Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

Spike23

Co se to děje? Nejde mi do hlavy, jak Sean Bean může všude umírat, a pak najednou ve dvou dílech Silent Hill v pohodě přežije. No a to by asi tak bylo všechno k zajímavosti pokračování už dost podprůměrného filmu, který akorát kazí jméno celé herní série. Docela by mě zajímalo, jestli lidi, co na tom pracovali, si nevšimli, jak neskutečnou demenci natočili, nebo o tom věděli, a teď se smíchy válejí po zemi, že se na to opravdu budou lidi koukat, a aby toho nebylo málo, tak tam ještě přidali 3D, čímž už v podstatě všem dali jasně najevo, jaká to bude totální sračka. Že já se nepodíval na toho režiséra a nedozvěděl se tak dřív, že má na starosti Solomon Kane, teď mohu jen litovat ztraceného času při sledování a psaní zbytečného komentáře, který stejně nezabrání nikomu v tom, aby se na to nepodíval. ()

KoRner

Po týždni už si vôbec nepamätám o čom to bolo :-D Akurát sa mi marí tá neuveriteľne pomalá bitka dvoch monštier, ktorá zničí celú hororovú atmosféru filmu. ()

hEmy_ odpad!

Jestli u těchto dvou Silent Hillů nepsali scénář na koleně, tak už nikde... U her bych to ještě pochopil, ale natočit 4 hodiny něčeho, co absolutně nedává smysl?! ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... tak takhle moc mě už hodně dlouho žádné pokračování nezklamalo a nenasralo. Atmosféra a dobrý příběh z jedničky je fuč, zůstaly jen kulisy Silent hill a v něm velké prázdno. Pan Bassett je nevýslovný tyran, neb si vybral do hlavní role totálně nesympatickou ošklivku s prasečím obličejem, která bohužel za celý film nesleze z plátna, poněvadž to na ní celé tak trochu stojí, ale mě z toho teda rozhodně nestojí... Opravdu velmi ubohé pokračování skvělé jedničky, se scénářem tak debilním, že tento film v konečném důsledku zůstává naprosto zbytečným. Opět další zklamání, způsobené standartně nepochopitelným krokem producentů, kteří po veleúspěšné jedničce seberou pokračování režisérovi který odvedl skvělou práci a přenechají ho někomu úplně jinému, který z pokračování udělá nudnou sračku. Opět a znovu se ptám: proboha proč? proč? proč? ()

Han22

Tak asi jak v jedničce. Musel jsem si přečíst o čem byl první díl a stejně jsem se v příběhu trošku nechytal. Bratr se nechytal vůbec, navíc nesympatická hrdinka, na první díl to příliš nenavazuje a to co navazuje chvílemi nedává smysl (spojení proběhlo už v prvním díle?). Těžko říct, jestli by hodnocení bylo jiné, kdybych hrál nějaký díl videohry, těžko říct jak bych jako nehráč hodnotil třeba Mortal Kombat? Nicméně vizuálně je to naprostá bomba. V éře, kdy 90% hororů je strašidelný barák s vrzajícími dveřmi, černovlasé holčičky nebo zombie na sto způsobů je takový řekněme Hellraisovský typ hororu osvěžením. Unikátní příšery, nádherné (v uvozovkách) scenérie a spousta psycho scén kdy nevíte, co na Vás vypadne. U mě vítězí pyramiďák, pavouk nebo sochy oživlé zvukem. Takže opět za tři. ()

iXtr3m3

Slabšie ako jednotka, viac zamerané na využitie samotného 3D, ktorým to aj lákalo do kín. Ale stále temné a drsné. ()

provitamin

nebol to zlý horor, ale ani nič prevratné. možno by som dal vyššie hodnotenie, keby som predtým videl prvý diel. ale aj tak je to myslím prvý film čo som videl v 3D. pukance mi akurát vystačili do konca :) ()

beba789

jako pokračování Silent Hillu to nefunguje moc dobře ale když to vememe jako samostatný film a pomineme že první díl nebyl (nemaj toho stejně moc společného) tak se celkem Návrat vydařil.Velké mínus je krátká stopáž.Když se to konečně pořádně rozjede tak se blížíme ke konci.Další mínus je finále ,které ničím nepřekvapilo naopak možná naštvalo.Nejlepší scéna z celého filmu je ta v blázinci,která nás dokonce i strašila.Soundtrack teda nic moc až na asi tři skladby.65%. ()

