Victor Mancini je posedlý sexem, ale přitom se musí postarat o svou umírající matku. A to není zas tak snadný úkol, jak se zdá. V chytré černé komedii na motivy románu Chucka Palahniuka hrají Sam Rockwell, Anjelica Huston a Kelly MacDonald.
Film, který režisér Clark Gregg natočil na motivy románu světoznámého prozaika Chucka Palahniuka (Klub rváčů), vás zve na chytrou a vtipnou výpravu do hlubin sexuálního nutkání i k výšinám druhého příchodu Ježíše Krista! Victor Mancini (Sam Rockwell) je závislý na sexu. Kromě podřadné práce v podivném zábavním parku a svádění všeho, co se svést dá, ještě tahá peníze z důvěřivých lidí pomocí podvodu, který ho jednou může připravit o život. Teď nicméně stojí před těžkým úkolem. Aby zachránil svou umírající neurotickou matku (Anjelica Huston), musí přivést do jiného stavu její svůdnou lékařku. Je to úkol, který se snadno řekne, ale hůře plní. Zalknutí - to je škodolibá a zamotaná komedie o dysfunkci, spáse, lásce a libidu. (oficiální text distributora)

Milky.

Pro film svého druhu dávám maximální hodnocení, které mi svědomí dovolí. Přistupoval jsem k tomu jako k další komicky vážné pitomosti, kterou někdo jen tak natočil jako pokus o proražení do showbyznysu. Jak moc jsem se zde jako divák zmýlil a málem omylem zapsal špatné hodnocení...radši nemluvit. Po tuctově působícím začátku člověk zjistí, že se dívá na skvěle zahraný a překvapivě hluboký snímek. Předlohu jsem nečetl, ale rozhodně mě to láká. ()

Klajnik

Jelikož se jedná o adaptaci skvělé Palahniukovi předlohy, tak to není k zahození, ale filmaři nebyli natolik schopní, aby látku natočili tak, jak by si zasloužila (jako se to podařilo Fincherovi s Klubem Rváčů). ()

Phillo

Na predlohu som nemal odvahu, na film som mal odvahy príliš. A príliš som si od neho sľuboval. Choke je nudnou, bezobsažnou kravinou, recyklujúcou Palahniukove trademarky, ktoré podáva (všetky!) v odvarovej podobe. Či je to spôsobené nízkym rozpočtom, alebo slabou predlohou identifikovať neviem. A pravdupovediac už ani nemám záujem. ()

punk_zero

Priznám sa, že som asi 10 % z filmu prespal. Nezaujímavý film kde dávali do popredia iba nezávezný sex. DVD skoro letelo oknom :) ()

Florfila

Nebylo to špatné, ale nějak si nejsem jistá Samem Rockwellem... Celou dobu jsem musela přemýšlet na kolik je mi tenhle herec sympatický a nakolik bych ho nejraději trefila... Nakonec jsem usoudila, že mě vlastně ani nijak moc nenudil a občas jsem se i pobavila... Nenadchlo, neurazilo... ()

Rocket

Zaujímavé, môj druhý film nakrútený podľa knihy z pera Chucka Palahniuka a opäť začíname skupinovou terapiou. Chlapík vie veľmi dobre z kadiaľ čerpať námety na takéto zvrhlosti :). Pozitívou je fakt, že Choke podobne ako Klub bitkárov nie je ani zďaleka zbytočným filmom a diváci si z neho dačo odnesú, čomu človek len ťažko uverí keď si čo i len jedným okom prebehne jeho obsah :). Mrzí ma však moja slepota, keď sa o plnohodnotných hereckých kvalitách Sama Rockwell-a presviedčam až teraz. ()

Noomi

No takto: Chuck Palahniuk je prosto... Palahniuk. To nejde opísať ani sa tomu priblížiť. Nech už je jeho tvorba akokoľvek bizarná, absurdná, nech je to i čistý nespútaný nonsens a na hlavu postavený úlet, vždy to akosi zázračne funguje a vždy to vo mne zanechalo dojem, že mi vo svete čosi dôležité uniká. Choke je presne tá dravá, šťavnatá, bláznivá koláž, ktorej je schopný snáď len Palahniuk. Sam Rockwell exceluje a k plnému šťastiu mi chýba len kúsoček... (keby som nečítala predlohu, asi by som dala 5*, ale v tomto prípade ma svedomie nepustí, pretože dokonalosť prúdi len v stránkach tej knihy). Každopádne som však spokojná. ()

