Epizody(12)

Kaiba je jméno rostliny, která požírá vzpomínky, a rovněž hlavního hrdiny, který své vzpomínky pozbyl a jemuž zůstaly jen díra v hrudi, trojúhelníkovitý znak na břiše, rozmazaná fotka neznámé dívky v přívěsku na krku a zmatené probuzení na neznámém místě. Otázek je mnoho a nalezení odpovědí ve světě, jehož obyvatelé si mění těla a upravují (případně jsou jim upravovány) vzpomínky, nebude nejsnazší. (yenn)

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Kaiba (2008)

O tom jaký je vizuál a že to může odrazovat, se už tady zmínili jiní, ale já bych za sebe naopak autory za tohle ocenil, ten kontrast mezi tím, jak toto dílko vypadá a tím o čem vlastně je, je pro mě něco neskutečného a tak jsem většinu času zíral s očima na vrch hlavy a snažil se pochopit, jak něco takhle šíleného může mít takhle hluboký, temný, místy až depresivní příběh a jak je možné, že ta kombinace takhle skvěle pasuje dohromady. Navíc v momentě kdy jsem překonal počáteční překvapení a začal pobírat na co se to vlastně koukám jsem zároveň zjistil, že jsem dokonale chycen naprosto unikátní atmosférou a ta vydržela až do posledního dílu. Vůbec celé to šílené prostředí v kombinaci s geniální myšlenkou světa, kde můžete přesouvat svou mysl a vzpomínky a doslova obchodovat s těly, v provedení, které se nebojí ukázat i ty zvrácené a odvrácené stránky věci, je něco nadmíru unikátního a tak si tohle dílko vysloužilo mé plné uznání. ()