Nadpriemerná drámička, ktorá je po viacerých stránkach nedotiahnutá. Ťažko ohodnotiť takýto film, videl som tam dosť kvalitnej filmárčiny, ale aj flákanie. Herec Ejiofor bol veľmi dobrý, dej nenudil, stopáž je akurát, ale stále tu niečo podstatné chýba. Akcie tu bolo naozaj málo, ale to v žiadnom prípade neprekáža, no chýbala mi tu nejaká tá naozaj dramatická scéna alebo náhly obrat deja. Záver je slušný, ale mohli ho natiahnuť aspoň o 5 až 10 minút a povedať niečo viac. 70%(12.4.2009)

Může být film o o bojvníkovi bojových umění divadelní drama? Dobré divadelní drama? Až do Redbeltu mě to ani nenapadlo. Chiwetel Ejiofor je skvělý herec, který nevím proč, není pro holywood dost sexy a cool, ale zde dostává skvělou přííležitost a nenechá si ji uniknout, s tím, že má skvělou partu herců okolo sebe a nikdo mu to nekazí. Ano děj je hodně "rocky" jako Wrestler, ale stejně jako on brnká i na jiné noty a brnká jako Jimi Hendrix, takže to hraje všemi barvami, lehce, nenásilně a poutavě. Snad až na průměrnou kameru není filmu co vytknout. Jak je malý a tichý, tak je hezký... 90%(25.3.2009)

Ten film je jako Lego. Kdyby ho někdo dal dohromady a postavil z něj domek, bylo by to ideální. Ale tohle Lego je rozházený po pokoji a pár dílů dkonce skončilo na chodbě. Myšlenka čistýho boje a nepletení se do byznysu je sice hezká, ale to ztvárnění je strašný. Ten film vůbec nebere v potaz nějaký časy, měsíc sem, patnáct minut tam, divák je přece debil a nebude to řešit. Drama má bejt drama a ne, že se budu celej film nudit. Kdyby to vzal do ruky někdo, kdo rozumí režisérství a boji, dopadlo by to určitě líp. Tři hvězdy jenom za myšlenku filmu, pár fajtů a Alici Bragu. A to mam dneska dobrou náladu. A ten konec? To bylo jako co? To jim došel materiál nebo jim vypli proud? Zavolat si mikrák, nic neříct a pak převzít dva pásy? Jako bych si přines jídlo a pak ho hodil do koše. Ach bože. Já se ptám proč, ty vole...(2.5.2009)

Nejlepší zbraní je baterka. Aby bylo soupeři vidět do očí. A pásek je jen symbol. Jen aby nepadaly kalhoty…. Film plný zásad Jiu-Jitsu. Zásad, které se proplétají s normálním životem. Obyčejní lidé to nevědí, těm druhým to mění život. Nechci spojlerovat, proto jen napíši, že jsem se celkem v pohodě vyrovnal s tím, že jde o ,,jemné umění“ a taktéž s tím, že nejde ani tak o to jej předvádět. Takže by to měl táhnout příběh. Jenže na konci jen čumím, a ptám se PROČ? PROČ se tak stalo? PROČ dostala jeho žena špatný telefonní číslo? KAM zmizel T.Allen? Prostě to skončí a já nevím nic!! Takže jestli se chcete dozvědět něco o tomto bojovém umění a nebude vás trápit zápletka ,,všichni mi lhali, ale neřeknu vám proč“ – ring volný! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? To je jedno! Já doufám, že mi někdo z vás napíše odpovědi na mé otázky. Nechci umřít úplně blbej!(5.4.2009)

Červený pás mohl snadno spadnout do hluboké škatulky mláticích underdog story, který se poslední dobou vyrojilo až moc (Život je boj, Nikdy to nevzdávej...) a také tam spadl. Režisér/scénárista Mamet na to jde, na první pohled, jinak a necháva nezvykle Ejiofora velmi, ale velmi kecat a filozofovat o všem možném. Zaplňuje plac vedlejšími zbytečnými postavami (např. Emily Mortimer či Cathy Cahlin Ryan). Přestože má k dispozici luxusní hereckou sestavu, tak jim neustále cpe do úst nesmyslně PATETICKÉ a hloupé věty a staví je do scénáristicky stupidních situací. Zde se láme chleba a Pásek padá hluboko do béčkových vod. 50 %(10.8.2009)

• - Film se natáčel v Kalifornii. (reich)

• - Dan Inosanto, ktorý si zahral úlohu profesora, trénoval v minulosti napr. aj Chucka Norrisa, Brandona Lee či Foresta Whitakera. Sám bol pritom jedným z najlepších študentov Bruca Lee. (m.a.t.o.)

• - Moderátora Dylana Flynna hraje Randy Couture, jeden z nejpopulárnějších bývalých amerických MMA zápasníků. Sám příležitostně spolukomentuje některé zápasy a show před a po turnajích UFC. (JardaBauer)