Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

Trailer 2

imf

Mamet silný v rozehrávce i tahu na bránu, ale ten gól tam ne a ne padnout. Redbelt sype z rukávu kvalitní herecké výkony a ještě stihne ukazovat prstem na korupci, která bují všude kolem a dává hrdinovi zabrat víc než partička opilých ninjů v setmělém průchodu. Boj s účetnictvím, důvěrou v sebe sama a ostatní, tu nahrazuje kočkování v ringu, které jste možná předem čekali. V závěru však štěstí definitivně nahradí pěsti a Mamet vystřihne ukázkovou minelu. Těch pět křečovitých minut, ve kterých jde k pánu nejen kompletní zápletka (dvě věty do ní udělají víc děr než najdete v cedníku po babičce), ale i Mametova ostražitost. Vyvrcholení filmu a jeho "useknutí" je tvrdou lekcí. Hrdina ztrácí pásek a padají mu kalhoty. Velikánská škoda. ()

Blizzard

Film s tématikou bojového umění, jehož hlavní pilíř spočívá někde úplně jinde, než by divák odhadl. Jde totiž o mix čistoty, ctnosti, poctivosti, respektu, disciplíny a také naivity hlavního představitele jménem Mike Terry, kterého ztvárnil britský herec Chiwetel Ejiofor, mezi diváky známý především díky snímku Love Actually. Hlavní zápletka je celkem prostá, mistr jiu-jitsu Mike vede školu akademie, ve které trénuje své ovečky a jeho žena Sondra je ve své podstatě amatérská módní návrhářka šijící šaty. Jejich finanční situace není zrovna růžová, a když se náhodou na místě ocitne rozrušená advokátka Laura, která nedopatřením prostřelí výlohu z ležící zbraně policejního důstojníka a Mikeova svěřence, mají o další výdaje postaráno. Policista Joe, jenž je zároveň žhavým adeptem na černý pás však tento incident nahlásit nechce a Lauru tím tak ochrání před žalobou a hrozícím vězením, neboť by soud mohl tuto událost charakterizovat i jako pokus o zabití veřejného činitele. Shodou okolností se pak Mike připlete do barové rvačky, kde potká známého herce Cheta (Tim Allen), který mu za jeho záchranu pošle štědrý dar v podobě drahocenných hodinek a pozve jej k sobě domů. Vše ale není tak prosté, jak se zdá a Mike se na každém kroku setkává se společností hamižných žraloků lačnících jen po zelených bankovkách. Podvod, využití člověka pro svůj prospěch jsou na denním pořádku, přesto se Mike na vyřešení své situace snaží různými způsoby sehnat peníze. Opakovaně však naráží na tvrdou bariéru zkaženého komerčního světa a dostává tvrdé rány pod pás. Ejiofor je ve své roli mistra jiu-jitsu velmi přesvědčivý a vyzařuje z něj čirá dávka lidskosti a čisté duše. Mamet vzal ohrané téma bojového umění a stvořil z něj svěží a netradiční snímek. Redbelt se tak stal inteligentním, rušným a poutavým dramatem, navíc s pěkně vygradovaným závěrem. Ve filmu se mi líbila hláška: "The best weapon in the world is a flashlight. Tell him why. So you can look deep into the other guy's eyes." a po jeho zhlédnutí pravděpodobně už nikdy nezapomenete na větné spojení: "There's always a way out. You just have to find it." (7/10) ()

larelay

Necakajte ziadne ocenenia. Necakajte fanfary. Cakajte akurat dobry pocit po dopozerani tohto filmiku...Malo to atmosferu, smrnc, charizmatickych hercov...A ta hudba! O ano, presne podla mojho gusta. Chiwetel Ejiofor sa stava pomaly ale isto mojim oblubenym hercom. Ten jeho klud a vyrovnanost...Tato rola mu sadla ako prdelka na serblik...Velmi pekny filmovy zazitok. ()

