Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

gpx

Hehe, to byla ale divnost. Začátek průměrný, zvraty překombinované a rozuzlení naprosto bezmyšlenkovité. Přijde mi, že scénárista si vymyslel postavu a začal o ní psát nahodilej příběh bez předem daný pointy a konceptu. Podle toho to taky dopadlo. Psal, psal a když měl 100 stránek, tak to rychle ukončil. ()

Sintiroma

Celkově tenhle film byl pro mě obrovská nuda.Chybělo mi lepší obsazení,hudba,bojová umění a hlavně Rychlejší Spád.Prostě mě to nebavilo. ()

jopal

Aj ked som uplne vsetko nepochopil, nevadi! Pochopil som odkaz, zavidel som Hlavnemu hrdinovi jeho 5 minut slavy a neskutocne som si to cele uzival. Ale kto neviete o bojovych umeniach nic, kludne dajte aj "odpad"! Po druhom videni 01.2017, znizujem hodnotenie, zrejme aj pre to, ze par hluposti som tam nasiel a uz som vedel "vysledok", tak to nemalo pre mna az taky vysledny efekt. ()

Goumen

fajnová skromná podívaná o učiteli Jiu-jitsu oddaně vyznávajícího hodnoty bojovníka. Potěší ne tolik přehnané souboje a celkově uvěřitelné zpracování. ()

Raf

NEJEDENÁ SE o žádnou propracovanou ULTRA akční MLÁTIČKU plnou praskajících zlámaných končetin a zkrvavených těl ... Nicméně i tady najdeme několik velmi POCTIVĚ a VKUSNĚ odpracovaných JIU-JITSU zápasnických střetů, které POHLADÍ po duši a ZABOLÍ na těle ... Dostáváme se spíše k PODSTATĚ bojových UMĚNÍ, která je dnes v přehršli nabušeného akčního vizuálu odsouvána stranou ... O to více si tohoto filmu CENÍM a VÁŽÍM jeho tvůrců, kteří se rozhodli jít touto OBTÍŽNĚJŠÍ cestou ... Hlavní HRDINA snímku, UČITEL školy BOJOVÝCH umění, kterému do cesty vstupuje jedna PŘEKÁŽKA za druhou, má čistou MYSL a velké SRDCE bojovníka ... Jeho HODNOTY a CESTA, po níž se rozhodl jít on i jeho žáci, se DOSTÁVAJÍ do ostrého KONFLIKTU s REÁLNÝM (tradiční hodnoty postrádajícím, na komerční úspěch a finanční profit se orientujícím) SVĚTEM velkých peněz, ZKAŽENÝCH producentů a promotérů a FALEŠNÉHO showbusinessu ... "Vy trénujete lidi pro boj ? .. Ne, já učím lidi získat převahu" ... "Neexistuje situace, kterou by si nemohl obrátit ve svůj prospěch" ... Bez kontextu to možná postrádá smysl ... Ten najdete v 95 minutách tohohle poctivého SYMPATICKÉHO filmového kousku, který ROZHODNĚ stojí za shlédnutí a kterému k DOKONALOSTI schází lepší práce s GRADACÍ tempa a vymazlenější ZÁVĚR ... Ten mě bohužel nevystřelil ze sandálu, ale usadil trochu zklamaně na zadek. ()

Fanfán

hodně věcí se vytrácí, ale je to jemný příběh, který ani není akční, jako spíše drama... na konci se nic nevyřeší - nemáme jasno jestli Mike splatil svoje dluhy, ale hlavní je, že dostal od svého oblíbeného mistra ten červenej pásek (jako malej jsem miloval postavy s červeným páskem a nevěřil černému) ale, že moje čekání na pořádnou bitku se vyplatilo stojí hodně hvězdiček a pak jsem byl unesenej celou tou tragédií s kránou manželkou - ta mrcha ()

mansonn

Uz dlho som nevidel takyto dobry film.Nieje moc znamy,necudo ze ho americka siroka verejnost asi nepochopila ani , niet sa co divit ma hlbku aku by som na zaciatku necakal.Seria udalosti okolo majstra a vecny problem s peniazmi a skutocnymi priatelmi,vlastnej cti a mysli.Urcite odporucam vidiet a spravit si vlastny usudok ()

