ondrula

Pro mě je to jednoznačně nádhera. Nejenom že jsme se dočkali krásného vizuálu, ale mohli jsme se potěšit i příběhem a hlavně spoustou skutečně vtipných situací. ()

MadChick

Na 2,5 ze 3 mých hvězdiček se podílí krásné, překrásné výtvarné ztvárnění by Amanita design a hlasy dabérů Zdeňka Svěráka, Jirky Macháčka atd. Film měl být více pro dospělého diváka nebo naopak více pro děcka, takto je to podivná směsice, která dokonale nezabaví ani jednu skupinu... 60% ()

Alt.64

Tak tohle mě nechytlo. Možná je to tou mediální masáží, spíš ale myslím tou příznačnou, pro ČR typickou, ošklivostí loutek, nelogickým příběhem (obsaženo v mnoha komentářích), toporným výkonem Ondřeje Svěráka a hlavně tím dabingem postav, to se fakt nedalo, možná by to v korejštině bylo lepší! ()

Piškotka

Myslím, že se Kuky vydařil. Líbilo se celkové pojetí, příroda a ty všemožné důmyslně sestavené a namluvené postavičky. Opravdu fantazie. Lesní reálie odpovídaly člověčímu životu a jeho nástrahám. V Kukym si najdou děti i dospělí to své. Co se týče dabérů, nejvíce se vydařil Čtvrtníček. Hergot v podání Zdeňka Svěráka byl sice fajn co do obsahu mluveného, ale hlasový projev mi moc neseděl. U Kukyho stejně tak, očekávala bych roztomilejší hlas. ()

kill-tec

Zcela jistě netypický snímek z českých končin, avšak krásný. Animace téměř dokonalá, děj hloupý taky nebyl a dabing? Řikejte si co chcete - Zdeněk je excelentní jako vždy a Ondra se to teprv učí :) ()

Yarushka

Místy nuda, někdy i překvapivé názory a pohledy na věc, ale nepokoušejte se mě přesvědčit, že film je pro děti. Schválně jsme ho pustila 8mi lété sestřičce, která po půl hodině usnula a to prosím nebylo nedostatkem spánku. ()

J*A*M*A*L

Pěkný, příjemný, vtipný a zajímavě natočený rodinný film. Musím říct, že česká kinematografie je v okolí loutkových filmů fakt expert a takové filmy se mi líbí. Jasně, viděl jsem už lepší filmy od Jana Svěráka, ale Kuky se mu také moc povedl. Příjemný film na nedělní odpoledne. ()

DannyBoy80

Vcelku kreativně dobře pojatý film. Trochu problém je, že film není ani pro děti ani pro dospělé. Tato rozpolcenost film sráží.Nepříjemný bylo i namluvení figurky Zdeňkem Svěrákem. Na český film to celkem šlo, hlavně ta kreativita a vytvarno zde boduje. 65% ()

TheKiw

Druhá polovina už dějově trochu vázla, ale celkově to byla velmi příjemná návštěva kina. Povedené hlášky, skvělé a osobité "herecké" výkony a hlavně to zpracování! Nechci přímo říkat "genialita", ale minimálně úžasnost. Kde jinde uvidíte hardcore pokrčenou pet láhev s hlasem Petra Čtvrtníčka? ()

amokey

Film Kuky je opravdu moc pěkný a technicky zajímavý film. Navnazena úžasným trailerem jsem se na něj těšila jak malá už několik měsíců dopředu. Byla jsem sice kapánek zklamaná, protože druhá půlka filmu za tou první o krůček zaostávala, ale i tak, hodně jsem se pobavila, pokochala a měla z tohoto filmu prostě takový ten milý pocit. A za to dík všem třem Svěrákům. ps: Správná úvaha :-)) ()

kapibara

Příběh se Svěrákovi, pravda, moc nepoved. Ale ta výtvarná stránka je tak neuvěřitělně zdařilá, že jsem váhala i nad 5ti hvězdičkama. Konečeně je zpátky pravá česká filmařina,- propracovaná a s nápadem. Spojení Skála-Svěrák - Dvorský Amanitadesign) je silné, jen je potřeba některé věci dotahovat do konce. ()

