Film Květ pouště vznikl podle stejnojmenné autobiografické knihy autorky Waris Dirie, která vyrůstala do svých třinácti let v Somálsku a po útěku do Londýna se stala jednou z nejznámějších světových topmodelek. Když se kniha v roce 1998 objevila na pultech knihkupectví, svět byl šokován. Bývalá modelka vypráví dechberoucí životní příběh, v němž popisuje svou neuvěřitelnou cestu od kočovného života v somálské poušti na nejznámější světová přehlídková mola. Byl to sen a noční můra zároveň. V New Yorku, na vrcholu své kariéry, poprvé v rozhovoru otevřeně promluvila o problému ženské obřízky, kterou sama vytrpěla, když jí bylo teprve 5 let. Krátce po rozhovoru se rozhodla, že skončí s kariérou modelky a zasvětí život boji proti tomuto starobylému rituálu. Od roku 1997 je Velvyslankyní UNFPA (United Nations Population Fund) pro odstranění problému ženské obřízky ve světě. (oficiální text distributora)

Tatianistka

Smutny film, ale velmi poucny a hlavne zo zivota, o hroznych veciach, ktore by clovek neveril, ze sa este v sucasnej dobe prevadzaju... Film bol v podstate velmi dobry, jedine co by som vytkla su urcite zostrihy, pretoze sa spociatku tazko chapu niektore suvislosti, ale okrem toho asi nic. ()

Anomiska

Kvet puste je velmi zaujimavym pohladom na to, ako moze odvaha a krasa zmenit zivot. Waris mala aj velke stastie, ze nasla ludi, ktori jej v zivote pomohli (babicka, kamarátka, domáca, fotogaf a mnohí ďalší), co ma napĺňa optimizmom, že ľudia si ešte nezabudli pomáhať. Samozrejme, niektorí v nej videli zisk, či už materiálny alebo telesný (jej "manžel"). Každopádne sa mi potvrdilo, že krása vie byť užitočná. Krásni ľudia môžu poukázať na problém a svet ich bude počúvať. ()

odvedle

Totálne dychberúci príbeh, pre mňa naprostá novinka: ženská obriezka!!! Silný príbeh, podmanivá hudba, výborné výkony, obľúbená Sally Hawkins skvelá, Liya Kebede je vskutku nádherná. ()

Franche

Ať si každý věří v jakého Boha chce. Tenhle nechutný rituál ale s vírou nemá nic společného. Film byl moc dobrý, ale nečetla jsem knihu, takže nemůžu porovnat. Vzhledem k tomu, že toto se ale opravdu stalo. 5*. ()

Smerfetka88

Mnohé scény byly opravdu silné, ale to bohužel nestačilo k tomu ohodnotit film 4*. Asi jsem také ovlivněna knihou, která byla mnohem propracovanější. Ve filmu chyběly některé scény, jiné byly osekané a celkově to působilo hodně "filmově". Příběh za 5*, ale film jen za 3*. Co ale musím vyzvednout, je volba hlavní hrdinky. Liya Kebede je překrásná a přesně tak nějak jsem si Waris představovala. ()

Maniik88

Príbeh o nesmierne zaujímavej žene, s veľmi ťažkým osudom, ktorý postihuje milióny žien v barbarskej rovníkovej Afrike. To ako sa dostala tam kam až sa dostala, je tak neuveriteľné, že si to ozaj zaslúžilo svoj film. Herečku vybrali výborne, krásnú modelku s podobným osudom ako žena, o ktorej bol film. Vďaka Waris OSN zakázalo ženskú obriezku, príbeh o žene, ktorá si musela prejsť peklom aby sa stala svetoznáma modelka, ktorú vďaka tomu vypočuli papaláši z celého sveta. A hoci negramotní Somálci a iní podobní barbari stále pokračujú v tom ich zvyku, dokonca aj tu v EU, je to už nelegálne a Waris sa podarilo zachrániť tisíce dievčat pred krutou smrťou.. ()

blacktomas

Kruté, smutné a absurdní zároveň. Fakt, že ještě v dnešní době dívky podstupují tak morbidní zákrok, aby se staly ženami a aby se jich vůbec nějaký chlap všiml, dělá z tohoto snímku jistou podívanou, která se nemine účinkem. Zvlášť když se vše podařilo na výbornou. Klasicky odvyprávěný příběh mladé dívky, která se jako popelka z Afriky objevila ve světě módního průmyslu, ale z které se nestala klasická celebrita. Nedovolil jí to její původ ani její trauma.Upřímný příběh plný upřímných scén. ()

