Sauna je atmosférický parní válec, který vás nemilosrdně převálcuje, hodí zpátečku a ještě se po vás několikrát sveze, aby se přesvědčil, že máte hlavu opravdu na sračku. Já měl. Je to film, který si budu muset ještě několikrát pustit, abych doskládal dtřípky skládačky a odhalil prve neodhalené. Atmosféra hustá tak, že by se dala krájet, budovaná pomalu, poctivě a na pevných základech. Výborné prostředí, zajímavé postavy a herecké ztvárnění, úchvatná minimalistická hudba. Pokud to není výborný horor, je to minimálně zajímavý historický film. Ale ono to je obojí. I s výbornou lekačkou, která otestovala můj řitní svěrač (ještě není opotřebovaný, vydržel to, ale jen tak tak). Ani nevím, proč tomu nestřelím plný počet.... Viděno na Festivalu Fantazie 2010.(13.7.2010)

Bezesporu nesmírně atmosférické a překvapivě i po většinu doby děsivé, ovšem špatně použitá hudba mnohé scény vyloženě zabíjí. Navíc mám pocit, že končit to v momentě závěrečného vstupu do sauny, vyzněl by závěr podstatně působivěji než takto. Avšak i přes předchozí výtky se jedná o bezesporu kvalitní horor s potenciálem způsobovat útlocitným duším nepříjemné noční můry. Silné 3*.(6.2.2013)

Když holka neposlouchá, nezbývá než jí zavřít do sklepa. Problém je, když na ní zapomenete, jako se to stalo týhle družině v 16. století. Stálo je to připrosraný trenýrky a výjevy dívenky za každým druhým stromem. Kdo ovšem myslí že tady zápletka končí a může už jen zhasnout světla a užívat si tajemno, tak se šeredně plete. Sauna má silně roztříštěný děj a žádá si divákovu ustavičnou pozornost, příběhem nevodí za ručičku a mnoho věci pouze naznačuje. Když jsem se ovšem naladil, na tu pseudointelektuální hardcore psychologii a symboliku, tak mi zase všechny ty lekačky přišli moc mainstreamový.(18.7.2014)

No to mě poser. Banda zoufalců se motá po bažinách, na co šáhnou, to je na hovno, koho potkaj, ten je divnej nebo mrtvej. Hnusný ksichti, depresívní atmosféra, bahno, voda, bahno, bahno, špína, bahno, sauna, bahno. Děj je taky na hlavu, skoro žádnej, ale přitom tam je. Ten film má všechno, co potřebuje k poslání do odpadu. Přesto mě nadchnul, protože si ve své samolibosti myslím, že jsem ho pochopil :-)(12.8.2013)

Divný horor s divným příběhem a ještě divnějšími herci. Atmosféra je opravdu neskutečná a to prostředí nemá chybu, spolu s chladným filtrem i mrazivou hudbou mě to dokázalo udržet v pozoru, ale jinak opravdu nevím, co si mám myslet. Tohle je na mě příliš velký a abstraktní hardcore. Hlavně se mě neptejte o čem to bylo. Stejně jako s pochopením, mám teď problém s hodnocením, protože bych dal nejradši celou škálu. Tohle je něco, co se snad ani nedá hodnotit. Musím říct, že poprvé jsem po dokoukáni hororu totálně zmatenej. Absolutně nevím, čeho se chopit. Vím jen, že až budu mít náladu si to zopakovat, tak se budu muset víc soustředit a snad budu i víc v obraze. Momentálně jsem mimo a z hodnocení se vylžu 3 hvězdičkami.(20.6.2011)

• - Slovo ''Poika'' ve finštině znamená chlapec, ve skutečnosti postavu ''Poiky'' hrála herečka Sonja Petäjäjärvi. (MadBigMax)

• - Exteriéry filmu byly natáčeny v Praze - Řeporyjích, ve středověkém skanzenu Řepora. (Kolyas)