Malarkey

Člověk může být dobrák od kosti, ale musí znát své meze. Problém je, že když už ty meze přežene, tak to většinou s prominutím vodsere. To je případ neskutečně fajnového hlavního hrdiny tohoto filmu, kolem kterého se problémy točí jeden přes druhý a on pochopí, že život není tak hezký a dobrý, jak by si sám představoval. Já, řekl bych, s jeho názory dosti souhlasím. Hlavně tu jde o to, že umět bojové umění už není taková pocta jako tomu bylo dříve. Každý za tím vidí akorát vidinu peněz, velkých peněz a tak se to snaží chápat, ale jsou tu výjimky, a o tom právě tento příběh je. Jenže dobří lidé dostají od života největší ránu a podobně to bude i zde. Redbelt je, ale alespoň, malá pocta právě bojovému umění, když to nedokáže nikdo jiný, tak alespoň tak. Možná je to dost dobře nejlepší film o bojovém umění vůbec, protože v sobě skrývá neskutečnou pravdu, kterou si není schopný přiznat v dnešní době takřka nikdo. Bylo hezké tento film vidět, stejně tak jako žít s tím, co cítí hlavní hrdina Chiwetel Ejiofor, který svojí roli bojovníka zvládnul dokonale. Ani bojová stránka filmu nebyla špatná. Celé to do sebe zapadlo opravdu suprově. Chvílemi jsem přemýšlel, zdali tomuto filmu vrazit pětihvězdičkovou dardu, ale nakonec jsem usměrnil na hodně solidní čtyři a musím říct, že tak hluboký film jsem opravdu dlouho neviděl. Nemá na krku diváka jen pobavit, ale taky mu dokázat něco, co si nebyl schopný přiznat i ten největší bojovník, sám Mistr bojových umění. --- Ten, kdo pochopí podmínky boje najde rovnováhu. ()

Djkoma

Nečekat nic a dostat velmi mnoho. Tak bych shrnul své dojmy z filmu, o kterém jsem nevěděl nic kromě jmen několika herců, a dokázal mě jednoduše a velmi rychle uchvátit. Bojové prostředí je odjakživa velmi zajímavým místem pro film, avšak v provedením, v kterém ho ukazuje David Mamet jsem ho nikdy neviděl. Naivní a slušný učitel ve škole Ju Jitsu nemá peníze na rozdávání, přesto se snaží udržet fungující školu svého milovaného bojového umění. Jednoho dne se připlete do rvačky filmové hvězdy s několika dalšími muži a nahlédne do světa, který by raději nikdy neviděl. Sonda do vesmíru, kde vládnou peníze, jakékoliv ctnosti se prodávají za pár dolarů a kdejaký boháč může koupit celý váš život. Tento film působí jako probuzení ze sna, který byl životem do reality, kterou člověk vidět nechce. Rozjezd je jemný a po chvíli vám dojde jak je důležitý. Během celého filmu se tempo stupňuje přesně podle divákova divákova úžasu, který mu film přináší. Chiwetel Ejiofor odvádí fantastický výkon, který mě v závěru, také díky velmi příjemné režii a skvělé atmosféře dotvářené jemnou hudbou, dokonale pohladil po duši. Vedle něj září i další známí herci, ale on je prostě jedinečný a jeho talent se prokazuje v každém jeho snímku. Konečně už by z něj měla být hvězda, kterou v mých očích je. Nejzajímavější film o bojových sportech, v kterém nikdo neumře a vy si po něm ještě řeknete, že třeba stále existují lidé, pro které nejsou peníze první a poslední věcí na tomto světě... PS: možná si tento snímek 5* nezaslouží, ale moje pocity po jeho dokoukání se nedají srovnat s mnoha filmy, kterým jsem dal 4*... ()

• Mamet študoval Ju-Jitsu 6 rokov predtým, ako začal pracovať na filme. (m.a.t.o.)
  • Populárny tréner MMA Pat Militech bol konzultantom filmu. (m.a.t.o.)