Brumlak

Knihu jsem nečetl, takže nebudu srovnávat. To by se moc ani nemělo, ale budiž, stejně to každý dělá. Bál jsem se, že mě to bude nudit, ale nestalo se tak. Ten příběh je silný a hlavní představitelka je příliš krásná, aby se ten film vypnul. Koukáte a chcete vědět více, chcete znát její příběh. Hudba byla naprosto geniální. No zkrátka film k pokoukání. ()

DJ Kritik

Film sa dá rozdeliť na dve časti. Prvá - prvé "kroky" v Anglicku druhá - nosná myšlienka filmu - obriezka. Predtým som nečítal ani knihu a ani obsah filmu. Jednoducho som za do toho zadíval a bavilo ma to od začiatku až do konca. Vynikajúca hudba, pekné exteriéri, výborne vybratí herci, to všetko veľmi umne posplietané dobre zostrihané a skvelo podané. Miestami nádych Pretty woman, ale vskutu miestami surové. Čo dodať, asi len taký malý odkaz "náročnú prácu" modelky zvládala bez problémov. Vtiahnutie do deja: ***** Hudba: *** Realita: **** ()

jafuska

tento film mě natolik zaujal, že jsem v posledních minutách filmu nevěřícně koukala, že je ještě v dnešní době tak odlišné názory na barbarské počiny u obřízky, věděla jsem, co je obřízka, ale takto detailně popsaný film o této problematice, to jsem ještě nezažila, je to vlastně prolínání života somálské dívky od dětství po dospělost, její šance na lepší život, její šance se dostat na vrchol modelky, o tom všem je tento film, a poslední minuty filmu jsem probrečela, obřízka je barbarské, nelidské, a měla by být navždy zakázána, opravdu doporučuji se na tento film podívat, je šokující, a zároven výborný. ()

Mr.nachos

Knihu jsem nečetla, ale po shlédnutí filmu, to hodlám udělat. Je to krásný, děsivý, dojemný a krutý příběh o něcem, o čem se zbytku světa ani nezdá. Přiznám se, že scénu, kde obřezávají tříletou holčičku jsem neustála a musela jsem si vypnout zvuk a zavřít oči, dokud neskončila. Nevybavím si jinou filmovou scénu, která by mě tak srazila. Každopádně tleskám odvaze, kterou Waris měla, protože prožít si takový život a stále stát na vlastních nohou a vyprávět světu o tamním problému, to chce pořádnou dávku odvahy. ()

Davanity

Od filmu jsem moc neočekávala a tak mě překvapil. Jako jeden z mála filmů mě opravdu vzal za srdce. Jedná se o poutavý příběh somálské dívky, která se rozhodla radši utéct než si vzít starého muže, který měl ještě další manželky a utekla tak od své rodiny. Ačkoliv jí to stálo dost úsilí a bolesti, dostala se až do Londýna, naučila se řeč a stala se modelkou, která bojuje za lidská práva. Je to smutný příběh, ale nádherný. O vážných věcech, které se bohužel stále dějí a způsobují bolest mladým dívkám. ()

Meeryan

Ani samotný Bůh není tak myšlenkově zvrácený a krutý k ženám, jako ti vypatlanci, kteří se ohánějí islámem. Ženské pohlaví se rodí i s pohlavními orgány, je to dar, aby ženy z fyzického aktu měly také potěšení a užily si to. ()

Carlie

Dočetla jsem knihu a tak jsem si řekla, že si pustím i film. Ten se mi i přes nízká očekávání líbil, ale jsem více než zklamaná, že je vynecháno dost částí knihy, které jsou podle mého pro vývoj hlavní HRDINKY Waris Dirie zásadní. Film se odehrává převážně v Londýně a přitom je ta nejzajímavější část právě v Somálsku. Nemám co jiného kritizovat, protože i přes nízký rozpočet to byl velice zajímavý film, podle skutečných událostí a Waris je opravdu inspirativní. ()

RedEagleSK odpad!

