• klerik

S Hrebejkom to po PELÍŠKACH išlo ozaj z kopca... Film o ničom (bez zápletky, bez dejových zvratov), kde sa premávajú sympatickí herci, no pri vštekých (!) máte pocit, že hrajú vedľajšie úlohy. ROMÁN PRE ŽENY (tiež podľa Viewegha) bol aspoň vtipný, PRÍBEH NEVERNEJ KLÁRY (aj keď je to neuveriteľné) súdržnejší... Stále viac som presvedčený, že FRANTIŠEK JE DEVKAR je nadpriemerný český film...(13.2.2011)

• NinadeL

Ono ve výsledku není marné si uvědomit, že i takové povahy nejrůznějších nestydů žijí kolem nás. Ale tento Hřebejk si celkově hodně kýčaří, do českého filmu uvedl poprsí slyšící na jméno Kerekes (tehdy ještě jako Eva nikoli Vica), Emílii Vášáryové další příležitost osvěžit její povadlý sex appeal, Babčáková s Liškou zpečetili své pozice povinných herců a Divíšková s Landovským ještě jednou hlasitě dali vědět, že jsou mezi námi. A jistě, že i na toho Karla došlo.(20.9.2016)

Jednoduchá komedie, která nepůsobí příliš strojeně a nemožně. Občas jsem se bavil, pocity po zhlédnutí neutrální, spíše příjemné, takže to vidím na 3*. Chybičky: 1) Oskar příjde ke svým rodičům, že pověsí záclony, přičemž mu matka odpoví, že už je pověsila Zuzana. Teprve později však vidíme scénu, jak je její snacha věší. 2) V klubu Velvet si Oskar objedná Mattoni, obsluha mu jí dá a nalije do skleničky. Po chvilce je ovšem sklenice prázdná a láhev opět plná.(13.2.2011)

[obsahuje spoilery] Mým druhým filmem zhlédnutým v multikině byl právě tento. Je 22. 12. 08 14:00h a já usedám do sálu č. 3. Film začíná už za 15 min., ale já jsem v sále sám. Říkám si tedy, je to tak špatný film, že se nikomu nechce na něj jít? Nakonec se to vysvětlilo velmi jednoduše. V sále č. 1 dávaly nové Sněženky a sál byl úplně zaplněn. V "mém" sále už zhasly světla a já tam byl pořád osamocen. Začly běžet upoutávky na jiné filmy a najednou přišli 4 lidé. Matka s dvěma dcerami v pubertálním věku, které si sebou samozřejmě nesly popcorn a Coca-Colu a ještě přišla jedna dáma ve středním věku. Usadili se, doběhla poslední upoutávka na film Andělé a démoni a film Nestyda začal. Musím říci, že ač jsem to nejprve moc nečekal, tak mě tento film příjemně překvapil a řadím ho mezi povedené české komedie. Četl jsem pár článků o filmu a reakce diváků byly velmi rozpačité. Nechápu to. Je to dobrý film. Přesně vystihuje problém mužů středních let, kdy začínají hledat na svých manželkách různé vzhledové chyby. V tomto případě se Macháčkovi nelíbí Babčákové velký nos. Načež se dočkáme velmi zajímavé zápletky, kdy se Macháček zamiluje do o 25 let starší zpěvačky, a nastávají vtipné scénky. Např. když ho seznámí se svými syny, kteří jsou v Macháčkově věku. Macháček neví kudy kam. Bulváři je fotí do novin a rýpou do jejich vztahu. Líbilo se mi, jak Macháček zašel do nevěstince a tam zrovna narazil na svou dávnou žačku, která měla neuvěřitelně vykulené oči. Dále se mi líbily různé fígle od režiséra, kterými se snažil více zaujmout diváky. Mám na mysli např. pokrytí těla ženy šlehačkou a následné olizování, nebo mihnutí skutečných osobností českého showbyznysu Hany Hegerové a Karla Gotta. Komické mi přišlo ježdění Macháčka na motorové koloběžce, ale nebylo to dotažené. Trochu jsem nepochopil záměr režiséra, proč se rozhodl, že Macháčkovi rodiče ve filmu přijmou jeho ženu a budou jí pomáhat s jejím novým vztahem s Pavlem Liškou, který zde hraje úplně jinak, než jsme od něho zvyklí. Už ze sebe nedělá idioty a hraje vyrovnaného muže, který ale pořád myslí na svoji manželku se kterou se rozvedl. Nestyda je přijatelnou a lehce stravitelnou komedií, kterou oceňuji 3 hvězdami. Tady máte Macháčka, jak moderuje počasí: www.youtube.com/watch(23.12.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Prostředí 8/10/// +pohodový soundtrack (písně), Jiří Macháček, nálada snímku -celkem krátké, příběhově prázdné/// Z kombinace Viewegh a Hřebejk jsem měl docela strach. Protože ať už za tím stojí jeden nebo druhý, málokdy to za to stojí. Nebo minimálně mám problém do jejich filmů a humoru proniknout. Možná i to je důvod proč se mi Nestyda nakonec hodně líbil a hodně mě bavil. On ten film je možná úplně špatný, ale mě prostě sedl. Normálně některé výše uvedené herce nemusím, tady mi ale nevadil ani Liška, ani Babčáková a podobně na tom byly i ostatní, které za jiných okolností přehlížím. Občas je milé být překvapen./// Celkem 79%///(4.1.2011)

• - Film je již čtvrtou spoluprácí mezi Jiřím Macháčkem a Janem Hřebejkem. (vyfuk)

• - Emília Vašáryová v roli Nory zpívá hlasem Hany Hegerové, která zároveň ve filmu i hraje, a to samu sebe. (funhouse)

• - Povídky o manželství a o sexu jsou volně inspirovány Vieweghovým porozvodovým obdobím. (hippyman)