Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Lichty. V první půlce skvěle rozjeté drama ústí ve zmatený guláš místy zbytečných postav a mravních ponaučení... a to ani nemluvím o tom, že Redbelt zdaleka nevyužívá svůj potenciál, který leží úplně jinde než výsledný snímek. Na povrch se dostávají jisté klady (Chiwetel Ejiofor, prostředí, příjemná muzika), ale těch záporných kopanců je zde o poznání víc (nesympatická Emily Mortimer, nulová závěrečná pointa nebo celková nepospolitost). Bezprostředně po skončení jsem měl dobrý pocit, který ale postupem času přerostl v pachuť a já tu jednu hvězdu prostě sundat musím.(16.8.2008)

Nadpriemerná drámička, ktorá je po viacerých stránkach nedotiahnutá. Ťažko ohodnotiť takýto film, videl som tam dosť kvalitnej filmárčiny, ale aj flákanie. Herec Ejiofor bol veľmi dobrý, dej nenudil, stopáž je akurát, ale stále tu niečo podstatné chýba. Akcie tu bolo naozaj málo, ale to v žiadnom prípade neprekáža, no chýbala mi tu nejaká tá naozaj dramatická scéna alebo náhly obrat deja. Záver je slušný, ale mohli ho natiahnuť aspoň o 5 až 10 minút a povedať niečo viac. 70%(12.4.2009)

Film s tématikou bojového umění, jehož hlavní pilíř spočívá někde úplně jinde, než by divák odhadl. Jde totiž o mix čistoty, ctnosti, poctivosti, respektu, disciplíny a také naivity hlavního představitele jménem Mike Terry, kterého ztvárnil britský herec Chiwetel Ejiofor, mezi diváky známý především díky snímku Love Actually. Hlavní zápletka je celkem prostá, mistr jiu-jitsu Mike vede školu akademie, ve které trénuje své ovečky a jeho žena Sondra je ve své podstatě amatérská módní návrhářka šijící šaty. Jejich finanční situace není zrovna růžová, a když se náhodou na místě ocitne rozrušená advokátka Laura, která nedopatřením prostřelí výlohu z ležící zbraně policejního důstojníka a Mikeova svěřence, mají o další výdaje postaráno. Policista Joe, jenž je zároveň žhavým adeptem na černý pás však tento incident nahlásit nechce a Lauru tím tak ochrání před žalobou a hrozícím vězením, neboť by soud mohl tuto událost charakterizovat i jako pokus o zabití veřejného činitele. Shodou okolností se pak Mike připlete do barové rvačky, kde potká známého herce Cheta (Tim Allen), který mu za jeho záchranu pošle štědrý dar v podobě drahocenných hodinek a pozve jej k sobě domů. Vše ale není tak prosté, jak se zdá a Mike se na každém kroku setkává se společností hamižných žraloků lačnících jen po zelených bankovkách. Podvod, využití člověka pro svůj prospěch jsou na denním pořádku, přesto se Mike na vyřešení své situace snaží různými způsoby sehnat peníze. Opakovaně však naráží na tvrdou bariéru zkaženého komerčního světa a dostává tvrdé rány pod pás. Ejiofor je ve své roli mistra jiu-jitsu velmi přesvědčivý a vyzařuje z něj čirá dávka lidskosti a čisté duše. Mamet vzal ohrané téma bojového umění a stvořil z něj svěží a netradiční snímek. Redbelt se tak stal inteligentním, rušným a poutavým dramatem, navíc s pěkně vygradovaným závěrem. Ve filmu se mi líbila hláška: "The best weapon in the world is a flashlight. Tell him why. So you can look deep into the other guy's eyes." a po jeho zhlédnutí pravděpodobně už nikdy nezapomenete na větné spojení: "There's always a way out. You just have to find it." (7/10)(9.8.2008)

Skutečně nádherný bojový film, kde nejde vůbec o souboje. Je to film o životě, přístupu k němu, o lidech, o manipulaci, podvodech, moci peněz a jednom člověku, který chtěl zůstat čistý v tomto z*******m světě za každých okolností ... Neuvěřitelně morální film. Netušil jsem vůbec jak může skončit a dopadnout, aby hlavní hrdina zůstal čistý vůči všem sviňárnám tohoto světa a přitom nepadl na kolena v prachu ponížení. Závěr byl naprosto excelentní. Předáví rudého pásu od "Profesora", ve skutečnosti jednoho z nejlepších bojovníků této planety již od počátku 70. let, učitele, a ve své době také velkého přítele Bruce Leeho - Dana Inosanta, mi vehnalo slzy do očí ... Úžasný film ...(7.4.2009)

Film mě nepřestával překvapovat. K takové hlavní zápletce se v podstatě dostaneme skoro až po hodině filmu (2/3). Do té doby hodně zajímavý příběh, ale najednou mi přišlo, že prudce ztrácí na originalitě a kvalitě a hle. Znovu překvapení, které by asi málokdo čekal a vrací se zpět do postavení kvalitního snímku. Možná občas trochu slabší scény, ale tím film až tolik netratí. 4* si zalouží určitě...(15.2.2009)

• - Když se do záběru na začátku turnaje dostane moderátor, který se představí jako Mike Goldberg a dělá rozhovor s Joshem Raffertym, jedná se o skutečného komentátora zápasů UFC Mike Goldberga a zápasníka MMA Raffertyho, který se objevil i v reality show The Ultimate Fighter (od r. 2005). (JardaBauer)

• - Film se natáčel v Kalifornii. (reich)

• - Davida Mameta čiastočne inšpiroval k napísaniu scenára aj Ed O'Neill, ktorého videl cvičiť brazílske Ju-Jitsu. (m.a.t.o.)