by tím potenciální divák mohl přijít o radost z jejich odhalení či uznalého pokývání hlavou nad jejich zapracování do výsledného filmového tvaru). Nerad bych i opakoval, co napsali jiní (souhlasím s tím, že motion capture animace je zdařilejší než u Zemeckise, ačkoliv i u něj v rámci zvolené stylizace funguje; 3D slouží vyprávění, jelikož vede k větší imerzi zplastičtěním více prostorových plánů a sebereflexivní tematizace dívání se skrze skla je velmi vtipná; rendering animovaného filmu umožňuje větší stylistickou volnost, a tak četné nájezdy, objezdy a průlety prostory jsou nemálo opojné). Spíš mě - vzhledem ke značce Spielberga jako výborného "storytellera", s čímž pracuje i propagace - zaráží, že v první pětině se věci spíše odříkávají, než aby se odvyprávěly, vedlejší linie s kapsářem zůstane i přes bressonovsou expozici ledabyle neuzavřena a motivování flashbacků u jedné postavy je vnitřně rozporné. To jsou ale jediné výtky, které k této dobrodružné podívané, jež je zajímavým příspěvkem k otázce paměti a touhy poznávat nové věci, mám. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Nebudu popisovat, jak moc to bylo vizuálně úchvatné, dějově zajímavé, rezisérsky zmáknuté a bla bla bla vynikající. Stačí, když jen poznamenám, že to byl skvělý filmový zážitek. Nebýt těch drobných humorů, asi by mě to ale zas tolik nezajímalo. Hodnotím přesto kladně, protože komiks samotný mě nikdy tolik nebavil, neboťjsem si to nikdy nedokázal představit tak, jak to za mě udělal Spielberg. ()

Reklama

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Prvé minúty Tintina boli rozpačité a nezáživné, ale vždy chvíľu trvá, kým sa mašina rozbehne. Po polhodinke zmiešaných pocitov sa objaví na scéne kapitán Haddock a celý film dostáva veľkú porciu adrenalínového dopingu akcie a zábavy. Vzájomné dopĺnanie Tintina a Haddocka pripomína v tom najlepšom svetle Seana Conneryho a Harrisona Forda v treťom Indyho dobrodružstve. Tintin slávi návrat starých dobrých časov, keď bola vo filme hravosť a bolo na nich cítiť, že sa nerobia len pre peniaze. Tintin naviac zbiera plusy aj za vydarenú animáciu, parádnu akciu (Maroko a záverečná netradičná šermovačka sú najlepšou akciou roka) a humor. Bavil som sa a k úplnej spokojnosti nechýbalo veľa. Každopádne najvydarenejší Spielbergov film posledných rokov (takto mal vypadať štvrtý Indy). ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Nádherný 3D šestákový román. Tintin vypadl z hydroplánu, ve kterém lítával i Indiana Jonese, a tak je logické, že za celým tímhle mystériem stojí padouch jménem Steven Allanovič Spielberg. Ten se chce zmocnit návodu na výrobu nejefektnějšího filmu všech dob a tak jsme svědky úžasného dobrodružství...a taky ukázky současné světové vrcholné animace a práce s virtuální kamerou... A co na to pes Filuta? ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Hravé, prekvapivo neinfantilné (alkoholizmus je srandovný!) a najneskôr od grgnutia do nádrže aj ohromne zábavné, miestami dokonca strhujúce. A áno, má to aj tú atmosféru a celkový šmrnc, ktoré Kráľovstvu krištáľovej lebky chýbali. Akurát že namiesto šťavnatých postáv sú tu iba sympatické figúrky. Nie je to málo, ale... niečo ako rozhovor otca so synom nad mamkiným prsným plátom v Ako vycvičiť draka tomu chýba. Technicky samozrejme dokonalé, animácia nádherná. ()

Galerie (116)

Zajímavosti (48)

  • Simon Pegg a Nick Frost strávili celý týden s učitelem pohybu, choreografem a veteránem Cirque de Soleil Terrym Notarym a společně pracovali na tvorbě pečlivě koordinovaných karambolů jejich postav Kadlece a Tkadlece. (DaViD´82)
  • Pohled do zpětného zrcátka, který je možné spatřit téměř v každém filmu Stevena Spielberga, se objevuje hned v úvodu, kdy Tintin poprvé uvidí maketu lodi zvané Jednorožec. Další takový záběr se objevuje v 81. minutě. (Terva)
  • Když se Andy Serkis (kapitán Haddock) dozvěděl, že Steven Spielberg má zájem o to, aby na filmu spolupracoval, pronesl, že určitě dostane roli psa. Serkis je známý tím, že pomocí technologie "motion capture" hraje různé digitálně vytvořené bytosti nebo zvířata. Hrál např. lidoopa ve filmu King Kong (2005) nebo šimpanze Ceasara ve Zrození Planety opic (2011). (akisha)

Související novinky

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga

13.09.2015

Steven Spielberg nám za posledních 7 let nadělil jen 3 filmy - Tintinova dobrodružství, Válečného koně a Lincolna. Možná vás tedy překvapí, že to samé zvládne za příští 2 roky. Už letos v prosinci… (více)

Reklama

Reklama