KatRi

Mám ráda onen svěrákovský styl humoru i vyprávění. Jen ten mentorský styl mluvení Zdeňka Svěráka nějak nemusím (a to už od Na samotě u lesa) a hle - on tu jeho intonaci a styl přebírá i jeho vnuk. Pomoc. Proč probůh musí každý vědět, že je Zdeněk původní profesí učitel? ale pojďme ke Kukymu. Ten roztomilý plyšáček si získá srdce nejen dětí, ale i dospělých. A nejen n. Celý ten příběh je tak nostalgický a posmutnělý (vždyť je také o ztrátách a nálezech, o skládkách a životním prostředí, o alergii, ale také o samotě), až je tím kouzelný. A není to jen o příběhu, vedle kamery a střihu je třeba vyzdvihnout loutky (ať už rekvizity typu autíčka). Tak nádherné lesní loutky a lesní bůžkové by se nemuseli stydět vstoupit do světa Tima Burtona. A veliký mistr by se nemusel stydět za ně. ()

Všelicos

Rozkošně roztomilý snímek, ukazující les dětskýma očima. Úžasné hlasové obsazení. Krásný, naivní medvídek a spousta parádních postaviček, zejména bohů lesa, vyvedených s úžasnou fantazií. Plno zvířátek. A nakonec zavádění ekonomického cítění u dětí prostřednictvím obchodníka s vodou :D :D "Nepijte tu dešťovou vodu!! Pijte vodu z proudu!!!" ()

Mikeel

Super oddychový film. Honička v autech po lese a polích mě hodně pobavila. Loutky jsou vtipné, vtipně nadabované. ()

Ukko

Kvalitní české filmy je třeba podporovat. O těch co mají duši to platí dvojnásob. Jan Svěrák opět nezklamal. Osobně bych si nechal celou pasáž s lidma ujít ale i tak to bylo výborné. ()

1945

Příběh Kukyho je na můj vkus tak trochu děsivá pohádka. Ale těžko soudit, třeba jsou dnešní děti otrlejší než dřív. Precizní animace, skvělá práce loutkových herců a promyšlenost příběhu se Svěrákovu filmu rozhodně nedá upřít. Jak už zde ale někdo zmínil - výkon nejmladšího Svěráka nikterak úchvatný nebyl... Jeho řeči jsem často nerozuměl a nepřesvědčil mě ani jako herec... ()

Oyer

Tak tahle loutková povídka mě ale vůbec nebavila. Ani tak by nevadili příšerné loutky, jako ten celý suchý jednotvárný děj. Pane Zdeňku Svěráku, co to bylo za dabing? Takové hvězdné obsazení a tak nevýrazně namluvené? Dokonce ani od Čtvrtníčka, Lišky žádný vtip... Unavující, zdlouhavé a to i přesto že film má pouze 90 minut čistého času. Nejsem si jist jak hodně se tento "dobrodružný" snímek líbí našim dětem, co jsem sám zaslechl tak nic moc... ()

Marys

LFŠ 2011: Svěrákovský rukopis je síce na Kukym zjavný, no samotný film mi prišiel príliš orientovaný na detskú skupinu divákov. Preto hoci som film musel opustiť desať minút pred jeho koncom, verím, že to nemohlo skončiť inak, než ako si to predstavujem. A trošku som sklamaný z tých bábok. Lesní bôžikovia mohli vyzerať na môj vkus pútavejšie. ()

TwoFace

Nádherný, ojedinělý, poetický film s kouzelnou atmosférou a bezchybným technickým zpracováním. Ihned mě uchvátil a strašně se mi líbil. ()