Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, legendárního mstitele Gotham City.  Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, a důvody, které vedly k tomu, že se stal mstitelem Gotham City. Postaví se v boji proti hrůzu nahánějícímu Strašákovi a dvěma zlosynům, s nimiž se doposud nesetkal. Animovaná podoba nesmrtelného komiksového hrdiny je výsledkem spolupráce předních japonských animátorů, k nimž patří Shojiro Nishimi, Yasuhiro Aoki, Futoshi Higashide, Toshiyuki Kubooka a Hiroshi Morioka. (oficiální text distributora)

kamigava

To je prvně, co vidím Batmana v animované podobě. Očekával jsem lépe provedené akční scény a také jiný vzhled Batmana. Nechápu, proč je tak krátký film rozdělený ještě do šesti kapitol...to vůbec diváka nedrží na vlně filmu. Zas tolik mě to ale nenudilo, aspoň to mělo dobrý spád. Některé scény mě doslova štvaly. Viděli jste snad Batmana hrabat v odpadcích, nebo že by ho zachránil Alfred, který za ním přijel v Batmobilu? Scénarista opravdu neměl ponětí, co kdo může dělat. A proč se proboha Bruce učil od nějaké holky z Indie? Má to své mouchy, ale nechci být na Batmana zlý... ()

Fanosh

V superhrdinech sem se nikdy pořádně nevyznal, nevím který je od DC a který od Marvelu a je mi to upřímně fuk. Za to mám rád anime. A tím je snímek především. Málem sem se nechal odradit hodnocením, které je hrubě podceněno a to nejspíš především zarytými fanoušky komixů a taky způsoben v tradičním duchu "je to jiné a tak je to kvalitní jako buvolí průjem". Každý příběh je jiný jak stylizací tak způsobem vyprávění. A taky originální především. Už jsem pár anime viděl a můžu říct, že každá z verzí je naanimována nadprůměrně. A Batmanovi sluší. Především je to, ale spíš ztvárnění celého Gotham City ve kterém se Batman pohybuje a bojuje s kriminálním živlem. Není to tradiční americká superhrdinská story. Pro mě další plus v tomhle ohledu. 80% ()

Illy

Rozdílná animace u jednotlivých dílů je zajímavá, ovšem scénáristé se tentokrát příliš nepředvedli... ()

Nolanofil

Americko - Japonský mix Batmana z ktorého máte dojem, že ho miestami točil Quentin Tarantino, hlavne vďaka rozdelením pasážam filmu na 6 príbehov. Prvý príbeh je pre mňa najhorší animačne aj dejovo, posledný zase najlepší hlavne vďaka jasnému súperovi, ktorý ostatným príbehom chýba. A tie zvyšné 4 príbehy sú priemerné, kde sa trocha rozoberá Batmanova / Waynova psychika. Ako celok sa to hodnotiť nedá, ale keď už, tak slabé 3*. ()

melloun

Nejzajímavější a nejvíce vypovídajicí hodnotu, o tom jaký vlastně Batman je, pro mě má třetí epizoda Field Test. Je nádherně animována, tenhle styl se mí líbí, a navazuje na zatím poslední batmanovské dílo Batman Begins. Ukazuje nám morální sílu Batmana, kdy dává přednost své zranitelnosti na úkor možného zranění ostatních. Po zhlédnutí se člověk ještě více těší na hraného Batmana Dark Knight, který právě vstupuje do českých kin. ()

Grizzly

Have I Got a Story for You (***) - originalni napad, ale dost nezapadajici animace, ktera hodnoceni srazi. Crossfire (****) - Diry ve scenari, ale perfektni atmosfera a animace. Field Test (*) - Hruza. Zmatene, nesmyslne, spatne. Navic ryzi anime animace se na Batmana vubec nehodi. Nejslabsi clanek. In Darkness Dwells (***) - Moc zrychlene. Snazi se toho narvat az moc do kratke povidky a diky tomu vznika zmatek. Navic vubec nezapada do kontextu. Working Through Pain (*****) - Dokonala atmosfera, dokonala animace a dokaly scenar. Takovouhle uroven mely mit vsechny povidky. Deadshot(*****) - Ryzi a cista comixarna s vybornou kresbou, takze neni co resit. :). Prumerne vychazi 3,5*, ale jako plus beru nenasilnou provazanost jednotlivych povidek, takze ****. Pro fanousky comixu a zvlast milovniky Batmana povinnost. ()

