Ďábelská brigáda jede podle stejného mustru jako o rok starší Tucet špinavců, takže se zde dočkáme postupného sbližování a výcviku bandy asociálů pod vedením charismatického velitele, prokázání schopností v bojové misi a nakonec boje proti Němcům na vrcholku hory, při kterém se budeme s muset s několika hrdiny rozloučit. Nekoná se žádné překvapení ani osvěžení, všechny situace jsme už viděli někde jinde a celý film působí hrozně šablonovitě a bez nápadů. Ale aspoň mě to nalákalo znovu se podívat na ty Aldrichovy Špinavce.(27.12.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,000,000Tržby Celosvetovo $-║ prvá polovica filmu výcvik zmesky babrákov vo vojenskom tábore, v druhej príde na akciu v Taliansku, miestami troška uvoľnení a hravý film padol dobre, príde aj na dramatické situácie v závere /70%/(22.5.2009)

Není to jako Tucet špinavců, ale chce to tuze moc být jako Tucet špinavců. Jenže místo aby si to našlo vlastní cestu, tak to pouze kopíruje svůj nedostižný vzor jedna k jedné. A byť je to v každém ohledu horší svého předobrazu, tak stále ještě jde o zábavný nerealistický válečný akčňák, který je výrazně lepší oficiálních pokračování Špinavců.(12.8.2014)

• agassi68

Možno vo svojej dobe to bol trhák, no teraz mi to prišlo ako rozprávka pre deti. Sčasti mi film pripomínal hrdinské sovietske filmy, sčasti gombíkovú vojnu. Krv sa podobala na farbu susedovej starej embéčky a keď vystrieľali na plešatého vojaka pri dobíjaní nemeckého postavenia na kopci celý zásobník tak sa ešte stihol odraziť, aby sa neudrel o skaly.. Nechýbal ani smiešny patetizmus a blbí fašisti. Hviezdičky dávam za zvuk gájd a za postavičku Peacocka :)(2.12.2010)

Velmi dobry film, ktoremu este k dokonalosti chyba nejaky ten kusok akcie, co by to len dopomohlo k lepsej sledovanosti pre mna. Zo zaciatku sa film vlecie v tom tabore, z ktoreho nie a nie pohnut sa dalej. Uz ked sa to odohravalo mimo tabora a v ostrej akcii, tak film dostal tu lepsiu stavu k sledovaniu deja filmu. Ani v tom tabore to nebolo zle natocene, ale pre mna to bolo prilis zdlhave a potom ma to aj zacalo troska nudit. Vo filme sa odohrali len dve akcie. Prva bola v tom malom mestecku, tam ani nepadol vystrel a akciu uspesne zakoncili a nemcov chytili do zajatia. Druha a zaverecna akcia bola pre mna zaujimavejsia, ako ta prva. Tu uz nebolo nudze o mnohopocetne vystrely a vybuchy, ktore ma fakt potesili:) To dobijanie vrcholku kopca bolo super natocene a aj docela dost dlhe. Film patri medzi to lepsie spomedzi vojnovych filmov a preto ho aj odporucam vsetkym, ktori maju radi taketo filmy.(13.9.2011)

• - Hlavný hrdina Robert v podaní Williama Holdena nosí hodinky značky Longines Admiral Automatic. (dyfur)

• - Většina vojenské techniky použita Němci ve filmu je amerického původu. (Furi)

• - Tanky, které použivá německá armáda, jsou americké tanky M48 Patton. Ve filmu se objevily letadla Supermarine Spitfire a de Havilland Mosquito. Zbraně použité ve filmu byly: kulomet BAR, MG-42, samopaly MP-40, Thopson, pušky Mauser, Lee-Enfield, M1 Garand, pistole Colt 1911 a Luger p08. (K98)