Brána do pekla

• Maďarsko

Horror a Szaharában

Thriller / Horor / Mysteriózní

Velká Británie / USA / Maďarsko / Austrálie, 2009, 83 min

Dvaja.. Aké krásne je byť dvaja.. Uprostred púšte s démonickými preľudmi sa to síce tak javiť nemusí, ale priznajme si chlapsky: depka-nedepka zo straty rodinky, keď si zavretý v nejakej búde X kilometrov od civilizácie s pani doktorkou, ktorá rozhodne neváha a rada sa ponúkne, že ti s ochotou vyšetrí prostatu, no nevyserieš sa na nejaké to peklo pár míľ pod nohami? No veru.. Nie. Rozkošne natočené. Osobne mám slabosť pre podobne minimalistické dielka. A toto má (jedno) obrovské plus: celý čas netušíš, či je tá blonďatá nezbednica naozaj diablica, alebo sú to len haluze traumatizovaného ochrankára?(6.3.2015)

• Enšpígl

Kdyby celej film byl jak nohy a prdel hlavní představitelky, tak to by bylo žrádlo, jenže kdyby byly v prdeli ryby. Celý je to takovej gejzír blbství, že to člověk po deseti minutách bere jen jako dočasnej baravenej doplněk na zeď.(29.9.2014)

• LIVINGDEAD

Stupidní, nudný film, ve kterém hrají 2 herci a ze kterého mne akorát totálně rozbolela hlava. Prostě HUMUS!(4.2.2010)

Minimalistický psycho horor z opusteného prostredia Sahary, v ktorom prevažnú časť zohrávajú len 2 osoby - strážnik Thomas ("Highlander" Adrian Paul) a sexi doktorka Jennie (Kate Nauta). Tajomný príbeh o hlbokých vrtoch do zemskej kôry, ktoré niečo narušili je dostatočne zaujímavý a film ponúkne viacero atmosférických momentov i strašidelných scénok. Popri tom diváka celý čas drží v neistote, či sa tam niečo zlé v skutočnosti vôbec nachádza a či sa iba niektorá z postáv nezbláznila, alebo prípadne nebola niekým iným už od začiatku... Na konci to je však už trochu prestrelené a príliš sa tlačí na pílu kým je ponúknuté záverečné rozuzlenie, no celkovo sa jedná o podarenú vec.(15.11.2010)

• Madsbender

Sterilná a nudná rutina v lacných kulisách. Ak máte chuť sledovať jeden a pol hodiny dvoch ľudí, ktorí sa navzájom hľadajú a strácajú v jednej budove uprostred púšte, je tento kúsok určený práve vám.(27.9.2014)

Přesně tenhle typ filmů mám rád - neustálé napětí, nejistota, sny se prolínají s realitou a naopak... Je svůdná Jennie sukkubus, nebo doktorka z týmu vědců, které se jako zázrakem podařilo přežít? Výborná hudba napomáhá stupňování napětí stejně, jako slušná kamera a opuštěné prostředí těžební věže v poušti. Snímek mi velmi připomněl Horizont události. Naprosto chápu, že nesedne každému, mně ale utekl strašně rychle.(9.2.2015)

Jednu * som odobral, pretože ten koniec bol dlhý, stupídny a fakt nekonečný , až vyčerpávajúci !(27.3.2010)

Na moje prekvapenie solídny a atmosferický horor, štýlovo pripomínajúci žánrové kúsky z mnou preferovaných 80. rokov. Hoci sa jedná o minimalistický kúsok, ktorý si v podstate vystačil s dvoma hercami, dejovo ide o zaujímavý, občas aj mrazivý počin, u ktorého som do poslednej chvíľe nebol úplne istý, ktorá bije.(5.12.2014)

Zlo v nás, dělá to čím jsme.(28.10.2014)

Zasadit horor do sluné pouště proč ne celé je to pěkně za světla o to víc je to vidět, Je to takový komorní film, kde jsou většinu filmu jen dva herci, zvlášt krásná Kate je neodolatelná. Solidní atmosféra i nápad.(12.4.2015)

Velmi dobrý psychologický horor, který si po celou dobu vystačí jen se dvěma dobře hrajícími herci. Pochválit zaslouží taky režisér Anthony Waller, který vizuální stránku dotáhl k dokonalosti. Není to tedy film nějak originální, ale docela působivý a velmi dobře natočený. Takhle nějak mohla vypadat T.M.A., kdyby Herz věděl, co dělá.(9.3.2010)

