• triatlet

Chudák korytnačka, chudák kapr. Ale tak to dopadne, když Hřebejk točí dva filmy během jednoho roku a chce tak trumfnout sebestředného Mistra Viewegha (naprosto zbytečně vystupuje hned v prvním obraze), který se snaží rok co rok vydávat nové a nové knihy. Příběh z cyklu Povídky o manželství a sexu je ještě z těch povedenějších, ale celkově spolupráce Hřebejk - Viewegh není ani ryba, ani rak. Trochu k smíchu (převažují jednodušší vtípky), víc k pláči (Karel Gott). Škoda, že scénář víc nerozvinul vztah Oskara a Nory.(3.4.2010)

Čekal jsem naprostou debilnost, a po Medvídkovi a Krásce v nesnázích se mi určitě nikdo nediví, a ejhle! Ono se na to dalo dívat. A když odmyslím typické hřebejkoviny a macháčkoviny, šlo i o celkem vtipný kousek. Žádná velká sláva, ale odpolední zábava lepší, než čumět do zdi, to byla určitě:-)) Milka to vytáhla ještě o kus výše, i když HH z ní dělat nemuseli. Ale zase o to víc pobavila sama HH v mini střihu:-)))) A na tu otázku bych odpověděl: Áno, áno:-))))(28.5.2009)

• nascendi

Hřebejk nepatrí medzi mojich obľúbených režisérov a Nestydou iba potvrdil, že oprávnene. Je až neuveriteľné, koľkí známi herci a neherci sa dali nahovoriť, aby v tomto blábolovom filme vystupovali. Je to mimoriadne povrchný film, ktorý si toho Oskara skutočne zaslúžil, pretože on bol jediným spojivom medzi chaoticky poskladanými obrázkami. Film ma nezaujal, nešokoval, iba som sa cítil trápne a ľutoval čas strávený jeho sledovaním.(26.1.2013)

Nakonec docela příjemná jednohubka, čekal jsem to mnohem horší. Macháček mi tady sice neseděl, prostě to byl pořád Macháček a ne skutečná postava a Babčákovou taky nemusím, ale jinak to vcelku slušně odsýpá. Prostě nenáročný, poněkud povrchní kousek. Hřebejk má ale určitě na mnohem víc. Co mě potěšilo nejvíc, byla výborná hudba, tolik dobře vybraných písniček se v českém filmu vidí málokdy.(17.2.2011)

Čekáme na další filmový skvost od Honzy Hřebejka a on už sám sebe asi překonat nemůže. Takže patrně, kdyby to natočil někdo jiný, byli bychom tolerantnější. Macháček, Babčáková, Landovský a "korytňačka" hráli výborně, bohužel nesdílím režisérovo nadšení pro Emílii Vašáryovou....i když si taky nedovedu představit nějakou herečku, která by tuto roli přesvědčivě zvládla.(9.5.2009)

• - Nejen autor literární předlohy, ale i režisér a hlavní představitel se nechali inspirovat reálnými situacemi. Pro scénu, kdy Oskar odváží klienta a dojde ke konfliktu s policií, využili vyprávění producenta Ondřeje Trojana, který byl podobné situace účasten; „Ve filmu je scéna, kdy se Oskar rozpláče u sledování televizní inscenace Nezralé maliny. Honza se mě ptal: kdy ses naposledy rozplakal? A já jsem řekl: Dopoledne, když jsem doma sledoval Nezralé maliny… Tak jsme to tam dali!“ vypráví Macháček. (hippyman)

• - Povídky o manželství a o sexu jsou volně inspirovány Vieweghovým porozvodovým obdobím. (hippyman)

• - Eva Kerekéšová přijela z Maďarska mezi lidi, které neznala, a jejím prvním úkolem byla rovnou erotická scéna. (hippyman)