Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Nebudem si nic nalhavat, Fraserovi to daleko vic sedne jako lovci mumii, ale i tohle ma rozhodne co nabidnout. Nejakou Cestu do stredu Zeme jsem uz sice videl, ale srovnavat to nebudu, protoze si fakt nepamatuju, ktera to byla. Pribeh je sice jednoduchej a do stredu Zeme se dej presune az nekdy v polovine filmu, ale predtim to je takova neurazejici komedie, kde neni nouze o slusny vtipky, takze film rozhodne nenudi, obzvlast, kdyz ma jen 90 minut. Druhou pulku filmu tvurci sazej hlavne na vizualni podobu stredu Zeme a obcas to jsou fakt paradni zabery. Na druhou stranu, je fakt poznat, ze to bylo urceno hlavne na 3D, takze kolikrat nejsou triky z nejlepsich, ale v 3D to muselo vypadat paradne. Dalsi drobna vytka je k hromade nelogicnosti, at uz to je teplota pravidelne stoupajici na 100 stupnu, ale pritom veskery papiry a rostliny jsou v poradku a nebo neustaly meneni suchy/mokry tricko, pripadne objevujici se a mizejici batohy. Fakt tolik nelogicnosti a drobnejch chyb z nepozornosti jsem ve filmu uz dlouho nevidel. Co se tyce hercu, ke konci uz to je v poradku, Fraser si udela s trika tilko, zacne bejt za drsnaka a sereze par masozravek, problem je ale ze zacatku, kdy on je za ufnukanka a Anita Briem za drsnacku a takovahle poloha Fraserovi fakt nesedne. Treti do party je Hutcherson, kterej je ze zacatku silne otravnej, ale ke konci, v zavislosti na tom, kolik ma dialogu, se to uz da vydrzet. Celkove takova jednoducha zabava, presne urcena pro Imax, ale ja jsem se docela solidne bavil a o nude rozhodne nemuze bejt rec.(10.1.2009)

„Na planktón mi to pripadá trocha veľké.“ Mám rád nezáväzné bezstarostné dobrodružstvá, Julesa Vernea a (to najmä) Brendana Frasera... nemôžem si pomôcť, je to sympaťák, spisovnejšie by bolo napísať „je sympatický“, ale „je sympatický“ nie je úplne to isté, čo sympaťák. Preto sa mi táto jeho cesta do stredu Zeme („jeho“ preto, že si ju aj produkoval) páčila. Viem, viem, okej, na Oscara to nebolo, ale jednoducho ma to bavilo. Pošlite na mňa Tyranosaura Rexa, zalejte ma lávou... mám Brendana rád. Vie si vychutnať hlášku („Čaká nás tu niečo zlé?“ – „Tiež som na to myslel.“) a od MÚMIÍ akoby, nuž, troška zmúdrel... čo je super. Triky nekvalitné ale krásne, výprava nestála gigantické more peňazí, ale tiež ma bavila, chcel som sa ňou poprechádzať. Postáv máličko, ale aspoň je viac času na chémiu medzi nimi – a vzťahy. Dej sa rúti svižne dopredu, veselo strieda „skutočné“ islandské exteriéry so štúdiovými interiérmi a bohato ťaží z témy („Zjedz toho trilobita, potrebuješ živiny.“).(27.5.2011)

Vcelku průměrný dobrodružný film s "mumiákem" v hlavní roli. Je jasné, že tady se toho nedalo moc vymyslet, story je striktně dané předlohou a tak nemůžeme čekat zázraky. Především jde o vizuální stvárnění a čirou dobrodružnou akci. Až na pár slabších triků jde všechno podle plánu a nenáročný divák si to jistě užije. Ti ostatní budou asi čekat víc...stejně jako já :-) Jinak stojí za úvahu, navštívit IMAX. Zajímavosti: Zabití jediného žijícího dinosaura stálo producenty pěkný ranec peněz. / Modře svítící ptáčky lze objednat na adrese www.bluebird.cz :-) 50%(24.1.2009)

Brandan Fraser tenhle rok v druhým dobrodružným snímku a opět se jedná o slušnou zábavu, kterou ale dost sráží na takovej film mizerný triky a malej akční blbeček Josh Hutcherson, né že by byl vyloženě špatnej, ale mě tyhle role obvykle moc nesedí a tady to neni výjimka, ale je pravda, že je snesitelnější než je zvykem. Jinak příběh solidní, Fraser opět zábavnej a dobrodružně-akční scény pobaví, ale bohužel nic navíc to nenabídne a krom toho vykreslení středu země je zoufale nedostačující(21.10.2008)

"Nikdy jsi neviděl dinosaura?" Nechtěný pád do zemského jádra stmelil rodinné vztahy a za zvuku štěbetání svítících vlaštovek i cvakání čelistí hladových rybek přinesl kung-fu s mažoravou kytkou a nějaký ten drahý kámen v batohu dobrodruha také ulpěl. Slušně to vypadalo, dějově to ničím nepřekvapilo, nelogičnostem se to nevyhýbalo, hláškami to nešetřilo a mně se na to celkem dobře dívalo.(23.11.2016)

• - Jméno Trevorova (Brendan Fraser) filmového bratra patří ve skutečnosti spisovateli a scénáristovi Maxwellovi Andersonovi. (Conspi)

• - V zahraničí je film kompletně 3D. Je to vlastně hlavní lákadlo i důvod vzniku filmu. Do Čech se ale dostala jen "plochá" verze filmu. (duklak2)

• - Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)