Tred2

Mrzí mě, že se tvůrcům povedlo některé důležité momenty filmu dost zazdít, protože se jinak jedná o dosti povedenou záležitost. Příběhová linie okolo třičátníka Victora a jeho mladého já je velmi zajímavá, ale s tím, jak vyprávění děje odsýpá se nestihnete pořádně vžít do daných situací. Vedlejší postavy, ať už z jakékoliv škatulky, jsou všechny výborné. Když pominete ty zastíračky okolo sexu, tak je to klasický příběh člověka, co tak nějak hledá sám sebe, a právě okolnosti jeho celého života z toho dělají lepší než běžně průměrnou podívanou, jak tomu bývá u tohoto žánru. Na druhou stranu dosti krátká stopáž a snaha mixovat do Victorova života něco navíc to drží při zemi. Kdyby aspoň ty velmi důležité scény z jeho života dostaly trošku větší, hlavně emocionální, prostor, šel bych klidně výš. Určitě se mi líbilo prostředí do kterého to bylo zasazeno, i postavy a jejich strasti. Bohužel mi nesedla režisérova vize, takže jsem uvízl někde mezi 3 a 4. PS: Nenechte se odradit, někdy v průběhu filmu to může vypadat ujetě..no rozhodně to tak vypadá, ale všechno se dá nakonec do naprostého racionálního pořádku. ()

Radek.SCH

Když vám napřed naservírují "fajnové žrádlo" Klub rváčů a až potom slušný zákusek Zalknutí, nemůžete být s tím druhým plně spokojeni. Protože ve stínu F.C. všechno bledne. ()

Cihlinka

Tohle zpracování nesahá knížce ani na paty. Pointa a vtip se dost vytrácí a chybí tam tam to, co dělá knížku Zalknutí tak skvělou a co je charakteristické pro Palahniuka. Jako adaptace stojí za nic, nicméně uznávám, že trochu tam toho je a když pozapomenu, tak film sám o sobě to není špatný. ()

mala_kea

Není to žádná extra bomba, ale také snad nikoho neurazí i když hlavní hrdina Viktor klátí každou sukni a když ne, tak si některé myslí, že jim šahá na buchtičku. Docela vtipná podívaná. ()

Wargoo

Tak na tento film som narazil čisto náhodou, a nedalo by sa povedať, že ma nudil. Sam Rockvell je úžasný herec, o tom "žádná", a tu pri flashbackoch trtkanice s práve videnou ženskou som sa už iba rehotal. Chlap pretiahol všetko čo nebolo zabetónované a malo dieru, a simulovaný prepad násilníka v pančuchách a následné poznačenie saténovej posteľnej bielizne bolo cool. Celkovo zaujimavý film, nenudil som sa, a o to asi ide. PS: Niekedy si asi sadnem v lietadle na WC len tak - nahý, uvidíme čo sa stane... :) 3a pol *** a 70,301 % ()

sadlokan

Všechno je tak ,jak má být,takže tak jako dost divný.A nejhorší/nejlepší na tom je,že to skoro všechno divný je nakonec úplně jinak,ale taky divný,takže vlastně úplně stejný, ale jiný.Hmmm... ()

burton

Četla jsem knihu, viděla film, obojí je super. Někteří zde fundovaní se mnou nebudou souhlasit už z principu, to mě ale fakt nevadí. Vy, kteří máte rádi filmy a nedíváte se na ně proto, abyste je mohli pěkně zkritizovat, ale prostě proto, že vás baví a těší vás se na ně dívat, budete tímto filmem příjemně potěšeni, pobaveni a užijete si to. Sam je skvělej, Anjelika výborná, ostatní též a Palahniukově knížce film nic nedluží. Je to super, mrkněte na to, uvolněte se, nežerte u dívání nic velkýho, co by se nedalo polknout a když tak pořádně žvýkejte a hlavně se bavte. ()

Folky

S výjimkou konce prakticky kopie předlohy, což by nevadilo, kdyby konec nebyl změněn k horšímu. Jinak tempo je zbytečně rychlé a chybí tomu gradace a silné momenty (především v asi nejdůležitější scéně filmu není z režie vůbec poznat, jak je ta scéna důležitá). Film prostě uplyne a nezanechá žádný výrazný dojem, což je problém především režie. ()