David Mamet ma svojím SPARTANom prekvapil tak, že ani neviem prečo som mu dal vtedy za 4, ale teraz viem presne prečo mu dávam za 5. Že nám REDBELT neponúkne ani jeden zápas z ringu nevadí, pretože to dôležité sa odohráva mimo neho. Je to vôbec možné v dnešnej skazenej dobe držať sa svojich zásad a bojovať za ne? :,-)(3.10.2008)

Takové povedené drama ze sportovního zákulisí a docela jsem u sledování zapomněl, že se opravdu dívám na film .. vše mi totiž připadalo jako opravdová realita, kde skupina lidí dokáže člověka obrat takřka o vše a následně, kdy člověk si dokáže vzít svou čest zpět. U mě má tento film dva malé mínusy - prvním z nich - proč byl obsazen do filmu právě Tim Allen (který dodnes žije z nějak vtipného seriálu Kutil Tim). K druhému lze říci jen to, že pár otázek, které jsem si po zkončení filmu pokládal, zůstalo nějakým způsobem nezodpovězených. V celku slušných 75%.(25.8.2008)

Tento film je mezi bojovými filmy velikánskou výjmkou... Cesta k závěrečnému boji není lemována tréningem a postupným zlepšováním, nýbrž bojem sama se sebou a se svými zásadami. Cesta bojovníka není vždy pouze med a život si s vámi občas nemile pohrává... Peníze hýbou světem a mnohdy se dá prodat i vlastní čest... Přesto bych byl vděčný za trochu víc těch bojových scén. Celý film jsem se těšil na zápasi bojovníku s handikepem a nakonec jsem viděl pouze jeden... To jak všichni, publikum manželka, právníčka, mistr během závěrečného boje zjištují, že se tam perou dva bojovníci my přišlo trapné... A od kdy se uctívá bojovník, který se pere mimo ring víc než ten který stane v ringu? Pochybuji, že by někdo bez boje odevzdal pás za 250 000 dolarů nebo kolik stál ten řemen... Sice to je ušlechtilé gesto, ale jelikož následuje po filmu, který se vám celý snaží ukázat jak je svět podlý a zákeřný a prodejný - mi přišlo toto gesto jako pěst na oko...(29.11.2008)

Pilířem vyprávění tu není bojové umění ani onen zmanipulovaný turnaj. Děj se trefuje do současné společnosti, která stojí na základech plných podvodníků a mafiánů. Co ale Mamet rozehraje, prostě nedotáhne. Nepotřebuju prošlapané cestičky, ale jeho svět je prostě až zbytečně neproniknutelný a nepřístupný. Rozehrávka prostě skončí někde na půlicí čáře a k útoku se tahle skvadra vlastně ani nedostane. Což je přinejmenším škoda s ohledem na velmi slušné herce v čele se soustředěným Chiwetelem Ejioforem. I když musím ještě připomenout, že jsem se těšil na Tima Allena, ale jeho angažování je krokem vedle – nepřesvědčivá, mizerně napsaná i zahraná postava. Vše se řeší penězi (možný SPOILER: manželka podlehne a zradí, kamarád si raději prostřelí hlavu), hlavní hrdina vydrží, ale otázkou zůstává, zda to divákovi stačí!!(31.7.2012)

Zajímavá a překvapivě velice kvalitní podívaná. Příběh je poměrně jednoduchý ale o to působivější. Ve své podstatě jde o to, že učitel bojových umění, pro kterého je nejdůležitější čest a nikdy by nezápasil v ringu, prochází finanční krizí. Poté co zachrání filmovou hvězdu to vypadá, že by se mu mohlo dařit lépe ale nakonec propadne tak hluboko, že se boje v ringu účastnit musí. Může to vypadat jako akčňák ale jedná se o propracované drama s výbornými herci, kde exceluje Chiwetel Ejifor.(6.4.2009)

• - Davida Mameta čiastočne inšpiroval k napísaniu scenára aj Ed O'Neill, ktorého videl cvičiť brazílske Ju-Jitsu. (m.a.t.o.)

• - Dan Inosanto, ktorý si zahral úlohu profesora, trénoval v minulosti napr. aj Chucka Norrisa, Brandona Lee či Foresta Whitakera. Sám bol pritom jedným z najlepších študentov Bruca Lee. (m.a.t.o.)

• - Chiwetel Ejiofor sa na svoju úlohu pripravoval poctivo. Ju-Jitsu študoval a trénoval až 12 hodín denne po dobu troch mesiacov pred začatím natáčania. (m.a.t.o.)