Tintinova dobrodružství

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Tintinove dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2011, 103 min

Spousta nápadů, skvělá animace, fajn humor a plno dobrodružství. Možná bych ocenil malinko méně bombastickou akci. Do něčeho, v duši tak příjemně starosvětského, jako je Tintin se mi úplně nehodí parkour triky na sajtkáře. Jinak ale bez výhrad. Věřím že v originále je to bezva, ale český dabing se mi opravdu líbil. Kapitán byl nadabován dokonale. 3D pěkné, rozhodně nerušilo, ale bylo naprosto zbytečné. 9/10(28.10.2011)

|| Scenár: Steven Moffat, Edgar Wright, Joe Cornish | Hudba: John Williams | Produkcia: Peter Jackson, Steven Spielberg, Kathleen Kennedy | Distribúcia: Paramount Pictures, Columbia Pictures | Štúdio: Amblin Entertainment, The Kennedy / Marshall Company, Nickelodeon Movies, WingNut Films | Rozpočet: 135 miliónov $ | Tržby: 373,993,951 $ || Pri tomto kusu je otázne, kam ešte animácia môže kvalitatívne postupovať, minimálne čo sa scenérií týka. Žijúce elementy sú kameňom úrazu vždy - vadí mi ich štylizácia a väčná karikaturizácia z dôvodu vedomia nedokonalosi. Jedniné, čo Spielbergovnému Tintinovi chýba, je dospelosť, a to je veľká škoda.(11.6.2012)

Nejchytřejí postavou filmu je sice pes, ale veškerou jednoduchost vynahrazuje Spielbergova hravost a um zvláště v tomhle žánru. Špičková technická stránka (Zemeckisovo inovátorství dostalo pořádnou přes hubu, když to co on budoval roky, zvládl Steven za jeden film) je požehnáním hlavně při akčních scénách, které mají švih, nápad, vtip a jsou dokonalé. Závěr má i parádní gradaci, včetně grandiózního jeřábového střetu dvou hlavních protivníků. Krásná práce.(24.2.2012)

Na tenhle animák jsem se fakt těšil, speciálně proto, že Spielberga stále považuju za světovou špičku, co se týče režie. A musím říct, že mě nezklamal. The Adventures of Tintin je opravdu fajn animák, který i když neznám předlohu, mě zabavil, pobavil a hlavně navnadil na případná pokračování. Pod Stevenovou taktovkou bych si jeden či dva díly tohoto dětského Indiana Jonese nechal líbit. Myslím, že vše ostatní u napsali jiní a lépe, takže stručně a jasně - 90 %.(23.2.2013)

Nechtěl bych, aby se mi mladistvý reportér Tintin zavěsil na stopu. On je totiž neprůstřelný, má psa a zná někoho, kdo umí bojovat ramenem jeřábu. Mne by tedy investigativně odhalil hned, ale pak bych se patrně neudržel a naplácal bych mu na holou. Lotr Sacharin na to však nemá ďábelské schopnosti a tak jsem zaznamenal dietně zábavnou podívanou, kterou nad hladinou průměru držel pouze vynikající notorický kapitán Archibald Haddock.(22.3.2015)

• - Postava Filuty byla čistě animovaná, jelikož se tvůrci obávali, že by skutečný pes nedělal to, co by potřebovali. Při natáčení se používaly 3 různé modely, které nahrazovaly herce a při hraní se muselo dávat pozor, aby se na Filutu nezapomnělo. V závěru, když se ze snímků dělala animace, si animátoři pečlivě prostudovali psí kostru a jejich pohyby, aby byl Filuta dokonalý. Hlas Filutovi propůjčilo asi 25 různých psů. (mar48)

• - Jamie Bell se nechal slyšet, že po stránce fyzické náročnosti byla role Tintina obtížnější dokonce i než jeho role mladého tanečníka ve slavném filmu Billy Elliot. Zdroj: Falcon - Zajímavosti o filmu (DaViD´82)

• - Hergého charakteristický styl ligne claire (čisté linie) ovlivnil takové umělce, jakými byli Andy Warhol či Roy Lichtenstein. Zdroj: Falcon - Zajímavosti o filmu (DaViD´82)