Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Ale nám tá Sandrika starne do krásy! Možno by to už aj chcelo "opáčiť" zase aj nejaký iný formát ako romantickú komédiu, predsa len už v jej veku... Nič na tom, bavil som sa celkom dobre, preto som ochotný ísť aj na 4 a na obstarožného striptéra Ramóna a krásne aljašské exteriéry (ktoré ako som sa dozvedel zo zaujímavostí boli vlastne bostonské) len tak ľahko nezabudnem.(20.10.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $163,958,031Tržby Celosvetovo $317,375,031Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,521,446Tržby za predaj DVD v USA $112,533,168Pripravte sa na divokú "romantickú?" jazdu na Aljašku! Možno to nie je po všetkých stránkach dokonale vyleštený diamant ale aj tak to je viac než by asi každý od komédie mohol čakať. Hlavne v poslednej dekáde dosť komédie ako také stagnujú a nedokážu moc toho ponúknuť, prevažne len klasickú otrieštenú "otravnú" vtieravú prevarenosť. Mňa osobne duo Bullock-Reynolds dostalo, aj keď Sandra Bullock je vo svojom hereckom prejave dosť kolísavá, našťastie tých slabších chvíľ je tu s ňou minimum, aj vďaka skvele sekundujúcemu Ryanovi Reynoldsovi, prípadne starkej(Betty White) opantanej starými rodinnými zvykmi. Treba jednoznačne pochváliť debutujúceho scenáristu(Pete Chiarelli) a jeho šikovné dialógové hrátky vyšperkované k dokonalosti, ja som sa smial po celý film do popukania. Okrem skvelých humorných scén, je v príbehu zachytené aj príjemné iskrenie medzi hlavnou dvojicou, občasné a asi aj nevyhnutné klišé sa tiež dá zniesť, proste komédia na uvoľnenie mysle, ktorá sa dá zožrať aj s navijakom. Je možné aby všetko čoho sa dotkne dvojica Alex Kurtzman a Roberto Orci(pre rok 2009 napísali scenár pre Transformers 2, Star Trek) premieňala v zlato? -aj keď na tomto projekte boli podpísaný len ako producenti. A že by režisérka Anne Fletcher sa po Nancy Meyers stala novou kráľovňou romantických komédií? /videl v kine: 100%/(1.9.2009)

Ačkoli nemám romantický žánr v oblibě, dostal jsem tento film Návrhem od člověka, kterému jsem nemohl říct ne.. Výsledek ? Můj strach z další trapné ( přes kopírák vzaté ) romantiky se díky výborné ústřední dvojici rychle vytratil. Příjemně vtipná, odpočinková podívaná pro deštivé odpoledne 80%.(30.9.2009)

• lesumir

Já mám taky jeden návrh. Pojďme to udělat tak, aby si Anne "poseru každej zajímavej námět" Fletcher už nikdy nic nenatočila. Sandra Bullock zvládá roli tvrdé a nekompromisní editorky - ala Meryl Streep v ďábel nosí Pradu - na výbornou. Stejně tak Reynolds svého poskoka, ale co měla proboha znamenat ta klišovitá romantická proměna, když tam chemie vůbec nefunguje? Ano, ona funguje na 100% tam, kdy je ona šéf a on nosí kávu, ale potom v nějaký lásce vůbec ne. ___ Čekal jsem mnohem víc a asi na deset minut jsem v kině usnul. Mám pocit, že jsou čím dál tím víc ty sedačky pohodlný :-) Za ty prachy se jít vyspat? Hm.(19.9.2009)

Každý vedel ako to dopadne a každý vedel, že to bude typická americká romantická komédia.... Určite to mohlo byť aj horšie, priznám sa, že sem tam som sa aj zasmiala, no aj tak bol najlepší ten malý huňatý pes. Slabé 3* nič výnimočné, avšak ja ako divák, ktorý americké a predovšetkým romantické komédie nemusí, tak dalo sa to prežiť.(26.8.2013)

• - Margaretu měla původně hrát Julia Roberts, ale kvůli neshodám ohledně platu odstoupila. Nahradila ji Sandra Bullock. (TomikZlesa)

• - Sandra Bullock hraje Kanaďanku, která si chce vzít asistenta, Američana (Ryan Reynolds), aby se vyhnula deportaci z USA. Ve skutečném životě je však Bullock Američanka a Reynolds je z Kanady. (TomikZlesa)

• - Po opustení imigračného úradu vedú obaja hlavní predstavitelia rozhovor, počas ktorého prejde komparzistka v svetlozelenom saku okolo nich celkovo trikrát, stále v tom istom smere. (Gareth_Jones)