Sancty

Ej boha! Kruté vytriezvenie. Toto Bassettovi nevyšlo. Mal by sa vrátiť k tomu čo mu ide najlepšie. K blatu a špine. Pre mňa necelých deväťdesiat minút trvajúca úbohosť, so sympatickou Adelaide Clemensovou a obstojným soundtrackom (priznajme si to ale, ani Yamaoka sa tentokrát extra nevytiahol). Čaro mestečka je v tomto prípade definitívne preč. ()

Corpsegrinder

Normálně bych dal čtyřku ale díky tomu že je zde tolik hovad co ve filmu půlku věcí vychválí a pak daj odpad nebo jednu hvězdu jen kvůli tomu že je tam i ta druhá půlka musim jít na pět. Jako fanoušek herní série jsem spokojenej, sice už to neni takovej námrd jako první díl, přesto je to však kvalitní Silent Hill se vším všudy. Napínavej, s hnusákama a mlhou na každým rohu a naprosto perfektní Yamaokovou hudbou (sice vytrhnutou ze hry ale koho to sere?). Pokud tohle má bejt odpad, proč jsou teda všichni vyplácaný například z Resident Evil 1 nebo Extinction? Těžko říct, ale svedu to na to že jste zkurvenci. LIVINGDEAD tradičně ultra dementní komentář, škoda že v tom kině neuhořel, měl by krásnej 3D efekt a já klid. ()

danielosbourne

Ikdyž bylo hezké vrátit se po dlouhé době zpět do Sient Hill, neodnesl jsem si z toho skoro žádný zážitek. Vizuální stránka je sice povedená a je super, že se druhý díl rozhodl nic nevyvracet jedničce (jako tomu občas bývá), ale absolutně bez jakékoi atmosféry. Silen Hill: Revelation působí spíš jako průvodce po Silent Hill než jeho pokračování. Po 3D se mi vůbec nezastesklo, protože to stejně nevypadalo na moc dobré efekty a scénář a nepochopitelnost děje mi už lezly krkem. I přes to měnší průser než jsem čekal. ()

Krabak

Na pokračování Silent Hill jsem se třásl celé roky. Nechápal jsem, proč tak výborný film se nedočkává pokračování. Když jsem pak zjistil, že po dlouhých 6ti letech vzniklo pokračování, byl jsem blahem bez sebe. Po dokoukání traileru jsem byl ovšem dost zklamaný. Už jen to, že ho šašci natočili do 3D jsem si říkal, že to minimálně hvězdu na mám hodnocení sníží kvůli debilním efektům (létající cokoliv přímo "ven" z obrazovky). Dále obsazení totálně nesympatické herečky a skloubení reality mimo Silent Hill s temnotou. Nu což, vše, co se mi nelíbilo v traileru, se mi nelíbilo ani ve filmu. V tomhle filmu je opravdu všechno špatně. Od již výše zmíněné temnoty v normálním světě, přes totálně stupidní děj, až po Pyramid head-a, kterej si vesele točí kolotoč a jako bonus si na závěr dá fight s další stvůrou z temnoty, při kterém zachrání neherečku Clemens.. Takže, co to ku*va JE??!! Tento film by neměl ani náhodou nést název výborné hry a už vůbec by neměl mít co dočinění se prvním skvělým dílem. Navíc se ukázalo, že A, Clemens je opravdu příšerná herečka a celej film jsem si přál, aby ji někdo zapíchl. Jednu hvězdu si tento film vykoledoval za návrat do toho temného městečka, druhou za Pyramid Head a za zdravotní sestřičky. Totálně nevyužitý potenciál, který Silent Hill nabízí... Jdu z toho brečet do kouta a za dalších 6 let se snad natočí lepší remake. --->25% ()

