Osmadvacetiletý Brian Weathersby (Paul Dano - hvězda oscarového dramatu Až na krev) rozhodně není obyčejný muž. Živí se jako prodavač vysoce kvalitních švédských matrací, a coby bratr dvou velice úspěšných sourozenců ví, jaké to je, být v něčem pozadu. Jeho práce ho nebaví ani neuspokojuje. Navíc se právě upnul na myšlenku, že při hledání svého místa v životě by mu nejvíce pomohlo, kdyby adoptoval čínské dítě. A k tomu ho ještě sleduje jakýsi podivný bezdomovec, který zjevně nemá zrovna nejčistší úmysly. Ale Brian není v nezávislé romantické komedii, jež byla debutem režiséra Matta Aseltona, jediným neobvyklým patronem. Do obchodu totiž přichází Harriet s tváří Zooey Deschanelové a jen už svým ulehnutím a usnutím na jedné z vystavených postelí dává jasně najevo, jak moc do tohoto příběhu zapadá. Každopádně Brian se do dívky okamžitě zamiluje. A jeho city nepoleví ani v momentě, kdy kráska, která si nechává přezdívat Happy, se při zmínce o adopci malého asijského drobečka téměř pozvrací děsem. Je zjevné, že je zde pár věcí, na kterých bude nutné zapracovat. (oficiální text distributora)

Tarako

Plný počet a nemusel jsem o tom ani na chvilku přemýšlet. Bavil mě příběh, bavilo mě obsazení, bavil mě celý film, takový, jaký byl. Nicméně to zdejší hodnocení ostatních uživatelů (ne všech) chápu čím dál tím míň. Další skvělý film se Zooey. ()

janeke

narušené postavy v narušenom scenári. tvorcovia pravdepodobne holdujú opiátom, alebo si mysleli, že natočiť poriadny indie film znamená nasekať za sebou n nezmyselných scén s hrdinami, ktorí sú komplet všetci wierdos a teda sa správajú nezmyselne. kozí vývar to zaklincoval. film som pozrela kvôli ústrednej dvojke Dano-Deschanel, na obidvoch sa strašne dobre pozerá. v tomto prípade mi však liezli na nerv, páčil sa mi snáď len Goodman.. ()

toi-toi

Zvláštny film o zvláštnom vzťahu dvoch zvláštnych ľudí. Nezávislá scéna z neho kvapká viac ako slzy z peknej tváričky Zooey. Chápem tunajšie nízke hodnotenie (56%) i keď mi ho je dosť ľúto. ()

TomasKotlant

Film s hodně netypickými věcmi, které místy docela pěkně fungují. ale když si druhý den po zhlédnutí snažíte poskládat jednotlivé podivnosti do sebe je z toho takový neškodný guláš s jemným nádechem mile ujeté romantiky, tak nějak nemůžu ty dát ty čtyři hvězdičky, které by si film asi i zasloužil. Suproví herci, podivný děj a místy hodně zvláštní pohledy kamery. A tu linku s "bezdomovcem" jsem nepochopil. *** Ve zkratce: Spát se chodí jedině do prodejny luxusních matrací. ()

sodantok

Film buď stvořen čistě k svléknutí Zooey nebo aby ukázal, že filmy mohou být "zajímavé", ikdyž pojednávají o naprosto obyčejných věcech v malých (negigantických) životech negigantických postav. Až na pár doslova divných výjimek. ()

Desmond000

Do tohoto filmu jsem vstupoval s nadšením a čekal jsem příjemnou, veselou, romantickou komedii. Těšil jsem se na Zooey a trochu jsem očekával, že pod 4 hvězdy se to nevleze. Bohužel jsem se tragicky spletl, film je příliš depresivní a tak trochu nedává smysl. Vůbec jsem nepochopil úmysl s bezdomovcem, který naprosto beze smyslu Brianovi ztrpčuje život. Mimino z Číny mne celý film děsilo mnohem více než Happy. Chtěl jsem si u tohoto filmu odpočinout a zlepšit náladu, ale bohužel jsem si ji jen zhoršil. Romantický, komedie? Spíš Drama :( Celé mi to alespoň zachránila Zooey... 65/100 ()

TommyDiamond

Pozorovat ošklivého Paula sežertesiměmouchy Dana , jak víc než divným způsobem (ňoumovsky) balí docela pěknou Zooey Deschanel je vážně kulturní zážitek jako prase. Nudná a nezáživná romantika, kterou zachraňuje svým plytkým humorem a upřímností pouze skvělý John Goodman. Myslím, že jedna hvězda je tak akorát, protože vícekrát si už film nepustím. ()

jafuska

další film který byl neskutečně nudný, hrozní herci, děj naprosto hrozný, mohlo to mít větší grády, nemělo to žádný styl, nedoporučuji. ()

alpeew

No já nevím...vypadalo to slibně, ale nějak jsem jen čekala až se to rozvine a ono se to nerozvinulo. A byl konec...škoda! ()

