Tintinova dobrodružství

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Tintinove dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2011, 103 min

Nejlepší Spielberg? Stěží... Nejzábavnější? Dost možná... Nejhravější? Suverénně! Spielbergovy inscenašní schopnosti jsou fascinující a i když propojení děje občas není úplně nejelegantnější (tohle že psal TEN Moffat?), hravost a dobrodružný feeling tohohle filmu nemají obdoby. Destrukce Maroka je FUCKING EPIC!(24.11.2011)

Stokrát raději zabloudím do Spielbergova muzea než se brouzdat vodami současného mainstreamu. Jen málo filmařů má takové pochopení pro to, k čemu slouží filmové triky a filmová technologie. Na rozdíl od Zemeckise, který zůstal v pozici divácky nepřijatých experimentů, Spielberg dokonalým setřením hranice mezi animovaným a hraným filmem míří k úplně nové stylizaci. Vedle Tintina se mohou všechny komiksové filmy poslední dekády jít vycpat.(10.11.2011)

|| Scenár: Steven Moffat, Edgar Wright, Joe Cornish | Hudba: John Williams | Produkcia: Peter Jackson, Steven Spielberg, Kathleen Kennedy | Distribúcia: Paramount Pictures, Columbia Pictures | Štúdio: Amblin Entertainment, The Kennedy / Marshall Company, Nickelodeon Movies, WingNut Films | Rozpočet: 135 miliónov $ | Tržby: 373,993,951 $ || Pri tomto kusu je otázne, kam ešte animácia môže kvalitatívne postupovať, minimálne čo sa scenérií týka. Žijúce elementy sú kameňom úrazu vždy - vadí mi ich štylizácia a väčná karikaturizácia z dôvodu vedomia nedokonalosi. Jedniné, čo Spielbergovnému Tintinovi chýba, je dospelosť, a to je veľká škoda.(11.6.2012)

Tak to byla paráda. Dobrodružný film se vším všudy, nechybí tady absolutně nic. Závratné tempo, které se nezastaví od začátku do konce. Dobrý příběh a hlavně je dobře vyprávěn. Ve filmu navíc naprosto perfektně funguje humor. Uznávám, je to možná trochu jednoduchý humor a místy i lehce dětinský, ale kdybych napsala, že jsem se nesmála, lhala bych. Spielberg techniku už dovedl k téměř dokonalosti, perfektní mimika tváří a v jednom záběru Tintina jako bych viděla skutečného herce. Po dlouhé době jsem vyrazila i na 3D, nejsem moc zastánce 3D, respektive nemám ráda filmy, které 3D využívají pouze jako svou atrakci, tohle ale samozřejmě není Spielbergův případ, tady po pár minutách naprosto přestanete 3D vnímat, dokonale vás to vtáhne a to je pro mě známka opravdu dobrého 3D. Vlastně asi nemám vůbec co vytknout a myslím, že by si měl Spielberg pomalu udělat na poličce další místo, protože oscara za animák roku už má téměř doma.(27.10.2011)

Jak může něco tak vizuálně pěkného, dobře ozvučeného a v podstatě i kouzelného, být tak neuvěřitelně obyčejné a nehodné zapamatování? Scény příjemné, ale nevytrhnou, akce nápaditá, ale až moc efektní (proč se hroutily ty domy v Maroku?) a celému příběhu jako by chyběl moment překvapení a pořádné emoce. Začínám mít špatný (a doufám i mylný) pocit, že Steven do svých posledních filmů dává jen svou chuť si hrát a hromadu zkušeností, ale srdce ne... a stejně se tohle celé mělo jmenovat Tintinova příprava na velké dobrodružství:). PS: Nick Frost a Simon Pegg se na dvojici policajtů prostě nehodí, v mých očích jejich jazyk byl v příliš velkém předstihu před samotnými postavami...(4.3.2012)

• - Steven Spielberg navštívil natáčení snímku Avatar (2009) a natolik jej oslovila jeho nová triková technologie, že se rozhodl použit ji i ve svém snímku. (Hopsik)

• - Simon Pegg a Nick Frost strávili celý týden s učitelem pohybu, choreografem a veteránem Cirque de Soleil Terrym Notarym a společně pracovali na tvorbě pečlivě koordinovaných karambolů Kadlece a Tkadlece. Zdroj: Falcon - Zajímavosti o filmu (DaViD´82)

• - Tintinova dobrodružství byla knižně vydána v celkem 24 dílech. Poslední dokončené dobrodružství bylo publikováno v roce 1976. Čtyřiadvacátý díl s názvem "Tintin a alph-art" nebyl nikdy autorem dokončen, ale v roce 1986 byl vydán posmrtně. [Zdroj: Falcon] (POMO)