Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Tak skor, nez budem niekoho sokovat svojim vysokym hodnotenim by som rad vysvetlil aspon to, ze som nad tym dlho premyslal, ci 3 alebo 4 *, napokon som sa rozhodol pre 4. Aj napriek lacnym pocitacovym trikom, (skoda, ze Tyrannosaurus nebol tak realny ako v JURSKOM PARKU (1993) alebo v Jacksonovom KING KONGOVI (2005) mal film svih, humor, spad, krasnu hudbu, stale sa tam nieco dialo, ani chvilku som sa nenudil a samozrejme ignoroval som chyby fyzikalnych zakonov. Podtrzeno, secteno - je to film pre deti a ja som sa opät vratil do svojich detskych casov, ako by sa mi tento film velmi pacil, keby som mal 12 rokov. Najkrajsie a najhumornejsie to opisal uzivatel Enspigl s humornou ignoraciou na inych intelektualnych a kritickych uzivatelov CSFD, snad sa nenahneva, ze som si cast z jeho komentara skopiroval, ale toto proste nema chybu :-)))))))) Enspigl: ,,Jsem na CSFD a pokud jde do tuhýho, tak zdejší papoušci a mistři ve vševědění vždy sborově zakdakaj "není to podle historickýh faktů" "současný český filmy stojej za hovno" "ve filmech se používal jiný typ pistole, než americká policie ve skutečnosti má" "škoda, že se ve filmu používají modrý filtry" "na Baye se můžou koukat jen blbci" "Troška točí pro idioty", zkrátka téměř každý divácky úspěšný film či režisér má u zdejších nedodělků a samozvaných vodborníků svou vlastní, 100x opakovanou pitomoučkou frázičku.". _______ Brendan Fraser - (Trevor Anderson) +++ Josh Hutcherson - (Sean Anderson) +++ Anita Briem - (Hannah Ásgeirsson) +++ Seth Meyers - (Profesor Alan Kitzens) +++ Jean Michel Paré - (Max Anderson) +++ Jane Wheeler - (Elizabeth) +++ Produkcia: Toby Emmerich, Brendan Fraser +++(24.9.2010)

Když jsem naposled viděl film, který měl v názvu román od Julesa Verna (Cesta kolem světa za 80 dní ), málem sem po jeho skončí zeblil celou Prahu, jako se mě z něj udělalo špatně. Po této přímo hrůzostrašné zkušnosti jsem Cestu do středu Země dlouho bajkaloval, ale nakonec jsem nevydržel, zmáčknul na ovladači čudel, který otevírá vrátka se jmenovkou HBO, otevřel kukadla i mysl a byl jsem pln očekávání jak má další návštěva do světa Julesa Verna v moderním filmovým pojetí dopadne. A světe div se, dopadla nad očekávání, dokonce mám chuť se na cestu vrátit. Humor, dynamika, napětí, vizuální zprácování všechno funguje skvěle. Scény kdy hlavní hrdinové poprvé spatří střed země jsou nádherné, trošku se mě vybavil Avatar, při pohledu na Anita Briem se mě zase trošku vybavil sex a při pohledu na plakát k filmu se mě vybavila vzpomínka na jedno báječné a zábavné filmové dobrodružství a takovýhle vzpomínky mě pak ještě dlouho voněj v hlavě. Jen by mě zajímalo, jak by zdejší kvanta samozvaných vodborníků na 2D a 3D technoligie hodnotilo film, kdyby před nima zůstalo utajeno, že snímek existuje ve 3D. Nic, jsem na CSFD a pokud jde do tuhýho, tak zdejší papoušci a mistři ve vševědění vždy sborově zakdakaj "není to podle historickýh faktů" "současný český filmy stojej za hovno" "ve filmech se používal jiný typ pistole, než americká policie ve skutečnosti má" "škoda, že se ve filmu používají modrý filtry" "na Baye se můžou koukat jen blbci" "Troška točí pro idioty", zkrátka téměř každý divácky úspěšný film či režisér má u zdejších nedodělků a samozvaných vodborníků svou vlastní, 100x opakovanou pitomoučkou frázičku.(26.4.2010)

No jéje, tak na tohle by se neměli dívat ti, kteří mají v životě smůlu. Protože by to vážně nerozdýchali. I já měl co dělat, abych ustál tu hromadu, ty návaly kliky, co hlavní hrdinové měli. Místo napětí z toho šel jen šibalský úsměv, který značil značnou nespokojenost s průběhem. Vše je jednoduché, skála, kterou Brendan Fraser zničí pár údery dřevěného klacku, jak jednoduché, já bych to mydlil sbíječkou půl dne, a odpadnul by sotva kousíček kamene, a on je takhle pohotový. Klobouk dolů. Jediné, co bych vyzdvihnul, je grafika, ta neměla chybu. Proto také hodnotím průměrem.(19.11.2011)

Střed Země byl opravdu fascinující. Bohužel i to na co návštěvníci v hlubinách Země narazili bylo na mě až moc fantazijní. Co mě nakonec nejvíc vadilo na tomhle filmu bylo neustálé štěstí na všechno. Kdybych měl takové štěstí jako oni, tak bych musel vyhrát ve sportce. Vizualizace byla nádherná. Hlavně to jezero a různorodá vegetace musí zapůsobit na každého.(1.10.2011)

Slabý dobrodružný průměr, který by nezachránily ani sebevětší hvězdy. Brendan Fraser je stále sympatická varianta Indiana Jonese, ale už to pomalu nestačí. V 3D to musí být docela příjemný zážitek, protože potenciál na využití technologie tu je a některé scény ať jsou vykradené z jiných hitovek docela potěší. Tím myslím třeba akční jízdu na důlních vozících, která je pro 3D opravdu skvělá, ale v reálu nepůsobí extra skvěle. O příběhu, který je tradičního schématu bez ničeho navíc, snad ani nemusím mluvit. Slušné efekty, které by vynikly v televizi jako velmi dobré jsou do kina jakž takž k udýchání. Celková pohoda, plynulost filmu a prostředí v kterém se odehrává mě nakonec stejně ke slabším 3 hvězdičkám donutily.(29.12.2008)

• - V jednom záběru má Trevor (Brendan Fraser) úplně propocené tričko, hned v dalším záběru má tričko suché, aby v tom následujícím záběru měl tričko opět mokré. (Timak)

• - Jméno Trevorova (Brendan Fraser) filmového bratra patří ve skutečnosti spisovateli a scénáristovi Maxwellovi Andersonovi. (Conspi)

• - Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)