Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Najskôr som si myslel, že sa bude jednať o dokumentárny film pre amatérskych geológov a vulkanológov, našťastie z toho vzišla príjemná oddychovka. Miestami síce silne infantilná, miestami silne pritiahnutá za ohon (fosforeskujúce vtáčiky, útočné mäsožravé rastliny atď.). Verím že svojich fanúšikov si nájde, aj keď asi prevažne z radov mladšieho dorastu a možno sa pre nich stane tým, čím kedysi pre mňa bola Zemanova "Cesta do pravěku". Na toto už som asi starý ..ujo. Tri za snahu.(23.2.2009)

Střed Země byl opravdu fascinující. Bohužel i to na co návštěvníci v hlubinách Země narazili bylo na mě až moc fantazijní. Co mě nakonec nejvíc vadilo na tomhle filmu bylo neustálé štěstí na všechno. Kdybych měl takové štěstí jako oni, tak bych musel vyhrát ve sportce. Vizualizace byla nádherná. Hlavně to jezero a různorodá vegetace musí zapůsobit na každého.(1.10.2011)

• Gilmour93

Na takové typy snímků jsem už asi příliš stár, abych je ocenil a přitom příliš mlád, abych si je odpustil.. Dobrodružná jízda důlním vozíkem pro celou rodinu na trase Island - Sicílie, tu a tam odlehčená vtipem, většinou však šinoucí se do mírného kopce a přitom ani neopustíte studio s modrým pozadím. Nudil jsem se a ani představa o cestě do středu Anity Briem to nespravila - s takovou cestovní kancelář pana Breviga brzy zkrachuje..(21.2.2011)

Překvapivě povedené a příjemné zpracování Cesty do středu Země. Proč by nakonec ne. Je to ztřeštěné, bláznivé, neuvěřitelné, ale hezky se na to kouká a to je nejdůležitější u takovýchto filmů. Brendan Fraser už do této role příjemně a nerušeně zapadl, tak proč by ne zbytek. Nakonec z toho vznikne rodinná podívaná, která rozhodně neurazí. Ano, originál je originál, tak proč natáčet něco, co už někdo natočil, ale už toho je tolik, že se to snažím házet za hlavu a užívat si to co právě je. A právě je verze z roku 2008, která mě skutečně bavila od začátku do konce. Nenudil jsem se, nepřišlo mi to přehnané, možná trošku dětské, ale to byl, řekl bych, účel.(15.10.2008)

Mě osobně tato komedie opravdu zaujala, bavila mne, prostě jsem si ji užila. Samozřejmě hlavně díky hlavní postavě, kterou ztvárnil můj oblíbenec Brendan Fraser :-) Líbily se mi chvilky napětí, svět fantazie, se kterou se tvůrci filmu bravurně vypořádali, celý film měl rychlý běh, žádná nuda prostě fajn pohoda :-)(3.10.2011)

• - Kvôli častým pádom Brendan Fraser musel použiť chrániče na kolená a lakte. (Tolf)

• - Jméno Trevorova (Brendan Fraser) filmového bratra patří ve skutečnosti spisovateli a scénáristovi Maxwellovi Andersonovi. (Conspi)

• - Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)