I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

anyonecek

Film jak horská dráha. Chvílema jsem opravdu nevěděl na čem jsem a už jsem počítal s velice dramatickým a smutným koncem a ono to ještě zdaleka nekončilo. Jim Carrey je výborný komik a stejně dobrý v dramatu. Ewan McGregor jak ho neznáme, jako takový blonďatý slaďoušek, ten mě skutečně dostal. Těžko jsem zkousával ty přechody mezi komedií a dramatem a to byly opravdu veliké výkyvy, žádné nakousnutí obouch žánrů, ale naprosto suveréně do hloubky. Ve finále jsem spokojen, jen to bylo trochu moc na mojí hlavu a opravdu nečekaně rozebrané téma. Je to divnej film, ale nějakým způsobem na mě zapůsobil. ()

Luciee113

Typická Jimovina... Sice se ve filmu stále omývá gay láska, ale mě případne, že tento film spíše pojednává o poznání svého vlastního já a hlavní hrdina ať dělá co dělá, vždy to budete stejné. Vždy sklouzne do svých starých zvyků i když to vypadá, že se chce polepšit. A aby to bylo trochu více zajímavé, opepřili film láskou stejného pohlaví. ()

Hemlock

Fuj kurva... I přes to, že je mi tento přihřátej humor krajně nepříjemný, musím uznat, že Ewan McBuzna se značně překonal, vyměnil světelný meč za Jimův penis a podal zde svůj nejpřirozenější výkon - dávám tomu dvě klády od čokolády a doufám, že se mi tento film podaří v rekordním čase vytěsnit z hlavy. ()

Petule3

Jedna za Jima, jedna za Ewana a jedna za to, že se něco takovýho opravdu mohlo stát. Jinak děs, líbací a milostné scény jsem sledovala jedním okem, jinak bych to nedala :D. ()

hrumsrt

Komedie Jima Carreyho o buzících, finančních podvodech a vězeňských útěcích? Tak teď už jsem ho viděl všude.. ()

PlysovyMacko

Gay komedia o jednom podvodníkovi. Oceňujem Stevenovu vyniezavost a sikovnost, film bavi. Ewan je vo svojej úlohe strašne rozkošný. ()

tavvva

McGregor je good, ale Carrey mi v tom nesedí ... je pro mě těžko uvěřitelný a furt v něm vidím jen klauna. ()

xSxEx

Bohuzel velikanske zklamani i kdyz je to dle zkutecne udelosti tak Chyt mne jestli dokazes dopadlo mnohem lepe... a Zabavnych momentu moc nebylo... snad to neni konec Jimovy kariery ...mysleno v kladnym hodnoceni jeho vykonu ()

Clarka

3,5 - hvězdičky dostává tahle komedie za herectví Jima Carreyho, rozkošnost Ewana McGregora a pár velmi vtipných okamžiků. Naopak hvězdičky minusové jsou za to, že vtipných okamžiků není víc a příliš okaté gay scény, které asi nebyly někdy úplně nutné. ()

Parez.

A sakra.. Opravdu nevím do jakého žánru si tento film zařadit. Film plný více či méně povedených vtipů, které mě v mysli určitě nezůstanou. Scénka kdy se ve vězení za všechno platí kuřbou mě ale opravdu pobavila. Od začátku až do samého konce film ubíha celkem pomalým tempem a nic moc se neděje ( ke konci již celkem nudné) Na druhou stranu vynikající herecký výkon Ewana Mcgregora, který bukvu zahrál tak, že mu to po celý film věříte. Výkon Jima Carreyho těžko hodnotit, protože tohoto herce opravdu nesnáším a můj pohled by nebyl objektivní. Tento film si již zítra nebudu pamatovat a rozhodně ho už nikdy nepotřebuju vidět. Neurazí (někoho), nepřekvapí (někoho). ()

Kackucka

Dost kontroverzní. Abych řekla pravdu, kdyby se nejednalo o gaye, tak by tento příběh byl jistě trhák na všech frontách, ale takto je to pro dnešní společnost složitější skousnout. Já jsem sama dlouho uvažovala jak to ohodnotit a zde je výsledek. ()

