Reklama

Reklama

Tintinova dobrodružství

  • USA The Adventures of Tintin (více)
Trailer 2

V 50. letech 20. století v Bruselu si mladý novinář Tintin koupí na trhu miniaturní model lodi známé jako Jednorožec. Obtěžují ho ale důstojník Interpolu Barnabáš a sběratel lodí Ivan Ivanovič Sacharin, kteří se od něj neúspěšně pokoušejí model získat. Tintin si jej odnese domů, ale tam se loď nešťastnou náhodou rozbije při honičce jeho psa Filuty s kočkou. Z lodi pak vypadne pergamenový svitek a zakutálí se pod komodu. Mezitím poznáváme nešikovné policejní detektivy Tkadlece a Kadlece, kteří jsou na stopě kapsáře Aristida Silka. Poté, co Tintin navštíví Námořní knihovnu, aby zjistil víc o historii Jednorožce, se vrátí domů a zjistí, že Jednorožec byl ukraden. Podezřívá Sacharina. Obviní ho z krádeže, ale když si všimne, že Sacharinův model není rozbitý, uvědomí si, že existují dva modely Jednorožce. Tintin se pak vrátí domů a zjistí, že tam byli zloději. Filuta mu ukáže svitek, ale vyruší je příchod Barnabáše, který je později zavražděn při pokusu získat Jednorožce zpět. Tintin si svitek uloží do peněženky, ale druhý den ráno ho Silk okrade. Později je Tintin unesen a uvězněn Sacharinovými komplici na lodi Karaboudjan. Dozvídá se, že Sacharin uzavřel spojenectví s lodním personálem, aby převzal kontrolu nad lodí. Na palubě se Tintin setkává s Archibaldem Haddockem, kapitánem lodi, který je permanentně opilý. Tintin, Haddock a Filuta nakonec posádce uprchnou na záchranném člunu... (TV Nova)

(více)

Videa (37)

Trailer 2

Recenze (1 098)

POMO 

všechny recenze uživatele

Technicky perfektná jazda s množstvom vizuálnych nápadov, ale vnútorne neosobná, a ftipná už vôbec nie. Vám snad prilnula niektorá z postáv k srdcu? Či vás rozosmiala dvojica frňákových “Kadlecov”? Mám podozrenie, že je to celé iba prvá z upútaviek na budúcu turistickú atrakciu v Universal Studios. GENIÁLNA akčná jazda v Maroku tomu len nasvedčuje (spolu s opernou scénou jediný highlight filmu). A Spielberg predsa nedávno od Universal Studios nedostal oných “poradenských” 50 mega len tak… Preč sú časy, kedy filmy nakrúcal z lásky a ich komerčný úspech bol iba samozrejmým bočným efektom. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Souhlasím se Spielbergovým pomrkáváním a hračičkovstvím, jen ten příběh mě v podstatě vůbec nezajímal, nudil jsem se asi jako u Kukyho, i když filmově se to nedá srovnávat. Takový polodětský/polodospělý animovaný, v citlivé 3D formě natočený Indiana Jones pro prepubertální věk, který došel do tři čtvrtě cesty. 70%. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

