Tento film je mezi bojovými filmy velikánskou výjmkou... Cesta k závěrečnému boji není lemována tréningem a postupným zlepšováním, nýbrž bojem sama se sebou a se svými zásadami. Cesta bojovníka není vždy pouze med a život si s vámi občas nemile pohrává... Peníze hýbou světem a mnohdy se dá prodat i vlastní čest... Přesto bych byl vděčný za trochu víc těch bojových scén. Celý film jsem se těšil na zápasi bojovníku s handikepem a nakonec jsem viděl pouze jeden... To jak všichni, publikum manželka, právníčka, mistr během závěrečného boje zjištují, že se tam perou dva bojovníci my přišlo trapné... A od kdy se uctívá bojovník, který se pere mimo ring víc než ten který stane v ringu? Pochybuji, že by někdo bez boje odevzdal pás za 250 000 dolarů nebo kolik stál ten řemen... Sice to je ušlechtilé gesto, ale jelikož následuje po filmu, který se vám celý snaží ukázat jak je svět podlý a zákeřný a prodejný - mi přišlo toto gesto jako pěst na oko...(29.11.2008)

Věřím, že v kůži Mikea v závěrečných deseti vteřinách filmu by chtěl být každý sportovec, který trénuje opravdovým srdcem a mozkem, a ne srdcem zvýhodněným dopinkem a mozkem zalitým vidinou peněz. Jenomže to se dnes nenosí. Kdo dnes dělá sport pro radost, dobré pocity a z lásky k němu, nemá šanci být na světové špici. Tak trochu mi Mike Terry připomněl mě samotného v šestnácti, sedmnácti letech, kdy jsem ještě naivně věřil, že všichni bodybuildeři v časopisech mají své svaly od poctivého tréninku, neříznutého chemickými laboratořemi. Kdepak, prachy svět ovládly. Jsem rád, že vznikl film, který se touto problematikou zabývá, a i když není v každém momentě zcela přesvědčivý, určitě stojí jej shlédnout a pozastavit se nad ním. Chiwetel Ejiofor moc dobře. Vůbec mi nevadilo, že ačkoliv se snímek točí kolem brazilského jiu-jitsu, nenabídl příliš mnoho soubojů, potažmo různých technik. O to tady však vůbec nešlo. 90%(5.9.2008)

Docela zajímavý film o bojových sportech, který je hlavně o postavách a děním v zákulisí a ne o tom, kdo koho kam praští. Vystavěný je to dobře, ale mě to prostě nějak nesebralo. Postav tam bylo až moc a kromě té hlavní vás ale pořádně žádná nezaujme, protože nemáte moc šanci si k ni "přičichnout". Atmosféra tam byla a příběh ke konci velmi příjemně nabírá na obrátkách, ale ten začátek byl pomalejší a mně moc nesednul, i když vlastně chápu, proč ho tam dali. Chiwetel Ejiofor je ale vynikající a táhne ten film od začátku do konce, který se mi velice líbil. A ostatní herci taky nejsou k zahození a i když takovej Tim Allen tam zrovna moc není, tak je příjemné ho vidět, jinde než v komediích. Vcelku se jedná o zajímavě pojatý film, chyby tam ovšem jsou a působí to možná až trochu nedotaženě. Ale Ejiofor každopádně rullez!(28.11.2008)

Je mi to fakt velmi luto, ze nemozem dat viac ako tri hviezdicky. Cakal som proste nieco viac. Vela v tomto filme zostalo neobjasnene. Mozno to mohlo by o trochu dlhsie a scenarista by tak mohol venova viac casu vedlajsim postavam, ktore zastali napriek svojej potencii nevyuzite. Takto nam na zaver ponukol len nicim vynimocnu bitku, ktora nic neriesi. Namet je sice dobry, ale bohuzial zle napisany. Skoda mohol to byt skvely film.(23.10.2009)

Na začátku byly tři kuličky. Ne zase až tak obyčejné kuličky. Dvě bílé a jedna černá...Ve škole bojových umění Jiu-Jitsu, kterou vede podle čistých nezkažených morálních zásad Mike Terry (výtečný Chiwetel Ejiofor) znamenají mnoho. Bílé jsou v nastávajícím zápase jakousi propustkou, černá ale znamená handycap. A o tom to celé je. Dnešním hnusným a zkaženým světem neposkrvněný Mike dostává souhrou (ne)šťastných náhod životní lekci z níž může a nemusí vyjít čistý a nezkažený. Pokud ale přijme pravidla okolního světa představovaná promotéry, kteří jsou za vidinou tučného zisku schopni udělat cokoliv, může být bohatý ale.. A počátkem všeho byly tři nevinné kuličky...a zásady jednoho muže, který měl jen svůj sen!(19.12.2008)

• - Dan Inosanto, ktorý si zahral úlohu profesora, trénoval v minulosti napr. aj Chucka Norrisa, Brandona Lee či Foresta Whitakera. Sám bol pritom jedným z najlepších študentov Bruca Lee. (m.a.t.o.)

• - Davida Mameta čiastočne inšpiroval k napísaniu scenára aj Ed O'Neill, ktorého videl cvičiť brazílske Ju-Jitsu. (m.a.t.o.)

• - Populárny tréner MMA Pat Militech bol konzultantom filmu. (m.a.t.o.)