pipapaja

Hezká pohádka pro děti o plyšové hračce se tváří mile a inteligentně bohužel výsledný film je značně rozporuplný. Efekty všech lesních tvorů jsou nádherné, ale lidský svět nudí a scénář taky pokulhává, ale jinak jsem se vrátil do dětství, takže to pro mě byl docela milý zážitek. Již však tento film vidět nechci. ()

dopita

Kupodivu velmi pěkně vypadající loutkový film, navíc zasazený do skutečného světa. To asi nebyla jednoduchá práce. Jan Svěrák opět ukázal svůj smysl pro detail. Bohužel tentokrát se mu ale nepodařilo udržet tempo vyprávění a film ve druhé polovině trochu chřadne. Což je škoda, protože jinak je to originální, nebo spíš originálně natočená zábava, se spoustou dobře vypadajících akčních scén. ()

Shakeus

Hodně dobře vykreslená fantazie malého kluka, kde odpadky ožívají. Scénáře od Svěráka a jeho hlášky mám rád. Navíc zde jsou i jíní, jako Liška, Macháček. Oldřich Kaiser tu skvěle zahrál svou malou roličku. Kuky je lehce parodický film pro děti, co není infantilní a to se jen tak nevidí. ()

Paity

Ano, vím, že to dostalo řadu ocenění, a vím, že to mělo v TV vysokou sledovanost, ale mě si to prostě nezískalo. Asi jsem na to moc veliký, nebo ještě na to nemám rozum, nevím. Co vím je, že mi to přijde až ošklivé (Kooky) a celkově nemám důvod proč se na to dívat. ()

Miller

Příjemná, oddychová pohýdka z dílny Jana Svěráka s Oldou Kaiserem, ale, podruhé už ji radši nechci vidět 70% Rotten Tomatoes: 83% | FDb.cz: 69% | kfilmu.net: 66% | IMDb: 74% | Kinobox: 69% | průměr: 72% ()

Milodar

Hergot to bylo dlouhý, a přitom půl hodiny by na tento příběh stačilo. Jinak hezké, nápadité a přitom česky obyčejné. Ale ropáci jsou ropáci... ()

dormouse

Byla jsem nadšena. Na film jsem šla s obavami, neb vůči Svěrákovým filmům mám většinou výhrady, připadá mi, že humor a dojetí bývají velmi přesně vykalkulované. V tomto loutkovém filmu to však vůbec nevadilo a za své slzy dojetí nad růžovým medvídkem jsem se nestyděla, na rozdíl od scény Koljy ve vaně. Dokonce mi vůbec nevadil hlas Ondřeje Svěráka. Vlastně jedinou výhradu mám vůči konci a obzvláště vůči hlášce Oldřicha Kaisera "Každej chce bejt malej, to je to nejlepší." (Mně tedy dětství připadá jako dost traumatické období a jsem ráda, že se do něj nemusím vracet.) Práce s loutkami je úžasná, animace zvířátek ještě úžasnoucnější. Doufám, že i dětský divák přesycený 3D filmy, akčňáky a zprzněnými Alenkami v říši divů, bude nadšen. Kdyby šel Jan Svěrák touto cestou, bylo by to důstojné navázání na Švankmajerovu tvorbu bez ztráty punce originality. ()

Harapes

Akční scény velkolepé,rozpoznání reality od fikce k nepoznání,dokonce se i v dětském filmu vysvětluje sex...jen jednu velkou vadu tento film pro mně má a to,že nejsem dítě a opravdu jsem se místy dosti nudil. ()

FARGO

Ukončení mělo přijít dříve, to zakomponování bezdomovce do filmu vůbec nesedí a je to obrovská slabina filmu. ()

Crackonosc

Svěrák bravurní jako obvykle. Příběh plyšáka vracejícího se domů přes les plný roztodivných tvorů zaujme hlavně zpracováním malé i velké. Reálie českého lesa pod lupou jsou krásné, postavičky, které ho obývají, jsou tak ošklivé, až se na ně hezky kouká a způsob jejich pohybu a interakce s prostředím je sympatický tím, jak se nesnaží být za každou cenu precizní a hrdě přiznává, že tady jde o hraní si s loutkami. Kukyho příběh je zábavný, občas dojemný občas napínavý a celou dobu má šmrnc a drží si tempo. Trochu mi jen vadila dvouminutová dohra s bezdomovcem, která mi přišla zbytečná a dost zabila nádhernou pointu s Kukym pod peřinou. ()

Greny

Po vizuální stránce je film na úrovni, ale po příběhové stránce žádná sláva, bohužel jsou ve filmu hluchá místa a to hodně ubírá na úrovní , protože loutky se povedly a svojí originalitou mi zůstanou ještě dlouho v paměti. Hodně přidal i příjemný hlas Zdeňka Svěráka a herecký výkon Ondřeje Svěráka. Každopádně nejvíce na celém filmu přidává kamera Vladimíra Smutného. Nebýt obrazové hravosti a skvěle výtvarně pojatých loutek byly by to krásné 3*, ale takhle jsou to 4* a zasloužené :) ()

venom14

Krásně natočený loutkový film,s nádherným prostředím a postavičkami,které byly celkem slušně nadabované.Jenom se mi zdá,že to není film pro zrovna malé děti a Zdeněk Svěrák nadaboval postavu kapitána von Hergota tak trochu bez života. ()

ClimbVibe

Jsem moc rád, že film jako Kuky vznikl. Je plný krásných obrázků, má duši... Já osobně bych se obešel i bez "lidského světa", spíš bych se jen koukal na ten "lesní". Nesmazatelný otisk Skálovské poetiky... ()

Prochy38

Drrrn, vrrrn, pardon. Piiii piii, haf haf, au au?? Aneb, jak si tato česká pohádková tmavší komedie našla místo v mém srdci! Moc moc povedené! Děti to tolik nepochopí a třeba se to i bude líbit, starší to třeba jako mě okouzlí! Smekám před rodinou Svěráků! ()

iampatrik

70% Člověk je už dneska v moderní době zvyklý na jiné pohádky (teda alespoň v mém případě), které se sypou všudu kolem, proto mi chvíli trvalo než jsem se do Kukyho "dostal". Ač dabing respektive namluvení je příšerné, příběh taky žádná sláva, vše v pozitivní však mění úchvatné prostředí, nádherné do detailu propracované postavičky, které mají určitým způsobem charisma i duši a celkově ta fantasy koncepce. ()

unagi

Pekná rozprávočka na dobrú noc, ktorá je niečim výnimočná a možno nieje! Ide len o to ako ju zoberiete do svojich rúk a ako ju budete vnímať. Všetky postavičky sú spravené vynikajúco a skvelo zapadajú do deja. Samozrejme záver je dojímavý a tiahne sa to celé v akéjsi horúčkovej halucinácii a je len na Vás čomu veríte viac. ()

Bouřňák

Velmi příjemné překvapení. Nečekal jsem, že i u nás může vzniknout inteligentní, zajímavý a koukatelný loutkový celovečerní film pro širokou veřejnost a všechny generace. ()