poster

Cesta do středu Země

 • USA

  Journey to the Center of the Earth 3D

 • Slovensko

  Cesta do stredu Zeme

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi / IMAX

USA, 2008, 93 min

Režie:

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Kamera:

Chuck Shuman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ***

  Milé překvapení i na klasickém plátně. Cesta do středu Země je pro mě tím, čím měla být třetí Mumie. Uvolněnou rodinnou oddechovkou s přímočarým dějem, ctícím Verneovu předlohu, doplněným o slušné triky a opravdu hodně sympatické hlavní představitele. Fraser je po menší pauze ve formě, Josh Hutcherson potěšil svou nenuceností a Anita Briem je další "hottie" letošní sezóny. Vidět to v IMAXu, neváhal bych jít i někam k 7, 8 z 10. P.S.: Na případný sequel s Atlantidou se těším.(26.8.2008)

 • Rosaviva
  ***

  Knihu od Verna neznám, nejsem jeho fanoušek a mám pocit, že to byl vůbec úplně první film podle jeho knih který jsem kdy viděla. A docela se mi to líbilo, rychle to utíkalo, mělo to svojí specifickou atmosféru, bylo to docela kouzelné a Brendan Fraser mě tentokrát něják extrémně nevadil. Tenhle film neurazí, nenadchne, ale dívat se na to dalo, rozhodně bych ale nic podobného prožít nechtěla. 3* První záběr na "Střed země" byl naprosto dechberoucí.(1.10.2011)

 • Chrustyn
  **

  Podobně jako před časem Rodriguezovo Spy Kids 3D i tento snímek se snaží nalákat na vychytávky, které vytvoří 3D prostředí a stejně jako u prvně jmenovanýho ani zde se to vůbec nedaří. Fraser v poslední době skače z kaluže do bahna (původně jsem chtěl jeho novodobý výběr filmů charakterizovat kupou výkalů ale asi by to nebylo vhodný) a k tomu mu dopomáhá nesympatický doprovod v podobě rozmazlenýho teeneagera a rádoby krásavice, která zde je jen proto, že v každém blockbusteru musí být nějaká ženská v těsnym triku. Ze všeho nejvíce to ale uzemňuje packal na režisérské stoličce, který vůbec nemá cit pro natočení napínavé nebo třeba akční scény. O tricích se radši nebudu vyjadřovat ale dalo by se o nich říct, že jsou příšerný nebo třeba .... (místo teček se dá doplnit jakékoliv přídavné jméno vyjadřující hnusný, odporný, debilní, trapný apod.). Verne se musí obracet v hrobě.(3.2.2009)

 • LIVINGDEAD
  *

  PROBOHA, pro koho byl tento film natočen? Pro jaké diváky? Pro děti do 5 let? Pokud ano, tak fajn, ale pokud to bylo pro širokou veřejnost....... KATASTROFA. I studio kamarád a nebo večerníček je více akční, než tento film. Ke všemu děsná nuda a otrava. Když si vzpomenu, že jsem se na tento film těšil..... rozbolí mne hlava. Cesta do středu Země na Hallmarku je proti tomu ARMAGEDON 2!(20.10.2008)

 • Ernia
  ***

  Film měl zezačátku slušně našlápnuto na normální průměrný zábavný snímek, který by měl bavit děti i rodiče. Ale jak film pokračoval šla jeho kvalita níž a níž. Jakoby snad ani scénáristi nevěděli co s tím filmem, aby to nebylo moc dlouhý a aby to bavilo.. dětem by to nepřišlo, ale pro mě to bylo ke konci už fakt odfláklý a nezábavný. Párkrát jsem se zasmála, ale to je asi tak všechno. A ani efekty nebyly nějak extra úžasný, až trapný(23.8.2009)

 • - Natáčelo se v Kanadě a na Islandu. (Terva)

 • - V zahraničí je film kompletně 3D. Je to vlastně hlavní lákadlo i důvod vzniku filmu. Do Čech se ale dostala jen "plochá" verze filmu. (duklak2)

 • - Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace