Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BuryGol
  ***

  Ten film je jako Lego. Kdyby ho někdo dal dohromady a postavil z něj domek, bylo by to ideální. Ale tohle Lego je rozházený po pokoji a pár dílů dkonce skončilo na chodbě. Myšlenka čistýho boje a nepletení se do byznysu je sice hezká, ale to ztvárnění je strašný. Ten film vůbec nebere v potaz nějaký časy, měsíc sem, patnáct minut tam, divák je přece debil a nebude to řešit. Drama má bejt drama a ne, že se budu celej film nudit. Kdyby to vzal do ruky někdo, kdo rozumí režisérství a boji, dopadlo by to určitě líp. Tři hvězdy jenom za myšlenku filmu, pár fajtů a Alici Bragu. A to mam dneska dobrou náladu. A ten konec? To bylo jako co? To jim došel materiál nebo jim vypli proud? Zavolat si mikrák, nic neříct a pak převzít dva pásy? Jako bych si přines jídlo a pak ho hodil do koše. Ach bože. Já se ptám proč, ty vole...(2.5.2009)

 • Malarkey
  ****

  Člověk může být dobrák od kosti, ale musí znát své meze. Problém je, že když už ty meze přežene, tak to většinou s prominutím vodsere. To je případ neskutečně fajnového hlavního hrdiny tohoto filmu, kolem kterého se problémy točí jeden přes druhý a on pochopí, že život není tak hezký a dobrý, jak by si sám představoval. Já, řekl bych, s jeho názory dosti souhlasím. Hlavně tu jde o to, že umět bojové umění už není taková pocta jako tomu bylo dříve. Každý za tím vidí akorát vidinu peněz, velkých peněz a tak se to snaží chápat, ale jsou tu výjimky, a o tom právě tento příběh je. Jenže dobří lidé dostají od života největší ránu a podobně to bude i zde. Redbelt je, ale alespoň, malá pocta právě bojovému umění, když to nedokáže nikdo jiný, tak alespoň tak. Možná je to dost dobře nejlepší film o bojovém umění vůbec, protože v sobě skrývá neskutečnou pravdu, kterou si není schopný přiznat v dnešní době takřka nikdo. Bylo hezké tento film vidět, stejně tak jako žít s tím, co cítí hlavní hrdina Chiwetel Ejiofor, který svojí roli bojovníka zvládnul dokonale. Ani bojová stránka filmu nebyla špatná. Celé to do sebe zapadlo opravdu suprově. Chvílemi jsem přemýšlel, zdali tomuto filmu vrazit pětihvězdičkovou dardu, ale nakonec jsem usměrnil na hodně solidní čtyři a musím říct, že tak hluboký film jsem opravdu dlouho neviděl. Nemá na krku diváka jen pobavit, ale taky mu dokázat něco, co si nebyl schopný přiznat i ten největší bojovník, sám Mistr bojových umění. --- Ten, kdo pochopí podmínky boje najde rovnováhu.(7.9.2008)

