Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

mpet

Až do poslední minuty filmu jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale ta poslední minuta to vše zkazila. Což je podle mě veliká škoda, neboť po celou dobu to byla zajímavá podívaná, která nebyla jen o boji, ale byla také o cti, poctivosti, čistotě duše, možnosti se změnit, ochotě pomoct druhým a naivitě hlavního hrdiny. Děj má svou hloubku a určitě dokáže diváka zasáhnout a donutit ho se zamyslet nad životem. Jediné co mě opravdu naštvalo byl ten konec. Proboha jak to mohli tak debilně utnout, a proč se najednou z ničeho nic všichni začali klanět. Vždyť to postrádá logiku, takhle debilně to ukončit. Ta poslední minuta u mě srazila film z vysokého nadprůměru do vod těžkého průměru. ()

PORTER44

Trochu obehraný příběh o učiteli bojových umění který nechce nikdy bojovat na žádném turnaji dokud ho k tomu nedonutí okolnosti.Bojové scény kterých moc není docela ujdou,konec až přehnaně dojemný. ()