Kvalitní hutná atmosféra a zajímavý prostředí prostě nemůže plně zachránit ten fakt, že se tady děje absolutní hovno a že hororový prvky si film nechal v podstatě až na samotnej závěr. Ale jelikož se na tom podíleli v posledních letech absolutně antihororový češi, tak to zas tak špatný nebylo a mělo to docela slušnej mrazivej nádech(3.4.2009)

Takže, vážně nevím jak tohle celé zhodnotit. Bylo by to hodně kvalitní, KDYBY .. to posledních cca 5 minut nebylo až moc komické a sci-fi a kdyby to nebylo natočeno zřejmě českým kameramanem. Jelikož Češi si myslí, že cokoliv udělají zajímavější, autentičtější a lepší, když budou s kamerou pořád klepat. Aha, tak to já asi opravdu nemyslím. To jsou jediné výtky, které k tomu mám, jinak hodně promakaný příběh a skvělí herci a vynikající atmosféra. Nikdy bych nevěřila že, se spojí tyto dvě země.(17.6.2012)

Z jednoho úhlu pohledu jde o finskou atmosferickou bombu, z které číší smysl pro malé detaily a s perfekcionistickým přístupem je podaná každá scéna. Bohužel, z druhého pohledu příběhově nedokáže Sauna vůbec strhnout a diváka obchází velkým obloukem. Nebojím se napsat, že nejden horrorový fanoušek se v zamlžených bažinách ztratil s hlavními představiteli...Velká škoda, druhá projekce je nutností.(6.8.2013)

No tývole-Některé komenty tu z toho dělají dílo na které by měl být člověk připraven minimálně bakalářem z filosofie. Přitom jde "jen" o parádní atmosférický film uvařený pro četbu intuicí, asociací a fantasií-pojednávající o dopadu války na osobnost jednotlivce, smývání hříchů a o (možnosti a ceně)vykoupení.... Herci, kamera, zvuky, hudba, triky...no prostě všechno parádní. Plný počet ale nedám, protože mám neodbytný pocit, že se film dělá (myšlenkově)moudřejším a hlubším než ve skutečnosti je.(16.3.2012)

Přemýšlím, jak popsat svoje pocity. Jsou mrazivé, děsivé a nádherné zároveň, ostatně jako celý tenhle film. Dotknul se mojí duše nesmazatelným způsobem. Naprosto přesně, bez varování mě zasáhl v celé své kráse. Možná jsem tak trošku tušil, že se mi bude líbit, ale výsledek daleko předčil moje očekávání. Ten je bezchybný a dokonalý zároveň, víc snad ani nemá cenu psát. Jen jednu věc vím skoro jistě. Už se na něj nikdy nepodívám znovu. Nemohl bych pak v klidu pohlédnout do zrcadla. Nebo snad někdy ano, ale až za hodně dlouho. Až bude ten správný okamžik......(16.5.2014)

• - Exteriéry filmu byly natáčeny v Praze - Řeporyjích, ve středověkém skanzenu Řepora. (Kolyas)

• - Slovo ''Poika'' ve finštině znamená chlapec, ve skutečnosti postavu ''Poiky'' hrála herečka Sonja Petäjäjärvi. (MadBigMax)