Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

Haymar

Typická dvojka, víceméně jen "parazituje" na svém (výtečném) předchůdci. Žádnej posun, jen se recykluje již viděné (a osvědčené). Mělo to spád i napětí ale tak jak to uteklo, tak to i stejně rychle vyšumělo. No dobře - Pyramiďák tu dostal víc prostoru než v jedničce (ale taky byl asi tím největším plusem filmu - ještě spolu se záporačkou C. A. "Trinity" Mossovou). ()

IvoB

Takhle ne... Na rozdíl od prvního dílu, jenž si zasazení hry (a základní zápletku) přizpůsobil dle svého, druhý díl jen otrocky zkopíroval motivy ze hry Silent Hill 3 - tedy zápletku, postavy, některá prostředí, nestvůry, stylizaci (i takové blbosti jako zakrvácení plyšový králíci tu jsou). Problémem však je, že tyto poslepované motivy nedávají ani původní smysl, jaký měli ve hře, ani nedávají smysl v souvislosti filmu samotného a filmu předchozího... Působí to jako by si tvůrci jen odškrtávali ze seznamu co ještě ikonického ze hry je potřeba ve filmu ukázat. A taková pouhá „přehlídka“ výjevů mě nebaví. Ve výsledku tedy velmi podprůměrné béčko, jenž vsází na značku a efekty. A bát se u něj asi také moc nebudete. Prozatím slabé 2* (3/10). ()

TERRORDROME

Na to že existuje nejaké pokračovanie Silent Hillu by som aj dávno zabudol, ale narazil som na jedno video s rebríčkom 5 najhorších filmov podľa počítačových hier, kde sa práve toto skvelo vedľa štyroch kúskov Uweho Bolla. To ma paradoxne zaujalo do tej miery že som sa na tom musel mrknúť. Väčšina recenzií Návratu na 3D Kopec začína tým, že je po všetkých stránkach horší než jednotka. K tomu ja dodám asi toľko že je to hlavne príšerne stupídny a pramálo zábavný prdlajz. Ako nadviazať na jednoznačne fatalistický záver jednotky? Jednoducho, stačí si len vymyslieť pár detinsky hlúpych zvratov ako je hneď ten prvý keď sa Mr.Beanovi zjaví v zrkadle duch manželky, ktorý mu na gauč teleportuje dcéru priamo z ríše tieňov. Neveriacky na to čučím, nevediac či sa mám smiať alebo plakať, ale každopádne to odmietam zožrať! Zbytok deja operuje na podobnej mentálnej úrovni, nemajúc žiadne uchopiteľné pravidlá a každé ďalšie odhalenie zápletky bodá a ukrojuje kus môjho mozgu. Postavy aj udalosti podliehajú jedine potrebám scenáristu dostať ich tam kam potrebuje a to akokoľvek Všetko vrcholí scénou na kolotoči kde sa hrdinka stretne so svojim horším, bielo napudrovaným ja, ktoré to nerozdýcha a vyšumí. Tak teda skončí to veľké zlo ovládajúce mesto. Sorry za spojler, ale koho to asi tak môže srať? No a potom sa ešte stane z Pyramid Heada klaďas čo si to rozdá s nejakou cenobitkou. Vizuálne a trikovo to inak nie je zlé, nejaký rozpočet to malo, len bezradné a nikam nevedúce. Je tu trebárs scéna s pavúkom zloženým z častí figurín a aj scéna so známymi fik-šmik sestričkami, ale to sa všetko len mihne a nič neznamená. Snáď len ten Malcolm Mcdowell pobavil svojim cameo výstupom a hlavná hrdinka mi bola na rozdiel od väčšiny ľudí sympatická. Nebyť ten film tak strašne ubíjajúco debilný alebo viac bizarne brutálny masaker mohlo to byť celkom v poho béčko. ()

ApsidalTill

No nehnevajte sa na mňa ale áno, videné raz (zatiaľ) a musím tomu nasypať 4 hromové hviezdičky. Film doslova páchol univerzom SH, na každom rohu odkaz, či už na trojku a nielen tam, navyše sa my hlavná hrdinka viac ako pozdávala už od jej prvej fotky z tohto snímku a aj keď, samozrejme atmosférou Bassett nedokázal došplhať do kvalít jednotky, kde bolo viac toho objavovania bez nejakej akcie, tak tu som si naopak zase našiel niečo úplne iné, a to obludárium alebo interakciu vo filme, ktorý bol možno viac hrou než tým filmom. Nech už to znie akokoľvek scestne, ako zaznelo vo filme: je veľa Silent Hill-ov a toto bol jeden z nich. Už sa teším do kina. ()

mosnak odpad!

