• Martin741
  ****

  Reziser Andrew V. McLaglen /McLintock 1963, Shenandoah 1965/ natocil vyborny vojnovy film o utoku na akusi tovaren v Norsku. Prva polka filmu je len taka zoznamovacka s hercami ako William Holdenom /Sunset Boulevard/, Cliff Robertsonom /Tri dny Kondora1975, Bitva o Midway/ a Dana Andrewsom /Laura 1944, Nejlepsi leta Naseho zivota/. Potom nasleduje vycvik, ktory ma hodne do seba, je drsny a napokon na konci filmu uz samotna akcia. Pred akciou sa vsak divizia dozvie, ze je rozpustena a preto sa rozhodne bojovat za svoju existenciu. Teda ako prva polka nebola extra nudna, aj ked sa nasli nudnejsie casti, ale potom v strede film ziskal tempo, slusne dialogy a zaver bol spravne masakrozny, k tomu este vyborna rezia. Raz darmo, Andrew V. McLaglena a jeho filmy zacinam hodne uznavat, hodne talentovany rejza : 88 %(12.11.2016)

 • poz3n
  ***

  Film se dá rozdělit na tři části. První (obsahující celou první polovinu filmu) se odehrává ve výcvikovém táboře a v podstatě sleduje jen souboje mezi dvěma jednotkami vojáků (trochu nuda). Druhou částí je útok na italskou vesnici, kdy film nabírá na spádu, ale celá akce působí chvílemi až komediálně a rádoby drsně. Třetí částí je pak závěrečný útok na německé jednotky na italské hoře, kde se film pokouší nahnat nějaké ty emoce usmrcením pár hlavních postav. No popravdě znám spoustu lepších válečných filmů z 60. let. Ďábelská brigáda by se mohla učit například od o 4 roky dříve narozeného válečného sourozence Vlaku.(13.5.2012)

 • Mirokukii
  **

  Nápad spojit americké odpadlíky a kanadskou elitu sliboval mnohé. Ovšem krom pár kanadských žertíků a rivality dvou skupin zůstal zcela nevyužit a k jeho proražení postačila jedna hospodská rvačka, kdy se z chlapců stali přátelé na život a na smrt. Při akci samotné jsem už pouze neuznale kroutil hlavou, a to ze jména při obsazování městečka, kdy se veškeré takové pojetí hodilo spíše do dobrodružného filmu s nadsázkou. Vzhledem k tomu o jakou výpověď však při vyprávění tohoto filmu šlo, (viz. závěrečná Holdenova slova) je to převelice málo.(18.1.2014)

 • RHK
  ****

  Výborný válečný film, který má spád, humor i napětí. Speciální brigáda vytvořená z výběru špičkových kanadských vojáků a spodiny armády USA vedená schopným plukovníkem se pouští do boje za právo na svou existenci. Nejprve se jim podaří beze ztrát zajmout v obci roztroušenou velkou německou jednotku včetně tanků. Finální bitva se pak odehrává na vrcholu italské hory držené pevně opevněnými Němci. Trailer: http://www.tcm.com/mediaroom/index.jsp?cid=175129(2.3.2009)

 • Woody77
  ****

  Pokial ide o film tak je natoceny dobovo a nemam k nemu velmi co napisat ! Avsak pokial ide o temu tak tu sa velmi rad zastavim aby som aj niektore komentare tu ohladom nametu poopravil. Film ma hovorit o First Special Service Force pocas 2. sv. vojny. Zakladatel otec a Legenda (Forcemanov) bol Brigadny General Robert T. Frederick drobny dostojnik s fuzikmi. Viedol svoju brigadu vo viacerich bitkach avsak obrovske meno ziskali na velmi exponovanom predmosti u Anzia . Patrili k jednotkam ktore cez den branili Mussoliniho kanal a v noci si zaciernili tvare , blembaky zhodili nahodili vlnene ciapky a sli lovit za nepriatelsku liniu v malych skupinkach. Likvidovali potichu predsunute hliadky , kontrolne patroly ale aj spiacich nemeckych vojakov . Aby este vystupnovali strach u nemcov dal Frederick zhotovit nalepky s nadpisom Das Dicke Ende Kommt Noch a tie potom Forcemani lepili na blembaky a tvare Nemcov ktorych zlikvidovali. Taketo kazdoranne nalezy u Nemcov vyvolavali neskutocne stavy uzkosti. Nemci Ciernych diablov od Anzia nenavideli a v nemeckych dennikoch bolo velmi vela zaznamov ako "Cierny diablovia su v noci vsade vôkol nas vrhaju sa na nas este skor ako ich pocujeme prichadzat a potom ked pocujeme uz je neskoro. Avsak aj na Forcemanov dolahlo ked im Nemci prichystali pascu a pocas 1 noci prislo 32 Forcemanov o nohy nasledkom mín. Odveta vsak bola strasna . Hned nasledujucu noc v zemi nikoho zlikvidovali potichu komplet celu rotu a TO NAJHORSIE ESTE PRIDE !(20.3.2015)

 • - Hlavný hrdina Robert v podaní Williama Holdena nosí hodinky značky Longines Admiral Automatic. (dyfur)

 • - Film je historicky nepřesný. Ďábelská brigáda se ve skutečnosti neskládala ze spodiny společnosti, rváčů a zlodějů, ale z vysoce zdatných mužů s dobrou morálkou. (Furi)

 • - Většina vojenské techniky použita Němci ve filmu je amerického původu. (Furi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace