Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Na to, že tady Sandra reprezentuje ten tábor žen, do kterého bych v běžném životě nelezl ani při Očistě, a vlastně obecně vizuálně nikdy nebyla můj typ, tak mě během filmu napadalo až podezřele moc návrhů. Měl jsem pocit, že se jí konečně někdo trefil do role, že právě taková doopravdy je. Blbost to být může, stejně jako celý film, ale blbost vždycky bavila, baví a bavit bude.(24.3.2017)

Pokud si divák udělá náladu na něco absolutně nenáročného, u čeho se nemusí ani trochu přemýšlet a stačí pouze sledovat obraz a poslouchat dialogy s hudbou, tak mám návrh - pusťte si Návrh. Americkou romantickou komedii, ve které není vlezlý a vyloženě trapný humor, jak známe z převážné většiny jiných podobně žánrově zařazených snímků. V tomto případě jsem se nenudil, pobavil jsem se, pokochal se záběry na pěknou přírodu a docela hezky se po doběhnutí závěrečných titulků šlo spát. Ne vždycky je třeba hrát si na estéta a dívat se na oduševnělá a vnitřně hluboká dramata.(11.2.2011)

Film poměrně brzy vklouzne do zajetých kolejí, ale jako roztomilou pomstu všem tvrďáckým kariéristkám si to nelze neužívat. Do extrému je vyhnaná nejen ultrachladná feministka Sandry Bullock, ale také situace, do kterých se dostává. Nejtrefnější jsou scény, ve kterých se tradiční role zcela vymění a nějaká zdánlivá drobnost podtrhne jejich absurdnost - žádat o ruku lze těžko, když máte na nohou podpatky. Závěr lze vyložit jako vítězství klasického (byť pohádkově nereálného) modelu romantické komedie, ke kterému se je možné, jak vidno, dopracovat i se zcela nepravděpodobnými vstupními daty. ___ Bylo osvěžující vidět Sandru upravenou a v přiléhavém kostýmku; sluší jí to takhle víc, než ta její holčičí umolousaná image. I když ani tady vytahaným mikinám a svetrům tak úplně neunikne.(6.12.2009)

Možná jsem dlouho neviděl pořádnou romantickou komedii, ale jsem spokojený a kdybych měl dat tři hvězdičky, připadal bych si jako pokrytec. Ano, pod veškerou kritiku se klidně podepíšu, ale všichni herci jsou prostě hrozně sympatičtí a všechna ta klišé strašně oživují. A Sandra je i v pětačtyřiceti miláček. 70% P.S. Zápletka připomíná film mnohem starší než Zelená karta: http://www.csfd.cz/film/16224-come-live-with-me/(28.9.2009)

Ohraný romantický popcorn s neoriginálním námětem, ale na Sandru se docela příjemně kouká a taky vypadá jako pěkná třicátnice, i když jí už pěknou řádku let není. Všichni víme už předem, jak to skončí a ani od filmu víc nečekáme. Já však čekal alespoň trochu víc té komediální složky, vtipu tu však není ani za mák. Naprosto průměrný film, kterému by pět hvězd nedala snad ani moje babička, kterou dojal každý film, ve kterém muž políbil ženu a vznikla z toho ♥. (5/10)(28.9.2009)

• - Štěně Kevina si zahrály celkem čtyři štěňátka American Eskimo se jmény Flurry, Sitka, Nanu a Winter. (Mr.Hudson)

• - Barry Ace, profesiální zápasník, byl obsazen, ovšem nikdy nebyl povolán na plac a vůbec nezačal natáčet. (sssssycak)

• - Skutečná adresa kanceláře The Colden Books je 225 Franklin Street v Bostonu. Celé ústředí, včetně kanceláře Margarety a Boba, bylo kompletně postaveno v Burbanku v Disney Studios. (TomikZlesa)