Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

MiCM

Takový normální film o strašně správném člověku. Dost inspirativní způsob života a celkový postoj.... ()

neoBlast

Červený pás mohl snadno spadnout do hluboké škatulky mláticích underdog story, který se poslední dobou vyrojilo až moc (Život je boj, Nikdy to nevzdávej...) a také tam spadl. Režisér/scénárista Mamet na to jde, na první pohled, jinak a necháva nezvykle Ejiofora velmi, ale velmi kecat a filozofovat o všem možném. Zaplňuje plac vedlejšími zbytečnými postavami (např. Emily Mortimer či Cathy Cahlin Ryan). Přestože má k dispozici luxusní hereckou sestavu, tak jim neustále cpe do úst nesmyslně PATETICKÉ a hloupé věty a staví je do scénáristicky stupidních situací. Zde se láme chleba a Pásek padá hluboko do béčkových vod. 50 % ()

venison

Zpočátku jsem z "Červeného pásu" byla poněkud rozpačitá, ale po pár scénách se děj velmi nadupaně rozjel a skončil naprostým filosofickým orgasmem :-) Čekala jsem povrchní "sportovní" drama a namísto toho se mi dostalo hluboké pojednání o cti, přesvědčení a zradě.. Závěr poněkud "pohádkový", ale to se dá vzhledem k předchozímu ději přežít jako spravedlivé zadostiučení.. ()

ywo666

Dobrý emotívny príbeh. Oceňujem hlavne výkon Ejiofora, ktorý my tam skutočne sedel a pôsobil dojmom, že jiujitsu skutočne rozumie. Nedám 4*, lebo je tam toho bojového umenia príliš málo a občas sa nepáčila prílišná naivita v scénari. U mňa je to tak za 65-70%. ()

Mishqo

Hlboko prepracovaný príbeh o poctivosti, o veciach ktoré jednotlivec považuje za "sväté", o naivite hlavného hrdinu, o jeho nie príliš ľahkej situácii a o mnohom ďalšom. Tento film je z tých, z ktorých máte aj niečo hodnotné do života. Už len za silný príbeh musím dať vysoké ohodnotenie. ()

SkyHawk

Film mě nepřestával překvapovat. K takové hlavní zápletce se v podstatě dostaneme skoro až po hodině filmu (2/3). Do té doby hodně zajímavý příběh, ale najednou mi přišlo, že prudce ztrácí na originalitě a kvalitě a hle. Znovu překvapení, které by asi málokdo čekal a vrací se zpět do postavení kvalitního snímku. Možná občas trochu slabší scény, ale tím film až tolik netratí. 4* si zalouží určitě... ()

zdenny

Po zhlédnutí jsem chtěl dát čtyři, den poté ve mně ale zůstal jen opar toho včerejšího, takže za tři. Byl to film o dobrém člověku, který chtěl být dobrým za všech okolností. Cením si toho a vůbec si nemyslím, že je to, třebaže vzhledem k dnešní době, hloupost. Film byl také o tom, jak jsou jiní lidé schopni této dobroty využít ke svým účelům. Je to hnus, ale bohužel je to tak. Ze svých dosavadních životních zkušeností vím, že čím je člověk hodnější, tím více s ním lidé mávají a dokonce i ti, kteří špatní nejsou. Prostě dobro přitahuje zlo jako magnet a navíc probouzí v protějšku to zlé, možno říci to agresivnější. Nakonec jsme ale mohli vidět, že každý pohár přeteče. Spíše to ale bylo zapřičiněno okolnostmi a faktem, že hlavní hrdina neměl už skutečně co ztratit. Po celou dobu si ale zachoval svou tvář, což je velmi důležité. Mohli jsme si také všimnout jedné nezanedbatelné věci a to, že ikdyž jste jakýkoli světec, právníci z vás mohou udělat křiváka mávnutím jediného papíru. Jinak zápasnické scény až tak nic moc. Film ale nebyl zrovna o akci, třebaže se tak celou dobu tvářil. Hodnocení tedy tři a půl a to je myslím si bolest csfd, že není škála desetihvězdičková. ()