70%. Ani v IMAXu Tintin úplně nestrhl a naopak vcelku rychle šumí z hlavy. Možná mistrovsky zrealizovaný (oslňující animace, moudré užití 3D, naplno válící virtuální kamera, hravá hudba a božská akce v Maroku), ale ve výsledku i bezpohlavní, trochu sterilní a paměťová centra míjející blockbuster. Kombinace plochých a umělých postav s uspěchaným a nahňácaným dějem si bere svou daň - a naplno ji neproplatí ani Spielbergova řemeslná výjimečnost. Díky alespoň za to, že tvůrci naplno využili možností formátu co se týče rozmáchlosti své show, jen se jim to změnilo v trochu jednorozměrné a uskákané klukovské skotačení. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Na Tintina jsem se netěšil, takže z výsledku nejsem nijak zklamaný. Vlastně mi návštěva kina v jednom velmi hektickém týdnu celkem sedla. Je to takové pěkné na pohled, nenáročné, odpočinkové, zábavné... Humor sice dost často za hranicí trapnosti, ale svým způsobem funguje. Překvapila mě animace - kdyby nebyly postavy výrazně stylizované, tak bych v několika scénách nepoznal, že se nedívám na reélné prostředí (třeba hned v prvních minutách na tržišti). Nic co bych zamiloval, ale na jednorázové pobavení ok. PS: Včera jsem v televizi zahlédnul několik scén ze čtvrtého Indyho a uvědomil jsem si, že Spielberg v posledních letech asi ztratil cit pro míru. Takhle přepísklá akce mě už nebaví. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Už není třeba, aby se někdo pouštěl do filmové adaptace legendární adventury Broken Sword – jde-li o atmosféru, představoval jsem si ji přesně takhle. Exotická prostředí, provázanost zápletky s historií, bravurní skloubení humoru a akce. Navíc lehce adventurní řešení problémů (co se dá vymyslet s tím, co je zrovna po ruce, hledání klíčů, kombinování předmětů). Ekonomicky vedené vyprávění bez jediné zbytečné odbočky je plně podřízené plynulosti akce, která po úvodním osvětlení kontextu a expresním představení hrdiny dále jen neustále graduje. Cíl je jasný, zábava může začít. S průměrnou délkou záběru 4,8 sekundy (podle stránek Cinemetrics) sice jde o jeden z nejrychleji stříhaných Spielbergových filmů, ale v porovnání s jinými 3D akcemi se v něm záběry až tak často nestřídají. Velká péče je naopak věnována rozvržení dění v prostoru a práci s několika plány akce současně. Trochu v duchu grotesek, jejichž ozřejmování souvislostí pohybem namísto slov má Spielberg dávno skvěle zvládnuté. Pohyb, ať vertikální (vpřed) nebo horizontální (do minulosti), přitom skoro neustává a pokud hrozí, jako uprostřed pouště, že se chvíli nebude nic akčního dít, nastupují divoké halucinace jedné z postav. Přechody mezi scénami jsou navíc velmi nápaditě řešené, což přispívá k dojmu nevídané plynulosti. Stoupající akční křivka dosahuje vrcholu v několikaminutové akční jízdě bez jediného střihu, pro jejíž hodnocení bych se nebál sáhnout po slově „mistrovská“. Že jde jenom o zábavu? Ale copak nebylo shrnutí celého příběhu v titulkové sekvenci míněno jako výzva, abychom snížili nároky na spletitost a intelektuální podnětnost obsahu a s fascinací malého dítěte si hlavně užili vzrušující podívanou? Bavil jsem se jako již dlouho ne. Bez pocitu provinilosti, na jakou ptákovinu to koukám. Napoprvé, napodruhé i napotřetí. Vůbec nepochybuji, že se budu bavit i počtvrté. 90% Zajímavé komentáře: Bluntman, kiddo, MacGyver, Arbiter, mcb, Genero, ScarPoul, dr.Orlok ()

Galerie (114)

Zajímavosti (50)

  • Hergé byl sám členem skautu a při tvorbě Tintina se skautskou organizací silně inspiroval. [Zdroj: Falcon] (POMO)
  • Jamie Bell se nechal slyšet, že po stránce fyzické náročnosti byla role Tintina obtížnější dokonce i než jeho role mladého tanečníka ve slavném filmu Billy Elliot. Zdroj: Falcon - Zajímavosti o filmu (DaViD´82)
  • Když se Andy Serkis dozvěděl, že Spielberg má zájem o to, aby na filmu spolupracoval, pronesl, že určitě dostane roli psa. (akisha)

Související novinky

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga

13.09.2015

Steven Spielberg nám za posledních 7 let nadělil jen 3 filmy - Tintinova dobrodružství, Válečného koně a Lincolna. Možná vás tedy překvapí, že to samé zvládne za příští 2 roky. Už letos v prosinci… (více)

Reklama

Reklama