Letopisy rodu Shannara

• USA The Shannara Chronicles (více)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Předloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Série(2) / Epizody(20)

Zapovězení zlí démoni se začínají vracet na světlo světa mytických Čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Drayton) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec. (TV Prima Cool)

Recenze uživatele Unnamed k tomuto seriálu (1)

Letopisy rodu Shannara (2016)

Bože můj! Finále za mnou... and the show has found a new low. Již od začátku byla jedna věc je jasná: seriál má blíže (jak jednotlivými aspekty, tak celkovou kvalitou) k Legend of the Seeker než Game of Thrones. Jeden veliký rozdíl od LoS - ten se dá alespoň sledovat, toto jsou muka. Začněme ale klady seriálu: Nový Zéland krásný jako vždy, Manu Bennett, a někteří "herci" se vážně snaží hrát (to, že nemají kvalitní dialogy a nejspíše se propadají hanbou, když ty hlášky vypouští z pusy, je věc jiná). Zápory: příliš modelovští herci a herečky (jakože všichni, ale chápu taky, že přesně to byl vzhledem k cílové skupině záměr MTV), hudba je spíše pro teen drama než fantasy (a do většiny scén se jednoduše vůbec nehodí), kostýmy otřesné (nákup v C&A a našití knoflíků či cvočků jako fantasy oděvů moc neberu - ani v post-apokalyptickém fantasy světě!), interiéry jsou hrozné, režie asi neexistuje, a to NEJHORŠÍ nakonec: scénář (plytký příběh, směšná návaznost scén, uspěchanost, otřesné dialogy). The Shannara Chronicles je ostudou celého fantasy žánru. Po celou dobu jsem plánoval dát 2*, po finále ale nemohu jinak než 1*. ()