Na německou komedii velmi, velmi vydařené!(27.11.2010)

Mam taky zvyk, ze filmu, ktory nepoznam, a rovnako aj knihe, dam jednu-dve minutky, a ked sa mi nepaci, vypinam, ci zatvaram. Minule som len tak prepinal tv, nevedel som, co kde bezi, a narazil som na scenu: manzelia lezia v posteli, ale kamera ich snima od noh. Manzelia sa jeden po druhom posadia a tak vstupia do zaberu a do deja, a potom si lahnu a zmiznu zo zaberu. Ziadny strih, ale rytmus v tom bol, aj vtip. Nechal som to bezat, do konca filmu som neprepol. Takych scen, ktore sa mi velmi pacili, bol plny, ale nie preplneny. Skvele som sa zabavil.(28.11.2010)

Odľahčená nemecká komédia, ktorá nie je nijak výrazne vtipná ale tak nejak dobre a pohodovo sa na to pozerá. Nič čo by ste si pamätali dlhšie ako 10 minút po skončení filmu, o čom v konečnom dôsledku svedčí aj tento komentár, ktorý píšem asi dva týždne po tom, čo som to videl a mám čo robiť, aby som dal dokopy aspoň dve zmysluplné vety. Uf, podarilo sa!(16.7.2012)

Rozpočet €5,3miliónaTržby Celosvetovo $4,616,732(6.6.2010)

• - Natáčení probíhalo v Liberci a na Jizerských horách. (stursky)