Tintinova dobrodružství

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Tintinove dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2011, 103 min

Steven Spielberg mě se svým Tintinovým dobrodružstvím vrátil do mých dětských let, kdy jsem hltal Hergého komiksy a tentokrát jsem se dostal přímo do středu dění, kdy mé ruce se nenamáhali otáčením stránek komiksu, ale drželi palce Tintinovi. Vyníkající režijní práce a způsob vyprávění příběhu, který vás dostane zpět do osmdesátých let dobrodružných filmů.(23.10.2011)

70%. Ani v IMAXu Tintin úplně nestrhl a naopak vcelku rychle šumí z hlavy. Možná mistrovsky zrealizovaný (oslňující animace, moudré užití 3D, naplno válící virtuální kamera, hravá hudba a božská akce v Maroku), ale ve výsledku i bezpohlavní, trochu sterilní a paměťová centra míjející blockbuster. Kombinace plochých a umělých postav s uspěchaným a nahňácaným dějem si bere svou daň - a naplno ji neproplatí ani Spielbergova řemeslná výjimečnost. Díky alespoň za to, že tvůrci naplno využili možností formátu co se týče rozmáchlosti své show, jen se jim to změnilo v trochu jednorozměrné a uskákané klukovské skotačení.(29.10.2011)

Graficky excelentně provedené scény, promyšlené i do těch největších detailů, ale to je tak jediné co mi nechává kladné vzpomínky na Tintina. 3D verze tu určitě není k zahození, ale bohužel jsem tuhle možnost neměl. Steven Spielberg trochu přestřelil a to bude důvod nudy, který jsem pociťoval. ( Hodnocení: 6/10 )(21.4.2012)

Na tenhle animák jsem se fakt těšil, speciálně proto, že Spielberga stále považuju za světovou špičku, co se týče režie. A musím říct, že mě nezklamal. The Adventures of Tintin je opravdu fajn animák, který i když neznám předlohu, mě zabavil, pobavil a hlavně navnadil na případná pokračování. Pod Stevenovou taktovkou bych si jeden či dva díly tohoto dětského Indiana Jonese nechal líbit. Myslím, že vše ostatní u napsali jiní a lépe, takže stručně a jasně - 90 %.(23.2.2013)

Pocas tohto animaku som musel asi najcastejsie mysliet na vsetky casti Indiana Jonesa, pretoze vsetky tie dobrodruzstva, akrobaticke kusky, Williamsova hudba a podobne mi to vsetko pripominalo, ale nieco mi tu predsa len chybalo. Mat tak 12 rokov, mal by u mna Tintin jednoznacnych 100%, ale teraz uz to nebol ten zazitok a od Spielberga som mozno ocakaval aj nejake tie emocie, aj ked samozrejme to tento animak nevyzadoval, len akcne, svizne a humorne dobrodruzstva. Avsak musim pochvalit animaciu, ta je jednoducho grandiozna, takze pri dalsej moznosti si urcite Tintina znovu zopakujem na HBO a ktovie, mozno este hodnotenie prehodnotim na 100%. Dnes sa uz neviem dockat na War Horse. _________ Jamie Bell - (Tintin) +++ Daniel Craig - (Ivanovich Sakharine) +++ Simon Pegg - (Inspector Thompson) +++ Cary Elwes - (Pilot) +++ Andy Serkis - (Kapitán Haddock) +++ Toby Jones - (Silk) +++ Nick Frost - (Thomson) +++ Sebastian Roché - (Pedro) +++ Mackenzie Crook - (Tom) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Peter Jackson, Kathleen Kennedy +++ (Videl v 3D kine 04.11.2011) +++(5.11.2011)

• - Mezi jedny z věcí, jejichž studiu věnoval při tvorbě komiksu Hergé mnoho úsilí, patří také dopravní prostředky, které v něm figurují, například Ford z roku 1937 či hydroplán. Animační tým se řídil jeho příkladem, dohledal referenční stroje stejných modelů a ročníků výroby a na jejich základě vznikly verze, které se objevují ve filmu. Zdroj: Falcon - Zajímavosti o filmu (DaViD´82)

• - Daniel Craig, dabér Rudého Raubíře, již v minulosti spolupracoval s Tobym Jonesem na filmu Pochybná sláva (2006) a Jamiem Bellem na snímku Odpor (2008). Také si zahrál ve Spielbergově dramatu Mnichov (2005). (Mr.Hudson)

• - Nad triky dohlížel Peter Jackson. (Martin00x)