Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Velká Británie, 2008, 92 min

Důkaz že herec někdy udělá film. Výkon Toma Hardyho je neuvěřitelnej a tu sérii držek co tam předvede se jen tak někde nevidí. Fakt totální psychouš. Samotnej Bronson musí bejt NEUVĚŘITELNEJ magor. Celej film je vlastně jen o tom jak všechny mlátí (kromě rodičů a holek). Dobrá hudba a snaživej režisér by v tomhle případě stejně nestačili, protože tam se prostě nic jinýho neděje a je blbý že ty bitky jsou vždycky Bronson proti šesti bachařům, takže stačí sundat jednoho a bitka končí. Kvůli tomu ultimátnímu hereckýmu výkonu a kvůli tomu abyste poznali, že tam někde v Británii doopravdy existuje takovejhle magorskej blázen se na ten film podívejte.(17.6.2009)

Skutečně pozoruhodný film, jehož podoba se zcela podřizuje titulní postavě. Oproti Refnově trilogii povídek z kodaňského podsvětí sice zůstává fascinace kriminálníky a buřiči z okraje společnosti, ale rádoby realistickou, spíše pozorovatelskou metodu střídá absolutní stylizace. Rozporuplný Bronsonův charakter, v němž se misí jakási šílená a perverzní forma umění s násilností a primitivismem, se nám představuje jednak skrze samotného Hardyho jakožto excentrického vypravěče (napůl šašek, napůl macho), ale také skrze výstřední kompozice scén podbarvené převážně vážnou hudbou, která svojí neadekvátností posiluje komediální a ironický rozměr filmu. Přímo delikátní je, že ačkoli Bronson vlastně řídí celý film a naplňuje se mu tak jeho touha "být slavný", téhle snaze se Refn zároveň tak trochu vysmívá, když svého vězně v roli baviče a vypravěče doslova staví na jeviště před publikum, které, jak se zdá, Bronsona obdivuje neupřímně, je spíš nastrčené a reagující jaksi "povinně". Vypadá to, že ti lidi tam přišli pod pohrůžkou, že jim jinak bude zmasakrován ksicht. Koneckonců, jako rukojmí se při sledování můžeme cítit i my sami, diváci.(10.9.2011)

Na bitkaře Bronsona jsem se původně chystal až na 44. filmovém festivalu ve Varech. Měl však tu nevýhodu, že vyšel pár dnů před odjezdem a jelikož byl trailer více než zajímavý, vyřadil jsem jej z programu a vyšlé DVD, které vypráví o člověku jako o "most violent prisoner in Britain" jsem si stačil pustil ještě doma. Jak je tento životopisný portrét natočen? Je to taková úchylná artovka na drogách. Bohužel trailer svou kvalitou opět překonal výsledný snímek a i když se jedná o celkem zajímavou sondu do mysli jednoho "blázna", jeho zpracování je místy dost nemastné i neslané zároveň a celý film je vlastně skvělý jen díky hlavnímu představiteli Bronsona a tím je samozřejmě v této roli dokonalý Tom Hardy. Díky němu, dobré hudbě a několika zajímavým scénám, je na co koukat. Zbytek je však jen povrchní koláží a sondou do mysli jeho samotného a nakonec vyjde v podstatě naprázdno a to i přesto, že se nám to tvůrci snaží podat abstraktně uměleckými záběry. (6/10)(5.7.2009)

Hodně zvláštní film o nejslavnějším Britském vězni všech dob. "Charles Bronson" se proslavil zejména tím, že seřezal všechny a všechno kolem sebe, nedalo se mu vůbec věřit, vystřídal ty nejtvrdší věznice, podstoupil ty nejtvrdší tresty a přitom napadal stráže a všechny, kdo se mu dostali do cesty. Dostal zřejmě tolik ran, kolik v životě dostal. To vše snad pro nějakou pochybnou slávu, možná radost z mlácení lidí ... těžko říct. Každopádně mi film, který vychází ze skutečných událostí ... skutečného života slavného vězně, připomínal paradoxně zcela vymyšlené a ujeté kulty, jako je Klub rváčů (1999) a Mechanický pomeranč (1971). Zřejmě opravdu existují na světě lidé, které nezlomí žádný trest, žádná nakládačka, kteří budou rozdávat rány tak dlouho, dokud vůbec budou cítit, že jsou na živu ... Zajímavé, zajímavě pojaté a vykreslené, bohužel pro mne až příliš "Britské" ...(12.7.2009)

• Psema

Asi vyrazím do ulic a seřežu pár lidí. A až mě zavřou, tak budu bít bachaře. A tak pořád dokola, dokud o mně nenatočí film... Ne, vážně nechápu, co by mě mělo na Bronsonovi bavit. Vyprázdněný bizarní životopis s výborným Hardym, který se ovšem nemá absolutně o co opřít. Po intoxikaci ve Varech pravděpodobně vzrůšo, v Práglu za střízliva dost velká nuda.(7.7.2009)

• - Pravý Charles Bronson řekl: "Jsem na tento film pyšný, protože i kdybych dnes zemřel, díky němu budu žít dál". (Elisebah)

• - Záběry promítané ve scéně v divadle jsou skutečné záběry z roku 1983, kdy vzal skutečný Charles Bronson v jedné z věznic několik rukojmích, následně držel na střeše 47hodinový protest, způsobil oheň a škodu v hodnotě 750 000 liber. (JardaBauer)

• - Jason Statham měl ztvárnit hlavní roli, ale po neshodách se studiem nakonec odstoupil. (Karlos80)