Hledat logiku ve vysokém hodnocení zdejších odpadních filmů na čsfd je jako hledat drobné v mé peněžence. Vskutku jsem přesvědčen, že individum které dá tomuto filmu vysoké hodnocení musí býti tak blbé že ještě i kdyby padalo z loďky, netrefilo by se do vody. Nemůžu za to ale jediná pálčivá otázka která mi procházela hlavou při sledováni filmu bylo to, jaký by byl osud malého somálskeho kluka (klidně i obřezaného) který by uprchl ze Somálska do Londýna, a který by neměl to štestí že má kundu mezi nohama (klidně i neobřezanou) a tudiž na něco jako modeling by mohl zapomenout. Ale zpátky k filmu. Existují 2 druhy žen: dobře oblečené a dobře, že jsou oblečené. Hlavní protagonistka filmu je díky své obřízce kombinaci obou těchto druhů. Né, žádne sympatie jsem ve filmu ke kudrnatému bezpyskovci necítil, protože když člověk vidí že žije ve světě ve kterém i když jste negramotný debil co neumí číst ani psát stačí že jste žena a dobře vypadáte a ihned se můžete stát modelkou, cestovat po celém světě a vydělávat milióny, tak míra nasranosti stoupne do nebeských výšin a hodnocení této pičoviny do pekelných nížin. Abych pouze nepičoval jak starej dědek kvituju že svět modelingu ve kterém se to hemží kurvama jak v české poslanecké sněmovně debilama, je ve filmu zobrazen autenticky, nicméně když je řeč o somálské dívce člověk tak nějak očekává že ji ve filmu bude litovat a né že ji bude naopak závidět. O precizně zhýralé kurvě která s hlavní protagonistkou žije v bytě raději ani nemluvím páč by to byla hejtspíč za kterou se v českém kovidovém protektorátu dáva 6 let na měkko, a pokud budete mít cikánského spoluvězně tak na tvrdo. Filmek nechtěně nastíní otázku zda je horší žít v chudobě nebo být plytká povrchní kurva žijící v materiálnim dostatku. K mé veliké nelibosti odpověd lidí na tuto prostou otázku tak nějak vidím když se dívám na vysoké hodnocení této kokotiny. Ano hlavní protagonistka se sice nakonec na modeling vysere jak Václav Klaus mladší na politiku, a to výměnou za mastný flek velvyslankyně OSN a žačne otevřeně bojovat proti ženské obřízce, což je asi stejně smysluplné a efektivní jako kdybych já od zítra začal bojovat proti nekontrolovanému páření tučnáku v Antarktidě..ač chápu že na rozdíl od Waris Nemakačenko Bezpyčenko bych žádné statisicové dotace, peněžité sponzorské dary a renty na tento ,,boj,, nedostával. Myslím, že není co dodávat, snad jenom to že pokud uvidím ještě jeden podobný film, půjdu si dat do Pražského Motola uřezat čuráka, udělat kundu, natřu se na černo dám si kudrnatou paruku poruším zákaz vycházení, na českých hranicích přelezu přes ostnatý drát a půjdu do Německa dělat modelku, a to že mám divnou kundu zdůvodním místopřísazným tvrzením že jsem v Etiopii absolvoval obřízku tupou vidličkou. Postavu bych na to měl inteligenci sice né, nicméně čtením zdejších komentářu se mi zdarně snižuje, takže bych to neviděl tak černě. Toť vše ať se vám daří. Ale ne zas moc. To byste mě nasrali. ()