Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

Puol

Ja Hřebejka vcelku môžem a nesklamal ma ani tentokrát. Dobré typové obsadenie, v podstate Macháček hrá Macháčka a Líška Lišku. Klobúk dole pred Milkou Vašáryovou. ()

Axident

Halda sponzorů v záběrech, plejáda zbytečných až trapných cameo roliček (Gott!), velmi dobrá Babčáková. Trochu už mě štve, na jakou podbízivou jistotu Hřebejk tlačí... Neurazilo i pobavilo, ale při titulcích dojem značně rozpačitý... ()

Hapretor

Zajímalo by mne, jak vlastně Viewegh píše ty svý knihy ... ale jsem moc líný a taky zaměstnaný a taky mě baví i jiné věci ... takže si nikdy vlastně od něj žádnou knížku nepřečtu ... ale tohle byla jednak nuda a navíc o hovně - je to absolutně nevtipné - na konci sem z toho měl akorát depku ... Jediné plus - což vlastně ani není plus - je, že Macháček toho kokota zahrál tak famózně, že mi ho bylo strašně líto ... pak mi bylo líto Picy Serepes, která se snad v každém (českém?) filmu formuje jen do blbé "nabíječky" někdy až neukojitelné a nesmírně přitažlivé "dávačky" (vamp?), a přitom je to takové pihovaté "vořežkoště" ... bylo mi líto starších žen, když jim umře manžel, a pak se na ně vykašle i pětkrát mladší milenec ... bylo mi líto scénáristy, že vymyslel takovou nudnou bez zápletky o ničem k hovnu povídku ... bylo mi líto té želvy ... bylo mi líto, že sem na to koukal ... jdu brečet, velebnosti !!! ()

MickeyStuma

Literární autor Michal Viewegh měl vždy smysl pro syrový realismus s nádechem poetiky a životní roviny v charakteru svých postav se zachováním úsměvnosti nad danými skutky. Ne každému režisérovi se to, ale podařilo plně zachytit při převodu na filmové plátno. Jan Hřebejk je však, jak se právě tímto ukázalo, plnohodnotnou výjimkou. Ve filmu zhmotnil motivy z několika Vieweghových povídek do jednoho uceleného příběhu, který zaujme svou tragikomičností, a to nejen hlavních postav. Střední věk je zkrátka období, kterým ne každý může úspěšně projít bez úhony, aniž by se zamyslel nad tím, jak žil svůj dosavadní život, a přemýšlel, co bude dál. Příběh zkrátka pojednává o životním období, kdy nejednoho člověka začne dusit stereotypní způsob života, což způsobí, že začne o všem pochybovat a hlavně se začne zabývat osudovými podivnostmi, které do té doby zůstávaly bez povšimnutí. Jan Hřebejk ponechal celému příběhu poněkud rozplizlý ráz, v němž děj plyne jako čas, nechává diváka v určité nejistotě, benevolenci a snaží se navodit atmosféru buď pochopení, nebo nechuti. Je to zkrátka film, který nepobaví, přestože je záhadně vydáván za komedii, neuchvátí dramatem, ani nenaznačuje smysluplné rozuzlení. Může být vůbec nějaké? To už musí rozhodnout diváci. Což znamená, že film vede diváka k zamyšlení a v jistém smyslu ke kritice předkládaného osudu. Pochvalu si zaslouží i kamera, protože autenticita pražských scenérií jen umocňuje poetiku předkládaného života. Daný námět rozhodně nezestárne, neb je po generace stále stejný. Stačí mít chuť rekapitulovat svůj život, přemýšlet a mít odvahu být sebekritický. ()

Jajar

Nezměrně tupý, omezený, plytký, obsahově prázdný a nevkusný film, jehož autoři se krom oslavy povrchních hodnot, rozvodů, sexu a Macháčkova pupku nezmohli na jakoukoli výpověď, či pointu. ()

Harts

Me se to libilo, byla to sranda, vubec jsem se nenudil a kapr odplaval, to je prece jasny konec, ne:-), vy jste to snad nepochopili:-) ()

ZackSawyer

Žádné překvápko se nekonalo, průměrný Macháček, sem tam pidi vtipná scéna. A komedie a nestydatost? Vůbec nic takového jsem v tom nenašel. Ta hvězdička je za to jeho elektrické kolo ale to je tak jediné :-( Zklamání ()

dainio

Strašně málo věcí, jde na tomto filmu nějak vypíchnout. Důvod ? Nejedná se totiž o žádný zážitek, který vám nadlouho utkví v paměti. Je to něco jako línecké kolečko. Začnete ho pojídat, dostanete se do marmeládového středu a hups ! Je po něm ! Jiří Macháček je výborný herec....to je bez debat. Jenomže, když není scénář dobře napsaný (nic proti Vieweghovi), tak ani on nedokáže zachránit celý film od šedavého průměru. Nejlepší scéna z celého filmu je rozhodně ta, odehrávající se v soukromém privátě (dialog s bývalou studentkou / rozhovor s manželkou v rádiu). Ta se opravdu vyvedla a měla něco do sebe ! Zbytečná mi ale přišla účast známých rosniček z našich komerčních televizí, Ester Janečkové či mistra Gotta. Od té doby, co Hřebejkovy filmy sponzoruje tv Nova, tak s hvězdičkami nejdu výš než pod 3. ()

Mashak

Z úcty k Hřebejkovi a k Macháčkovi dávám 2 hvězdy. Zasmál jsem se asi dvakrát a to je na český film hodně málo. Možné je, že jsem na takový typ filmu ještě mlád. Za 10 let to možná zvednu na tři. ()

Liduskaa

Jedna hvězdička za nejlepší herecký výkon a to želvy, která stejně nakonec skončila v popelnici....nevidím důvod proč dávat víc, nemám důvod doporučit to dál, ale našla sem důvod proč už se na to nikdy nepodívám....je to totiž nehorááááázná kravina!!!!!!!!! Jediné co si z filmu odnesete je poučení, že stará stodola nejlíp hoří:) ()

valheru

příjemné podívání, nijak nenáročné, s občasnými perfektními vtipy, nicméně stále s chybějícím něčím. bohužel to ani nezachránil dan bárta se songem v titulcích. ()

Miki68

Viewegha moc nemusím. Poslední co se mi opravdu líbilo (a to jak knižně, tak ve filmové adaptaci) byla Báječná léta pod psa. Od té doby zaznamenávám sestupnou úroveň. Bohužel, zdá se mi, že totéž se dá říci i o Janu Hřebejkovi. Jako kdyby oba pánové opakovali stále tytéž postupy, které jim v minulosti už zafungovaly. Toto bylo dílko, kde podle mého nezafungoval dobře ani dramaturg (některé dialogy byly strašné), ani střihač (celé se mi to zdálo rozvleklé). Bohužel ani motivy a jednání postav mi nepřišly příliš logické a zasmál jsem se asi jen dvakrát. To je na komedii málo. Měla-li to ovšem být komedie. Věčně se opakující hudební motivy se mi zdály otravné, Vašáryová s hlasem Hegerové mě štvala od prvního momentu, navíc product placement F1, a zbytečné cameo Gotta, Podlahy a Pawlowské. proč? Dvě hvězdičky dávám za skvěle zahrané role Pavla Landovského a Simony Babčákové. 30% ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková