Není to jako Tucet špinavců, ale chce to tuze moc být jako Tucet špinavců. Jenže místo aby si to našlo vlastní cestu, tak to pouze kopíruje svůj nedostižný vzor jedna k jedné. A byť je to v každém ohledu horší svého předobrazu, tak stále ještě jde o zábavný nerealistický válečný akčňák, který je výrazně lepší oficiálních pokračování Špinavců.(12.8.2014)

Keď to prišlo do ČSSR , už tu boli Rusi. Až som sa divil, že po nespočetných ruských filmoch s vojnovou tematikou pustili sem tento film. S oslavou iných ako sovietskych vojakov. Premietali ho len krátko v lete na festivaloch. Ale všetci sme boli ním nadšení. Film mal pekné obsadenie hercov, zaujímavú tému a nakoniec aj zaujímavý spád a gradáciu. Pre mňa je to film, so spomienkami, keď sme preliezali ploty ihrísk na dedine kde sa film premietal z obyčajnej maringotky ležali v studenej tráve a nervózne fajčili Astry jednu od druhej nespúšťajúc oči zo slabo napnutého plátna trepotajúceho sa vo vetre. (16.2.2013)

Skvělý válečný film o spojení dvou zcela odlišných národů do jedné speciální bojové jednotky. Přes počáteční nevraživost a neustále rozpory se obě skupiny nakonec skamarádí (kde jinde než-li v hospodě). Pěkné je první setkání se skotskou skupinou, která vchází do táboru hrající na dudy velmi oblíbenou skladbu. Na konci mi bylo líto mladého důstojníka, který šel vyjednávat kapitulaci a byl zákeřně zastřelen zbabělým náckem...Opravdu velice příjemný film.(10.12.2008)

Film se dá rozdělit na tři části. První (obsahující celou první polovinu filmu) se odehrává ve výcvikovém táboře a v podstatě sleduje jen souboje mezi dvěma jednotkami vojáků (trochu nuda). Druhou částí je útok na italskou vesnici, kdy film nabírá na spádu, ale celá akce působí chvílemi až komediálně a rádoby drsně. Třetí částí je pak závěrečný útok na německé jednotky na italské hoře, kde se film pokouší nahnat nějaké ty emoce usmrcením pár hlavních postav. No popravdě znám spoustu lepších válečných filmů z 60. let. Ďábelská brigáda by se mohla učit například od o 4 roky dříve narozeného válečného sourozence Vlaku.(13.5.2012)

Frajerský příběh, který psala Druhá světová. Neřeším, nakolik se přidržuje reality, neboť ve své přímočarosti je velice upřímný a otevřený. Ctí tradiční způsoby s příklonem k nepatrně odlehčeným dobrodružným zápletkám, přesto neuhýbá před fatálními důsledky války, která je vždycky neúměrně draze zaplacena krví těch, kdož jsou vtaženi do jejího nenasytného chřtánu. Můžete ho brát jako poděkování - a vzpomínku ... na všechny příslušníky "Ďábelské" brigády", kteří bojovali i za nás ... za mír pro současná a snad i budoucí pokolení staré dobré Evropy.(25.6.2019)

• - Kromě zmiňovaného názvu Ďábelská brigáda si po svém nasazení v Itálii vysloužila společná americko-kanadská jednotka také přezdívku Černí ďáblové, Brigáda černých ďáblů nebo Freddiovi bojovníci. Vojenské označení Ďábelské brigády bylo 1st Special Service Force, tedy 1. brigáda zvláštních služeb. Do boje se sice poprvé dostala v Itálii, ale její první bojové nasazení bylo předtím v rámci vylodění na ostrově Kiska v Aleutském souostroví u Aljašky, který okupovali Japonci. Ti se z něj ale bez boje ještě před vyloděním Američanů v naprosté tajnosti evakuovali. (Dzin01)

• - Tanky, které použivá německá armáda, jsou americké tanky M48 Patton. Ve filmu se objevily letadla Supermarine Spitfire a de Havilland Mosquito. Zbraně použité ve filmu byly: kulomet BAR, MG-42, samopaly MP-40, Thopson, pušky Mauser, Lee-Enfield, M1 Garand, pistole Colt 1911 a Luger p08. (K98)

• - Hlavný hrdina Robert v podaní Williama Holdena nosí hodinky značky Longines Admiral Automatic. (dyfur)