Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

• Subjektiv

Aj, tyhle filmy, ve kterých ze zapšklé ženštiny pod tíhou lásky vyhřezává při sledu pokusů o vtip její lepší já, to není nic pro Subjektiva. Za 5 minut zná člověk konec a pak již jen útrpně čeká, až přijde. Co chvíli pak přichází všeliká další poznání, jako třebas: a ejhle, ta žena říká: "...neumím plavat!" Tak to ona asi někdy spadne do vody. A taky že jo. A takové filmy že ne.(30.11.2009)

Možná to má už hodně jetou zápletku, ale je to udělaný v zábavným provedení a já se u toho náhodou výborně bavil, kdy 3/4 filmu je fakt super komedie, ve který Raynolds osvědčil docela slušnej a nečekanej komediální talent a Sandra Bullock rozhodně do starýho železa nepatří, stále, i v 45, je to kočka se všim všudy, i když je mi jasný, že občas se tohle uřízne, tamto zvětší a támhleto natáhne, ale to mi vůbec nevadí, protože vypadá fakt báječně a to i nahá. Ta zbylá čtvrtina je trošku zbytečně velký klišé, rozhodně se to dalo zakončit nápaditějším způsobem, ale to už se nějak přežilo a dojem mi to nezkazilo(25.9.2009)

Není to poprvé, kdy někdo podlehl sekretářce. Teď honem na imigrační zamést to pod koberec…. Úvod – 15 minut – vypadá dost zajímavě a vesele. S.Bullock je sympatické monstrum, které s podřízenými zachází jak s otroky a R.Reynolds zase dokonalej nahrávač. Vzpomínám na Zelenou kartu, která mne tenkrát pobavila. Perfektně jim to spolu ladí a já mám na tváři takovej ten sympatickej škleb. Přestože Zelená karta byla jiná, také zde jde o sympatickou nenáročnou romantickou komedii, které ,,hraje“ na rodinné hodnoty a upozorňuje, že nejen štěstí, ale i lásce se musí občas naproti. Závěr mě k slzám nedohnal, ale ani mi nepokazil zážitek z příjemně prožitých 107 minut. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(26.9.2010)

• dobytek

Taková romantická blbina, která nepřekvapí vůbec, ale opravdu vůbec v ničem. Začátek ve firmě, kde jsou zaměstnanci vystresovaný ze šéfky, se mi docela líbil. Sandru Bullock mam rád a tady byla (aspoň ze začátku) taková správná svině a toho podřízenýho nesympatickýho submisivního kravaťáka fakt pěkně šikanovala. Já takovýho blba mít jako podřízenýho, tak mi nebude běhat ráno pro kafe, ale pro basu piv. Jenže po pár minutách film nabere jinej směr a koho by to napadlo, zlá šéfka se nakonec "překvapivě" do svýho podřízenýho zamilovala a blablabla, čtenářky ženy a život maj slzy na krajíčku. Nemoh by nějakej romantickej film třeba taky končit tim, že jeden pošle druhýho do prdele? Za to bych i nějakou tu hvězdu přihodil... Jinak včéra jsem koukal na to, jak zub času napáchal na Sandře (myslim tim zpěvačku z 80. let, do který jsem se kdysi dávno zamiloval, když jsem viděl videoklip Everlasting love) docela brutální devastaci a teď koukám, že druhá Sandra (Bullock) už má taky blíž ke skokům do rakve než k mládí, takže jsem si zase akorát uvědomil, jakej jsem starej kokot.(16.1.2011)

• gudaulin

Ani slušné herecké obsazení a pár fungujících vtípků nezakryje, že se tahle rádoby romantická komedie pohybuje jednak v oblasti tisíckrát viděného, ale především tam, kde už překročila pomyslné hranice kýče, takže rodinka pochopitelně musí být zazobaná, přátelé a příbuzní jsou chápaví a příběh řeší pseudoproblémy. Celkový dojem: 40 %.(28.1.2011)

• - Spoiler: Když Margaret (Sandra Bullock) opouští Sitku, Andrew (Ryan Reynolds) se snaží dovolat kamarádovi řídícímu zde letový provoz. Ten mu odpoví, že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Teprve potom se mu Andrew dovolá a následně mu kamarád opět odpoví že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Scéna je tedy chybně použita dvakrát. (Malory)

• - Po opustení imigračného úradu vedú obaja hlavní predstavitelia rozhovor, počas ktorého prejde komparzistka v svetlozelenom saku okolo nich celkovo trikrát, stále v tom istom smere. (Gareth_Jones)

• - Štěně Kevina si zahrály celkem čtyři štěňátka American Eskimo se jmény Flurry, Sitka, Nanu a Winter. (Mr.Hudson)