Bigwave

Je to pro mě sklamáním. Mám rád Zooey i Paula. Ale nějak mě celá koncepce a vzhled filmu nudil. Nemělo to takovou tu šťávu, kterou by ta dobrá myšlenka měla mít. Průměr. Bohužel. ()

kirmakX6on

první...zhruba třetina je velmi dobrá - citlivá komedie s prvky absurdity a černého humoru, které příběhu dodávají svěžest. Zbytek se ovšem příliš nepovedl, je v něm příliš mnoho hluchých částí a nudí. Linie s bezdomovcem byl přešlap - bezdomovec je v sledování hlavního hrdiny lepší než tajnej agent --- a kde bezďák vzal snajprovku? Ví Bůh. Přijde mi to jak nějaká prvotina, jako experiment, v kterém jsou určité naprosto geniální části, vtipné dialogy a především skvělá kompozice některých scén, jejichž obraz nemá daleko k umělecké fotografii...ale pak jsou tam i podprůměrné části, které bohužel zabírají většinu filmu. Někde na rozmezí dvou a třech hvězdiček, kvůli Zoey i hlavnímu hrdinovi nakonec dávám tři. 50% ()

kubilov

Neúspěšný prodavač matrací, na kterýho má pifku houmlesák Zach Galifianakis, a kterej dostane fakt dementní nápad, že si se svým dost zoufalým platem pořídí číňanský dítě + sbalí totálně hot Zooey. Hm. Fakt nevim čim to je, ale Zooey Dechanel si fakt filmy podle kvality moc vybírat neumí. ()

Mord122

Z tohohle filmu mám docela smíšený pocity. Zejména z jeho střčdní části. Ale celkově mě tento film jako celek naplňuje nesmérně pozivním dojmem. Není to žádný typický romantický film dnešní doby, ale působí daleko více intelegentněji. Skvělé dialogy jako s dílny Woodyho Allana. Mám rád takové nezávislé filmy a tvůrce, kteří se snaží oslovit i jinak a na jiné diváky. Kapitola sama o sbě je Zooey, která je jako vždyy nsemírně okouzlující. Její styl hraní nikdy neomrzí a spulu s Danem tvoří jeden z nejoriginálnějších párů. Skvělý je i nápad z bezdomovcem, kde tvůrci působí na diváka a nechají ho přemýšlet o různé interpretaci této postavy. Bravo!!! Chci víc takových nezávislých filmů!!! ()

Trumper

Překvapivě dobré.___ Bál jsem se, že se z toho vyklube nějaký hybrid „indie“ filmu a komedie Three Men and a Baby. Naštěstí se film pohodlně veze v zajetých kolejích amerických nezávislých filmů posledních let, což mu umožňuje beztrestně propašovat do scénáře nějakou tu bizarnost a pár výstředních postav. No uznejte sami, osmadvacetiletý, duševně labilní samotář bez finančních prostředků se rozhodne adoptovat čínské dítě – v mezích komerčního filmu by šlo o námět pro thriller s překupníky lidských orgánů.___ Pomalé, jen lehce vtipné, ale tak nějak upřímné, a to já rád. /70+% ()

jaqubko

Veľmi svojská nezávislá romantická komédia o 28-ročnom mužovi, ktorý si túži adoptovať čínske dieťa. Jedného dňa mu učarí dcéra jedného zo zákazníkov v obchode kde pracuje, načo sa ich romantický vzťah uberá dosť nezvyklým smerom. Na filme vám musí hodne sadnúť odtažitá réžia, ktorá využíva kontrast netradičného vzťahu zaľúbencov, s rodinou akú by túžil mať každý z nás. Inak sa vo filme nepojednáva o ničom čo by sa vážne vymykalo z žánru. Najextrémnejší prvok je metafora psychickej zábrany hlavného hrdinu v podobe bezdomovca. Proste jednoduchý film so sympatickým hereckým obsadením. Obzvlášť John Goodman si to dáva ako pred desiatimi rokmi v Big Lebowski. Zooey Deschanel ani Paul Dano mu ale neostávajú nič dlžní. ()

lacerta

Tak jsem pořád čekala, o čem ten film bude a najednou byly závěrečné titulky. Takže byl tak nějak o ničem. K tomu nesympatické snad všechny postavy, kromě divného vědátora a otce vyvolené. Navíc jsem vůbec nepobrala, proč to muselo být čínské dítě a co měly znamenat ty útoky. ()

luongovaee

velmi krecovite dilo. velmi podivna kombinace dano/deschanel, kde herecka chemie fungovala na nula %. porad si nejsem jeste jista o cem film ve skutecne byl. ()