Kde se poděla ta hrůza a strach z prvního dílu? Tohle byla jen neuvěřitelná fraška a neskutečně nudně směšný příběh,který vás není schopen dostat do děje. Když jsem před půl rokem viděl první trailer na tenhle film,tak jsem nějak tak tušil,že to bude průser jak cip! - 1% ()

Mikeel

Původní Silent Hill je jedním z mých celkem oblíbených filmů, což se mi u horrorů běžně nestává. První díl je tajemný, mysteriózní a já jsem se vážně těšil, že když po šesti letech vyjde pokračování, dočkám se něčeho obdobného. Ale dvojka už nemá takový tah, tempo a dynamiku. Je nelogická a vlastně jsem k závěru vůbec nepochopil, co se stalo a proč a už vůbec jsem nechápal souvislosti s předchozím dílem a jednání postav. Mimo to je také škoda původního obsazení Alessy/Sharon, protože tahle digitálně upravená holčička byla jen a jen šeredná, nikoliv tajemná. Ale i tak jsem měl potíže s dýcháním a bál jsem se velmi, což je vlastně také jediný důvod a očekávání u horroru. Škoda toho, jednička se mne dotkla, dvojka mne děsila! ()

mazadlo

Když někdo vyčerpá počítačové téma je co říct. Zatímco první Silent Hill překvapil svým nasazením na hru tak se druhý SH šeredně spletl ve směru kterým se má vypravit. Scény s mrskajícími se horor potvůrkami už nejsou tak cool když je vidíte podruhé a havraní skřek ohlašující temnotu zní jako svolávání táborového vedoucího k ranní rozvičce. Zbytečně natočený film. ()

Cement73

Veľmi slušne pokračovanie jednotky. A aj revelation bolo dosť logické, hoci ťažko tam nájsť naozajstneho zlosyna. Koniec sa síce pokúsil navodit atmosféru na III, ale to už by som neskúsal a bol by to zbytočný pokus. Celkovo však atmosféra 1ky zostala a aj keď menej strašne (nejako sa dalo vycitit, že sa mladej nemôže nič stať :) no a skvelá hudba... ()

Marius_ss

Ocenujem, že sa vratili všetci povodny herci, to si na pokračovaniach vždy vemi cenim, aj vizual nebol najhorši, atmosfera o niečo slabšia ako v jednotke. A to je tak asi všetko, bez toho je to len dalši nepodarok :) Snad bude trojka, ktora to všetko (kvalitne) uzavrie. Rad by som vedel ako nakoniec dopadol moj oblubenec Sean Bean, snad nezomrie :) ()

Emo-haunter

Dvojka Silent Hillu jen těží z jedničky, vykrádá ji, sama ale žádnou inovaci nemá. Místy to nedává smysl a logiku, a ta solidní atmosféra z prvního dílu je v podstatě fuč, ty expresivní triky jsou nahrazeny takovými celkem basic triky. Oceňuji ale dobré masky a slušné kulisy. Nicméně více než dvě hvězdičky dát nemohu. ()

Mr.Mick odpad!

Keby Bassett bol taky fanúšik hernej série ako v interview o sebe tvrdil, nikdy, NIKDY! by nedovolil vypustiť takúto úbohosť(napadajú ma rôzne, horšie, slová ale pre tentokrát chcem byť slušný) do kín a pýtať za to ešte peniaze. Scenár, herecké výkony, strih, kamera, réžia, vizuálne efekty... vlastne všetko čo sa pokaziť dalo, pokazili. Z úcty k prvému filmu a hlavne k hre nevyhadzujte za tento odpad peniaze a už vôbec nestrácajte čas jeho pozeraním. ()

Standic1

Jako fanoušek herní série Silent Hill musím uznat, že i přes negativní kritiky, není Silent Hill odpadem, ale spíš nedotaženou a bohužel za hrou hodně zaostávájící kopií... Jediné co se mi v obou dílech líbí, jsou monstra, podobnost s hrou je hodně malá, i když ve druhém díle mě moc potěšilo nákupní centrum a pouť, která jako by z oka vypadla scéně ze hry Silent Hill 3. Herecky mě až překvapuje jaká zvůčná jména tu jsou, ale jak sami uvidíte, známé herecké obsazení není vše. Velkým negativem je, že jsem se ani chvíli nebál nebo jsem se minimálně jednou nelekl. Nezlobil bych se kdyby natočili další pokračování, ale určitě by to chtělo lepšího režiséra... ()

zdenur

Oproti prvnímu dílu to zas tak špatné není. Čupr zpracování, hezké barvičky roztomilí obyvatelé města v popelu. Bohužel všechen ten nadprůměr totálně zabil závěr. Takže když už vás to někoho bude bavit, doporučuji utnout konec. Škoda veliká. ()

