Tintinova dobrodružství

• USA The Adventures of Tintin (více)

V 50. letech 20. století v Bruselu si mladý novinář Tintin koupí na trhu miniaturní model lodi známé jako Jednorožec. Obtěžují ho ale důstojník Interpolu Barnabáš a sběratel lodí Ivan Ivanovič Sacharin, kteří se od něj neúspěšně pokoušejí model získat. Tintin si jej odnese domů, ale tam se loď nešťastnou náhodou rozbije při honičce jeho psa Filuty s kočkou. Z lodi pak vypadne pergamenový svitek a zakutálí se pod komodu. Mezitím poznáváme nešikovné policejní detektivy Tkadlece a Kadlece, kteří jsou na stopě kapsáře Aristida Silka. Poté, co Tintin navštíví Námořní knihovnu, aby zjistil víc o historii Jednorožce, se vrátí domů a zjistí, že Jednorožec byl ukraden. Podezřívá Sacharina. Obviní ho z krádeže, ale když si všimne, že Sacharinův model není rozbitý, uvědomí si, že existují dva modely Jednorožce. Tintin se pak vrátí domů a zjistí, že tam byli zloději. Filuta mu ukáže svitek, ale vyruší je příchod Barnabáše, který je později zavražděn při pokusu získat Jednorožce zpět. Tintin si svitek uloží do peněženky, ale druhý den ráno ho Silk okrade. Později je Tintin unesen a uvězněn Sacharinovými komplici na lodi Karaboudjan. Dozvídá se, že Sacharin uzavřel spojenectví s lodním personálem, aby převzal kontrolu nad lodí. Na palubě se Tintin setkává s Archibaldem Haddockem, kapitánem lodi, který je permanentně opilý. Tintin, Haddock a Filuta nakonec posádce uprchnou na záchranném člunu... (TV Nova)

beso74

Indiana junior v zdigitalizovanej polohe vyrobený s cieľom zapáčiť sa čo najväčšiemu počtu divákov má za následok sem tam výsledok úplne opačný. Po vizuálnej stránke je to takmer dokonalé, čo sa týka myšlienky, nehodnotiteľné, pretože tej tam niet. Suma sumárum, ak chcete pastvu pre očí je to za 5, ak chcete trošku porozmýšľať, nula bodov. ()

Korn28

Po dlouhé době jsem se rozhodl zkouknout nějaký animovaný film. A nelitoval jsem toho. Skvěle jsem se bavil. ()

Don82

Komiks Tintin v podstatě neznám, takže jsem moc nevěděl co od filmu čekat, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Animace je úchvatná a do detailů propracovaná, stejně tak technika záběrů je živá a hlavně v akčnějších scénách neuvěřitelně přirozená. Děj je Spielbergovsky naivní ale na druhou stranu "poctivě" dobrodružný a svižný. Jednotlivé úseky děje jsou krátké a neustálé cestování hlavních hrdinů přináší spoustu zábavných scén a o nudě nemůže být ani řeč. Konec je možná až příliš jednoduchý, ale chápu, že někde další díl navázat musí. ()

Axela

Vtipné, dobrodružné a hlavne krásne nakreslené! Nebolo to však úplne 100%-né, ale 4* si to určite zaslúži! :-) ()

Bezmenny

Akčné, vtipné (grgnutie som skoro neprežil), napínavé s príbehom. Večne opitý kapitán s mierne ruským prízvukom, pes, ktorý zvládne všetko a k tomu strieľanie a námorná bitka dvoch lodí. Možno ak by Tintin nevyriešil všetko za 5 sekúnd, dal by som aj plnú nádrž... ()

darthhokro

Velice pěkně zpracovaná animace a zajímavý příběh u kterého jsem se rozhodně nenudil. Williamsova muzika, naprosto geniální jako vždy. ()

Margerie

Film jako takový je maximálně na dvě hvězdičky. Postavy jsou krajně nesympatické, Tintin vypadá jak desetiletý kluk, ani ten pes vás nechytne za srdce. Dobrodružné to sice je až až, jenže já si tak nudila a poslední půlhodinu už jsem spíš přetrpěla. Podařené vtipy by se nechaly spočítat na prstech jedné ruky. Celé je to zvláštně sterilní, odlidštěné. Třetí hvězdičku přidávám jen za naprosto jedinečnou animaci, minimálně půlku filmu jsem měla pocit, že se dívám na hraný film. ()

