Letopisy rodu Shannara (TV seriál)

The Shannara Chronicles

Shannara

The Elfstones of Shannara

(neoficiální název)

Kronika rodu Shannara

The Shannara Chronicles

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016–2017, 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Povedené překvapení. Začal jsem koukat ze zvědavosti čistě kvůli Manu Bennettovi, ale nakonec jsem dostal povedenou fantasy oddechovku. Celá série má spád a nezačne nudit, postavy jsou sympatické, byť herecky to občas mohlo být lepší. Velmi povedená je hudba, to MTV u svých seriálů skutečně zvládá. Doufám v druhou řadu. 86 %(2.3.2016)

• Torpid

Pán prstenů natočený pro citové potřeby fanklubu Twilight ságy a Hunger Games. Hlavní postavy hrají šestnáctiletí manekýni a manekýnky, kteří byli vybráni především pro vzhled a nikoli herectví. Pokud si už nelepíte idoly nad postel, budete mít s touhle fantasy možná problém. Po 20 minutách 5. dílu se seriálem definitivně končím a jednu hvězdu dávám pouze proto, že nejsem absolutně cílovou skupinou tohoto hereckého a režijního ochotničení.(10.1.2016)

Shannara Chronicles sice do fantasy žánru nepřináší nic nového a až příliš se podobají Pánovi prstenů, ale od nějakého druhého, třetího dílu jsem se nenudil ani vteřinu. O napínavé scény tu není nouze, masky démonů jsou opravdu výborné (v tom se Pánovi prstenů téměř vyrovná) stejně tak jako různé vidiny a ovládání mysli, které působí patřičně děsivě. Epizody končí v klíčových situacích, takže navnadí k sledování dalšího dílu. Není to nicméně jen prvoplánový krok, díly působí plnohodnotně i tak. Teď k negativům. Vlastně se tam toho děje tolik, že na konci epizody ani nedokážu říct, co vše se tam vůbec přihodilo. Chybí tomu nějaké hlubší momenty, s minulostí postav se seznámíme jen povrchně (Eritreia budiž výjimkou), některé se na obrazovce objeví příliš pozdě. Mám na mysli třeba jednu elfku, o které jsem ani nevěděl, že existuje, a najednou plánuje převrat. Nesnáším zde všudypřítomné záchrany na poslední chvíli, šťastné náhody a nepravděpodobná setkání. Většina rádoby hlubokých promluv šustí papírem a herecky to také není žádná sláva. John Rhys-Davies se v postapokalyptickém světě převtělil do elfa a jednoznačně předvádí nejpřesvědčivější výkon, třebaže jeho vizáž elfská zrovna není. Většina ostatních herců je béčkové kategorie, i když Aaron Jakubenko mě zaujal a hrál velmi přesvědčivě, vychvalovaný Manu Benett není zlý, ale jeho postavu zkrátka podkopávají jalové repliky. A o ničem jiném, než o vážných a osudových záležitostech od něj neuslyšíme. Humor tu v podstatě chybí. Zato romantiky je tu na můj vkus až příliš. Pokud si někdo stěžoval na milostný trojúhelník v Hobitovi, který byl zpracován velmi citlivě a jemně, tak tady bude vyloženě trpět. Zamrzí také lacině vypadající výprava. Což o to, hlavní elfské město vypadá z ptačího pohledu působivě, ale zblízka už je to horší. Spíš než elfskou architekturu mi interiéry připomínaly prostředí nějaké vesmírné lodi. Škoda. Ale rozpočet asi nebyl příliš vysoký, jak naznačují i jiné věci. Hudba je velmi zvláštní, vágní, nemá žádný rozpoznatelný motiv, ale působí dosti étericky. Abych to shrnul, seriál určitě stojí za zhlédnutí nejen pro fanoušky fantasy. Kvalita sice není špičková, za což může jak zpracování, tak předloha, ale zábava je zaručená.(1.4.2016)

Výprava slušná, ale tím klady končí. Vypadá to jako další z mnoha klonů Stmívání. Všichni opět přehnaně vyfintění a přitroublí týpci, kteří řeší svoje pubertální vztahy. Takže cílová skupina cca 15let. Zvlášť elfové vypadají do jednoho jako totální termoklády. Nedivil bych se, kdybych v závěrečných titulcích našel, že hlavní sponzor je Gucci.(14.1.2016)

• loki5

Když v osmé epizodě byli už asi 10 krát drženi v zajetí je něco špatně. Stejně tak scény s nožem na krku jsou minimálně jednou za díl. Začínalo to celkem slušně. Vydařené triky fajn výprava a slušné dekorace. Bohužel je to stále větší brajgl a stále víc se to motá v kruhu. Zjednodušeně někam jdeme tam nás někdo zajme a mi mu pak utečeme a tak stále dokola. Kdybych neviděl polovinu dílů z prvních osmi věděl bych o ději zhruba tak stejně. No uvidíme jak to bude pokračovat. No alespoň jednoho hňupa už máme ze hry zaplaťpámbůh. Zatím je to dost promarněná příležitost jelikož to mohlo být skvělé. Jo a 8 díl bych vynechal protože je debilní. Nosatou holku z Faunova Labirintu jsem nepoznal :-D(18.2.2016)

• - Většina první série se natáčela na Novém Zélandě. (SimpanzJi)

• - V 1. epizodě 1. série "Chosen", kdy se Allanon (Manu Bennett) a král Eventin (John Rhys-Davies) pozdravili tím, že dali čela k sobě, herci improvizovali. Jedná se o maorský pozdrav Hongi prováděný na Novém Zélandu. (Machal99)