Děj hororu se odehrává v ospalém městečku Riverton ve státě Massachusetts, kde koluje legenda o sériovém vrahovi s rozpolcenou osobností - rivertonském rozparovači. V den, kdy zemřel, přísahal, že se vrátí, aby zavraždil sedm dětí, které se v noci téhož dne narodily (říká se jim Rivertonská sedma). Patnáct let to byla jen povídačka pro děti - až do šestnáctých narozenin dětí z Rivertonské sedmy, kdy je neznámý útočník začne jednoho po druhém vyvražďovat. Zrodil se rozparovač znovu v těle jednoho z nich, nebo snad tehdy vůbec nezemřel? Přežil snad pád do řeky v hořícím voze ambulance? Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno, policie tedy věřila v logické vysvětlení, že leží na dně řeky - ale je to tak opravdu? Vše závisí na jednom šestnáctiletém chlapci: musí záhadu rozluštit dříve, než bude on i zbytek Rivertonské sedmy mrtev. (oficiální text distributora)

Dr.Loomis

Dal bych tři hvězdičky,ale už takhle to má malé hodnocení.. Film je super,lekačky jsou super,vrahon(i) je/jsou super...ale ten konec??To mě hlava nějak nebere.. Určitě kdyby se to tak dlouho neprotahovalo a nepřehazovalo..bylo by to možná lépe hodnocenné.Pro mě za 68% ()

lobo87

Typická vyvražďovačka bez štipky nápadu a originality. Od Cravena by som čakal trošku viac, ale tento film sa ani nepriblížil k Vreskotu. Dejová línia so schizofréniou a prevteľovaním duše mala trošku potenciál, ktorý však zostal nevyužitý. Celkovo to bolo niečo medzi Tajomstvom minulého leta a Nocou s nabrúsenou britvou, ale kvalitou zaostal aj za týmito priemernými snímkami. Postavy sú nesympatické a o hraní tu ťažko hovoriť. Dialógy smiešne, napätie a atmosféra slabé a vrah divný. To je tak všetko... 45% ()

CrazymanM

No tak tady musím souhlasit,že je to hodně nepovedené,Craven už možná ztrácí dech?!Chvílemi mi připomínalo Vřískot,ale jen velmi vzdáleně,ne,prostě blbost a hotovo!!! ()

Aywes

Těžce vzpomínám, kdy jsem naposledy viděl tak debilní dialogy. Skoro celý film říkají postavy totální nesmysly. Jak na tomhle mohl dělat Wes? Já ho mám fakt rád, ale tohle je děsnej film. Bez atmosféry, dobrých postav nebo napětí. To co dělalo Wese Wesem, tak je pryč a zasvitne pouze v několika málo okamžicích díky kterým dostal ode mě film 2*. Užil jsem si naháněčku v baráku. Ta byla krásnou připomínkou na sérii Scream, kdy vrah je svižný a násilný. Dynamická scéna měla i dobře zmáklou kameru a pocit zmatenosti hlavního hrdiny. Ten je samozřejmě děsnej chuj, ale nic to nemění na té dobré naháněčce. Vzhled záporáka a zbraň se mi taky líbil. Ještě pár humorných scén, které smrděli teen humorem. Přesto to nebyly trapné hlášky, jak jsme často zvyklý. Velmi smutné, že stvořil Wes špatný film. Snad příště. ()

bulawaio

4/10. Wes Craven již dříve pochopil, že klasických oldschoolových hororů si dnešní hororvý mainstream příliš neváží, a tak se pustil především do hororů spadající do kategorie teen. Tam se z větší části řadí i My Soul to Take. Námět je sice stokrát omletý, ale tak proč ne, hlavně že se děti baví. Já vyloženě tenhle snímek nezatracuji, protože v rámci kategorie splnil přijatelná očekávání, ale pro náročnějšího diváka to musí být utrpení. Hlavním kladem je, že film docela svižně odsýpá a tak může člověk přehlédnout tu hromadu chyb, které se vyskytují od scénáře přes logiku až nevím kam. Za zásek to stojí, alespoň z hlediska tvorby dnes již pohaslých legend hororového žánru. ()

MFZB

Dlho som odkladal pozretie tohto filmu a až dnes prišla tá správna chvíľa. Pravdupovediac ma odrázalo to hodnotenie, ale nakoniec som sa aj tak rozhodol, že sa dám do toho, ale musím povedať, že s výsledkom nie som veľmi spokojný. Aj keď dávam 3* hviezdy, tak je to skôr taká spodná hranica, lebo nezdal sa mi tento film byť veľmi dobrý. Možno by som aj nižšie išiel s tým hodnotením, ale preto, že som dlho už žiadny slasher nevidel, tak toto mi prišlo celkom vhod. Od Wesa Cravena som videl už mnoho dobrých filmov a musím podotknúť, že toto bol zrejme jeho najhorší počin, aký som mal možnosť vidieť (ešte uvidíme čo za tragédiu bude Vreskot 4). Proste ako to napísať tak v jednoduchosti, nebolo to ono, také nulové sa mi to zdalo - málo krvi, žiadne cicky (čo sa samozrejme očakáva od slasheru) a celkove všetko bolo také pobiedne. Tak mi to prišlo ako keby bol tento film robený nasilu proste. Radšej keby Wes Craven natočil nejaký iný druh hororu, tak by to bolo zaujímavejšie, ale tieto slashere, čo pokladám za najhorčí typ hororov asi veľmi nevynášajú a sú čím ďalej tým horšie a mám taký dojem, že starému už dochádzajú nápady. ()

markepocha odpad!