Alergius

Wau, při sledování jsem se cítil jako kdybych hrál nějakou perfektně vypadající adventurku na pc, s krásnými intry a skvělou grafikou. Avšak i tento pocit, který jsem snad nezažil u jiného filmu nestačí na to, aby se mi líbil tak, že bych si ho znovu v budoucnu někdy pustil. Vizuálně nádherné (hlavně ta kamera!), nicméně jakmile se vaše oči nabaží, cca. ve 40. minutě filmu, není o co stát. Chyběla mi tam ta "přidaná hodnota". ()

hamir0

Takový Indiana Jones pro (duchem) dětské diváky, který díky skvělé animaci těží z výhod, které by skutečná filmová kamera nemohla nabídnout. Jinými slovy, místy vtipná příjemná audiovizuální jednohubka bez špetky hlubšího dojmu. ()

J.e.r.e.c

Steven Spielberg = staromilsky poctivé dobrodružství. Plné nápadů, vizuálních i akčních (čtyřminutová honička v ulicích Baggharu je fakt něco!). Humor je příjemný už jenom tím, že není fekální ani ztřeštěný (no dobře, až na dvojitého Thompsona), a taková závislost na alkoholu je vykreslena (byť s nadsázkou) překvapivě trefně. Grafika i animace super (hlavně exteriéry jsou luxusní), ale mimika postav mi přijde přeci jen krapet dřevěná. Na mě je to možná až příliš rychlé, neustále se ženeme z lokace do lokace, z akce do akce, a přitom si nestíhám vybudovat k hlavním hrdinům nějaký vztah. Navíc nejsem Tintinův znalec/fanoušek a tudíž tu pro mě není žádná přidaná srdeční hodnota. 71 % ()

Looka

100% nevím co chválit dřív. Technická dokonalost už je u Steva jaksi samozřejmost. Zamotaný příběh plný nápadů už to jen posouvá k dokonalosti. Všichni kluci musí být nadšení. ()

Knor

Tak s tímto jsem naprosto spokojenej. Vizuálně nádherná dokonalá podívaná. Akčnější a dobrodružnější to už bejt ani nemohlo. Miloval jsem komiks i seriál a všechny ty skvělý postavičky mě při sledování vrátili do dětských let. Děkuji pane Spielbergu a pane Jacksone. Skvělá oddychová rodinná zábava. ()

Tarhiel

O novom Tintinovi znalci predlohy hovoria, že zachytil esenciu pôvodných komixov. A to je dobre, ale niečo mi na ňom chýbalo. Asi rozvinutejšie charaktery, ale ak aj tá plochosť charakterov je vernosť predlohe, nemám filmu čo vyčítať a potom si kľudne prihoďťe k môjmu hodnoteniu ešte pol hviezdičky. Grafika dokonalá, mladšie ročníky sa určite budú kráľovsky baviť. ()

Scraffy

Parádne natočený film, ktorý dokáže svojím vizuálom ohromiť. Herci sú dobrý a príbeh je vymyslený veľmi dobre. Ja som s novým Tintinom veľmi spokojný, ale aj tak mi niečo na plný počet chýba. ()

ŠpetaMarek

Ten film je rozdeleny na dve pulky. Prvni ukecana s minimem akce a druha s az moc bombastickou akci a zkratkovita. Skoda ze to neni vyrovnanejsi, ale predel mezi temito polovinami je naprosto orgasticky. Scena na jednorozci je nejlepsi piratska sarvatka vubec a i po letech vam spadne celist. Co si pamatuju tak honicka v Maroku byla v tehdy v kine asi to nej 3D co existovalo a koncepcne byl film na 3D velmi zdarile adaptovany. ()

DanMac

Spielberg s neuveriteľnou ľahkosťou mixuje zábavnosť, hravosť a epickosť, filmársku zručnost (akcia sa odohráva vo viacerých plánoch, chytré prestrihy, prehľadné krúživé zábery) a samozrejme neuveriteľnú lásku k Hergého dielu, vďaka ktorej je vyrozprávaný príbeh Tintina, Haddocka a Snowyho tak brilantne. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije