Let Fénixe

• Česko Let Phoenixe (více)

Havarované letadlo uprostřed Sahary. Všichni chtějí přežít. Všichni slouží společné věci, někteří více - někteří méně. Všichni myslí v první řadě na sebe, na své životy, na své ego. Bitva může začít... (TV Prima Cool)

VanTom

Banda nesourodých chlapů – těžařů ztroskotá v poušti a z trosek staví nové letadlo, aby se dostala pryč. Systematicky, skoro bez odboček; konstruktér a pilot se sice přetahují o velení, přesto všichni více či méně disciplinovaně táhnou za jeden provaz. Poměrně realistické chování v mezní situaci představuje velký klad, nenarušují jej žádné velké antipatie; vyčerpání z práce, slunce a dehydratace si vybírá svou daň, ale nikdo extrémně nepanikaří, nevyšiluje; dokonce ani zbabělost není po zásluze potrestána. Ovšem trvá to dlouho, mnohé scény a epizody jen bezúčelně natahují; nicméně v povedeném finále vzlétne Fénix z písku s plnou parádou. 70 % ()

Han22

Tohle je přesně ten typ filmu, který by se mnohem více líbil mému bratrovi než mě. Námět typu skupina chlapů uvězněných na poušti po letecké katastrofě mě nechává celkem chladným, že by to bylo svižně natočené se říct nedá. Remake si nepamatuju, ale v duchu jsem si představoval, jak by to natočili dnes, aby pokryli veškeré menšiny sexuální, genderové i rasové a aby všichni byli sexy a heroic. No a díky tomu jsem si ten film začal užívat - tady je prostě x bílejch, ošklivejch, špinavejch chlapů, kteří jsou namyšlení, hulvátští, protivní, občas hloupí, zbabělí či egoisti - geniální souboj paličatého kapitána ze staré školy s mladým cynickým německým konstruktérem. Začal jsem fandit šíleném konstruktérskému plánu, překvapilo mě pár úmrtí a při závěru (startování, zvedání) jsem napětím skoro nedýchal. Takže nakonec poctivé 4* pro poctivý starý film. ()

Kovaja

Jo jo celkem povedeny kousek s vybornýma hercema.Hlavně zařil Kruger a Stewart.Pak že se film bez ženskejch neobejde.Pchhhe pěknej omyl!!!!! ()

Mikino00

Stewart si po letech znovu oblékl pilotní kombinézu a opět v ní exceluje, originální drama s bojem o přežití, jen je škoda těch klišé, délky filmu a nedůvěryhodnosti. ()

Lilloos

Film, který má díky svému věku poutavou atmosféru ale zároveň pomalé tempo. Trosečníci bojují jak s vnějším nebezpečím, tak především sami se (a mezi) sebou. Mistrovsky zahrané nesourodé osobnosti přidávají snímku na věrohodnosti, na druhou stranu je mezi tolika černobílými postavami těžké najít si svého oblíbence, kterému by člověk (ne)přežití fakt přál. ()

agassi68

Nápad dobrý, realizácia na dnešnú dobu rozvláčna. Aj som si pri tom pospal.. A herci veľakrát hrali tak , aby som vedel, že len hrajú. ()

Hapretor

Bohužel musím přiznat, že víc mě bavil remake. Tam je lepší hudba, atmosféra, herci, triky, atd. V tomto snímku je to zase více domyšlené. Jak byli ke konci popálení, a v noci se klepali zimou. To dodalo i na tu dobu důvěryhodnost. V remaku na to úplně kašlali. Tam byli všici pořád krásně nalíčení !!! ()

