Ukrutně šťastni

Terribly Happy

Ukrutne šťastní

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

(3,5* - stojí za vidění)(6.7.2008)

Souhlasím - vzpomněl jsem si na to samé, co všichni. Western, Blood Simple. Perfetní film. Taková rychlá úderka, ovšem s dlouho doznívající atmosférou. Příběh o třech pánech, kteří chtějí za každou cenu hrát karty. Silný v detailech, v nápadech a tam, kde se jiní ponoří do klišé a vše se zvrtne, tak tam je Frygtelig lykkelig (perfektní název) nejsilnější. Jako například u holičky, u holčičiky, u bažiny. Je to nádhera! Kouknout! Seveřené pořád vládnou.(11.12.2011)

Ukrutně šťastni je zajímavý film, který je možno doporučit ke shlédnutí, ale obávám se, že výše hodnocení je přímo úměrná množství viděných severských (a hlavně dánských) filmů. I přesto, že se Genz snaží od svých kořenů svým způsobem odpoutat, ať už tím, že se film vlastně nebere moc vážně či, že to rozhodně není Dogma s digikamerou a navíc je to western (prvky westernu jistě možno najít už v Dear Wendy), ale stejně to svůj původ nezapře. A jako příspěvek z těchto luhů a hájů, navíc od autora pro mě osobně výborného Číňana, si víc jak průměrné hodnocení nezaslouží.(13.7.2008)

Už jste se někdy smáli na pohřbu ? Já zatím to štěstí neměl nebo spíš pozůstalí měli štěstí, že já to štěstí zatím neměl. Ukrutně šťastni mi ale tenhle zážitek trochu zprostředkoval, ono usmívat se při vraždě, která není parodována, já nevím, ale prostě to nešlo jinak..SPOILER: představa toho, že se miluji s ženou, konečně, a omylem ji zabiju , mě přece jen trochu rozjařila a ono nezůstalo jen u toho.. KONEC SPOILERU. Nemohu nevzpomenout jiný z dánských úchylných filmů a to Umění plakat, kde humornou formou režisér řešil naprosto odpornou záležitost zneužívání dětí , tady se nám zase dostane absurdně vážné polohy, která může normálního diváka i uzemnit , mně podobné potom skvěle pobavit.(10.5.2013)

Severský film je opravdu originální, jiné filmaře odjinud by to snad nenapadlo ... :-)(30.3.2013)

• - Snímek se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu byl natočen podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného UMĚNÍ PLAKAT). [Zdroj: CinemArt] (POMO)

• - Film dánského režiséra H. R. Genze získal hlavní cenu Křišťálový globus na 43. ročníku MFF Karlovy. Genz se českým divákům představil už v roce 2005 svým filmem ČÍŇAN, který získal Cenu FIPRESCI a Cenu Ekumenické poroty na 40. MFF Karlovy Vary. [Zdroj: CinemArt] (POMO)