Po katastrofálním Medvídkovi mi Hřebejk konečně naservíroval něco chutného. Z herců vysloveně nevyčnívá nikdo, všichni jsou vynikající - Vášáryová možná trošku překonala zbytek ansámblu, ale jinak Macháček, Liška i všichni ostatní hrají to, co od nich čekáme. Příběh sice není z extrovních, ale 'hlody' těchto typických českých antihrdinů pobaví.(8.6.2009)

Děj je velmi rozvláčněný, herci nejsou nijak výjimeční a to, co jsme od nich viděli v tomhle filmu, jsme viděli již několikrát. Přesto se mi film líbil a to hodně. Zcela vyprodaný kinosál mě šokoval! Je to úplně jiný film, než Hřebejk doposud natočil a jediné, co mi opravdu vadilo, byla přítomnost Gotta a přehnané zviditelnění sponzora Frekvence 1. // Viděno 2x.(1.11.2008)

Čekáme na další filmový skvost od Honzy Hřebejka a on už sám sebe asi překonat nemůže. Takže patrně, kdyby to natočil někdo jiný, byli bychom tolerantnější. Macháček, Babčáková, Landovský a "korytňačka" hráli výborně, bohužel nesdílím režisérovo nadšení pro Emílii Vašáryovou....i když si taky nedovedu představit nějakou herečku, která by tuto roli přesvědčivě zvládla.(9.5.2009)

• NinadeL

Ono ve výsledku není marné si uvědomit, že i takové povahy nejrůznějších nestydů žijí kolem nás. Ale tento Hřebejk si celkově hodně kýčaří, do českého filmu uvedl poprsí slyšící na jméno Kerekes (tehdy ještě jako Eva nikoli Vica), Emílii Vášáryové další příležitost osvěžit její povadlý sex appeal, Babčáková s Liškou zpečetili své pozice povinných herců a Divíšková s Landovským ještě jednou hlasitě dali vědět, že jsou mezi námi. A jistě, že i na toho Karla došlo.(20.9.2016)

Nic dobrého jsem nečekal a byl jsem velmi mile překvapen. Příběh sice není nic moc, dá se říct, že je o ničem. Přesto scénář je velmi vtipný (hřebejk ho tgentokrát netvořil s jarchovským, ale s macháčkem a vieweghem), má vypilované hlášky a celou dobu si drží svojí pohodovou atmosféru. je to spíš jednohubka na jedno zhlédnutí, při druhém by mohlo hrozit, že začnete přemýšlet nad poslední třetinou, kde se autoři (nejvíc patrně hřebejk) snaží o nějakou myšlenkovou hloubku a pointu a nadá se říct, že úplně úspěšně. Nic méně nestyda hravě obstojí sám bez těchot pokusů jako čistokrevná a velmi dobrá komedie s opravdu skvěle vybraným obsazením. Bez macháčka by ten film asi hodně ztratil a paní Vašáryová v roli rádoby Hany Hegerové (která se taky ve filmu mihne), to je herecký koncert sám o sobě.(22.10.2008)

• - Emília Vašáryová v roli Nory zpívá hlasem Hany Hegerové, která zároveň ve filmu i hraje, a to samu sebe. (funhouse)

• - Nejen autor literární předlohy, ale i režisér a hlavní představitel se nechali inspirovat reálnými situacemi. Pro scénu, kdy Oskar odváží klienta a dojde ke konfliktu s policií, využili vyprávění producenta Ondřeje Trojana, který byl podobné situace účasten; „Ve filmu je scéna, kdy se Oskar rozpláče u sledování televizní inscenace Nezralé maliny. Honza se mě ptal: kdy ses naposledy rozplakal? A já jsem řekl: Dopoledne, když jsem doma sledoval Nezralé maliny… Tak jsme to tam dali!“ vypráví Macháček. (hippyman)

• - Nina Divíšková a Pavel Landovský si zahrali manželský pár i o 4 roky později ve filmu Bastardi 3 (2012). (funhouse)