Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

JK-Stinger

Pro neznalce hry nejspíš nechytlavý snímek, který zamotá hlavu akorát vynikající hustnou atmosférou a hudebním doprovodem, což by dosáhlo tak na dvě hvězdy. Třetí dávám jako fanoušek se spoustou odkazů (no prakticky jde o dost slušnou kopii herního SH3). Potěšila některá monstra, jako návrat Pyramid Head a hlavně zabijácké "sestřičky". V celkovém shrnutí, ale nebudu hýřit spokojeností, mohlo by to dopadnout mnohem lépe, na druhou stranu i herní Silent Hill byl alespoň pro mě dost těžký na pochopení, takže chápu celkem velikou obtížnost důstojného přenesení na filmová plátna. ()

Silviaxx

Silent hill je už v mojom ponímaní dá sa povedať pojem. Jednotka perfektná, prinieslo to opäť niečo nové, hlavne nové monštrá, ktoré fungujú aj v tejto dvojke. Je to odporné a strašidelné. V najlepšom by sa však malo skončiť, a preto je väčšinou vždy prvá časť takmer každej série najlepšia. Ani tu to nie je inak. Príbeh mi už došiel prekombinovaný, polku filmu som sa mrvila a jediné, čo ma tu doslova napĺňalo boli občasné gore scény a samozrejme monštrá, predovšetkým kat. Nikde ďalej sa to nedalo vystupňovať, miestami to vo mne vzbudzovalo dojem nejakej rozprávkovej fantasy. Záverečný boj bol perfektný. ()

BlackHood

Minulý díl byl sice o hodně lepší, ale v tomhle dílu byl zase víc Pán Pyramide head, který je podle mě jedna z nejlepších filmových postav vůbec. Tento film je spíše pro fanoušky hry, ostatním se líbit nemusí. Strašidelnost 0/4 Krvelačnost 2/4 ()

arcticsky

Tak to je s chlupem průměr. Efekty a masky ujdou a některé obrazy jsou působivé, ale příběh mne nějak neoslovil...je to celé nějaké duté, skoro zmatečné a se slabým závěrem. Ale pozor! Závěrečné titulky jsou skvělé a se super hudbou! ()

Thomas_xxxxx

Napriek tomu, že je to dosť odlišné od štýlu prvého dielu, ma to po celý čas trvania filmu bavilo. Je to iné, ale to neznamená, že horšie. A nie, nebudem tomu dávať menšie hodnotenie len preto, že to má rádovo horšiu percentáž. ()

sNeDy

Chjo, začíná mě štvát, jak mi Továrna na sny ničí jednu modlu za druhou. Úplně slyším scénáristu (a režiséra v jedné osobě), jak si říká, že čím víc Silent Hill propriet tam nacpe a čím víc divných scén natočí, tím víc SH to bude, protože SH je přece původ z Japonska, no ne? Jenže SH vždycky nejvíc děsil a bavil svou temnotou a pomalým, tíživým dějem. Takže udělat z něj akční běhačku bez smysluplného děje je nápad hodný deb..., pardon, génia. Bez děje není atmoféra, bez atmosféry není SH. Ani ten PyramidHead, sestřičky nebo siréna už prostě nefunguje. A otevřený konec na rovnou dvě různá pokračování? Radši ne, díky. A to píše zarytý fanda SH universa. ()

warrenur

Aby mala kultova zalezitost taketo strasne ubohe pokracovanie, tak to radsej ziadne a zachovat si cisty stit. Prakticky nulova atmosfera, nelogicke zvraty, priserne dialogy a mnohokrat chabe herectvo. Sklamanie. Neodporucam ani fanuskom. Budu "rozladeni". ()

fisus

Hodnotím z pohledu milovníka počítačové předlohy (dohrál jsem 7 z 8 dílů,na Downpour právě pracuju :) ) a musím,říct,že čím větší jsem čekal zklamání,tím víc mě film bavil.Ti,kteří si neprošli alespoň prvními třemi díly herní série,jen stěží budou hodnotit kladně.Silent hill mě provázel na PS1 (1.díl),PS2(2,3,4-The Room,Origins a Shatered memories) a PS3(Homecoming a Downpour) a připravil mi nejednu bezesnou noc.Slyšet hudbu,při které jsem měl husí kůži už při hraní,vidět znovu všechny postavy včetně Allessy,mého oblíbeného Pyramide heada ploužícího se se svým obřím nožem nebo ty zas....ný sestřičky,které mě vždy připravily o tolik životnosti a prožívat atmosféru tajemného městečka zahaleného do mlhy a poletujícího popela,to vše jen zvyšuje mé hodnocení.A co víc:plyšový králíček,který dokázal člověka zdeptat pokaždé,když se ve hře objevil;scéna na kolotoči,která mi přinesla několikadenní zásek v SH3;postava Travise Gradyho ze SH:Origins;autobus s vězni ze SH:Downpour a snad i totožné oblečení hlavní hrdinky ze SH3,to vše mě vrátilo do doby,kdy jsem trávil večery a noci ve společnosti téhle herní série.Kdybych měl hodnotit nezaujatě,bylo by mé hodnocení mnohem nižší,ale jako Silent hill fanoušek jsem si to opravdu užil!!!!! ()

KOZEL84

To je jak nějaká kanadská televizní nudná bída,kde už se ve finále člověk diví,že těm lidem stálo za to,aby vůbec rozsvítili na place,nebo nedejbože spustili kameru (a ještě s 3D se srát).Jediná normální je tu Michelle Williams.Protože tu není.Šóne neser! ()

Meteorista

No nevím co všichni mají, když truchlí nad tím, jak druhý díl filmového Silent Hillu dopad. Náhodou velice povedená poklona jedné z nejlepších herních hororových sérií. Je to taková filmová verze třetího dílu herního Silent Hillu upravená dějově, aby navazovala na filmový první díl Silent Hillu. Že jste z toho vedle? Ale to já po shlédnutí byl také. Příjemně vedle. Je vidět, že tento snímek vážně ocení jen ti, kteří Silent Hill (nejlépe již zmíněný třetí díl) hráli (a dohráli). Šíleně potěšila hudba, která je tentokrát daleko více Silent Hillovská (zdravím Akiru Yamaoka), než v případě prvního Silent Hillu a nádherně povedené kulisy. No a protože je těch Silent Hillů už nějak v tomto komentáři moc, ukončím to krásnou větičkou z komentovaného filmu (vyhnul jsem se slovu Silent Hill...): "...do you Facebook?" "Fuck Facebook." ()

godycz

jako fanousek her jsem si to uzil. sh ma nejkrasnejsi monstra vsech dob. tech napadu. lacine lekacky jo. hrozny herecky nevykony jo. ALE ten vizual....nice ale bohuzel co funguje v hrach nelze uspesne prevest na platno, desiva scena u hry je nudna na platne kdyz tam neni ta interakce. jo a sestricky jsou uzasny tam i tam. ()

Košoun

Miluju hry Silent Hill a z prvního filmu jsem byl nadšen, protože takhle jsem si (až na pár drobností) zfilmování představoval. Druhý díl však přišel s jiným režisérem i scénáristou a je po radosti. Děj splácaný a překombinovaný jak v mexické telenovele - kulty, matky-potomci, temní tvorové... a atmosféra žádná. Viděl jsem film na DVD, takže ve 2D a neustále mi vadilo umělé předsouvání objektů, které byly v kině 3D. Opět - jen pro dementní efekt a větší napakování kapes. Do toho naprosto nesympatická hlavní hrdinka, kterou vyvažuje sympatický Kit Harington. Film má spoustu odkazu na původní hry, ale nepodařilo se mu převést tu nejzákladnější tíživou atmosféru, kdy celou dobu čekáte, že na vás ze tmy vyskočí nějaká zrůdná bestie. Zde zůstala jedna pořádná lekačka, jinak strach? Tíseň? Zoufalé okusování nehtů? Pauzování na odpočinek? NIC z toho. Korunu tomu nasadil konec, který snad Bassett psal pod vlivem nějaké látky. Za naprostý vrchol pak považuji finální souboj dvou nestvůr v hořící aréně. Nekoukal jsem náhodou na Mortal Kombat? Podrtženo sečteno, i přes mou hlubokou lásku k Silent Hillu dávám průměrné 2* (možná i právě ze znechucení pramenící z té lásky) a doufám, že se již filmově do Silent Hillu nepodíváme. ()

Tred2

Na horor to má sympticky nastavenou dějovou linii. Spíš je to o výpravě než nějakých lekačkách. Prvních 60 minut je vše vysvětlováno, tak aby to každý blbec pochopil, pak "závěrečný" tah se všechno nějak stane a vy si musíte za jízdy rychle domýšlet jakto nebo co to vlastně znamená. Příšery jsou "fajn", atmosféra slušná. Herci.. no je to horor, to se dá pominout. Kdyby to zvládlo lepší finále, určitě bych se tvářil spokojeněji. Rejža se tady bál to rozjet na plno, aby to zůstalo kvalitní v rovině příběhu, ale nakonec mu to ujelo. Zůstanu na slabších 3, ale s trochu snahy navíc to mohlo být mnohem povedenější. ()