Illy

Atmosféra za vyližanál, scénář zmršenej. Bassette, proč?! Solomon byl super, ale tady jsi na své filmové cestě šlápnul do hovna. ()

Ronaldo79

Nový Silent Hill je po vizuální stránce méně působivý než předchůdce, abych to upřesnil jednička byla epická, atmosférická podívaná se skvělými monstry a hudbou a Návrat se s ní nemůže porovnávat. Jediná pozůstalost je parádní vzhled monster a částečné navození mrazivé atmosféry z roku 2006. Čekal jsem o trochu víc. 6.5/10 ()

Flopik

Tak po pre mňa slabej jednotke som sa rozhodol pozrieť dvojku až teraz. A mám pocit že som urobil dobre.Keby som nemal dobrú náladu ako dnes bola by to 1*. Tak teraz začnem s kritikou . Pri filme som sa nudil a skoro som zaspal.Monštrá alebo Čo to bolo boli také no divné a skôr smiešne.Mám rád filmy kde je pointa zamotaná ale toto ? Každá ďalšia vec film ešte viac domotala a ku koncu som to už skoro ani nevnímal.2* dávam za tú konečnú bitku dvoch bossov tá sa mi fakt páčila.Takže 2* a 30%. ()

majo_svk

Filmy Silent Hill a Resident Evil patria na rozdiel od iných (Max Payne, FarCry, Doom atď.) medzi to najpodarenejšie, čo vzniklo na motívy počítačových hier. Sú to jediné snímky, ktoré neurazia fanúšikov hororov a ani verných hráčov herných predlôh. Prvý diel Silent Hill bol naozaj vydarený, mal temnú a hutnú hororovú atmosféru, solídne herecké výkony, pútavý vizuál, vydarenú hudbu a držal sa hry. Bol pomerne úspešný a nie je nič neobvyklé, že sa objavilo (aj keď s veľkým odstupom času) pokračovanie. A aké je? Žiaľ, je hrozné, hre a prvému filmu robí zlé meno. Vytratila sa temnosť, strašidelnosť, skvelá atmosféra, v podstate všetko. Ostalo len povrchné nič, bez nápadu, bez strachu, bez atmosféry. Vytratila sa dospelosť, krutosť a hororovosť. Posunulo sa to k úsmevnej tínedžerskej zlátanine, ktorá nezaujme a nevystraší nikoho. Ak ste videli prvý film alebo hrali hru, budete neskutočne trpieť a tých pár svetlých momentov určite nestojí za pozretie. Noví tínedžerskí diváci, ktorí o pravom Silent Hill nevedia nič, budú celkom spokojní a vôbec im nebude prekážať, že to s pôvodným hororom nemá takmer nič spoločné. Ide len o ďalší filmový prešľap založený na stupídnom marketingu a vidine zisku. Kým séria Resident Evil mala stúpajúco-klesajúcu tendenciu a každý diel (s výnimkou 5 dielu) bol pozerateľný, séria Silent Hill padla na úplné dno, odkiaľ ju môže vytiahnuť len hororový kúzelník. Návrat do Silent Hill si zaslúži zhorieť a zapadnúť popolom skôr, ako zanechá traumu na psychike všetkých ostrieľaných hráčov a hororových fanúšikov. Pretrpte to len z úcty k hre a prvému filmu, prípadne sa tomu úplne vyhnite. Strašná bieda. ()

andio

Bohužel jsem videohry nehrál (ale nějaké základní znalosti Silent Hill univerza mám), takže nemůžu plně srovnávat s předlohou, ale Silent Hill: Revelation mi zas tak špatnej nepřišel. Je pravda, že oproti původnímu filmu to bylo přeplněno retcony - aby taky měli jak pokračovat (například další sestra se svym vlastnim řádem o kterém v jedničce nebylo ani zmínky [i když, jak zjištuji zpětně, tyto postavy v originálních hrách existují, avšak tady mají fakt divně přidělanou příbuznost, která z toho dělá trošku nesrozumitelnější blbost]), ale pro mě, jakožto Silent Hill laika, to nebyla taková pohroma. Dokázal jsem si krásně užít známé postavy (např. Pyramid Head, Nurse, Valtiel) a i známé herce (Sean Bean, Kit Harington). Za mě lepší tři hvězdičky 6/10 ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)