Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

Gustik5

Čekal jsem bombu, dostal jsem obyčejnou, strojenou podívanou, v níž nezaujme nic, až na digitální sovy, příběh je absolutně tuctový, škoda. ()

agent0111

Animovana casovana bomba.. je to krasne, detske a zaroven tak dospele, roztomile a vznesene... Myslim ze ostatni by meli vypnout sve mozecky, kdyz koukaji na film podobny tomuto... je to relax na ,,N,,tou... slova propadak ci odpad tady nejsou na miste... panove a damy, omladnete, koukejte se na filmy vlastnima ocima a potom hodnotte. Jestli je neco komercni nebo ne... no a co? Je na tom snad neco spatneho? Mozna by vam prospelo vyjit konecne z toho davu ve kterem si nechate slapat na hlavy. ;-) proste je to krasne :-) Jiz dlouho jsem nevidel tak krasne zpracovany film ktery se drzi dejove linie a i pres svou naladovost neodboci a nakonec dojede do sladkeho cile. Animacni uroven je dokonala, sovicky jako zive, scenar humorny... Co vic si prat? 95% ***** ()

Mirešák

Výhody a nevýhody tohoto filmu vnímám velmi podobně jako u filmu Avatar: velmi neoriginální děj ("důvěřuj svému nitru", copak mi to jen připomíná) a skvělá vizuální stránka (sovy v dokumentu v bonusech byly od těch animovaných takřka k nerozeznání). Akorát sovy neměly narozdíl od Avatara tak mohutnou propagaci. ()

Hrmak

Po audio-vizuálnej stránke tomuto animovanému filmu niet čo vytknúť. Sú to jednoducho digitálne orgie s množstvom dychberúcich detailov. Titulná pieseň sa mi tiež páči. Na veľkom HD monitore s kvalitným zvukom to bol skutočne pôžitok. Na druhej strane je však dej, ten je pomerne jednoduchý, no podľa môjho názoru pre mladšie detské publikum trochu násilný. Reči o nadradenosti jednej rasy sú tiež pre mňa trošku nepochopiteľné. Môj záverečný verdikt: 5 hviezdičiek za audio-vizual a 2 hviezdičky za dej. Priemer je teda 3,5 hviezdičky. ()

onevoice

Výborný námet skvelé dobrodružné scény. Myslím si ale že tento film je skôr pre staršiu generáciu ako pre deti. Niektoré scény sú dosť silné. ()

vojtaruzek

Nejdříve jsem šel na film, který mě nadchl (poslední 1 rok si všímám, že mé filmové názory se rozcházejí s názory většiny). Poté jsem nevím proč zavítal do knihkupectví, kde jsem našel první díl té knižní předlohy ( V zajetí). Naneštěstí filmu se ukázalo, že na knihy (Už je mám v Angličtině, protože než a jestli vůbec vyjdou, bude to trvat) film nemá. Takže koho to zaujalo, tomu doporučuji knižní sérii Guardians of Ga'Hoole (zatím jsem nenašel nikoho, kdo to četl, takže kdo četl, tak ať mi napíše). ()

xvasek

Hm, moc pěkné. Určitě to bude pěkné demíčko, až si budete v Elecroworldu vybírat novou plazmu, ale jako film to nefunguje. Nevím přesně, co tomu chybí, ale nedokázal jsem sympatizovat s hrdiny, snad s výjimkou Šedozraka - to je drsná sova. :-) Každopádně minimálně výprava vás donutí se na to celé dokoukat. Myslel jsem, že "tři hvězdičky" a "určitě se na to podívejte" nejde dohromady, ale tento film to dokázal. ()

LukasLongr

Klasická pohádka pro děti. Zato animace jsou velmi povedené a v 3D to musí vypadat dobře. Příběh docela ujde. Jako v každé pohádce jsou dvě strany dobra a zla. ()

Sonjushka

Skvělý nápad a výběr protagonistů(-:, krásné sovy, kdo někdy pozoroval dravce zblízka, musí uznat, že animace je jedinečně povedená, jsou jako živé. Slabinou filmu je, že pro děti je moc temný a strašidelný a já jako velká jsem se zase dost nudila. ()

Artyom

Hlavnímu hrdinovi jsem měl za jeho bezmeznou lásku k bratrovi chuť utrhnout křídla a nacpat mu je do kloaky. Vizuálně pěkné, nádherné scenérie, krásná výprava, příběh v pohodě. Výchovná pohádka pro děcka. Ale ne pro ta úplně malá, to by přineslo denní můry... Ale snad by bylo lépe, kdyby děcka byla vynechána a tvůrci šli úplně na krev v soubojích i dialozích. ()

LEOM

Efektivní podívaná, chce se mi říct kam se hrabe 300 co se vizuální stránky týče. Příběh sám o sobě je klišé oděné do originálního kabátu. Jak se již píše v několika recenzích, i já mám problém se zařazením filmu....do teď nevím kdo měl být cílovka...nejspíš asi já, protože mě se film líbil. Takže můžu vřele doporučit. ()

bublinka21

Hezké grafické provedení filmu. Příběh je poměrně poutavý, ale dětem do 10 let bych tohle nepustila. Vůbec nechápu, kam se vytratila něžnost a naivita dětských příběhů?! Poslední dobou je v pohádkách na jednoho hrdinu tucet záporáků. V životě je to pravda, ale proč brát dětem iluze pomocí pohádek?? ()

9J9

Jsem dojata! Další skvělá animovaná pohádka, kterou budu s radostí a opět s velkým dojetím sledovat. Skvělé efekty, skvělá hudba! Další veliký plus dávám za to, že film se rozjel skoro po 10 minutách. Žádné půlhodinové čekání než se začne něco dít. Každému doporučuji !!! ()

ghrel

No co se týe mě tak se mi to docela i líbilo. Dnešní animované filmy už nejsou moc dobré jako dřív ale furt se mezi nimi najdou díla která opravdu stojí zato. Příběh se mi líbil, sovy byli krásné, jediné co jsem snad nepochopil byli ty modré zrnka nebo jak tomu říkali. No rozhodně doporučuju, jestli se nudíte puste si to. ()

Ladull

Moc nevím, jak to zhodnotit. Na animáky se moc nedívám, ale bylo to fajn :) člověk u toho nemusel myslet. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4*. Nakonec jsem musela dát 4, protože to mělo hlavu a patu, byla tam pěkná hudba, a má to takový prostě jednoduchý příběh. Překvapil mě soví brácha hlavního hrdiny, ale to je jedině dobře, aspoň film nemá tak moc předvídatelný konec :) I když mi tam pořád do té čtvrté * něcochybí, ale vzhledem k hodnocení jiných filmů tam ty 4 prostě jsou :) ()

Clairiss

Perfektní pro malé dětičky. Má to smysl, není to těžké na pochopení a nádherné zpracování je krásnou tečkou. Legenda vymyšlená do detailů a 3D efekty jsou "hmatatelné". Nicméně pro dospělé to až tak není - no možná pro ženské romanticky-dětsky-kresleně naladěný pohlaví. Je to spíše pro oddych po škole (školce). Při některých scénkách přebíhá mráz po zádech, jindy tajíte dech, jestli zvládne doletět a nebo nudit se při romantických scénkách sblížení dvou soviček. Velké nadšení po pár dnech opadá a za nějaký čas si na to - možná - sem tam vzpomenete. ()

Gechitka

Mě teda film opravdu nadchl. Je tam dost akce, dobrodružství, bomba animace a ani příběh nepokulhává. Určitě doporučuju!!! ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)