Columbo - Série 1 (1971) (série)

Smrt nabízí pomocnou ruku (S01E02)

(epizoda)
  • Česko Trik z dětství (více)

Soukromý detektiv Brimmer sleduje manželku žárlivého nakladatele Arthura Kennicuta. Zjistí, že paní Kennicutová je svému muži nevěrná. Detektiv však nic netušícího klienta ubezpečí, že je všechno v pořádku. Má totiž vlastní plán, a sice vydírat paní Kennicutovou a dostat z ní informace o manželově podnikání. Jenže všechno se zvrtne, když detektiv v roztržce ženu uhodí a omylem ji usmrtí. Arthur Kennicut naléhá na poručíka Columba, aby případ co nejrychleji vyřešil. Proto najme právě Brimmera, aby policistovi pomáhal s vyšetřováním... (Česká televize)

Godhaj

,,Tak začneme s tím šrámem, protože to mě trápí.“ Tento díl je výjimečný tím, jak slizký je padouch a ještě tím, že vlastně Columbovi konkuruje ve vyšetřování. Zpracování je defakto stejné jako u předchozích dílů, výjimku tvořil režisérky originálně pojaté uklízení stop po zločinu skrze padouchovy brýle. Ve srovnání s ostatními epizodami poručíka Columba je tento u mě lehce nadprůměrný. ()

Reiner

Robert Culp prostě umí a to se projevuje v každém díle Columbovi, kde hraje. Sympatický scénář a dobré vyřešení případu ze strany Falka (jak jinak, než malou lstí :) ) Nemohu jinak 5* ()

PeteBuck

Výborná časť, stretávajú sa tu Robert Culp a Ray Milland, ktorí sa už potom osve objavujú aj v ďalších častiach Columba. Najlepšia scéna je tá, keď si Columbo pomýli šatník s východom. Tieto drobné scénky milujem. Potom ani neviem ako sa dostane až k čítaniu z rúk ľudí v miestnosti. ()

LukasCL

Jeden z prvních dílů, který ale bohužel dlouho neběžel v TV. Výborný díl s 1 z nejlepších záporáků-Robertem Culpem. Bohužel mi ale u něj neseděl dabing Vladislava Beneše. Za zmínku stojí rovněž práce s kamerou, kdy vidíme ve vrahových brýlích zahlazování stop (odklízení mrtvoly). Pointa taky za 1, zvláště Columbův trik s bramborou. ()

Maidenhead

"A neni to nahoda? V tom pripade je jich mnoho." Druhy diel v serii ak neratam piloty. Usmazil ho dokonale, inak chladneho Brimmera donutil robit chyby pod tlakom. Vyborne odvedena praca od Roberta Culpa. Diel v ktorom som chvilu veril ze Columbo uz nevie ako dalej a to cloveka drzalo v napati az do konca. ()