Červený pás mohl snadno spadnout do hluboké škatulky mláticích underdog story, který se poslední dobou vyrojilo až moc (Život je boj, Nikdy to nevzdávej...) a také tam spadl. Režisér/scénárista Mamet na to jde, na první pohled, jinak a necháva nezvykle Ejiofora velmi, ale velmi kecat a filozofovat o všem možném. Zaplňuje plac vedlejšími zbytečnými postavami (např. Emily Mortimer či Cathy Cahlin Ryan). Přestože má k dispozici luxusní hereckou sestavu, tak jim neustále cpe do úst nesmyslně PATETICKÉ a hloupé věty a staví je do scénáristicky stupidních situací. Zde se láme chleba a Pásek padá hluboko do béčkových vod. 50 %(10.8.2009)

Akčnému filmu vie dať šiesty zmysel len veľmi málo režisérov a týmto počinom sa Mamet medzi nich zaradil. Prakticky celú úvodnú hodinu sa v tomto príbehu nezrodí žiadna poriadna zápletka, ktorá by naznačovala jeho smerovanie. A tak necháva diváka napäto čakať čo bude nasledovať. V tejto čakárni je divák obklopený skvelými hereckými výkonmi, senzitívnou atmosférou boja dobro vs. zlo, a triezvou, uvážlivou réžiou. Spočiatku som sa bál otrepaného príbehu bojových filmov na štýl 'No Retreat, No Surrender', neskôr ma film začal svojim ničnerobením trošku nudiť, ale potom som si uvedomil, že všetko malo svoj účel. Záverečná polhodinka je vrcholom akčnej tragédie a navyše fyzická zdatnosť Chiwetela Ejiofora bola pre mňa veľkým prekvapením. 80%.(28.1.2010)

Nečekaně silný příběh o poctivosti, která nepřináší peníze a majetek, ale něco mnohem hodnotnějšího. Chiwetel Ejiofor jako dokonalý zarytec, který nepotřebuje moc mluvit a přesto žijeme s ním, v této roli absolutně nepřekonatelný. Jeho upřímné a vědoucí oči jsou upřené na všechny ty lidičky kolem, dávají jim ale jasně najevo, že v jeho žebříčku hodnot jsou ty materiální hodně dole. Přesný střih, ve scénáři podraz jak od šachového mistra, který kombinuje zbytečně moc a proto se ještě nestal velmistrem. Zápasí se minimálně, zato věrohodně a bez efektů. 85%.(7.3.2009)

Takové povedené drama ze sportovního zákulisí a docela jsem u sledování zapomněl, že se opravdu dívám na film .. vše mi totiž připadalo jako opravdová realita, kde skupina lidí dokáže člověka obrat takřka o vše a následně, kdy člověk si dokáže vzít svou čest zpět. U mě má tento film dva malé mínusy - prvním z nich - proč byl obsazen do filmu právě Tim Allen (který dodnes žije z nějak vtipného seriálu Kutil Tim). K druhému lze říci jen to, že pár otázek, které jsem si po zkončení filmu pokládal, zůstalo nějakým způsobem nezodpovězených. V celku slušných 75%.(25.8.2008)

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Lichty. V první půlce skvěle rozjeté drama ústí ve zmatený guláš místy zbytečných postav a mravních ponaučení... a to ani nemluvím o tom, že Redbelt zdaleka nevyužívá svůj potenciál, který leží úplně jinde než výsledný snímek. Na povrch se dostávají jisté klady (Chiwetel Ejiofor, prostředí, příjemná muzika), ale těch záporných kopanců je zde o poznání víc (nesympatická Emily Mortimer, nulová závěrečná pointa nebo celková nepospolitost). Bezprostředně po skončení jsem měl dobrý pocit, který ale postupem času přerostl v pachuť a já tu jednu hvězdu prostě sundat musím.(16.8.2008)

• - Dan Inosanto, ktorý si zahral úlohu profesora, trénoval v minulosti napr. aj Chucka Norrisa, Brandona Lee či Foresta Whitakera. Sám bol pritom jedným z najlepších študentov Bruca Lee. (m.a.t.o.)

• - Davida Mameta čiastočne inšpiroval k napísaniu scenára aj Ed O'Neill, ktorého videl cvičiť brazílske Ju-Jitsu. (m.a.t.o.)

• - Film se natáčel v Kalifornii. (reich)