Hennesy

Taaaak strašne nevýrazný, bezemočný film, že som mal pocit, že sa všetci dohodli, že to dajú na minimum. Bez nejakého celistvého príbehu a bez postáv s ktorými by sa dalo sympatizovať. Každý si drží odstup, nenechá nás nahliadnuť do svojho vnútra natoľko, aby nám na nich záležalo. Tým pádom to celé ide do vetra. A najmä mi prekážala epizódnosť celého filmu - veľa liniek nevysvetlených, nedokončených alebo len tak mimochodom. Divne napísané... ()

Jacob23

Jeden z nejlepsich filmu o bojovem umeni stare skoly-pritom souboj je tam vsehovsudy jeden(ano ten zaverecny.)Chiwetel Ejiofor nehral spatne v zadne filmu a tady ukazuje ze se casem muze radit k herecke elite-prijemne prekvapeni 70% ()

MI-380

Nečekaně silný příběh o poctivosti, která nepřináší peníze a majetek, ale něco mnohem hodnotnějšího. Chiwetel Ejiofor jako dokonalý zarytec, který nepotřebuje moc mluvit a přesto žijeme s ním, v této roli absolutně nepřekonatelný. Jeho upřímné a vědoucí oči jsou upřené na všechny ty lidičky kolem, dávají jim ale jasně najevo, že v jeho žebříčku hodnot jsou ty materiální hodně dole. Přesný střih, ve scénáři podraz jak od šachového mistra, který kombinuje zbytečně moc a proto se ještě nestal velmistrem. Zápasí se minimálně, zato věrohodně a bez efektů. 85%. ()

blackJag

Sportovní drama o bojovém umění, které se snaží najít cestu k divákovi méně obvyklým způsobem. Člověk by čekal klasický vzorec, kladné postavě se stane křivda, ta však povstane se spravedlivým plamenem v očích a všem nakope prdel za jásotu publika. I zde by to šlo podobně zobecnit, ale celý koncept to přibližuje jen na půl a v tom je právě síla filmu. Dramatická rovina má uvěřitelný rámec, což vede k pozitivní identifikaci o jisté přidané hodnotě. Ten konec je trochu jinde, ale čert to vem. 80% ()

Guzo

Celkově mám rád filmy s bojovým uměním, ale Redbelt mě ničím extra nezaujal. Jistě, je to spíš film o tom, že nejde jen o boje samotné, ale patří k tomu vždy i určitá víra a zásady správného bojovníka, ovšem v tomhle podání mi to bohužel moc nesedlo.. ()

Elleannie

Zajímavý film plný překvapení, ze kterého mám tak trochu rozporuplné pocity. Ze začátku se mi zdálo všechno zmatené, postupně to ale začalo dávat smysl. Hlavní hrdina byl opravdu duchaplný a očarující, věřila jsem mu jeho víru v dobro a spravedlnost. Konec filmu byl zvláštní, jako by mu něco chybělo. Každopádně zanechal dojem, a to je nejdůležitější. ()

BuryGol

Ten film je jako Lego. Kdyby ho někdo dal dohromady a postavil z něj domek, bylo by to ideální. Ale tohle Lego je rozházený po pokoji a pár dílů dkonce skončilo na chodbě. Myšlenka čistýho boje a nepletení se do byznysu je sice hezká, ale to ztvárnění je strašný. Ten film vůbec nebere v potaz nějaký časy, měsíc sem, patnáct minut tam, divák je přece debil a nebude to řešit. Drama má bejt drama a ne, že se budu celej film nudit. Kdyby to vzal do ruky někdo, kdo rozumí režisérství a boji, dopadlo by to určitě líp. Tři hvězdy jenom za myšlenku filmu, pár fajtů a Alici Bragu. A to mam dneska dobrou náladu. A ten konec? To bylo jako co? To jim došel materiál nebo jim vypli proud? Zavolat si mikrák, nic neříct a pak převzít dva pásy? Jako bych si přines jídlo a pak ho hodil do koše. Ach bože. Já se ptám proč, ty vole... ()

