Asi jsem čekal o dost víc, protože se jedná o film, který výrazně ovlivnil Scorseseho. Lepší efekt by na mě snímek měl v době, kdy vznikl, anebo v době, kdy já byl ještě dítě. V současné době se ale jedná o film, který je sice krutý, ale nejedná se o něco, co by mě mělo uvrhnout do naprostého transu z toho, že jsem ho zhlédnul.(9.10.2014)

Moja noirova jazda bola zapocata kultovym Sunset Boulevardom s Gloriou Swanson a uspesne pokracuje. Tentokrat padla volba na Force of Evil. Abrahama Polonskeho ako rezisera nepoznam, ale natocene je to kvalitne, dialogy su na urovni a zapletka - gang v prostredi stavok - ma hodne do seba aj po vyse X rokoch od natocenia filmu : 85 %(6.8.2016)

Hlavná postava, ktorá sa predstavuje hneď v úvode monológom, je celkom slušná sviňa. A nie je to typická femme fatalle, ale jeden relatívne mladý právnik, ktorý si povedal, že pracovať pre mafiu kontrolujúcu stávky je výhodnejšie než dreť na civilných prípadoch. Nie všetci v jeho okolí z toho však majú radosť, najmä starší brat bol schopný všetko včas prekuknúť, lenže je otázne, či mu to pomôže. Najmä, ak jeho biznis taktiež nie je legálny. Všetci tu sú na jednej lodi, ale ich chovanie pripomína vzburu posádky s vedením a rozpory medzi kapitánom a dôstojníkmi. Force of Evil je pomerne krátky film s hutným dejom, takže má potenciál osloviť aj dnešné publikum. K slovu sa dostanú aj fatalistické otázky bratozrady, smrteľného hriechu aj vykúpenia, na klasický happy end tu ale priestor našťastie neostal.(22.7.2019)

Tento film ovlivnil Martina Sceorseseho, bylo to něco co znal ze života, nic takového předtím neviděl. "It was like going down and down to the bottom of the world." Incredible city poetry. Film noir must represent real cities, not the studio constructions (je dobře vidět i v první scéně Pickup on South Street nebo honička na konci The Third Man).(27.7.2017)

• liquido26

Pamatujete si na Frajera Luka s Paulem Newmanem a kultovní hlášku: "What we got here is failure to communicate."? Tak přesně tato hláška mi běžela hlavou po většinu filmu. Zkrátka a dobře nastalo selhání komunikace mezi tímto filmem a mnou. Vůbec jsem nepochopil, co se mi noir Force of Evil snažil za svých 74 minut, které se zdály neskonale delší, sdělit. Příběh mě nezaujal vůbec ničím, postavy mě nezaujaly taktéž vůbec ničím. A navíc nemůžu ani říct, že bych se nějak výrazně nudil - prostě jsem si tak seděl ve svým vlastním světě a skrz průhlednou bariéru sledoval, že se tam něco děje a nechápal vůbec co a proč. Kdyby mě ten příběh nudil, tak dám třeba 3, ale já docela pochybuju, že tam nějakej příběh vůbec byl.(4.2.2011)