Dopozeral som to len preto, že Cravena mám rád. Inak je nutné povedať, že ide o filmovú katastrofu, pred ktorou vás môže zachrániť jedine včasná návšteva psychopatického zabijaka, ktorý ukončí vaše trápenie. Prečo, prečo... ()

Abalzo

Tak u tohoto filmu musím silně nesouhlasit s nynějšími komentáři. Film mě zaujal a v žádném případě bych ho neházel do odpadu k takovým filmům jako je Laid to rest, Hory mají oči 2 nebo Pach krve 2 a 3. Zde se tvůrci nesnaží zaujmout spoustou krve, useknutých končetin a vyvržených vnitřností (což se většině dnešní zvrhlé společnosti nelíbí), ale snaží se přeci jen trochu pracovat s postavami, jejich charakterem. A za to jsem jim vděčný. Protože ať si říká kdo chce co chce, podle mě tady postavy byly docela sympatické a nechovaly se tak stupidně jako v dříve zmiňovaných filmech. Na špičku tento snímek jistě nedosahuje, ale nadprůměr to určitě je. ()

kalysta

Typický teenagerský vyvražďovací horor. Vyděl jsem i horší, ale to je tak všechno dobré, co se o filmu dá napsat. Mistr Craven zklamal a přestože jsem se snažil, víc jak dvě * dát nemůžu. ()

vlasto24 odpad!

nemôžem uveriť tomu, že toto bol wes craven. Dobre nech bol akokolvek zufaly v poslednom case ale toto !? A ten pateticky zaver ze "Alex by to tak chcel" to je snad zly sen !!! ()

halberdier

Nechápu, jak mohl Craven natočit takový WTF. Absolutně neoriginální námět, nezajímaví herci a vraždy, konec ničím zajímavý. Určitě jeden z nejslabších horrorů v Cravenově kinematografii. Naštěstí po tomto skvostu natočil víc než slušný Vřískot 4. ()

MorraEddie

Rejža který by nám měl v hororovém žánru nabídnout jen to nejlepší nám naservíroval něco tak fádního,že i hranice podrůměrnosti je nedosažitelná. Mám rád vyvražďovačky,ale tohle bylo prostě tak hloupé,plné "nečekaných" zvratů a prostě ukázka jak posrat vše co dá ()

ir.hools

Film který vás po shlédnutí nijak neurazí, ale ani vám nezůstane vryt do paměti :) chtěla jsem si ho stáhnout a v tom mi při čtení obsahu došlo, že jsem ho už viděla před 2 roky....docela mě bavil, ale není to něco, na co se dlouho vzpomíná :D cca 55-60 % ()

pájap

tenhle film má něco,co jiným schází.zabývá se vykreslováním jednotlivých postav,nedělá z nich jen kusy masa s kterými se neztotožníte.byl jsem napjatý až do konce.líbilo.nevím jak tomu může někdo dát odpad.ale každý má právo na názor.tohle je můj.papa. ()

kecka007 odpad!

Počkat,to není reklama na strašidelnou masku ? :-O .když jsem odcházela z kina mojí hlavou se procházela myšlenka :,,NO TO SI SNAD DĚLÁTE * NE !?" takovouhle kravinu jsem už dlouho neviděla. Rádoby strašidelný příběh je k smíchu žádné napětí, lekací scény absolutně nefungují. Děs.Jediné, kdy se ve mě děl malý náznak napětí byla scéna kdy mladík běží po mostě a ,,to" běží za ním. Ale jak říkám byl to jen náznak, jinak bylo to docela předvídatelné,když všichni,které jste podezřívali postupně umřou. A ta historka o tom ,že se rozparovač vrátil je tak trochu no..jak to říct ..prostě to nefunguje...nechápu jak mohl Wes Craven natočit tohle a pak tak skvělej horor jako Vřískot 4 ?.... ()

Kubasino

Tři hvězdičky jsou docela přísné, nicméně po shrnutí nedostatků nemůžu dát víc. Vrahoun byl docela dobře vyšpekulovaný a nemám k němu větších výhrad (snad jen by mohl mít kreativnější vražedný nástroj a mohl by projevit i více invence při vraždění. Co jsem ovšem nedokázal tak úplně překousnout, bylo přehršle komediální prvků. Jsou filmy, u kterých se to plánuje už od začátku a tak se to hodí (např. Feast). Tady to ale úplně rozráželo atmosféru a tak jsem místy nevěděl, jestli Craven chtěl udělat horor nebo teenagerovskou komedii. A dialogy bylo opravdu strašně dementní a trvám na tom, že je nemohl psát střízlivý člověk. V závěru podotýkám, že 3 hvězdičky nebyly zase tak přísné a víceméně padly jen díky mé slabosti pro vyvražďováky. ()

chaosteory

Tak to je velká škoda. Wese beru jako spolehlivé jméno, které nemůže zklamat. Oprava! Nemohlo zklamat. Rád vidím horrory typu Scream s tajemným vrahem a bandou školáku na porážku, ale ne takhle. Jedna třetina filmu je takřka mrtvá, buďto sledujete "Já a moje puberta" nebo "Sesterstvo záchodových míst", zbytek se s částečnou resuscitací daří rozjet až na obstojný konec. Kdyby byl vrah démoničtější a děj méně předvídatelný, hledal bych klady lépe. Hodnocení trochu nadsadím z nostalgie a za povedený konec. ()