 • Blizzard
  ****

  Film s tématikou bojového umění, jehož hlavní pilíř spočívá někde úplně jinde, než by divák odhadl. Jde totiž o mix čistoty, ctnosti, poctivosti, respektu, disciplíny a také naivity hlavního představitele jménem Mike Terry, kterého ztvárnil britský herec Chiwetel Ejiofor, mezi diváky známý především díky snímku Love Actually. Hlavní zápletka je celkem prostá, mistr jiu-jitsu Mike vede školu akademie, ve které trénuje své ovečky a jeho žena Sondra je ve své podstatě amatérská módní návrhářka šijící šaty. Jejich finanční situace není zrovna růžová, a když se náhodou na místě ocitne rozrušená advokátka Laura, která nedopatřením prostřelí výlohu z ležící zbraně policejního důstojníka a Mikeova svěřence, mají o další výdaje postaráno. Policista Joe, jenž je zároveň žhavým adeptem na černý pás však tento incident nahlásit nechce a Lauru tím tak ochrání před žalobou a hrozícím vězením, neboť by soud mohl tuto událost charakterizovat i jako pokus o zabití veřejného činitele. Shodou okolností se pak Mike připlete do barové rvačky, kde potká známého herce Cheta (Tim Allen), který mu za jeho záchranu pošle štědrý dar v podobě drahocenných hodinek a pozve jej k sobě domů. Vše ale není tak prosté, jak se zdá a Mike se na každém kroku setkává se společností hamižných žraloků lačnících jen po zelených bankovkách. Podvod, využití člověka pro svůj prospěch jsou na denním pořádku, přesto se Mike na vyřešení své situace snaží různými způsoby sehnat peníze. Opakovaně však naráží na tvrdou bariéru zkaženého komerčního světa a dostává tvrdé rány pod pás. Ejiofor je ve své roli mistra jiu-jitsu velmi přesvědčivý a vyzařuje z něj čirá dávka lidskosti a čisté duše. Mamet vzal ohrané téma bojového umění a stvořil z něj svěží a netradiční snímek. Redbelt se tak stal inteligentním, rušným a poutavým dramatem, navíc s pěkně vygradovaným závěrem. Ve filmu se mi líbila hláška: "The best weapon in the world is a flashlight. Tell him why. So you can look deep into the other guy's eyes." a po jeho zhlédnutí pravděpodobně už nikdy nezapomenete na větné spojení: "There's always a way out. You just have to find it." (7/10)(9.8.2008)

 • Fr
  ***

  Nejlepší zbraní je baterka. Aby bylo soupeři vidět do očí. A pásek je jen symbol. Jen aby nepadaly kalhoty…. Film plný zásad Jiu-Jitsu. Zásad, které se proplétají s normálním životem. Obyčejní lidé to nevědí, těm druhým to mění život. Nechci spojlerovat, proto jen napíši, že jsem se celkem v pohodě vyrovnal s tím, že jde o ,,jemné umění“ a taktéž s tím, že nejde ani tak o to jej předvádět. Takže by to měl táhnout příběh. Jenže na konci jen čumím, a ptám se PROČ? PROČ se tak stalo? PROČ dostala jeho žena špatný telefonní číslo? KAM zmizel T.Allen? Prostě to skončí a já nevím nic!! Takže jestli se chcete dozvědět něco o tomto bojovém umění a nebude vás trápit zápletka ,,všichni mi lhali, ale neřeknu vám proč“ – ring volný! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? To je jedno! Já doufám, že mi někdo z vás napíše odpovědi na mé otázky. Nechci umřít úplně blbej!(5.4.2009)

 • jondoe
  ***

  Je mi to fakt velmi luto, ze nemozem dat viac ako tri hviezdicky. Cakal som proste nieco viac. Vela v tomto filme zostalo neobjasnene. Mozno to mohlo by o trochu dlhsie a scenarista by tak mohol venova viac casu vedlajsim postavam, ktore zastali napriek svojej potencii nevyuzite. Takto nam na zaver ponukol len nicim vynimocnu bitku, ktora nic neriesi. Namet je sice dobry, ale bohuzial zle napisany. Skoda mohol to byt skvely film.(23.10.2009)

 • - Dan Inosanto, ktorý si zahral úlohu profesora, trénoval v minulosti napr. aj Chucka Norrisa, Brandona Lee či Foresta Whitakera. Sám bol pritom jedným z najlepších študentov Bruca Lee. (m.a.t.o.)

 • - Červený pás (Red Belt) je nejvyšším pásem, který je možné v Brazilian Jiu-Jitsu získat. Zaslouží si jej pouze někdo, jehož sláva a vliv ho vynesla na vrchol tohoto bojového umění a podle všeobecných pravidel je možné ho získat až ve vysokém věku. (JardaBauer)

 • - Film se natáčel v Kalifornii. (reich)