ViktorEl

Tak tento pojaponštený Batman mi veľmi nesadol, až na pár pekných animácií a nejakej tej akcie to bolo riadna nuda. ()

TomasKotlant

Pěkná vizuální stránka na pomezí mezi klasickými animáky a anime dokáže vtáhnout do děje, ale po nějaké době začne psůobit stereotypně. Místy pak animace vypadá příliš digitálně. Dělení na kapitoly narušuje jednotnost filmu. Chybí ucelující závěr. *** Ve zkratce: Netradiční animovaný Batman. ()

Sp!der-bite

Na Animatrix to aspoň pro mě nesahá ani po kotníky. Animace je samozřejmě výborná, ale příběhy byli poněkud "divné". I když musím uznat, že určité doplňovačky mezi BB a TDK tu jsou. ()

Puol

Šesť rozdielných mini príbehov z Gothamu vizuálne v štýle anime a scenáristicky ako keby vystúpli z komiksových zošitov, však ich písali slávny komiksoví scénaristi ako Greg Rucka alebo Brian Azzarelo. Myslím, že každý si niečo nájde (Crossfire, In Darkness Dwells). Na druhej strane sa asi ani nikomu nebudú páčiť všetky (Field test). ()

J. T. Kirk

Tak tohle se mě vůbec nelíbilo. Ono by to možná bylo dobré, ale ta animace pro mě byla nekoukatelná. Škoda, jinak by to u mě možná uspělo. ()

Filipus Muff

Viděl sem všechny animovaný i hraný filmy s Batmanem ale tenhle je opravdu zdaleka ten nejhorší... Celý film doprovází katastrofální grafika a největším zklamáním pro batfanoušky musí být fakt, že se zde neobjevuje žádný klasický záporák jako Tučnák, Joker nebo třeba Freeze. ()

char_t

Batman se utkal s japonskými animátory, a prohrál. B:GK je soubor hodně nesourodých kraťasů - v každé epizodce hlavní hrdina vypadá jinak, chová se jinak... a japonský styl mu vůbec nesedí. Jednotlivé epizodky se navíc nesnaží o hloubku příběhu (vzhledem k omezenému prostoru ani nemůžou), a tak sází výhradně na stylizaci, která je ale pokaždé jiná, a tak snaha vychází naprázdno. 40% ()

darkreider

Nebolo to najhoršie. Animácia sa mi ale nepáčila vôbec. Borci to chceli hodiť do komiksového štýlu, ale vyliezla z toho(aspoň podľa mňa) japonská animácia, ktorá mi je dosť proti srsti. Každopádne to celkom odsýpalo. Len som sa musel orientovať v časovej línii, ktorá sa menila. Cítil som aj nejaké tie posolstvá, ale nefandím si, že som všetko pochopil správne. :) ()

Yojimbo

Spíš než k filmům Batman začíná a Temný rytíř má Batman: Gotham Knight mnohem blíž ke komiksovým příběhům. Děj se potýká s krátkou délkou jednotlivých epizod a rozkouskování jako celku rozhodně nesvědčí. Na druhou stranu každý příběh má své kouzlo, každý zrcadlí určitý způsob, jakým komiksoví tvůrci za ten dlouý čas přistupovali k Batmanovi. Od přímočarých akčních nářezů k těm poetičtějším, či případně psychologičtějším pojetím. Hlavní zásluhou tohoto filmu tedy je, že ukazuje komiksově nevzdělaným divákům variabilitu Batmanovských příběhů. ()

aR3Zz

Animatrix v Batmanovskem havu. Jen mu chybi originalita, hloubka i poutavost. Nektere pribehy jsou slabe, jine jeste slabsi. Na druhou stranu ale najdeme i 2 povedenejsi (napr. Dead shot), takze uplna tragedie to neni. Nicmene pokud nejste zaryti fandove batmana, pak pro vas Gotham knight nebude zajimavy. ()

Al44...

Soubor několika více či méně zajímavých batmanovských povídek. Každá má v sobě nějakou jednoduchou myšlenku,většinou jde přímo o osobnost samotného Bruce Wayna. Animace jako taková se mi velmi líbíla, příběhy však mohly být daleko poutavější. Dobrá oddychovka, ale nevyužitý potenciál. ()

longercz

Kvalita filmu se od začátku do konce neustále zvyšuje, tak pokud se tohle rozhodnete někdy shlédnout, přečkejte nevýrazný začátek a docela slušně se pobavíte. ()