Snake.Charmer

Jestli měl atmosféru prvního dílu nahradit karusel, klauni a ruské kolo, tak to se tvůrci přepočítali. Blbý scénář, napětí se někam vytratilo, dokonce i jistota jako jsou lekačky z velké části nefungujou, potvory nesahaly těm z jedničky ani po jejich uhnilé kotníky, navíc bez Radhy Mitchell (to ubohé cameo nepočítám) - prostě místo atmosferického mysteriózního hororu směšný pouťový shit. ()

Darren98

Pokračování uznání hodného prvního dílu ztrácí na svém hodnocení tam, kde by adaptace hry Silent Hill 3 mohla hodně získat - především jde o samotný příběh. Hlavním původcem úpadku této filmové série je až příliš velké odklonění od původní dějové linie, její zformování. Postava Vincenta byla z občasného tajemného mládence, u kterého jsme na pozoru, přeměněna na hlavní klučičí postavu nějakého romantického příběhu. Část příběhu před tím, než se jede do Silent Hillu, je zde až moc stručná a v oblasti světa příšer dosti holá; prvky, kterým má být věnována velká pozornost, jsou více zanedbávány, a naopak prvky, které pro příběh nebo atmosféru nejsou téměř důležité, jsou vyzdvihovány. A především, i přesto že dobrodružná cesta městem udržela jisté hodnoty, finále ovace moc nesklidí, přitom ve hře jde snad o nejlepší pasáže. Celá cesta kostelem a boj se satanem jsou bohužel nahrazeny krátkým závěrem postrádajícím veškerou důležitost, vážnost, a rozuzlení, jež obsahoval první díl. Rozporuplné dojmy přicházejí zejména kvůli efektům. Díky modernější době výroby filmu je řada efektů kvalitnější a znamenají významné plus snímku, avšak paradoxně několik málo příšer nebo především mlha se činí hůře. Dokonce i Pyramid Head je opět vložen do děje navíc, jenomže nyní jde spíše o roli pro fanoušky, než pro dobro filmu. Hlavní slabinou filmu je ochabnutí velkého esa Silent Hillu - atmosféry, která zde nebyla patřičně vybudována; spíš než typickou japonskou mysteriozitu přivádí pocit jednoho z těch moderních amerických hororů. ()

Aurus

7/10. Stejně dobrý jako první díl. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde párkrát za film, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. ()

Matthew01

Očekávání tento film rozhodně nenaplnil. Spíš naopak, přes lákavé sliby na děsivé pokračování, přišlo bohužel až moc velké vystřízlivění. O ději a scénáři se nemá cenu bavit, jednim slovem je to tragédie. Spíše se pojďme zaměřit na 3D efekty a na ponuré a hororové scény, které měly tento snímek povznést o level výš. 3D, by filmu mohlo dát nový rozměr a zajisté i dost děsivý, nicméně je ve filmu využito velmi málo a v zásadních scénách chybí úplně. Co se týče lekaček a ponurých scén, ty jsou ve filmu dostatečně. Bohužel pro zkušeného diváka jsou předvídatelné a proto ve velké míře ztrácejí svůj smysl. Při pohledu na celkovou stopáž, by se mohlo zdát, že film pojede ve velkém tempu, neděje se tak. I v tak krátkém čase dokázali tvůrci vytvořit spoustu nudných a zbytečných scén. Po skončení filmu, jsem ze sálu odcházel s pocitem vyhozených peněz, ono utratit 17 USD za takovouhle hrůzu, je až příliš velký luxus. Viděno v předpremiéře 25.10. Regal Theatres, UA Kaufman Astoria Stadium 14, NYC. Celkem 30% ()

M.Myers

Tak po věrně zpracované jedničce přichází Revelation a nutnu dodat, že snaha o určitou věrnost předloze tu stále je, alespon teda do doby, než dojde ke vstupu do temné strany Silent Hillu, poté se z toho stane obyčejné béčko se vším všudy. Bassett ani zdaleka nedosahuje kvalit Chrise Ganse....z nového Silent Hillu vyprchala veškerá bizarnost, a vůbec to tak nějak celé zesvětlalo. V předchozím díle byl Piramid Head, ale stál za to. Tady se to monstry jenom hemží a stojí to za velký H... A právě i výborný Piramid Head se tady na scénu příliš nedostane. Hlavní hrdinka vypadá jako ta ze hry a to jako hodně, bohužel jen vzhledem, nějaké to věčné křičení se v Silent Hillu taky příliš nenosí. Nicméně v porovnání s jinými filmy podle videoher je i tenhle slepenec stále o krok napřed. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)