Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Milé překvapení i na klasickém plátně. Cesta do středu Země je pro mě tím, čím měla být třetí Mumie. Uvolněnou rodinnou oddechovkou s přímočarým dějem, ctícím Verneovu předlohu, doplněným o slušné triky a opravdu hodně sympatické hlavní představitele. Fraser je po menší pauze ve formě, Josh Hutcherson potěšil svou nenuceností a Anita Briem je další "hottie" letošní sezóny. Vidět to v IMAXu, neváhal bych jít i někam k 7, 8 z 10. P.S.: Na případný sequel s Atlantidou se těším.(26.8.2008)

Knihu od Verna neznám, nejsem jeho fanoušek a mám pocit, že to byl vůbec úplně první film podle jeho knih který jsem kdy viděla. A docela se mi to líbilo, rychle to utíkalo, mělo to svojí specifickou atmosféru, bylo to docela kouzelné a Brendan Fraser mě tentokrát něják extrémně nevadil. Tenhle film neurazí, nenadchne, ale dívat se na to dalo, rozhodně bych ale nic podobného prožít nechtěla. 3* První záběr na "Střed země" byl naprosto dechberoucí.(1.10.2011)

• Chrustyn

Podobně jako před časem Rodriguezovo Spy Kids 3D i tento snímek se snaží nalákat na vychytávky, které vytvoří 3D prostředí a stejně jako u prvně jmenovanýho ani zde se to vůbec nedaří. Fraser v poslední době skače z kaluže do bahna (původně jsem chtěl jeho novodobý výběr filmů charakterizovat kupou výkalů ale asi by to nebylo vhodný) a k tomu mu dopomáhá nesympatický doprovod v podobě rozmazlenýho teeneagera a rádoby krásavice, která zde je jen proto, že v každém blockbusteru musí být nějaká ženská v těsnym triku. Ze všeho nejvíce to ale uzemňuje packal na režisérské stoličce, který vůbec nemá cit pro natočení napínavé nebo třeba akční scény. O tricích se radši nebudu vyjadřovat ale dalo by se o nich říct, že jsou příšerný nebo třeba .... (místo teček se dá doplnit jakékoliv přídavné jméno vyjadřující hnusný, odporný, debilní, trapný apod.). Verne se musí obracet v hrobě.(3.2.2009)

• LIVINGDEAD

PROBOHA, pro koho byl tento film natočen? Pro jaké diváky? Pro děti do 5 let? Pokud ano, tak fajn, ale pokud to bylo pro širokou veřejnost....... KATASTROFA. I studio kamarád a nebo večerníček je více akční, než tento film. Ke všemu děsná nuda a otrava. Když si vzpomenu, že jsem se na tento film těšil..... rozbolí mne hlava. Cesta do středu Země na Hallmarku je proti tomu ARMAGEDON 2!(20.10.2008)

Film měl zezačátku slušně našlápnuto na normální průměrný zábavný snímek, který by měl bavit děti i rodiče. Ale jak film pokračoval šla jeho kvalita níž a níž. Jakoby snad ani scénáristi nevěděli co s tím filmem, aby to nebylo moc dlouhý a aby to bavilo.. dětem by to nepřišlo, ale pro mě to bylo ke konci už fakt odfláklý a nezábavný. Párkrát jsem se zasmála, ale to je asi tak všechno. A ani efekty nebyly nějak extra úžasný, až trapný(23.8.2009)

• - Natáčelo se v Kanadě a na Islandu. (Terva)

• - V zahraničí je film kompletně 3D. Je to vlastně hlavní lákadlo i důvod vzniku filmu. Do Čech se ale dostala jen "plochá" verze filmu. (duklak2)

• - Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)