Cesta do středu Země

Eric Brevig

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Chuck Shuman

Ve 3D to musí být opravdu pořádná jízda! Ale kupodivu to velmi dobře funguje i ve verzi ochuzené o to nejzajímavější. Brendan Fraser je v tomhle žánru jako ryba ve vodě a ostatní dva protagonisté také nejsou špatní. Pokud se chcete jen pobavit, nepřemýšlet a předem nenadávat na 2D rozměr, je to film pro vás.(24.10.2008)

• Pepinec

Věru bych nechtěl být tím, kdo píše oficiální obsahy filmů. Co totiž o tomto lze napsat? Že by; třináctiletého kanadského kluka zaveze jeho matka na desetidenní dovolenou ke strýčkovi z Ameriky. Během těch deseti dnů stihnou Sean a Treff zajet na Island, poznat sexy horskou průvodkyni Hanu, propadnout se s ní do středu Země, zabít pár masožravých rybiček, kytiček a jednoho dinosaura, vzájemně si nespočetněkrát zachránit život a nechat se vyplivnout v dinosauří lebce gejzírem lávy smíšeného s párou zpět na zemský povrch kam jinam, než pod samotný Vesuv, kde je zbrzdí hrozny červeného vína, díky čemuž bez úhony zastaví u chaloupky domorodého Taliána, kterého vzápětí odškodní diamantem. U toho všeho se stíhají vozit důlními vozíky, vesele klábosit při tisícikilometrovém volném pádu, stavět vory pomocí švýcaráku, skákat po magnetických balvanech, prorážet skálu klackem a listovat knížkou nebohého Julia Verna. Hm, jak si to tak po sobě čtu, nabývám pocitu, že jsem si musel před psaním tohoto komentáře asi pořádně prásknout. Ve skutečnosti jsem však byl pouze divákem filmu s názvem Cesta do středu Země. Filmu, z jehož dvaaosmdesátiminutové metráže by se výběrem těch nejlepších gagů a za saxofonového doprovodu Felixe Slováčka dala utvořit vcelku nabytá hodinová groteska. Filmu, jenž lze nazvat mnoha přívlastky, ovšem který nejlépe vystihuje pouze jediný, a sice – trapný. A když už jsem myslel, že je konec, že už mě nic nepřekvapí a doufal, že alespoň poslední záběr zůstane neposkvrněn, otevřel Sean batoh a tam byl… Ďiblík… :-D(15.2.2009)

Tak skor, nez budem niekoho sokovat svojim vysokym hodnotenim by som rad vysvetlil aspon to, ze som nad tym dlho premyslal, ci 3 alebo 4 *, napokon som sa rozhodol pre 4. Aj napriek lacnym pocitacovym trikom, (skoda, ze Tyrannosaurus nebol tak realny ako v JURSKOM PARKU (1993) alebo v Jacksonovom KING KONGOVI (2005) mal film svih, humor, spad, krasnu hudbu, stale sa tam nieco dialo, ani chvilku som sa nenudil a samozrejme ignoroval som chyby fyzikalnych zakonov. Podtrzeno, secteno - je to film pre deti a ja som sa opät vratil do svojich detskych casov, ako by sa mi tento film velmi pacil, keby som mal 12 rokov. Najkrajsie a najhumornejsie to opisal uzivatel Enspigl s humornou ignoraciou na inych intelektualnych a kritickych uzivatelov CSFD, snad sa nenahneva, ze som si cast z jeho komentara skopiroval, ale toto proste nema chybu :-)))))))) Enspigl: ,,Jsem na CSFD a pokud jde do tuhýho, tak zdejší papoušci a mistři ve vševědění vždy sborově zakdakaj "není to podle historickýh faktů" "současný český filmy stojej za hovno" "ve filmech se používal jiný typ pistole, než americká policie ve skutečnosti má" "škoda, že se ve filmu používají modrý filtry" "na Baye se můžou koukat jen blbci" "Troška točí pro idioty", zkrátka téměř každý divácky úspěšný film či režisér má u zdejších nedodělků a samozvaných vodborníků svou vlastní, 100x opakovanou pitomoučkou frázičku.". _______ Brendan Fraser - (Trevor Anderson) +++ Josh Hutcherson - (Sean Anderson) +++ Anita Briem - (Hannah Ásgeirsson) +++ Seth Meyers - (Profesor Alan Kitzens) +++ Jean Michel Paré - (Max Anderson) +++ Jane Wheeler - (Elizabeth) +++ Produkcia: Toby Emmerich, Brendan Fraser +++(24.9.2010)

• LIVINGDEAD

PROBOHA, pro koho byl tento film natočen? Pro jaké diváky? Pro děti do 5 let? Pokud ano, tak fajn, ale pokud to bylo pro širokou veřejnost....... KATASTROFA. I studio kamarád a nebo večerníček je více akční, než tento film. Ke všemu děsná nuda a otrava. Když si vzpomenu, že jsem se na tento film těšil..... rozbolí mne hlava. Cesta do středu Země na Hallmarku je proti tomu ARMAGEDON 2!(20.10.2008)

• Chrustyn

Podobně jako před časem Rodriguezovo Spy Kids 3D i tento snímek se snaží nalákat na vychytávky, které vytvoří 3D prostředí a stejně jako u prvně jmenovanýho ani zde se to vůbec nedaří. Fraser v poslední době skače z kaluže do bahna (původně jsem chtěl jeho novodobý výběr filmů charakterizovat kupou výkalů ale asi by to nebylo vhodný) a k tomu mu dopomáhá nesympatický doprovod v podobě rozmazlenýho teeneagera a rádoby krásavice, která zde je jen proto, že v každém blockbusteru musí být nějaká ženská v těsnym triku. Ze všeho nejvíce to ale uzemňuje packal na režisérské stoličce, který vůbec nemá cit pro natočení napínavé nebo třeba akční scény. O tricích se radši nebudu vyjadřovat ale dalo by se o nich říct, že jsou příšerný nebo třeba .... (místo teček se dá doplnit jakékoliv přídavné jméno vyjadřující hnusný, odporný, debilní, trapný apod.). Verne se musí obracet v hrobě.(3.2.2009)

• - Na jednu z najnáročnejších scén, padanie do stredu Zeme, boli použité obrovské ventilátory, ktoré tlmili pád hercov. (Tolf)

• - Natáčelo se v Kanadě a na Islandu. (Terva)

• - V zahraničí je film kompletně 3D. Je to vlastně hlavní lákadlo i důvod vzniku filmu. Do Čech se ale dostala jen "plochá" verze filmu. (duklak2)