Čtvery vánoce

Four Holidays

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2008, 85 min

• Psema

Místy je to tak trapné (Reese v nafukovačce vs. děti s pochcaným těhotňákem), až jsem se musel smát. Povětšinou jde ale o přehlídku mlácení suchého klasu, v němž už nezůstal ani ždibec atmosféry nebo chemie mezi postavami. Posledních 20 minut s morálními hodnotami pod každým lístkem jmelí samozřejmě k zblití.(17.8.2014)

• Nathalie

Po tomhle filmu jsem si uvědomila že a) osobně dávám přednost tomu, aby protagonisté rom-com byli oboustranní sirotci b) přítomnost Reese Witherspoon není samospásná a na plátně zabírá znepokojivě málo místa b) další nepovedenou variaci na Rodina je lotr už vidět nepotřebuji d) je možné zahltit film vánočními dekoracemi, omotat řetízky a přitom vánoční atmosféru neucítite na míle celuloidu daleko e) klinická smrt romantického žánru trvá. P.S. Richarde Curtisi, zanedlouho zazvoním na tvé dveře a nepustím tě, dokud mi neslíbíš, že s tím něco provedeš. Pacient umírá.(9.12.2008)

Chemie mezi Reese a Vincem nebyla vidět, ale oceňuju nápad s objížděním rodičů, právě proto mě tenhle film zaujal, ale to provedení nebylo nic moc. Nebylo to ani tak vtipné jako zmatené a trapné. Každopádně, mělo to jakousi akčnost a příběh, která mě donutila to v klidu dokoukat a říct, že ten film není vůbec špatný.(6.12.2009)

• yakoob

Zase další slátanina...K tomu zaobalená do smyslu Vánoc...Pche...Doufám, že nám Hollywood naukázal standard americké rodiny a společnosti...Možná nám chtěli ukázat, že rozvod, život na hromádce a nevázanost, je ukázkou svobody...To jo!!!...Taková kravina...No a ta americká církev?...Chápu, že v americe je možné všechno, ale když už se vysmívají manželství, tak se samozřejmě musí vysmát i tomu, který manželství stvořil - Bohu..."Čistým je všechno čisté. Ale poskvrněným a nevěřícím nic není čisté."(List Titovi 1,15)...(12.12.2008)

Ulítlá bláznivá komedie, která není ani trochu romantická, ani vánoční, jak jsem si myslel. Absence vánoční nálady je způsobená tím, že se děj odehrává ve slunné Kalifornii, kde je na Vánoce léto... A romantická není proto, že se tvůrci rozhodli udělat z toho bláznivou komedii typu řachanda á la Murphy, Martin apod. Což je obrovská škoda, protože Čtvery Vánoce mají jakž takž potenciál. Děj typu Fotr je lotr nikdy neomrzí, ale tvůrci zašli trochu daleko - vulgarity, buranský humor a vtípky o tom, že někdo padá nebo ho někdo mlátí. A přitom je ve filmu několik inteligentních sarkastických hlášek (hlavně z úst Vince Vaughna, který celý film drží nad vodou), ty jsou ovšem zabity zmiňovaným nízkým humorem. Bohužel slabší tři hvězdičky, a to jen proto, že to ještě není tak pitomé, aby to uráželo. Rozhodně to ale nepotěší.(17.12.2008)

• - Vernon Vaughn, pravý otec Vince Vaughna, si zahrál ve filmu malou roli. Na Vánoční hře seděl za Reese Witherspoon. (Greg)

• - Na psaní scénáře se se svými vzpomínkami podíleli i představitelé hlavních rolí. (Greg)

• - Režisér Seth Gordon byl najat díky náléhání Vince Vaughna, který je velkým fanouškem Gordonova díla The King of Kong (2007). (žvanimírek)