Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Rupert Preston

Matthew Newman

Kostýmy:

Sian Jenkins

"Jaw-dropping, awesome.. a stylish thrill ride"? KDE proboha? Docela zábavný film o magorovi, který chtěl být slavný, ale kdyby se zkrátila stopáž, přidalo víc Pet Shop Boys a jiné 80s elektroniky, ubralo na myšlení a přidalo na destrukci, mohl to být hodně zábavný videoklip. 75 %(12.7.2009)

Jako přední světový puritán bych měl okázale ignorovat stavění pomníku velkému hovadu, ale já zkrátka nemohu. Na vině je pan Hardy, který Bronsonův škleb, smích i rozpolcenou osobnost vyjádřil tak zdařile, že musím do nebes vynést jeho herecký výkon, ač k tomu nejsem nijak fundován. A jelikož se mi hodně zamlouvalo i pár dalších postav, tak okamžiky strávené s naolejovaným magorem nemohu považovat za ztracený čas. Už jen proto, aby ze mne neudělal své další umělecké dílo.(24.8.2012)

Ty hlášky o mechanickém pomeranči 21 století jsou nesmyslem - ikdyž několik kouzelných hudebních čísel tam je. Ale mohlo to být mnohem odvážnější. 70%.(20.7.2009)

• emma53

Michaela Petersona alias Bronsona bylo těžké zpacifikovat v několika zařízeních, včetně klece. Tudíž zfilmovat takovou osobu, muselo být taky náročné. Nicolas Refn to pojal po svém, žel mě ten styl neoslovil, ale asi by bylo náročné pojmout ho na filmové plátno v jakékoliv formě. Hudební podkres v té první části jsem nepochopila a vnitřně nepřijala, protože nekrásnější árie z Nabucca od Verdiho, kdy obrovský zástup židů zpívá a děkuje Bohu za záchranu od otroctví Egypťanů versus Bronson se mně zdál zcela mimo. ¨Přečetla jsem si o této osobě víc na netu, ale myslím, že bych se bez vědomosti o takové osobě celkem v pohodě obešla. Filmová výzva 2016(20.1.2016)

Zajímavý námět jako hrom, moc mi tady nevyhovovaly četné umělecké vsuvky, jak Bronson vypráví o svém životě na divadelním jevišti, ale stejně jsem se neubránila a byl mi, přes všechnu tu hrůzu, co dělal, něčím sympatický (asi má na tom výhradní zásluhu jeho představitel Tom Hardy).(11.12.2009)

• - Před natáčením se režisér filmu chtěl osobně setkat s pravým Bronsonem. Rozmyslel si to však a namísto toho dostal od pravého Bronsona milý dopis a pozdějí s ním uskutečnil i dvacetiminutový telefonát. Nakonec pravý Bronson zaslal svůj hlasový záznam, který chtěl Nicolas Winding Refn zařadit do scénáře, do kterého se dostala třeba tato věta: "Bylo to naprosté šílenství ve své nejlepší podobě." (dinamit_1)

• - Záběry promítané ve scéně v divadle jsou skutečné záběry z roku 1983, kdy vzal skutečný Charles Bronson v jedné z věznic několik rukojmích, následně držel na střeše 47hodinový protest, způsobil oheň a škodu v hodnotě 750 000 liber. (JardaBauer)

• - Režisér Nicolas Winding Refn sa drží svojich obľúbených interpretov. Piesne od Portlandskej elektronickej skupiny Chromatics zazneli aj v jeho neskoršom filme Drive (2011). Od druhej Portlandskej skupiny Glass Candy dokonca totožná pieseň "Digital Versicolor". (Mireldis)