Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

Withree

Výborné pokračování stejně skvělého filmu Tenkrát na východě. Děj se přesouvá do Londýna, což není na škodu, protože to stejně Chanovo umění a Wilsonovo velkohubectví neovlivní. Navíc se na scéně objevuje Chanova sestra, do které se samozřejmě Owen Wilson a.k.a Roy O´Bannon zamiluje. Příběhu nechybí spád a gagy, prostě pěkný film na večery. ()

markotter

Tentokrát vůbec ne tak dobré, jako byla třeba Křižovatka smrti. Chatrný děj, nepříliš nápadité akční scény (jako by se J. Chan už bál o svoje obouchané tělo) a snaha o co nejlegračnější gagy, které ovšem vůbec legrační nebyly. Myslím , že by se akční kung-fu komedie měly dělat dál tam, odkud přišly - v Hongkongu. A nejhorší byly obligátní závěrečné nepovedené scény, ze kterých ale hrozně čouhalo, že to byly většinou zahrané "nepovedené" scény a taky to tak vypadalo. ()

Dony Gorila

Jackieho Chana já miluju, protože ta vtipnost spojená s těmi akčnímy triky je prostě skvělá. Ano říkejte si, že Jackie Chan dělá špatný humor, mě se setsakramentsky líbí. Společně s Owenem Wilsonem vytvořili velice zábavné duo které mi velice krásně připomíná, že takový ten běžná sranda ještě nezemřela :) . ()

Acrobat odpad!

dave dobkin je absoltunou zarukou toho najcistejsieho druhu poctivej akcnosti a trochu, stipku inteligentneho humoru. Kdeze, robim si srandu, aku si zo mna robia aj tito dvaja opiciaci. Vidiet este raz priblblo tvariaceho sa cinana na Zapade (rozumej western) aj tych par minut, je opat tvrdy a razantny zarez do mojho zadku. Wilson je ksichtik sam o sebe, kde okrem tych par grimas, s ktorymi by vo vazne tvariacich sa miestach neprezil viac nez 7 minut, nerobi nic, len tazi s publika, ktore mu to zerie. Ale no tak, maskoti zachranujuci aj tak nenavidenu anglicku kralovnu v scenari pre nastrocnych, opat zo zrychlenym a na lanach visiacim Chanom, debilne vyzerajucim hlavnym zaporakom nemoze byt ani trocha zrucnou filmarinou. Eseze je tu A.C.Doyle u ktoreho som sa aspon ako tak od srdca a uprimne pousmial ako dobre vsunutej postave. Obmäkčiť ma samozrejme nie je mozne. Hrdost som si zachoval, komentar som napisal. Tychto dvoch nikdy viac, nech sa deje co sa deje. ()

Kingjiri

Důstojný pokráčovánim povedenýho Tenkrát na východě. Neřek bych, že je to tentokrát víc zábavnější, spíš mi přišly oba díly pěkně vyrovnaný. Děj se jenom přesunul z pěknejch exteriérů přírody do ulic Anglie. Styl humoru zůstal zachován a ústřední dvojici to pořád spolu herecky klape. Víc netřeba řikat, protože platí to samý, co v případě předchozího dílu, čtyři silnější hvězdy. PS: Škoda, že nebyla tahle série komerčně úspěšná, klidně bych si dal třetí díl. ()

Psycho.R

Horší než Tekrát na východě, ale pořád v rámci průměru.Dřív by mě to bralo víc, ale v poslední době už jsem viděl tolik filmů, kde se potkávají postavy z dějin, že výš jít nemůžu. ()

bono22vox

Sehrané duo z Tenkrát na západě je zpět a ještě v lepší kondici. Zatím jednoznačně nejlepší hollywoodský film Jackieho Chana... ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Slušne pokračovanie, ktoré je síce o trochu slabšie ale nie o veľa. Príbeh sa nám presunie z USA do Anglicka a do roku 1888. Nápad je fajn slušný a dobre spracovaný. Jediné mínus je humor, teda aspoň mne tento film prišiel vážnejší ako prvý film. Inak zvyšok ostáva na rovnako ako v prvom filme. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80% ()

Nix

Pokračování, které je zase perfektní i díky pokračující spolupráci Jackieho a Owena. Zase nezapomenutelný scény a naprosto famózní Donnie. Jo tohle je prostě zase skvělá akční jízda od Jackieho. ()

Beejay

Pro mě nejhorší Jackie Chan natočenej v Hollywoodu takže nejhorší Chan vůbec .....strašná byla hlavně příšerná hudba ,která byla uplně mimo. ()

KdG

Je to úlet, perfektní bojové scény dělané s nadsázkou, choreograficky vymyšlené do posledního detailu. Výborné narážky na slavná jména té doby, skvělý humor, myslím že je to o něco povedenější díl jak jednička. Dvojici Jackie Chan - Owen Wilson prostě funguje dokonale. ()

Sollozzo

Zábavná blbina, která neurazí. Možná bych hodnotil ještě víc kladněji, kdybych viděl první díl Tenkrát na východě, ale přišlo mi, že to k užití si Rytířů ze Šanghaje ani nepotřebuji. Owen Wilson jako playboy doby koňských spřežení skvělý, Jackie Chan celkem obstojný. On není dobrý herec, ale to co předvádí ve výborně zaranžovaných bitkách je něco úžasného a hodně často i vtipného. Myslím si, že choreografové akčních scén dostali slušný vánoční bonus, protože se jim opravdu vyvedly Také se mi líbily odkazy na slavné postavy té doby, i když občas mi přišly až moc okatě vynucené. Shrnuto podtrženo, 65%. ()

departed

Ty souboje s Jackie Chanem jsou prostě fenomenální. Hlavně jsem valil oči u scény s otáčivými dveřmi. Rozhodně se mi Rytíři líbili víc, než jejich starší bratříček z východu. ()

Izz

Ve všech směrech dotaženější film než Tenkrát na Východě.Parodování všeho možného nebere konce,hláškuje se o sto šest,Owen znovu dokazuje,že jeho šarm nemá hranic a Jackie Chan neměl v Hollywoodu lepší roli."Camea" legendárních osobností,akční scény,vše sedí výtečně.Je to sice "jen" zábava,ale pokud v této škatulce existuje nějaký vrchol,Rytíři ze Šanghaje se k němu neodbytně blíží. ()

Godhaj

,,V tom je Čína bezvadná, řekneš nějaký povolání a vždycky to vypadá důležitě." Rytíři ze Šanghaje se povedly a to mnohem lépe než Tenkrát na východě. Scénář je vtipnější, přibylo také víc hlášek a naopak ubyla hluchá místa. Akční scény jsou mnohem zábavnější (tedy až na samotné finále) a také nápaditější. Také soundtrack je svižnější. Celkově vzato jsou Rytíři ze Šanghaje o třídu výš, než první díl. ()

DadysGirl

Přes počáteční odpor jsem se skvěle pobavila... Musím uznat, že Jackie si ze sebe umí uděalt legraci a Owenovi prostě podobný tip troubů jde... :) ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)