Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Klasická milá komedie vděčná všem věkovým skupinám. Herecký um a pohled na Reynoldse a Bullock, u které je snad chyba v datu narození, je fajn, stejně jako zasazení děje do krásného prostředí. Hrubá kostra příběhu se dá rozpoznat už podle obalu a prvních pár minut filmu, ale ono se toho u romantických komedií o mnoho víc už asi vymyslet nedá. Ve snímku se určitě našlo pár zábavných situací, ale jinak vtipem neoplívál víc než jiné. Jedná se tak o decentní záležitost na dobré úrovni, která ničím nepřekvapí ani nezklame. Obdobnou komedií o páru samých protikladů je Chceš mě, chci tě. Alternativa: Ugly Truth.(28.10.2009)

Na to, že tady Sandra reprezentuje ten tábor žen, do kterého bych v běžném životě nelezl ani při Očistě, a vlastně obecně vizuálně nikdy nebyla můj typ, tak mě během filmu napadalo až podezřele moc návrhů. Měl jsem pocit, že se jí konečně někdo trefil do role, že právě taková doopravdy je. Blbost to být může, stejně jako celý film, ale blbost vždycky bavila, baví a bavit bude.(24.3.2017)

Tradiční slabina romantických filmů, konec sráží výsledné hodnocení o jednu hvězdičku. První polovina je samozřejmě bez debat skvělá, jakmile příjde ke slovu ovšem trošku těch romantických klišé, tak je problém. Nějak se film ovšem uzavřít musel, takže no problemo. Sandra Bullock vypadá dobře, Ryan Reynolds taky v pohodě. Nejvíce se mi líbila scéna orel a pes :) 60%(17.3.2011)

Tedy že bych se nechal do něčeho takovýho uvrtat jenom aby mi vydali knížku... No budiž, romantickejm komediím tohohle typu logika a uvěřitelnost nesedne. Co se týče Sandry, docela příznačná byla scéna s make-upem (Jseš nalíčená? - Néé). Tedy ošklivě rozhodně nevypadá, ale ani 35 už by jí jeden nehádal. Jinak u novějších filmů tohoto žánru oceňuju reálnější dialogy a ne až tak velkou odtrženost od světa okolo. Celkem neurážející průměr, kterej asi víc ocení chlapi co si potrpěj na dominantnější ženský.(1.9.2009)

Nebylo to špatné, vlastně je to docela milý film, přestože se samozřejmě jedná o ten typ romantické komedie, kterou stačí vidět jednou. Sandra Bullock se sice zrovna nepředvedla, ale alespoň můžeme vidět Ryana Reynoldse v nějaké roli, kde je skutečně sympaťák (já ho tedy do teď v žádné "sympatické" roli neviděla). Co však filmu chybí k tomu, aby se hrdě označil za "romantickou komedii" je lepší komický prvek. Romantika je na tom sice dobře, ale bohužel zde najdeme více scén, které místo aby byly vtipné, zdají se spíš trapné - ať už scéna se striptérem, nebo snad sprostá píseň Sandry Bullock při šamanském tanci v lese. Skoro jsem se párkrát neubránila tomu, abych se za herce, kteří tam hráli, nestyděla. Ve výsledku to tedy vidím na slušný průměr. ~(3,2)~(10.3.2010)

• - Sandra Bullock hraje Kanaďanku, která si chce vzít asistenta, Američana (Ryan Reynolds), aby se vyhnula deportaci z USA. Ve skutečném životě je však Bullock Američanka a Reynolds je z Kanady. (TomikZlesa)

• - Skutečná adresa kanceláře The Colden Books je 225 Franklin Street v Bostonu. Celé ústředí, včetně kanceláře Margarety a Boba, bylo kompletně postaveno v Burbanku v Disney Studios. (TomikZlesa)

• - Spoiler: Když Margaret (Sandra Bullock) opouští Sitku, Andrew (Ryan Reynolds) se snaží dovolat kamarádovi řídícímu zde letový provoz. Ten mu odpoví, že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Teprve potom se mu Andrew dovolá a následně mu kamarád opět odpoví že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Scéna je tedy chybně použita dvakrát. (Malory)