Čtvery vánoce

Four Holidays

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2008, 85 min

• Premiere_*

Čím víc, tím líp tentokrát neplatí. Štědrý den u vás doma bude dost možná vtipnější. Nebo aspoň trapnější.(7.1.2009)

• Jordan

hollywood má z Vianoc kšeft... oni to tam síce neprežívajú až tak, ako to ich vďakyvzdanie, ale ako reklamný artikel sú podobne vďačné... tento film bol však veľmi nudný (i napriek krátkej minutáži), veľmi trápny a veľmi klišéovitý...(22.12.2013)

• JohnnyD

Dobrý námet, sympatický ústredný pár, dobrí podporní herci ale ako celok typický súčasný vianočný produkt. Trošku sentimentu na koniec, zvyšok nevtipná ľahko hrubozrná komédia.(29.12.2011)

Vánoční komedie? Sám od sebe bych do toho snad ani nešel. I když, Vinbce Vaughna mám dost rád a připadá mi jako dobrý komik (to je asi tím jeho vzrůstem), je to takový milý buránek :-). Reese Witherspoon mi už dlouho nic neříká, vlastně od dob, kdy se z té nádherně baculaté krásky z Velmi nebezpečných známostí stala obyčejná vyhublá blonďatá tuctovka. A nakonec jsem zjistil, že se ke svému překvapení dost často směju a k ještě většímu překvapení, směju se celý film, ne jen na začátku. I když samozřejmě, celý ten zážitek kazil kýčovitý až trapný fakt, že nakonec "dobro" zvítězí, vždyť jsou ty vánoce. Dobře, nepozvracel jsem se, jen mě párkrát natáhlo. A přitom se mi ten začátek tak strašně líbil - vždyť vánoce jsou přece (alespoň toho má každý plnou hubu) o klidu a míru, je snad něco špatného na tom, že si ten klid a mír chce ústřední pár užít na Fiji a ne se svéráznými rodinami? Ona ta rodina občas přeci jen není všechno.(28.12.2011)

Jako všemocná hlava rodiny, která si klidně dovolí dvakrát do roka odvážně vykouknout zpod pantofle, musím konstatovat, že celosvětový sex bez závazků, prováděný se stejně smýšlející kráskou, se mi nyní jeví jako poněkud lépe strávený život. O amerických vánocích však musí suverénně zvítězit rodina a tak jsem, s lehkým utrpením v očích, sledoval hrdiny vydávající se na tu "správnou cestu" směrem od svobodného rozhodování. On je to celkem příjemný snímek, kterému ulítlí příbuzní dodávají tu správnou šťávu, ale pokud bych mohl volit, tak Fidži vítězí nad porodnicí jasným K. O. v první sekundě.(28.1.2012)

• - Všichni čtyři představitelé rodičů, tedy Robert Duvall, Sissy Spacek, Jon Voight a Mary Steenburgen, získali během své kariéry za své herecké výkony oscara. (Pethushka)

• - Vince Vaughn (herec, producent), Peter Billingsley (herec, výkonný producent) a Jon Favreau (herec) jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé. Společně se už podlíleli na několika dalších projektech. (žvanimírek)

• - Dvě z hlavních představitelek ženských rolí, Reese Whiterspoon a Christin Chenoweth, jsou členkami skutečného dívčího spolku, Gamma Phi Beta. (žvanimírek)