Paříž, když to hoří

• Česko Paříž v letním parnu (více)

Hollywoodskému producentovi Alexanderu Meyerheimovi (Noel Coward) rychle dochází trpělivost. Jeho scénárista Richard Benson (William Holden) už přes 19 týdnů pracuje na novém filmu, a stále není s to ho dokončit. Benson si ve skutečnosti užívá života v luxusním pronajatém pařížském apartmánu, flámuje, nezřízeně popíjí, navštěvuje kasina, ale ze scénáře zatím nenapsal ani čárku. Za dva dny je ovšem termín odevzdání a producent Meyerheim si scénář ve městě pod Eiffelovou věží vyzvedne osobně! Richard si proto najme písařku, půvabnou Miss Simpson (Audrey Hepburn), a hodlá jí scénář nadiktovat z hlavy. Je ostatně už zvyklý takhle pracovat vždy, když jde opravdu do tuhého. Tentokrát ho však napadají jen samé nesmysly a vymezený čas se zatím neúprosně krátí. Tady už pomůže jen jediné - nechat pracovat svou fantazii a celou filmovou zápletku si ve dvou prožít na vlastní kůži. (dopitak)

Narciska

A. Hepburn byla krásná jako vždy, ale to nezávisí na filmu, ani troufám si říci, na jejím herectví. Žena s očima koloucha, dokonalou pletí a noblesní mimikou je ozdobou každého filmu, její krása je navíc tak výjimečná, že se těžko hledá herečka jí podobná. Její protějšek mi byl však krajně nesympatický, sexistický, hrubý, zhýralý a požitkářský. Proč se do něj zamilovala, nechápu, možná pod jeho slupkou objevila něco, co mě se vidět nepodařilo. A děj? Nekompaktní, nezáživný, škoda mluvit. ()

Angelitos

Musím říct /napsat/, že film je spíše pohodový. Líbil se mi moc humor, který prolíná vlastně dva děje. Všechny ty narážky na zmáné filmy a herce jsou zábavné a skvělé. Je to jeden z filmů, které nemůžete brát vážně, ale každopádně se pobavíte. ()

fisikk

Celkově se mi tento film líbil, jen jsem se občas ztrácela v ději, zvláště na začátku, jak ho pořád ,,přepisovali“. „Tyto konce jsem psal už několikrát a vždycky zabraly.“ ()

Lucas87

Moc mě to nechytlo, i přesto, že tam hrála Audrey Hepburn. Dle mého názoru jestli chceme romantiku sáhneme po Prázdninách v Římě. ()

guri

Jednoduchy, no mily scenar, ktoremu, zial, v zavere dost rychlo dochadzal dych. Dovtedy to bola cista radost - hlavne vdaka uzasnej dvojke Hepburn-Holden. ()

haWranka

Nádherně absurdní romantika. Film je to za silnější tři hvězdičky, ale já mám ráda Audrey a hlavně jsem se skvěle bavila, takže to ještě trochu vytáhnu. ()

Rimland

Film, který by sám o sobě asi moc neobstál a i přes zajímavý námět a pojetí to chvílemi nemálo dře, ale Holden s Hepburnovou opět dokazují, že by utáhli i Eiffelovku (nemůžu si pomoct, ale tihle dva byli na plátně vážně skvělej pár). Navíc to má v úžasné (vedlejší, Maurici, vedlejší) roli Tonyho Curtise a několik skutečně velmi dobrých scén (za všechny jmenuju tu, kde si Audrey objednává na jahody šlehačku - boha jeho!!!). ()

Alca

Miluju Audrey Hepburn, ale tady bylo moc honiček, moc upírů a moc za vlasy přitažených scén. Ovšem scény s W. Holdenem - scénáristou stojí za to. A navíc perfektní kombinace narážek na další filmy nejen s Audrey. A ještě navíc je to neuvěřitelně vtipné. Prostě si tenhle film u mě po počátečním zděšení vybojoval čtyři hvězdičky. ()

Sagisia

Už ten začátek mě měl varovat. Neustálé změny příběhu, mišmaš úplně všeho, přerušování jedné dějové linie kvůli druhé... a současné nuda k uzoufání. Ani Audrey to tentokrát nezachránila. ()

kubilov

Barvitá a zábavná blbůstka a především poněkud bizarní oslava vztahu Williama Holdena a Audrey Hepburn, kteří hrají opravdu famózně. Když jim přitom sekundují, sice spíše jako vtip, takové herecké hvězdy jako Fred Astaire, Frank Sinatra nebo v zajímavém cameu Marlene Dietrich, tak jde o roztomilý malý film s nevyprchávajícím vtipem a nenásilně parodujícím cokoliv se namane. ()

Kenneth

Úvod hrozný jak ze současného hudebního videoklipu. Po pár minutách, co Hepburn vejde do scénáristova bytu, začíná podezření, že to bude pěkná nuda a bohužel oprávněné. Pokud začnou padat rádoby chytré narážky na něco, v tomto případě filmové scénáře, je osud filmu zpečetěn. Tuto šeď se snaží narušit jakási pestrost různých scén a mikropříběhů, coby možných variant scénáře, ale zcela neúspěšně. Možná ale ti, co se živí filmem, nějak více porozumí a to svoje si tam najdou. Pro mě to bylo tak nezáživné a odtažité, že mně bylo úplně jedno, jestli se podaří scénář napsat nebo ne. ()

Diazbros

Film si robí srandu z hercov, producentov, scenáristov, avantgardy,.... a hádam aj celého filmového priemyslu, ale hlavne sám zo seba. Pracuje s gýčom a vôbec sa tým netají. Naopak, ešte to aj zvýrazňuje. Herci hrajú afektovane a sú preto sympatickí. Celé je to hrozne vtipné a navyše som sa dozvedel čo majú spoločné My Fair Lady a Frankestein. Paris - When It Sizzles je film plný serendipít. ()

SelfishMan

To docela kritické hodnocení až tak moc nechápu. Bavilo mě to rozhodně víc třeba než Sabrina... Ústřední dvojice je určitě dobrá a výborně funguje, Holden je charismatický, Audrey roztomilá a krásná, vypadá stále úžasně mladě. Líbil se mi samotný nápad s filmem ve filmu, nadsázka, satira či parodování, vtip, odkazy na jiné filmy a účast dalších hvězd. (Tony Curtis byl super). ()

Leník

Audrey Hepburn mám moc ráda a i zde je úžasná, ale jinak je to film dost nudný. Scénárista byl zřejmě stejně zoufalý, jako hlavní hrdina. Chvílemi mi to připadalo jako Pytlákova schovanka na druhou, na třetí, na čtvrtou... ()

dracekt

Hvězdičky za kostýmy, Audrey a hudbu. Romantický příběh ve starém filmu, ale zas velkou zábavu nečekejte. Tak na večer k žehlení. ()

sivka jn.

Pekná romantika na nedeľné popoludnie, keď si chcete oddýchnuť. Nebudete rozdýchavať záchvaty smiechu a nadšenia, ani sa neunudíte - zostane vám na tvári príjemný úsmev. Na jednej strane, klobúk dolu takému filmu, v ktorom sa gradácia príbehu stratila a divák ho i tak dopozerá, na druhej strane je to slabina a škoda. Bez občas (bohužiaľ len občas) vkusne šťavnatého scenára by to sama Audrey neutiahla... ()

Damnsinead

Příjemné překvapení. Čekala jsem něco ve stylu romancí z 50. let. Romance se sice konala, ale připomínala parodii. Audrey občas pořádně přehrávala (strávím všechno, ale ten její výskok na balkoně je vážně moc). Ale bavilo mě to. Škoda jenom, že se "realita" nevyrovnala filmovým scénkám. Souboj v letadlech je vážně unikát. ()