MickeyStuma

Ztroskotané letadlo někde v poušti a snaha všech nejen přežít, ale dostat se i pryč. Naprosto skvěle natočený snímek, kde snad chybí jen krapet větší důraz na psychologii jednotlivců. Krásně plynulý a nikam nespěchající děj je sice natažený přes dvě hodiny stopáže, ale alespoň se dá daleko více vcítit do dané situace. Příběh má pevný směr podpořené výbornými hereckými projevy evokující hlavně vzájemné vztahy všech zúčastněných. Každý má své pevné místo, tudíž žádná postava není nijak zbytečná. Atmosféra je podchycena dobře. Dramatický dobrodružný snímek o ztroskotání a vůli přežít v místě, kde je jen horký písek a nic víc. Snímek rozhodně patřící mezi ty lepší. ()

pravo

Začiatok filmu ma trocha zaskočil, pretože aj napriek roku natočenia filmu sa mi let lietadlom ako aj havária zdali nejako amatérske, ale ten film je aj tak o niečom úplne inom... . Drám o odhaľovaní charakterov v hraničných situáciách bolo natočených určite nespočet a táto patrí určite k tomu lepšiemu, čo je možno vidieť. Ale napriek tomu mi film pripadal pomerne zdlhavý a filmu trocha chýba väčšia zaangažovanie diváka do deja. Najviac ma dostala scéna, keď osoba, na ktorej závisí záchrana životov prezradí tajomstvo svojho povolania. ()

Barak

Dlouhé a scénáristicky nezajímavé. Je sice pravda, že posádka má pořád nějaké problémy, hádají se, hrotí se mezi nimi přátelské vztahy a tak, ale všechny ty situace postrádají onen náboj, nápětí, něco, co by mě prostě jako diváka strhlo, ale to se tady nestalo. Místo toho jsem se většinu času celkem nudil.... 7/10 ()

tranquill

"Co je s tebou? Nejsi ani trochu zvědavý? Netěšíš se, jaké to je, řídit letadlo na hraní?" Dobrodružná podívaná o přežití. Ale ta stopáž byla opravdu dlouhá. ()

Petulka88

Vcelku standardní dobrodružný film, který v době svého vzniku měl určitě své kouzlo, ale zub času na něm přece jen zapracoval. Tím nechci říct, že bych se u něj nudil nebo že by se mi nelíbil. Naopak, jen nevybočuje z řady podobných filmů a menší zásah střihaču by taky neuškodil. ()

rivah

Rekonstrukce letadla je daleko nad síly přítomných mužů, ale pěkně se na to kouká, i na ten vítězný let. ()

Likan7

Technicky velmi pěkně natočený film, jen škoda, že i přes značnou stopáž tu není pro všechny postavy moc prostoru a jsou jen do počtu. Minimálně o půl hodinu by to mohlo být kratší a film by měl hned větší spád. Takhle je druhá hodina skoro zbytečná a pro mě nezajímavá. ()

topi80

Viděno už dávno, ale pamatuji si, že jsem se od filmu nedokázal odtrhnout. Celým příběhem se prolíná neomylný souboj starosvětského chlapáctví a inženýrství s pravítkem, kterýžto nakonec dopadá i přes mnohé kritické momenty remízou. ()

Ernie_13

Tento film som videl ako decko a veľmi ma zaujal. Tak som sa teraz takmer po dvadsiatich rokoch rozhodol si ho znova pozrieť, no moje nadšenie mierne pokleslo. Ide o zaujimavú dobrodružnú drámu, v ktorej môžme pozorovať rôzne chovanie hlavných protagonistov v hraničnej situácii. Troška zbytočne dlhá stopáž, ale inak solídnych 70%. ()

ostravak30

Ztroskotání už proběhlo na různých místech - v moři, na opuštěném ostrově, v pralese, tak proč taky jednou ne na poušti. Tvůrcům se podařila dát dohromady různorodá parta kvalitních herců a přitom různorodých charakterů, takže i přes dvouhodinovou stopáž není možno se nudit. A to by si člověk řekl, že při čekání na záchranu se toho vlastně mnoho přihodit nemůže. Druhá strana mince je, že měli hrdinové, alespoň ti přeživší, štěstí. Když už ztroskotat, tak se schopnými techniky a inženýry. Velmi se mi líbila celková výprava. ()

Zemřel herec Hardy Krüger

Zemřel herec Hardy Krüger