Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Velká Británie, 2008, 92 min

Podobnost tématu s Mechanickým pomerančem. Že jsem se zbláznila? O nikolivěk! Jde tu o NÁSILÍ, odehrává se to v ANGLII, je to za doprovodu vážné hudby, objevuje se tu BEZRADNOST jak si s násilníkem poradit, aleternativní metody (sedativa či speciálně vyvinutý prostředek na vyhubení násilí), oboje se jeví jako NEÚČINNÉ, oba jsou JEDINÁČCI, mají slušné RODIČE, kteří samozřejmě za nic nemohou, oba skončí vve VĚZENÍ a na obou je v rámci vymícení náslilí pácháno NÁSILÍ. Filmy pojednávají o násilí pro mne představují vždy problém. Nastíní, jak násilí vzniká, ale mnohem více ukazují to, jak je společnost proti násilí bezmocná a nedokáže ho eliminovat. I když hodnotím poměrně nízko, noc to nemění na skutečnosti, že Tom Hardy byl neskutečný, přijal velkou výzvu a popral se s ní obdivuhodně.(29.9.2014)

"Namasti mi chrbát i stehná. Teraz niečo zažiješ..." Tom Hardy touto úlohou nadobro prerazil medzi hereckú elitu. Rola nenapraviteľného bitkára mu sadla dokonale, problém je, že režisér jeho obetavosť a drinu využil len z časti. Film je zaujímavý v malých celkoch, scénach, ale ako taký postráda celistvosť a detailnejší rozbor jeho postavy. Sme svedkami niekoľkých bitiek, ale jeho dospievaniu režisér venoval sotva 2-3 minúty. Ja som Ch. Bronson! , tu ma máte, ale ako sa sem dostal, ako sa formoval, kde nastal zlom, kde "udelali soudruzi z NDR chybu" to sa nedozvieme. Režisér sa rozhodol hrať na umelca a to bola veľká chyba. Tom Hardy a Tom Hardy. Viac nahý ako oblečený. Film len o ňom a bez cenzúry. 60%.(5.2.2016)

Michael Peterson aka Charlie Bronson je agresivní blbeček se sekanou místo mozku, britský soudní a vězeňský systém nefunguje protože ho nedokáže zvládnout a režisér tohoto filmu má Charlieho asi fakt moc rád a je jeho tak velký fanoušek, že se rozhodl pokusit se mu splnit jeho největší přání a to učinit ho slavným. To je asi tak všechno co si lze z filmu odnést, protože ať už Charlieho maluje jako kabaretního baviče, pouličního rváče, oběť jakéhosi systému, či šášu co pro pobavení davu mlátí lidi, nikdy se přitom ani na okamžik nepokusí o nic hlubšího a zajímavějšího. Je tedy záhadou proč by to někoho vůbec mělo zajímat, protože popis života onoho zoufalce z vězení není ani dostatečně zábavný na to, aby i na velmi krátké ploše 88 minut nezačínal nudit. Aspoň že na hudbu měl autor vkus, na elektronice osmdesátých let není co zkazit, a tak alespoň na některé úseky filmu se dá dívat jako na vcelku zábavné videoklipy. 5/10(12.5.2010)

Na závěr svojí letní challenge jsem si nechala Bronsona. Umím si představit, jak rejža povídá Hardymu- budeš tam hrát úplně vypatlaného magora, který je v jeden okamžik méďa k pomuchlání, a hned na to je zuřivý orangutan v kleci, který rozbije každou držku, která se k němu přiblíží... a Tomík na to radostně kývne, protože on tyhle týpky zvládne s přehledem sobě vlastním. Za mě 85%, protože kde vás neudolá hlavní postava, dotáhne to hudba a je vymalováno.(27.8.2015)

Jako přední světový puritán bych měl okázale ignorovat stavění pomníku velkému hovadu, ale já zkrátka nemohu. Na vině je pan Hardy, který Bronsonův škleb, smích i rozpolcenou osobnost vyjádřil tak zdařile, že musím do nebes vynést jeho herecký výkon, ač k tomu nejsem nijak fundován. A jelikož se mi hodně zamlouvalo i pár dalších postav, tak okamžiky strávené s naolejovaným magorem nemohu považovat za ztracený čas. Už jen proto, aby ze mne neudělal své další umělecké dílo.(24.8.2012)

• - Režisér Nicolas Winding Refn sa drží svojich obľúbených interpretov. Piesne od Portlandskej elektronickej skupiny Chromatics zazneli aj v jeho neskoršom filme Drive (2011). Od druhej Portlandskej skupiny Glass Candy dokonca totožná pieseň "Digital Versicolor". (Lucjen)

• - Pravý Charles Bronson řekl: "Jsem na tento film pyšný, protože i kdybych dnes zemřel, díky němu budu žít dál". (Elisebah)

• - Před natáčením se režisér filmu chtěl osobně setkat s pravým Bronsonem. Rozmyslel si to však a namísto toho dostal od pravého Bronsona milý dopis a pozdějí s ním uskutečnil i dvacetiminutový telefonát. Nakonec pravý Bronson zaslal svůj hlasový záznam, který chtěl Nicolas Winding Refn zařadit do scénáře, do kterého se dostala třeba tato věta: "Bylo to naprosté šílenství ve své nejlepší podobě." (dinamit_1)