ti88na

To čo ma v prevej časti vydesilo, v tomto filme mi pripadalo smiešne! Figurínový pavúk, vraždiace sestričky a ostatné trápne monštrá mi skutočne vyvolávali úsmev na tvári a chvíľami som mala pocit, že sa dívam na paródiu. To najpodstatnejšie čo tomuto filmu však chýbalo bola atmosféra a herecký výkon Adelaidy Clemens, to v žiadnom prípade nemohol zachrániť, skôr bol povestným klincom do rakvy. Moje hodnotenie je skôr pol hviezdičky pre Seana Beana a z nostalgie za prvým dielom, ktorý mal ostať aj posledným. ()

XdanteX

ty gore jatka....to je tak neskutečná odporná nádhera. Bohužel i přes to jak pěkně je to udělané vizuálně to stejně nesahá depresivní atmosféře kterou člověk zažívá při hraní her série Silent Hill ani po kotníky. Vzhledem k tomu když už musí vykrádat příběhové linky herního světa...člověk by čekal že se ve filmu ponoří víc do propracování příběhu...prdlajs 2* za krásný Silent Hill...1* za to že Sean Bean neumřel = nejsilnější okamžik filmu! ()

HArna

Nečekal jsem, že se bude návrat do Silent Hill rovnat jedničce, ale z tohoto jsem vyloženě nasraný. Jestli se na toto kouknete, počítejte, že vám to sebere 95 minut života a s nima můžete naložit daleko smysluplněji. Můžete třeba koukat na zeď nebo....... na strop. !Podprůměr! ()

Harapes

Průměrnej biják,kde se efekty 3D moc nepožívaly,jen na začátku filmu hořící popel.Příběhově průměrné a krve nic moc.Takové odpočinkové,když je venku ošklivě. ()

lucijelucije

No jedním slovem katastrofa. Ne, že by díl první byla bůh ví jaká hitparáda, ale dalo se na něho alespoň dívat s napětím a s jakousi dynamikou. Klasika, která si zasloužila menší nadprůměr. Ale tento snímek všechno pokazil. Momenty, které byly pro tento horor tolik důležité, tento spíš nudný ne-příběh úplně zabil. Děj o ničem, od začátku do konce kroutíte hlavou. Necítila jsem napětí, strach ani to co by vás mělo alespoň u každého snímku upoutat, kamera, hudba, herci, prostě něco. Ale pořád se tam objevovala tatáž mlha..s krutou cedulí "Welcome Silent Hill" a to znamenalo jednu nepatrnou záchranu. Ne odpad to nebyl, i když čekal o par metrů dál. ()

Teabag

Lehce zapomenutelný kousek bez trošky charismatu. Sean Bean v tomhle klesl o několik řádů pod svou úroveň. Ale abych jen nekritizoval, občas se tam objevila i nějaká zajímavá scéna (sestřičky), ale několik záběrů nezachrání celovečerní film... ()

Shimargh

Sledovat při průběhu filmu neustále stopáž kdy jakože už bude konec je docela průser...jedničku mám velice rád, ale tohle se moc nepovedlo, je to spíše atmosférický videoklip než celistvý snímek, na příběh a vykreslení postav se tady skutečně nehraje. Pokud se chcete u Silent Hillu bavit pustťe si jakýkoliv díl hry a nebo se mrkněte na jedničku, tohle je naneštěstí jedna velká i když atmosférická nuda..přišlo mi jakobych sledoval někoho jak hraje a já jen čumím, takhle teda příště ne. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)