Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Vcelku průměrný dobrodružný film s "mumiákem" v hlavní roli. Je jasné, že tady se toho nedalo moc vymyslet, story je striktně dané předlohou a tak nemůžeme čekat zázraky. Především jde o vizuální stvárnění a čirou dobrodružnou akci. Až na pár slabších triků jde všechno podle plánu a nenáročný divák si to jistě užije. Ti ostatní budou asi čekat víc...stejně jako já :-) Jinak stojí za úvahu, navštívit IMAX. Zajímavosti: Zabití jediného žijícího dinosaura stálo producenty pěkný ranec peněz. / Modře svítící ptáčky lze objednat na adrese www.bluebird.cz :-) 50%(24.1.2009)

• Jamal

Poslední dobou mi připadá že Frazerovi dochází dech. Příběh se odehrává z vyprávění Verneovky, a vše co se v knize dočteme se opravdu stalo. No, celkově mě to přišlo suché, bez akce, kterou bych opravdu prožíval. Herci zde hráli průměrně a nebýt Frazera ani bych se na to nedíval. Jinak Středozemě byla fakt docela pěkně zpracována, ale to asi byla jediná stránka filmu na kterou se dalo opravdu koukat.(29.1.2009)

• Arachneuss

Ve třetím rozměru to musí fungovat skvěle, bohužel styl, jakým se podobné filmu v Česku promítají (2D) naprosto brání užít si hlavní lákadlo tohoto fantasy. Ve finále nakonec zbyne namakaný Fraser, krásná holčina, ne moc otravný kluk a pěkná vizualizace okolí, jenž by bohužel fungovala skvěle pouze v 3D formátu. KIna ČR opět pojebali co se dalo.(7.2.2009)

Překvapivě povedené a příjemné zpracování Cesty do středu Země. Proč by nakonec ne. Je to ztřeštěné, bláznivé, neuvěřitelné, ale hezky se na to kouká a to je nejdůležitější u takovýchto filmů. Brendan Fraser už do této role příjemně a nerušeně zapadl, tak proč by ne zbytek. Nakonec z toho vznikne rodinná podívaná, která rozhodně neurazí. Ano, originál je originál, tak proč natáčet něco, co už někdo natočil, ale už toho je tolik, že se to snažím házet za hlavu a užívat si to co právě je. A právě je verze z roku 2008, která mě skutečně bavila od začátku do konce. Nenudil jsem se, nepřišlo mi to přehnané, možná trošku dětské, ale to byl, řekl bych, účel.(15.10.2008)

Po Maxovi toho moc nezůstalo. Dá se říct, že jen knížka Cesta do středu země plná poznámek …. Nenáročná dobrodružná podívaná s vtípky, kterým se při troše dobré vůle usmějete a na které je v mnoha záběrech vidět, že její kouzlo MĚLO být ve 3D projekci. Pak bych na ni v pohodě vzal své děti, protože to mohla být novodobá Cesta do pravěku, která by díky svým 82 minutám nestihla nudit. P.S: budete li mít možnost takto film zhlédnout, klidně si přidejte hvězdu. P.S. II: Po zhlédnutí 3D verze musím konstatovat, že přestože je příběh krávovina, některé pasáže jsou opravdu zajímavé. I v obýváku! Ale hrozí, že na podruhé to může ztratit kouzlo. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Po ,,Jyrkovi“ toho moc nezůstalo. Dá se říct, že jen knížka Minuty s Jiřím Paroubkem s několika poznámkami. Ovšem Eric Brevig, jakožto špička v oboru speciálních efektů tentokrát na nátlak distributorů natočí film komplet v 3D. Není jisté, jestli Brendan Fraser přijme nabídku. Jisté však je, že já s dětmi zůstanu doma.(28.1.2009)

• - Natáčelo se v Kanadě a na Islandu. (Terva)

• - V zahraničí je film kompletně 3D. Je to vlastně hlavní lákadlo i důvod vzniku filmu. Do Čech se ale dostala jen "plochá" verze filmu. (duklak2)

• - Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)