Lovecká sezóna 2

Lovecká sezóna 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 76 min

• Mashak

Už jste někdy viděli usínat pětileté dítě v kině na animáku? Já ano! Díky LS 2 se mi tento pohled naskytl a já se tomu dítěti vůbec nedivil! Tenhle biják postrádá absolutně vše, co daný žánr potřebuje. Myšlenku, vtip, do detailu propracované grimasy postaviček, prostě úplně vše! Ze všeho nejvíc však chyběla sranda-postavička! To je ta, které se musíte smát kdykoliv, když příjde na scénu (Doba ledová, Za plotem, Karcoolka - veverka, Madagaskar - malý lemur). Závěr je takový, že trojka by už byla vážně moc!(6.1.2009)

Stará známá lesní parta je zpět na scéně. A tentokrát se nebudou mazlit s domácími mazlíčky, kteří je přišli vyrušit z lesního klidu, když navíc došlo k "únosu" německého jezevčíka Buřtíka jeho bývalými páníčky. Kdo a komu to víc natře se můžete přesvědčit v animovaném dobrodružství v duchu grotesek, které se vrací dva roky od prvního dílu. Zvířátek je více než dost a většina z nich je vybavena nějakým speciálním charakterovým rysem jež je cílen na diváckou bránici. Tyhle vtipné útoky za vydatného přispění hlášek mají od počátku velmi vysokou kadenci a rozhodně nehrozí vystřílení patron po nějaké chvilce, ale dojmu, že se více či méně střílelo slepými se až tak nešlo zbavit, což je čistě můj osobní dojem. Možný chaos nastane spíše v orientaci v početné řadě zvířecích hrdinů, zvláště, pokud jste se s nimi neobeznámili v jedničce. Někteří z nich vynikají, ale mnozí z nich jsou tu jen tak do počtu. Obdobný problém nastal i s "městskými" zvířaty jejichž počet je rovněž hodně překročen než by bylo záhodno. Redukce by byla na místě. Nebylo vyjímkou, kdy jsem v nich jako divák, ztratil přehled. Nastal výraznější posun v animaci a to směrem, který klade důraz na postavy a už méně na okolní prostředí ve kterém se pohybují. Les, tráva nebo keře trpí po celou dobu nepřirozenou strnulostí, což na celkovém dojmu z animace moc nepřidává, a výsledkem je neplastické okolní prostředí se kterým zvířecí hrdinové mnohdy nesplývají, což animaci i filmu jako celku částečně ubírá na propracovanosti i působivosti a přidává na "béčkovosti" díky grafice podobající se té ze starších herních konzolí. Film nemá souvislý příběh. Až moc splašeně se skáče od jedné scéně ke druhé a není to zrovna nejideálněji organizované a počáteční zápletka postupně bere za své. Když bych měl zhodnotit situace ve kterých se zvířátka ocitnou, tak s jejich oblibou je to takové všelijaké. Jde o to, jak moc máte rádi uvřeštěnost kreslených hrdinů a občas to působilo jako zaplácnutí scénáristické nemohoucnosti hnout se z místa a přijít také s něčím normálním, kdy se pokud možno neječí. Nevím jestli bych tuhle animovanou uječenost vydržel bez dobrého českého dabingu, který hodně kompenzoval výše zmíněné nedostatky. Dalším podstatným plusem pro tenhle animák je vedle grotesknosti i jeho akčnost. A čím více film finišoval, tak o to lépe si vedl v cíli. Filmu nakonec chybí vybroušenější a hlavně přehlednější režie, propracovanější animace stran enviromentálního zaměření a ucelenější příběh, který se hodně rozdrolil do epizodek proměnlivé úrovně. Tahle lovecká sezona však nějakého svého věrného diváka rozhodně uloví. Mé hodnocení: 60%(30.12.2013)

Strašne milý film. Pan Buřtík je neodolateľný "nemecký" jazvečík, Elliot ako vždy skvelo kontruje Boogovi a jeho vzťah s Giselle je príbehom úplne sa vzďalujúcim od rozprávky, presahujúcim až do manželskej poradne :) Samozrejme, nedá mi nespomenúť čiernobielu mačku s farebnými očami, ktorej výraz a hlášky ma rozosmievali jedna radosť. Toto si ešte rád zopakujem.(21.12.2009)

• P. J. D.

Strohé, hrubé, nevýrazné, nezajímavé, nepropracované jednotlivé složky filmu. Tak by se celý snímek dal shrnout. Nejenže postavy jsou tak absurdně špatné, až mnohý člověk z té nudy zívá, ale i ten scénář, scénář, kde by se mohlo něco zachránit je mizerný, jak dnešní výrobky od Bati (a to je co říci). Jediné, co bych snad dokázal pochválit je animace, která zas tak mizerná není. Jen díky ní dávám tu jednu hvězdičku.(4.3.2014)

• Blizzard

V prvé řadě bych chtěl poznamenat, že mi opět většina hlavních představitelů k srdci vůbec nepřirostla, Boog, Elliot a Giselle nemají vůbec žádné charisma a působí jako tupé loutky. Výjimku tvoří snad jen Mr. Weenie + pár ostatních charakterů a celkově mi připadalo psí osazenstvo snad i lepší než hlavní představitelé. Kdyby se to jmenovalo Psí sezóna 2, udělali by autoři lépe. Namluvené neoriginální hlasy jsou společně s chudou animací dalším hřebíčkem do rakve tohoto nešťastného animáku, který opravdu patří tam, kam byl původně určen, tedy do videopůjčoven a nikoliv do kin, kam jej naše slavná distribuce zařadila. (2/10)(6.12.2008)

• - Příběh filmu se odehrává přesně rok po prvnímu dílu. (Terva)