Krimi / Drama / Thriller / Akční / Životopisný

Velká Británie, 2008, 92 min

• BoPo

Menujem sa Charles Bronson. Celý svoj život som sa chcel stať slávnym. Keď som počul tieto úvodné vety traileru, tak som výrazne zbystril. Následne som sa na dve minúty nechal vtiahnuť mixom skvelo pôsobiacich výjavov. A hneď som si to pustil po druhý raz. A bolo jasno, toto musím vidieť. Výsledný dojem? Tom Hardy vytvára naozaj ťažko zabudnuteľnú postavu, u ktorej si užívate tie testosterónové záblesky. Sú tu však celkom zásadné muchy. Film je pojatý miestami až moc umelecky a príbeh nemá žiadne silné momenty. Takže sklamanie.(1.3.2013)

Důkaz že herec někdy udělá film. Výkon Toma Hardyho je neuvěřitelnej a tu sérii držek co tam předvede se jen tak někde nevidí. Fakt totální psychouš. Samotnej Bronson musí bejt NEUVĚŘITELNEJ magor. Celej film je vlastně jen o tom jak všechny mlátí (kromě rodičů a holek). Dobrá hudba a snaživej režisér by v tomhle případě stejně nestačili, protože tam se prostě nic jinýho neděje a je blbý že ty bitky jsou vždycky Bronson proti šesti bachařům, takže stačí sundat jednoho a bitka končí. Kvůli tomu ultimátnímu hereckýmu výkonu a kvůli tomu abyste poznali, že tam někde v Británii doopravdy existuje takovejhle magorskej blázen se na ten film podívejte.(17.6.2009)

Krimi, akční a thriller ? A já se u toho výborně bavil. Komediálně pojatá sonda, která podle ČSFD komedie není, do jedné rozervané mysli. Překvapuje nejen okolí, ale i sebe. Bez ohledu na následky zde Charlie předvádí svoje teatrální umění. Je to on, připraven na cokoli. Perfektní režie a naprosto bezchybný Hardy, rovnající se grandióznímu Danielovi - Day Lewisovi ve filmu Gangy New Yorku.(29.9.2014)

Na závěr svojí letní challenge jsem si nechala Bronsona. Umím si představit, jak rejža povídá Hardymu- budeš tam hrát úplně vypatlaného magora, který je v jeden okamžik méďa k pomuchlání, a hned na to je zuřivý orangutan v kleci, který rozbije každou držku, která se k němu přiblíží... a Tomík na to radostně kývne, protože on tyhle týpky zvládne s přehledem sobě vlastním. Za mě 85%, protože kde vás neudolá hlavní postava, dotáhne to hudba a je vymalováno.(27.8.2015)

Veľmi zaujímavým štýlom podaný príbeh podľa skutočnej udalosti. I keď Bronsona nepoznám tak si dovolím tvrdiť, že Tom Hardy zvládol tú úlohu naozaj skvele a Charlieho Bronsona stvárnil veľmi presvedčivo. Počas filmu som mala zmiešané pocity keď sa tam objavil Tom Hardy ako rozprávač a nahodil ten úškrn a potom hneď vážna tvár musela som sa strašne smiať, pretože ksichty ktoré som v tom filme videla strašne Hardymu svedčali, veľmi zaujímavo občas až zvláštne zvolená hudba ale pri niektorých scénach som sa nudila, bolo to ako také striedanie nuda a potom niečo zaujímavé a zase nuda. Ešte by som spomenula jednu scénu vo filme, ktorá môj názor na film síce neovplyvnila ale spomeniem to tu aj tak... konečne vyvážený film kde ukázali niečo zo žien a niečo z riadneho chlapa. Ale to len tak medzi rečou. Od začiatku filmu som sa smiala, a pýtala som sa samej seba či nie som debil, keď sa smejem na niečom čo so žánrom komédia nemá nič spoločné.. no ale tak čo už so mnou, Tom Hardy ma vie pobaviť aj keď to zámer nebol. A ešte musím vyzdvihnúť jeho úžasný hlas a to ako vo filme rozprával, veľmi príjemne sa to počúvalo. Bohužiaľ Bronson ma nepresvedčil aby som dala rovných 5, i keď zo začiatku som mala v tom jasno, potom však to začalo upadať, nudné scény, niektoré dokonca aj zbytočné a moje hodnotenie to ovplyvnilo samozrejme. Dávam však 4*, pretože mám rada filmy podľa skutočnej udalosti a Tom Hardy tu bol naozaj úžasný. Výborný herecký výkon.(21.2.2013)

• - Rola Charlesa Bronsona (Tom Hardy) vyžadovala mať na sebe aj väčšie percento telesného tuku, preto ako sám herec uvádza, cez deň jedol kuracie mäso s ryžou a na večer si doprial pizzu, zmrzlinu Häagen-Dazs a veľa Coca-Coly. Tieto vysokokalorické jedlá mu priniesli potrebné pribratie na váhe za krátky čas. Prezradil tiež, že v porovnaní s vrchnou časťou tela vyzerali jeho nohy komicky, bol doslova ako bocian. (Zdroj: refresher.sk) (YoZo8)

• - Jason Statham měl ztvárnit hlavní roli, ale po neshodách se studiem nakonec odstoupil. (Karlos80)

• - Režisér Nicolas Winding Refn sa drží svojich obľúbených interpretov. Piesne od Portlandskej elektronickej skupiny Chromatics zazneli aj v jeho neskoršom filme Drive (2011). Od druhej Portlandskej skupiny Glass Candy dokonca totožná pieseň "Digital Versicolor". (Lucjen)