Čtvery vánoce

• Nový Zéland

Four Holidays

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2008, 85 min

První polovina (první dvě vánoční zastávky) jsou věru rozverná zábava, která baví i přesto, že je více či méně trapná. Každopádně druhá "vážnější" polovina s hledáním životních hodnot a snahou bořit vztahové bariéry posílá Gordonovo dílo do kytek tuctových komedií. O vánočních svátcích však neurazí a snad i místy pobaví. Jako celek ale moc nic. Učebnicový příklad standardů nenáročné zábavy.(26.11.2013)

Já si nemůžu na sympatickou dvojici stěžovat a vůbec nelituji tohoto filmu, který mi dal za pravdu, že je vážně dobrý. Pro někoho je to trapný vtípek a blbina a pro někoho zase oddechovka, která umí diváka zaujmout a jeho smích si udržet do konce filmu. Já se samozřejmě přikláním k té lepší stránce....koukalo se mi na to dobře a věřím tomu, že dnes už se tak nezasměju, jak u snímku ''Čtvery Vánoce''. Povedená komedie s nejlepší scénou na střeše. 70%(31.12.2015)

• hellstruck

Lístek na tenhle film do kina mě stál padesát korun a i tak jsou to pro mne prachy vyhozené do kanálu,kterých mi je vážně líto.To snad mluví za vše.Ač hledám jak hledám na vánoční atmosféru nelze narazit a ten až skoro fekální humor je příšerný.(26.3.2011)

• JohnnyD

Dobrý námet, sympatický ústredný pár, dobrí podporní herci ale ako celok typický súčasný vianočný produkt. Trošku sentimentu na koniec, zvyšok nevtipná ľahko hrubozrná komédia.(29.12.2011)

• Psema

Místy je to tak trapné (Reese v nafukovačce vs. děti s pochcaným těhotňákem), až jsem se musel smát. Povětšinou jde ale o přehlídku mlácení suchého klasu, v němž už nezůstal ani ždibec atmosféry nebo chemie mezi postavami. Posledních 20 minut s morálními hodnotami pod každým lístkem jmelí samozřejmě k zblití.(17.8.2014)

• - Všichni čtyři představitelé rodičů, tedy Robert Duvall, Sissy Spacek, Jon Voight a Mary Steenburgen, získali během své kariéry za své herecké výkony oscara. (Pethushka)

• - Vince Vaughn (herec, producent), Peter Billingsley (herec, výkonný producent) a Jon Favreau (herec) jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé. Společně se už podlíleli na několika dalších projektech. (žvanimírek)

• - Vernon Vaughn, pravý otec Vince Vaughna, si zahrál ve filmu malou roli. Na Vánoční hře seděl za Reese Witherspoon. (Greg)