Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu. Proto se každý rok omluví svým rozvedeným rodičům i zbytku příbuzenstva a odletí si užít svátky k moři. Letošní cesta na Fidži však skončí dřív, než začala, kvůli mlze byly všechny lety zrušeny. Bradovi a Kate se nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, navíc je osloví televizní reportérka do živého vstupu k situaci na letišti. Vzápětí jim začnou volat příbuzní, kteří je viděli v televizi, a tak dvojici nezbývá nic jiného, než slíbit, že během jednoho dne oslaví čtvery rodinné Vánoce. Jsou odhodlaní zkrátit návštěvy na minimum, ale netuší, co všechno je čeká. (TV Nova)

Trailer 2

Enšpígl

První část filmu byla vtipná. Hlavně veškeré scény s bratry Barda mě spolehlivě sejmuli. No a dárky na limit 10 USD, to znám z dětsví taky, akorát že u nás byl finanční limit jen na dárky pro mě, který se posunul jen jednou a to roku 1996, když došlo k všeobecnému zdražení černých ponožek. Druhá půlka filmu je dobrá leda tak jako zvuková kulisa pro odstrašení holubů co mě sedaj na okenní parapet a klovou do něj. ()

KarelR

Od vánoční romantické komedie bych čekal humor, romantiku a sváteční atmosféru, ale Čtvery Vánoce nemají ani jedno. Vztah Vince a Reese je založen na tom, že si říkají "Miluju tě" každých patnáct minut, čas svátků poznáte pouze podle občasné koledy, hrající v pozadí, a vedlejší postavy jsou otravné až na půdu. Když navíc začne oscarová herečka házet dětmi ve skákacím hradu, člověku jen tuhne krev v žilách a nevěřícně třeští oči. Co tedy zbývá? Dvě vtipné scény (Josef/spasitel a Favreau/génius), spousta ohraného plkání o vztazích a pocit, že nudnější vánoční film asi neexistuje. Radši se vraťte o rok zpět a zkuste Freda Clause. 4/10 P.S. Nesnášíte Malin Akerman? Počkejte, až poznáte Kristin Chenoweth. ()

Malarkey

No co, že film má tolik procent a kolikrát je fakt hrozně blbej. Já se u něj nasmál tak, že bych to ani nečekal. A upřímně nechápu tak špatný hodnocení. Možná tam chybělo víc vtipnejch scén, ale ve výsledku to fakt zase až tak strašný není. Je to taková pohodová ptákovina, a jako ptákovina to taky funguje. Tak proč někdo nemá přirozený smysl pro humor a musí to kritizovat jako neskutečnou kravinu, protože většina těch věcí prakticky není ani možná? ()

T2

Rozpočet $80miliónovTržby USA $120,146,040Tržby Celosvetovo $163,733,697Tržby za predaj DVD v USA $26,062,589 //počet predaných kusov 1,643,497║ Až nečakane príjemný film, ktorý je dosť príbehovo vyvážený, nehádže do sledujúceho žiadne premrštené neúnosné veci či nechutnosti, všetko bolo v norme a ešte aj pobaví. Akurát ma prekvapuje ten slušný rozpočet, ktorý z veľkej časti musel padnúť asi na honoráre hercov. /80%/ ()

imf

Tady se zas někdo příliš snažil. Chemie mezi Vaughnem a nemístně kostnatou Reese do sálu ani nedorazila, kadence hit-n-miss gagů připomíná poslední ferrellovky a romantiku byste v příběhu dvou volnomyšlenkářů taky hledali marně. Opravdu do tuhého však začne jít, když roztomile cynické postavy objeví kouzlo rodinných hodnot. Dá se to vydržet v podstatě jen díky vedlejším postavám (ne že by byly bůhvíjaké, ale rozhodně jsou výrazné) a velmi střídmé stopáži. Vypadá to, že v poslední době máme nárok jen na jednu průměrnou romantiku ročně. 27 šatů mělo premiéru na jaře. ()

• Na psaní scénáře se se svými vzpomínkami podíleli i představitelé hlavních rolí. (Greg)
  • Podľa správ a médií sa Reese Witherspoon a Vince Vaughn počas natáčania navzájom nenávideli, hoci nikto nevie prečo. Počas výroby uniklo do tlače množstvo príbehov o napätí na scéne medzi nimi. (S.Kok.i)

Související novinky

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

19.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím…