Mladý muž přistihne ve svém podnájmu lupiče, se kterým se dostane do rvačky. Oba přitom zemřou. Jde o zdánlivě běžné loupežné přepadení, avšak poručíku Columbovi vrtá hlavou výstřižek z fotografie, nalezený u jednoho z mrtvých. Papírek má tvar jako z dětské skládačky a zjevně byl právě on důvodem, proč lupič do bytu vnikl. Další dílek získají vyšetřovatelé hned druhý den, když se na policejní stanici objeví pojišťovací úředník Irving Krutch, který pátrá po penězích z dávné bankovní loupeže. Aby detektivové přišli na kloub záhadě, musí Columbo odložit svůj oblíbený plášť, převléci se za italského gangstera a kontaktovat lidi blízké oběma obětem… (Česká televize)

Leonisa

No, mám ráda Columba a mám ráda dílo Eda Mcbaina. Ale tím, že aplikovali 87. revír, tak vytvořili sice dobrou detektivku, ale nevytvořili Columba. ()

till85

columbo v přestrojení v tomto dílu je pár hlášek které mě vyřídily.Např.Co ste s tou pistolí chtěl dělat praštit mě s ní do hlavy?Nebo skrz dveře prostrčený papírek Seš pěknej vůl! atd.Prostě super. ()

PeteBuck

Jeden z mojich najobľúbenejších príbehov. A paradoxne na motívy Ed McBaina. Parádne to prepojili. Knižku s Columbom. Vyšlo to na 100 %. Nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Napätie a záhady od začiatku až do konca. A ten kúsok s parkovacími hodinami. Klobúk dole. ()

KukulienkaHO

V poradí už 2. diel, v ktorom identitu vraha zistíme až na konci. "Columbo v prestrojení" je ďalšia epizóda z 10. série, ktorá je oproti bežným Columbovkám dosť netradičná. Tentokrát sa epizóda zameriava skôr na hľadanie strateného pokladu, než na vyšetrovanie vraždy, ktoré je upozadené. Columbo ale dokáže poskladať skladačku potrebnú na nájdenie ukradnutých peňazí rovnako, ako aj vyriešiť 2 vraždy. ()

JB001

Tento díl s Columbem jsem viděl dnes poprvé a hned jsem byl doma. Skládačku jsem četl za svého mládí a vím, že se mi tenkrát moc líbila. A tohle filmové zpracování taky ()

Drslw

Celkom napínavá detektívka, ktorá má so starým známym Columbom spoločné len meno (a predstaviteľa). Adaptácia nesúvisiacej knihy, aby sa lepšie predala - ale ten nový Columbo sa mi tiež páči. Film na úrovni. ()