Reklama

Reklama

Cesta do středu Země

  • USA Journey to the Center of the Earth (více)
Trailer 2

VOD (1)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (595)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Na klasiku z 50.let nemá ani náhodou. Indiana Jones kouká z celého filmu jako sláma z bot. Stačí připomenout jízdu na vozících( Chrám zkázy), přechod po zmagnetizovaných balvanech( Poslední křížová výprava), či jízda na spodní čelisti dinosaura( Chrám zkázy - jízda na člunu). Triky jsou neuvěřitelně laciné a odbyté, což by se dalo odpustit, pokud příběh by byl strhující a dechberoucí. A proč se zde, rovněž po vzoru série s I.Jonesem, opět setkáváme s protivnou ženskou, která po všech peripetiích padne svému skorozachránci kolem krku? Klišé na klišé... Na jedno podívání v TV dostačující. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nikdy jsi neviděl dinosaura?" Nechtěný pád do zemského jádra stmelil rodinné vztahy a za zvuku štěbetání svítících vlaštovek i cvakání čelistí hladových rybek přinesl kung-fu s mažoravou kytkou a nějaký ten drahý kámen v batohu dobrodruha také ulpěl. Slušně to vypadalo, dějově to ničím nepřekvapilo, nelogičnostem se to nevyhýbalo, hláškami to nešetřilo a mně se na to celkem dobře dívalo. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slabý dobrodružný průměr, který by nezachránily ani sebevětší hvězdy. Brendan Fraser je stále sympatická varianta Indiana Jonese, ale už to pomalu nestačí. V 3D to musí být docela příjemný zážitek, protože potenciál na využití technologie tu je a některé scény ať jsou vykradené z jiných hitovek docela potěší. Tím myslím třeba akční jízdu na důlních vozících, která je pro 3D opravdu skvělá, ale v reálu nepůsobí extra skvěle. O příběhu, který je tradičního schématu bez ničeho navíc, snad ani nemusím mluvit. Slušné efekty, které by vynikly v televizi jako velmi dobré jsou do kina jakž takž k udýchání. Celková pohoda, plynulost filmu a prostředí v kterém se odehrává mě nakonec stejně ke slabším 3 hvězdičkám donutily. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Josh Hutcherson a Anita Briem zaujmou, triky a efekty, spád, hudba, odlehčený děj -občas až příliš jednoduché, zbaveno záporných postav a logických vysvětlení/// Nová adaptace Julese Vernea je taková neškodná pohádka, která velmi rychle uteče. A to i díky krátké délce a absenci čehokoliv co by příběh zdržovalo. Očekávání jsem měl daleko menší, už podle ohlasu. Nakonec mě to ale příjemně zabavilo, nebylo tady nic co by mě vadilo a nebo nějak rušilo. Jako oddechová zábava na jeden večer bohatě postačuje, takže se vydejte směle do středu země a já už balím věci na cestu na Tajuplný ostrov, přidáte se?/// Celkem 72%/// ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Veľká adrenalínová jazda, kde sa striedajú lokácie a fantastické výtvory ohrozujúce putovanie našich hrdinov v prospech efektnej akčnej zábavy. Je to fajn non-stop jazda, ktorá ale nekončí tak skoro, ako by ste čakali. Chýbajú jej 3D efekty, svojou náplňou nie je vôbec originálna - nájdete tu Jurský park, Indiana Jonesa a kopu iných momentov, no predsa má svoje čaro. Strih a striedanie scén našťastie nasadilo primerané tempo tak, aby ste sa nenudili ani chvíľu a nemuseli príliš premýšľať. Brendan Fraser je jednou z mála tvárí Hollywoodu, ktorá sa hodí do rodinnej/detskej dobrodružnej jazdy, má akceptovateľnú formu humoru, dobrú škálu grimás i vážnych momentov. Anita Briem potvrdzuje veľmi dobrý výber castingu, a to nielen pre to, že je krásna dobrodružka, ale aj pre svoje islandské korene náramne svedčiace postave. ()

Galerie (129)

Zajímavosti (11)

  • Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)
  • V jednom záběru má Trevor (Brendan Fraser) úplně propocené tričko, hned v dalším záběru je suché, aby v tom následujícím bylo opět mokré. (Timak)

Související novinky

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Ačkoliv Angry Birds vydělali 346 milionů dolarů a Warcraft 433 milionů dolarů, kvůli rozdílným rozpočtům (73 milionů vs. 160 milionů) se nejspíš dočká pokračování jen první jmenovaný film. Co to… (více)

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)

Reklama

Reklama