ZkuKol

Může být film o o bojvníkovi bojových umění divadelní drama? Dobré divadelní drama? Až do Redbeltu mě to ani nenapadlo. Chiwetel Ejiofor je skvělý herec, který nevím proč, není pro holywood dost sexy a cool, ale zde dostává skvělou přííležitost a nenechá si ji uniknout, s tím, že má skvělou partu herců okolo sebe a nikdo mu to nekazí. Ano děj je hodně "rocky" jako Wrestler, ale stejně jako on brnká i na jiné noty a brnká jako Jimi Hendrix, takže to hraje všemi barvami, lehce, nenásilně a poutavě. Snad až na průměrnou kameru není filmu co vytknout. Jak je malý a tichý, tak je hezký... 90% ()

bloodvomit

Já nevim, ale přišlo mi to jako kravina postavená na hlavu s chaotickym střihem a hromadou naprosto zbytečnejch scén. A ten "příběh"?... no já nevim, vždyť je to hovadina. ()

sedm.1

Já jsem se komentáři k Červenému pásu moc dlouho vyhýbal, protože jsem prostě netušil, jak ho okomentovat, ohodnotit, jednoduše nic. Nevím to tedy ani nyní, mé pocity z něj jsou zkráka pro mně stále naprosto neuchopitelné a velmi těžko vysvětlitelné, ale já ho prostě nevstřebal. Sice jsem od začátku věděl, že jdu do filmu, který je o boji, ale akce se v něm nedočkám. Celé je to o duchovní síle, o víře v lidskost, o odhodlání pro věc a tak nějak podobně. Ale ať jsem se po celou dobu snažil jak chtěl, pocity jsem z toho neměl pořád vůbec žádné. Červený pás na mě zkrátka nezafungoval ani emocionálně, ani efektně, ani věrným zobrazením lidských charakterů, a to ať už těch prohnilých, tak těch čistých. Nakonec mě tak oslovil svým výkonem, ovšem to zas nebylo žádné překvapení, pouze Chiwetel Ejiofor, kterému jsem zbaštil každý jeho výraz, každé gesto, každý čin. Ale jinak zkrátka nevím. Červený pás tak musím označit za prazvláštní a především originální snímek, který si právem zaslouží mnoho obdivovatelů, na mě ale svým poselstvím zapůsobit nedokázal. ()

The Viper

Bojové sporty/umění si zaslouží lepší zpracování, je jasné že v tomhle se to přímo nabízí - hl.hrdina, morální rozhodnutí, trénink a pak na konci vyhrát neskutečným obratem špatně vyvíjecího se zápasu....no to už měly staré dobré Van Dammovky, ale to je prostě pryč a buď jsou tu Teen zábavičky jako Never Back Down, které dopad sportu na člověka moc zlehčují (o holkách a chlastání to opravdu není) nebo právě tyto případy naprosto předvídatelného, po emocionální stránce trapného skotačení - naprosto opačným úkazem jak skvěle natočit film podle stejné šablony, ale prostě dobře to ukázal Warrior. ()

rozbris

Lidí co se dívají na filmy...přesněji bojové filmy a čekají od toho hodně akce a rvaček, ty asi moc nepotěším. Je zde nějaká ta bitka [rvačka na začátku v akademii, v baru, ringu no a konečná mimo ring]. Film je hlavně o jednom učiteli, který vlastní školu Jiu.Jitsu [snad jsem to napsal dobře], kterého najde jeden filmový slavný filmový herec, který měl potyčku v baru a Terry mu pomůže. Ve zkratce celé se to zkomplikuje a zjistí, že vlasně byl do toho předem vtažen a vidí, jak jsou zápasy už předem dohodnutý a změní ji.....Po prvé snad vidím Tim Allena v záporné roli, kterou jsem docela nesnášel a hned bych ho zmlátil [veme Terrymu jeho nápad s koulema:-) dvě bíle jedna černá, daruje mu zlaté kradené hodinky, které jsou jedním z důvodu, že se zabije Terryho přítel policajt a ještě ho zaplete do rvačky v baru]...od teď v mých očích poklesl a to jsem ho ve filmu Wild Hogs chválil až do nebes:-) Tenhle film si zaslouží bez jakýhkoliv debat 5* ()