• lucijelucije

Naprostá katastrofa, nejenomže tady není ale absolutně znát jakékoliv vyvrcholení děje, ale celý tento rádoby nazvaný thriller je tou nejhorší nudou, trapností a totální neslučitelností nějaké posloupnosti, co jsem kdy zažila. Vždyť tato tragédie vůbec nechápe pojem film. Bezpečnostní expert je někde s jedinou přeživší v podzemí, řeší blbiny a vůbec mu není divné, že je to všechno úplně divné =) Sexy kočka imunní, celá posádka v trapu a ona si tam z vesela trajdá, sexuje jako by se nic nestalo. Borcovi to není podezřelé tak si dává drink a vzpomíná z ničeho nic na minulost, pár lidí mrtvých však co, já mám svých starostí dost. Bezva super ujetost.(27.9.2014)

Filmy o dvou hercích balancují na tenkém ledě a není neobvyklé, že se jím i proboří do ledové vody. To naštěstí není případ Brány do pekla. Naftaři se provrtali do pekla! Je to béčko, ale cílevědomé béčko s jednoduchým efektním příběhem vynořujícím se z pozadí, aby se nakonec stal hlavním motivem filmu. Peklo má mnoho podob.(12.2.2015)

Bezpečnostný pracovník Thomas Jackman, prichádza na opustenú vrtnú stanicu niekde uprostred Sahary. Ešte nedávno tam skupina vedcov prevádzala najhlbší vrt do zemskej kôry. Vedcom sa však niečo stalo, niektorí zmizli, niektorí sú mŕtvi a niektorým z toho riadne šiblo. Na scéne sa objavuje aj doktorka Jennie, ktorá robí na opustenej stanici Jackmanovi spoločnosť. Je Jennie naozaj tou, za ktorú sa vydáva? A čo našli vedci v zemskej hĺbke? Na to, že som od toho prakticky nič nečakal a bol som pripravený na to najhoršie, som sa príjemne bavil a v niektorých momentoch vie film zaujať a aj vystrašiť. http://strasidelnyblog.blogspot.com/(12.3.2010)

Prekvapivo celkom pozerateľný filmík. Mňa zaujal hlavne krátky obsah od distribútora a prostredie, v ktorom sa to celé odohráva. Málo hercov a iba jediná otázka: Je peklo skutočné miesto alebo iba stav mysle doprevádzaný pocitom viny? Tvorcovia si síce príbeh značne zjednodušili ale veci ako: celý výskumný tím je buď mŕtvy alebo šialený a jediná preživšia sexi babenka si kľudne dáva svojích päť míľ behu s mp3-kou v ušiach aby neprišla o kondičku, jednoducho k B-čkovým flikom patria. Herecky hlavne od hajlendera nič moc, ale večer v bedni nič nebolo a ja som bol s týmto celkom spokojný.(11.10.2014)

• Humprt Pum

No sense.(13.12.2009)

• Saphiroth

Nie AZ TAk zle , ako to vyzera z hodnotenia, ale pouzitu latku by slo spracovat ovela zaujimavejsie. A koniec naozaj kazi mysterioznu atmosferu filmu a aj celkovy dojem...skoda.(12.1.2011)

U celého filmu jsem se docela bavil, což je zázrak u takovéhle céčkové nízkonákladovky, ale konec to totálně zabil.(13.4.2015)

• jkpj22

Navzdory relativně nízkému hodnocení jsem se kvůli pozitivním ohlasům od svých oblíbených uživatelů rozhodl na film podívat. Zaujala mě taky tematika hlubokého vrtu do útrob planety. Film je pomalý, chvíli to trvá, než se rozjede....když se rozjede, tak se ve skutečnosti nic moc neděje, jen pár ošklivých vizí a flashbacky. Tento snímek tak ve mně zanechal pocit, že ani zdaleka nevyužili potenciálu, který zde mohl být vytvořen....(2.12.2017)

výborný horor.běhal mi parádní mráz po zádech.a že třeba u takových paranormal activity jsem skoro usnul......(21.1.2011)

• GizmoD

Film nie je najhorsi, je komorny, no lakacky su slabe a reziser so scenaristami nevyuzili naplno prvok izolacie. Zaver je nudny a pokazil dojem z filmu.(25.4.2010)

<< předchozí 1 2