Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Film natočený na motívy románu francúzskeho spisovateľa, priekopníka sci-fi literatúry, Julesa Verne. Je to značne zjednodušená verzia, prispôsobená vkusu moderného diváka. No i tak to zostáva hodne naivné, vedecky povrchné, odborne šarlatánske. Ale veď práve také boli aj romány tohoto svetoznámeho autora. Dobrodružná "Cesta do stredu Zeme", so sympatickým Brendanom Fraserom, je titul pri ktorom sa zabaví celá rodina. Najlepšie v pohodlnom kine s 3D okuliarmi na očiach. ***(2.10.2011)

Film začal a já měl pocit, jako by panu střihači někdo řekl "hele, ne abys tam měl moc dlouhý záběry". Opravdu tohle mě ze začátku trochu štvalo. Tohle a fakt, že když Fraser nehraje v některém dílu Mumie, tak se neumí prodat. Jinak tohle není špatná adaptace, akorát humor je podřízen spíše dětem, pro které je tohle prakticky natočeno, takže ani tohle filmu nevyčítám tak moc. Záběry ve středu Země byly skvělé (několikrát mě napadlo, jak asi tenhle film musel vypadat v 3D) a stopáž je opravdu akorát. Na konci jsem měl nutkání dát i slabší čtyři hvězdy, ale to by nebylo fér vůči všem těm filmům, které jsem takto ohodnotil. Proto dávám 60 %. Rozhodně je to lepší než tato verze ze stejného roku.(12.9.2011)

• Arachneuss

Ve třetím rozměru to musí fungovat skvěle, bohužel styl, jakým se podobné filmu v Česku promítají (2D) naprosto brání užít si hlavní lákadlo tohoto fantasy. Ve finále nakonec zbyne namakaný Fraser, krásná holčina, ne moc otravný kluk a pěkná vizualizace okolí, jenž by bohužel fungovala skvěle pouze v 3D formátu. KIna ČR opět pojebali co se dalo.(7.2.2009)

• PetrPan

1959 vs. 2008 ... K.O. v prvním kole, vítěz 1959. Ono postavit proti sobě výpravné dobrodružství a špatně ochucený rodinný gulášek - výsledek byl předem jasný. Dvě hvězdičky za jasně stanovenou cílovou skupinu, dětskému filmu většinou nedokážu dát příliš nízké hodnocení, protože si uvědomuju svou věkem danou nekvalifikovanost:)(23.5.2012)

Fraserovi doslo, ze Mumie je uz passe, a tak si vymyslel novou postavu a novy ramec. A k tomu vsemu se muzeme tesit na nescetna pokracovani! Ale ironie stranou, docela to uslo - i kdyz to samozrejme nemelo takovy koule jako Mumie. Jeden Rexik neni Imhotep, mladicka Islandanka neni sexy Evie a panicky teenager neni Jonathan. Jako oddychovka uchazejici.(17.12.2008)

• - V jednom záběru má Trevor (Brendan Fraser) úplně propocené tričko, hned v dalším záběru má tričko suché, aby v tom následujícím záběru měl tričko opět mokré. (Timak)

• - Kvôli častým pádom Brendan Fraser musel použiť chrániče na kolená a lakte. (Tolf)

• - V zahraničí je film kompletně 3D. Je to vlastně hlavní lákadlo i důvod vzniku filmu. Do Čech se ale dostala jen "plochá" verze filmu. (duklak2)