Ostřílený bývalý šerif Hooker (G. Cooper) je jedním z několika dobrodruhů, kteří v honbě za bohatstvím vypluli hledat zlato do Mexika. Kvůli poruše lodi, ale museli zakotvit v mexické zapadlé vísce Puerto Miguel, která rozhodně nevypadá, že by nabízela jakoukoliv cestku k vysněnému bohatství. V místní hospodě ale po chvíli k Hookerovi, a ještě ke gamblerovi Fiskovi (R. Widmark) a námezdném lovci Lukeovi (C. Mitchell), přichází Leah Fullerová (S. Haywardová), která mužům nabízí odměnu, když zachrání jejího muže ze zavaleného zlatého dolu. Problém je v tom, že důl stojí na posvátné půdě Apačů a nikdo z místních se tam neodváží. Hooker s Fiskem, Lukem, a ještě Mexičanem Vicentem (V. M. Mendoza), se i přesto vydávají na záchranou výpravu, na níž vedle neustálých hrozeb ze strany indiánů budou muset čelit i problémům uvnitř vlastních řad, neboť touha po osobním prospěchu bývá silnější než šlechetné úmysly… (Česká televize)

sadlokan

Zbabělí Mechicanos za litr odmitnou jet na Apache,udatní Amerikanos přijímají.Ovšem za dva litry.V $.Lidský grilování”jako”je parádní.A R.Widmark s kapsami nacpanými balíčky karet.A ještě za kladnýho! ()

bearmeedek

Film má svůj dobrodružný příběh, nejedná se o žádné klišé z westernového městečka. Velice mě udivilo, jak je film starý a jak dobře a nadčasově je zpracovaný. ()

Marek06

Je to průměrný western s jednoduchým příběhem, ve kterém jede parta kovbojů s ženskou zachránit chlápka zavaleného ve zlatém dole. Ten tam leží docela dlouho, ale podaří se jim ho zachránit. Potom na ně začnou útočit indiáni. Škoda, že tu není víc akce, přestřelka je ve filmu jenom jedna, ale na druhou stranu se děj odehrává v krásné mexické krajině. ()

PaRi

S utrpením jsem se dodíval do konce a to jen kvůli skvělé kameře a mému oblíbenému Garymu Cooperovi. Jinak neskutečně utahané. Gary dělal co mohl, ale s průměrným scénářem, kde nemáte co hrát, nic nenaděláte. Divím se, že to Gary vzal. Jaký rozdíl s o rok starším westernem - který se stal kultovním - V pravé poledne. za který Gary Cooper obdržel svého druhého Oscara. ()

dkas

Spíše psychologický western s dobrou atmosférou. Škoda některých zkratek v ději, ale vzhledem k době vzniku se na to dobře koukalo. ()

curil

Western je u nás známý spíše pod originálním názvem "Zahrada zla". Klasika westernu té nejlepší úrovně, Gary Cooper, který je podle mého názoru tím ideálním představitelem žánru (vedle Johna Waynea). Jsou to chlapi přes 190. Oba jsou vždy zárukou filmu, který můžu vidět pětkrát, desetkrát. Nezklamou. ()

ostravak30

Zlato Apačů je western, který zpočátku mnoho klasického nenabídne. Chlápci se vydají na indiánské území a to přesto, že jim jasně půjde o život, leč zlato je je zlato. Výprava nejprve putuje a ukazuje se, že motivaci mají všichni stejnou, ale charakter ne. Rozhodně nepůsobí jako soudržná partička, což se záhy ukazuje. A zachráněný manžel víc žárlí než aby projevil vděk. Místy tak jde spíše o vztahovou telenovelu, v které se nakonec ukazují indiáni a na pořádnou akci si člověk musí počkat. Víc rozhodně zaujmou výkony jednotlivců nebo krajina okolo. Škoda, že můj první film s Gary Cooperem je zrovna tento. ()

Radek273

Roztahaný, mnohdy nelogický western plný dlouhých přímých pohledů, které nic neznamenají. A k tomu "toxicita" ženského komandování, která utopí snímek v naprosté zapomnění. Přitom tak krásné kulisy a svým potenciálem tak napínavý příběh..! ()

Tai_K_B

Komorní a kvalitní obsazení, hezké scenérie, moc pěkně to začalo, ale cca od půlky už to ztratilo spád, postavy začaly jednat jaksi nahodile a našlo se i dost míst, kde bych uvítala nějaký alespoň pokus o vysvětlení – například jak mohl zavalený zlatokop přežít bez vody minimálně 8 dní, než k němu dorazila pomoc, jak to, že byl tak čiperný hned po probuzení, kdy do něj jako první nalili tak vysloveně hydratující věc, jako je kafe, jak mohl s 8 dní zaleželou a čerstvě srovnanou zlomeninou nasednout na koně a jet… U scénáře, který jinak tak hezky vykresloval charaktery, mě to dost zklamalo, jinak bych byla ráda dala tři hvězdičky. (Český zavádějící název úplně pohřbil vyznění finální scénky, ale za to už scénáristé samozřejmě nemohli.) ()

PTuranyi

Western štandardnej kvality s neštandardným príbehom. Zloženie je síce štandardné: bývalý šerif, kartár, vagabund a Mexičan, nepostavia sa však zločineckej bande ale apačom strážiacim zlato. Napriek nezhodám hlavná dvojica pištoľníkov drží pohromade a nakoniec sa jeden obetuje za druhého. ()

FandaF odpad!

Na tom filmu je špatně snad úplně všechno. A vypisovat tady tu spoustu chyb by byla jen ztráta času. Nicméně doporučuji se na to podívat pro zamyšlení nad tím jak western opravdu nemá vypadat. Filmaři byli komplet totální idioti. A češi s tím stupid překladem museli udržet laťku... ()

PORTER44

Průměrná westernová podívaná,co se týče prostředí není co vytknout pravý westernový,škoda že asi třičtvrtě filmu skoro žádná přestřelka jenom jízda na koni a sem tam nějaká rvačka jinak slabota ale na to jak je film starý docela dobrý. ()

hypnos11

Takový ten klasický dobrodružný western starého ražení mixnutý s road movie. Postavy vcelku šablonovité (neohrožený vůdce skupiny, skutečný to chlapák, který si vždy dokáže poradit; poněkud tajemný glosátor; mexická podržtaška; horkokrevný, trochu otravný mladší muž; a jistá variace na femme-fatale, u níž mi bohužel nepřišlo obsazení vhodně zvolené). Příběh je vcelku obyčejný, ale scénář neurazí, dialogy jsou na solidní úrovni, herci (v čele s několika hodně známými jmény) kvalitní. Především ale vynikající kamera a zajímavé záběry, také na svoji dobu solidně provedené triky (scény na skalním převisu), některými uživateli již zmíněné použití barevného filtru, zajímavá atmosféra. Apači tu jsou vykresleni jenom velice zběžně, spíše jako jakýsi hybatel děje, než jeho součást. Film je ukazuje jako chladnokrevné zabijáky, což od pravdy daleko není. Je ale pravda, že jde o pohled dost jendostranný a povrchní, jak to holt už tenkrát bývalo zvykem. Klasický odpočinkový film na dlouhé odpoledne. Těsně za 4* ()