Letopisy rodu Shannara (TV seriál)

The Shannara Chronicles

Shannara

The Elfstones of Shannara

(neoficiální název)

Kronika rodu Shannara

The Shannara Chronicles

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016–2017, 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Pilot: Fantasy spíše nevyhledávám, zde jsem udělal výjimku kvůli synopsi. Námět je dobrý, stejně jako efekty, rozjezd trochu pomalý, ale později jsou některé záběry dost povedené. ... Po 7. díle jsem hodnocení nakonec zvýšil na 4*. Dobrý scénář - každý díl končí v tom nejlepším, a tak nutí diváky sledovat následující. Atmosféra je od začátku celkem temná. Možná si někdy přečtu aspoň část předlohy.(11.1.2016)

Jednotlivé časti možno nič extra, je to na striedačku, ale dávkovanie napätia celkom fajn, spracovanie taktiež ujde, obsadenie ujde, čo je najviac zaujímavé a pritom z toho neukazujú nič, tak mytológia daného sveta. Bojím sa však, že je to kvôli tomu, že vôbec nebola vytvorená. Ale ešte jednu sériu by som si dal.(18.6.2018)

Já nevím... Vypadá to docela pěkně, byť v některých obrazech mi to připomíná počítačovou hru Oblivion. Příběh mi trochu připomíná cosi, co jsem kdysi četl v Kačerovi Donaldovi. Hlavní postavy připomínají Eragona, jenže kromě neúchvatných hereckých výkonů navíc otravují úžasnou blbostí, která se snad dá pochopit u těch hrdinů, kteří jsou tzv. teenagery, méně však např. u druida či krále, kteří by mohli, když už nic jiného, pamatovat na "hrůzy" poslední války s démony, či užít elementární základy logiky, a tak lépe předvídat, před jakou hrozbou asi stojí tentokrát.(9.1.2016)

• fmash

Náhodou by to docela šlo, navzdory okatě béčkovým detailům, jako padnoucí rifle, traktorové podrážky bot, tři tisíce let staré kastle aut u cesty nebo zřejmě obdobně stará (sic!) kapačka infuze v Utopii. Nemluvě o faktu, že snad všechno, co působilo aspoň trochu originálně, byly posbírané motivy z různých filmů a her. Ale totálně to zabila zhruba druhá půle, kdy se o záchranu světa bojující partička mládeže projevovala vesměs jako banda blbečků. To je sice pro žánr young adult víceméně typické (kde také čerpat materiál pro další díly, kdyby se všichni chovali racionálně a přitom scenárista za moc nestojí, že), ale prudilo to fest. 1¾.(27.9.2016)

Platí pro prvotních 6 dílů.....Úvodní dvoudílný pilot dokáže zaujmout především vizuálně a trikově,řada kouzel (i těch menších) je podáno epicky. Pak však dochází k "úsporným opatřením" a začíná se více projevovat dějová i obsahová průměrnost. K tomu se přidává i nijak oslňující herecký projev především "teen" herců (téměř neustále vystrašený obličej princezny je až nesnesitelný),čemuž se mnohdy přizpůsobují i scény. Kladnou stránkou je,že si režie drží určitou kompaktnost děje a nebojí se drsnějších scén.(5.2.2016)

• - Většina první série se natáčela na Novém Zélandě. (SimpanzJi)

• - V 1. epizodě 1. série "Chosen", kdy se Allanon (Manu Bennett) a král Eventin (John Rhys-Davies) pozdravili tím, že dali čela k sobě, herci improvizovali. Jedná se o maorský pozdrav Hongi prováděný na Novém Zélandu. (Machal99)