Švédy

Noo, docela nuda. Čekal jsem nějaké efektní souboje(ty nakonec byli 2, a eště k tomu tak sestříhaný že z nich nebylo vidět vůbec nic) a trochu akce. Ale bohužel. No a k tomu závěru s červeným pásem, k tomu snad už nemám ani slov... ()

RomanL

Těžko uvěřitelná historka, lehce kulhající logika - nicméně celkem zajímavý "nebojový" (kromě finále) příběh pravého bojovníka. ()

sospik

Normální film s normální zápletkou.. kde dobro vyhraje, ideální nenáročná pohádka před spaním. Borec má černý pás, vlastní školu bojového umění, jednou tam dojde rozrušená právnička, kterou nedávno znásilnili, a vystřelí odjištěnou bouchačkou výlohu. Oni nemají prachy na zasklení,.. atd. pak se jim začne dařit, pak je podrazí, borec jde vyhrát výhru v soutěži, aby měli peníze, jenže soutěž je zmanipulovaná, on to nenechá připustit před nějakým mistrem.. zřeže tam nej nej nej týpka a všem do kamer řekne, že jde o podvod.. dostane za to červený pás.. héélalelůja.. :)) ()

Tomiczekk

Čekal sem a čekal sem, ale žádnej boj, žádnej boj, ať to bylo myšleno jako pohled z jinýho úhlu, můj úhel se nenatočil správně asi... ()

Wildchild8

Snímek, který nebyl médii propagován ani mi ho nikdy nikdo nedoporučil, nicméně po shlédnutí musím říct, že je to škoda . Tento film je velice uvěřitelný a do děje vás vtáhne během chvilky . Chiwetel Ejiofor hrál perfektně a bojové uměni v "pozadí" vše příjemně dokreslovalo .Po závěrečné scéně nezůstane jedno oko suché.Hodnotím nejvyšším hodnocením, protože filmů poukazujících na to jak je náš svět prohnilý, nečestný a prolhaný není moc :-) Doporučuji shlédnout ! ()

montel

Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) je mistrem v jiu-jitsu. I když nemá moc peněz, vede školu a má krásnou manželku. Život se mu změní v okamžiku, kdy do jeho školy vtrhne divně se chovající advokátka a omylem téměř zabije Mikova žáka. Vše se zdá sice v pořádku, až do chvíle kdy Mika začne vydírat slavný filmový herec, který Mika zaměstnal. Mike se rozhodne kvůli špatné finanční situaci vůbec poprvé vtrhnout do kolotoče zápasů...No to byla teda podpásovka. Čekal jsem, že se z klidného chlapa vyklube super hrdina a všem to na konci natře. Ale to byla chyba. Film je spíše klidné drama o krachujícím mistrovi než akční pecka, což mi tak nějak uniklo. Navíc Chiwetel Ejiofor mě nijak moc nebavil, což se o jeho filmové manželce Alici Braga říct nedá. Ale i tak hodně slábé. 40% ()

Iroquois

Je to dobré, dokonce velmi dobré, originální příběh, vše se na hlavního hrdinu sype a on drží, ale ten závěr... ten mi fakt nesedl. ()

D||X

4.5 hvězdičky. K dokonalosti tomu kousek chyběl. Mrzí mě nedotaženost myšlenek, občas nelogické jednání či situace... Bohužel tyhle maličkosti film o tu pomyslnou hvězdičku ke slávě sráží. Vyzdvihl bych myšlenku a herecký výkon Chiwetela Ejiofora. ()

Caesius S.

Jeden z mála filmů, ve kterém se vyskytuje alespoň jeden člověk, jenž ví, o čem jsou bojová umění. Příběh je o tom, jak těžké je být čestný a moudrý v dnešní zkorumpované době, ale takoví lidé mohou jako jediní opravdu něco změnit. ()

kreidlp

Už opravdu jsem neviděl dobrý film v kterém by bylo smysluplně použito bojové umění. Film Redbelt mne příjemně překvapil a potěšil. Doporučuji všem fandům Jiu-jitsu a lidem co věří v základní životní hodnoty. ()