Blazis34

Smutná komedie se skvělými hlavními herci. Docela jsem se divil, že takovou roli přijal Jim Carrey. Celkově mě film docela bavil, hlavně stále zkoušející útěky Stevena. Konec se zdál býti nejdříve špatný, poté když se ukázalo, že nemoc jenom rafinovaně hrál, že to skončí dobře, nakonec bohužel jsme se nedočkali happy endu. Ale na to, že to je podle skutečné události, tak velice podařený. Dávám ale 65%. ()

Goodmen

Žánrově je to sice trochu roz***ané, ale když to vezmete s lehkou nadsázkou, tak je to velmi zábavné, upřímné a velmi otevřené. „Enough romance. Let's fuck.“ ()

Bratr

Film kombinující Blow a Shawshank redemption s vězeňskou romantikou musí bejt hrůzná kravina. Ne ale, pokud je natočen s citem, a nadhledem, jako se tomu stalo v Phillipovi. Je to fajné, chvílemi jsem klukům tu jejich zamilovanost i záviděl, tak dobře to zahráli. ()

p.i.t.b.u.l

Tak to byl síla. Na tento film mám rozporuplné reakce, ale asi převládají ty kladné. Jim Carrey už stárne, ale na jeho výkonu to není znát. To co ve filmu předvádí je prostě dokonalé. Film podle skutečné události, který Vás prostě a jednoduše osloví. Ač na rovinu přiznávám, že filmy tohoto žánru moc rád nemám a některé scény (intimní) mně připadaly až na hranici, stejně jsem byl na konci spokojen. Příběh muže Stevena Russela, který má vše co si přeje. Krásnou manželku, dítě, práci, velký dům, prostě typický americký sen. Jenže to má háček je to totiž Gay. Jednoho dne se mu stane nehoda a on se zapřísáhne, že nebude o své orientaci lhát. Vše oznámí své ženě a začne si užívat se svým přítelem pravý život. Bohužel má větší nároky, než si může dovolit a tak se dá na podvody s platebními kartami. Nicméně po čase ho chytnou a on se ocitá ve vězení. Zde se potká s Phillipem Morrisem do kterého se zamiluje. Jejich idýlka však končí, když Stevena přeloží do jiné věznice. Příběh vypráví o nadměrně chytrém Stevenovi, který chvíli dělá právničinu, lékaře atd. Pořád dělá chyby a ocitá se ve vězení, ze kterého zase uteče. A tak to jde pořád dokola. Film bych nepřirovnal ani ke komedii či naopak k dramatu. Je tam sice pár úsměvných scén, stejně tak nechybí dramatičnost, i když je mírně zlehčená. Prostě pohodový snímek, který stojí za to shlédnout, nicméně asi ne pro všechny. Neboť stejně jako ve světě si najde své odpůrce. ()

akcul

Sladká gay komedie s dvěma úžasnými protagonisty (Ewan! Ewan! Ewan!). Komedie, jejíž tempo pozvolně uvadá ruku v ruce se zajímavostí děje, vzhledem k neustále se opakujícím zvratům, lžím a únikům. Stejně jako u Blind Side: máte štěstí, že je to snímek životopisný, jinak byste natočili ptákovinu! Každopádně pohoda film! ()

Demoiselle

Bavila jsem se. Komedie, která závěrem není ani moc komedií,což bylo dobře. Jim byl vtipný a Ewan rozkošný. Myslim, že se jedná o povedený film. ()

Didisek

První půlku filmu jsem se hlavně smála, druhá půlku hlavně brečela a s McGregorem a Carreyhem v hlavní rolích se tento film stal okamžitě jedním z mých nejoblíbenějších. Skutečnost a realita příběhu mi místy až naháněla husí kůži, hudba byla skvěle vybraná a homosexuální scény mi nepřišli nemravné - prostě pravdivé! Korunku tomu dodává překvapivý konec :) ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)