Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

herr_carter

Vtipná romantika s ústřední dvojicí, jež zpočátku tvoří naprostý protiklad, aby se z nich postupem stal zamilovaný pár......tolikrát omleté a zfilmované klišé, člověk by si řekl,že už ho toto téma nemůže nikterak překvapit ale stalo se. Možná je to i více o hereckých výkonech, o nádherných exteriérech Aljašky a o mojí velké oblíbenkyni M.Steenburgen, každopádně mě to všechno dokonce přinutilo jít na !komedii! do kina - nelitoval jsem................moje hodnocení = 8 z 10. ()

casioa....

Vážne slušná komédia, ktorej dokážem prepáčiť aj ten miestami vážne nadmerný prebytok cukru. Sandra je žena ako víno, čím staršia - tým lepšia. Takú šéfku v práci by som bral...a možno by, aj keď som úplný anti-wedding typ...na niečo podobné filmu ukecala ;-)) ()

DavidS.

Žádné experimenty. Jen čistokrevná, poctivá a fungující romace...Lví podíl na tom má univerzální Ray Reynolds a po dlouhé době i Sandra Bullock... ()

medlo

Už je to dávno, čo som si pozrel romantickú komédiu. A musím uznať, že to nebolo najhoršie (ja viem dve hviezdičky..., ale v rámci žánru to je u mňa super). No najviac som sa nasmial pri záverečných titulkoch, vtipy si počas filmu niekam odbehli. No a ten pes nemal chybu, vyzeral ako chodiaci plyšák. ()

jondoe

Vyborna komedia, ktora ma sice poriadne obohraty pribeh. ale je velmi vkusne natocena, ma velmi vela naozaj zabavnych scen. A predovsetkym je tu vyborna Sandra Bullock, ktora je vo svojich rokoch 45tich rokoch stale krasna. Tato uloha jej perfektne sadla, a bolo vidno, ze so tento film uzivala. Pre mna su to jasne styri hviezdicky. ()

Pollock

Celkově líbilo, Sandra úchvatná, velmi dobrá scéna když zkouší šaty po prababičce, která měla o něco jiné míry než Sandra a až na pár úplně zbytečných momentů (jako např. tančící babička kolem ohně) pohodová komedie. Moc hezky se Sandra přehoupla z tý mrchy alá Ďábel nosí pradu, do kouzelné ženy, kterou nelze jinak než milovat. ()

Michelle75

Mám pro romantické komedie slabost, se Sandrou Bullock obzvlášť, ale udělala jsem chybu, že jsem dala přednost dabingu a ten je tady opravdu šílený. Dagmar Čárová snad spolkla knedlík a cedila slova přes zuby. No,ono to možná sedělo, protože jsem měla pocit, že Sandra je čestvě napíchaná butolotoxinem a její mimika je tak značně omezená, ale jinak klobouk dolů, na svých 45 vypadá skvěle. Vcelku příjemná komedie, u které je konec tak nějak předvídatelný, ale hezky to odsejpá a lidi to maj asi rádi. Další z filmů na nědělní odpoledne a hlavně pro maminy. ()

Jane18CZ

Za 4 díky Sandře a Ryanovi. Těma dvěma to spolu šlo, Sandra je opravdu vynikající herečka a válí snad čím dál víc. The blind side a Návrh - v těchto filmech mě hodně oslovila v poslední době. Jinak film je typický romatický, účinek z filmu brzy vyšumí, ale i tak je to zábavná podívaná. A nejlepší stejně byla ta babička :D ()

Nassau

Ano, i tato romantická komedie stála za hovno. Čekání stále pokračuje a já se nemůžu dočkat, až nebudu muset napsat komentář ve stejném duchu. ()

Wally

Má to všechno, co od komedie tohoto typu očekávám a protože jsem se i velice dobře bavil, tak dávám 4 hvězdy! ()

Billie777

Sice naprosto předvídatelný a plný klišé ale to nemění nic na tom, že je to rozhodně povedený komediální počin. Odlehčená, romantická komedie s kapkou toho dojemna na konci. Hlavní dva představitelé byla sympatická dvojka, fešák Reynolds příjemně překvapil, sympaťanda Sandra Bullock ukázala, že ještě nepatří do starého želena a hrát umí, navíc jí to tu moc slušelo a oba se hezky doplňovaly. I ostatní herci byli fajn, Betty White je opravdu roztomilá dáma. Návrh je taková docela inteligentní komedie a to mám ráda, zasmála jsem se skvěle. Když k tomu ještě připočtu krásnou přírodu, tak to dává čtyři hvězdičky. Z amerických komedií patří Návrh jednoznačně mezi ty, které se povedly. ()

velkyvezir

Když Sandra začala vyprávět, že krabička pro zásnubní prsten byla vystlána jejími fotkami, tak jsem prostě vyprskl. :-D A po shlédnutím Deadpoola už prostě jinak nejde. ()

klukluka

Mě jste nepřesvědčili, Sandro a Ryane. Pošlete ji štandopéde do Kanady. Do téhle ledové královny by se nebylo možný zamilovat a už vůbec ne na Aljašce. Bavil mě Ramón a babi, jinak slabší. ()

Vajonek

Tenhle starší film, který jsem objevila až nyní, mi, musím přiznat, docela sedl. Prakticky hned od začátku jsem se nechala vtáhnout do (možná trochu/hodně nepravděpodobného a klišoidního) příběhu Margaret a Andrewa a zajímalo mě, jak se bude vyvíjet dál (i když to do velké míry bylo asi, minimálně v hlavních obrysech, jasné). Podle mě se tu podařilo vytvořit takový dobrý mix romantiky, vtipu, nakonec i toho dramatu, fungovala chemie mezi ústředními herci. Úplně chápu, pokud někdo neuvěřil přerodu Margaret nebo tomu, že by se zrovna tihle dva do sebe mohli zamilovat, u mě se to ale sešlo, vlastně ani přesně nevím proč (aktuální rozpoložení, příjemné herecké výkony, náhoda..?), tak, že jsem buď trochu uvěřila nebo mi "neuvěření" minimálně nebránilo v tom, abych si film vcelku užila a s klidem ho označila za příjemnou romantickou komedii, která možná nebude ve svém žánru úplný TOP, zároveň se ale neztratí, neudělá mu ostudu. 75 %. ()

Rssa

Docela příjemná klišovitá a předvídatelná romatnická komedie s pramálou invencí v rámci žánru. Neklame tělem, dostanete přesně to, co čekáte. 70 % ()

Hanys_

Nijak originální romantika, u které to ale tentokrát není nějak vážně na škodu. Táhnou ji totiž - a to úspěšně - Reynolds a neuvěřitelně sexy Sandra Bullock (nezdá se vám, že vypadá líp než před 10 lety? :) Navíc s věkem asi nějak měknu a takové romantické oddychovky mám čím dál radši. Na nedělní odpoledne ve dvou prostě fain volba, která (alespoň u mě) přesně splnila očekávání. 7/10 ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci