Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Užvaněný a potrhlý jelen Elliot a zdomácnělý medvěd grizzly Boog tvořili tu správnou dvojku, která v prvním díle Lovecké sezóny uhájila les a jeho obyvatele před krvelačnými lovci. A protože se jim v konkurenci animované záplavy roku 2006 dařilo nad očekávání dobře, vykoledovali si pokračování. V něm dojde na rozhodující souboj na život a na smrt mezi dvěma živočišnými skupinami, které se navzájem nenávidí - divokými a domácími zvířaty. Jediný jezevčík Buřtík, který zdrhnul svým páníčkům, aby ochutnal tu pravou svobodu, stále neví, na jakou stranu se má přidat. V divočině Buřtíka láká bezbřehá volnost, na druhý břeh ho zase přitahují vitamínové kosti, které na něj líčí jeho panička ve snaze ho najít. Před nemateriální svobodou nakonec zvítězí pamlsky v tlamě a na Buřtíka spadne klec, respektive za ním zaklapnou dveře obytného karavanu jeho páníčků. V tu chvíli si uvědomí cenu svobody, ale to už je trochu pozdě. Naštěstí má divoké kamarády, kteří ho nenechají ve štychu a s nasazením vlastních krků půjdou v jeho stopách, aby ho uchránili před osudem domácího mazlíčka. Naneštěstí Buřtíkovi páníčci směřují na sraz chovatelů domácího zvířectva, kterému šéfuje jeden věčně zpruzený pudl, jenž kromě špatně provedené ondulace nenávidí ještě jednu věc - divoká zvířata. Střet, který se blíží, je zcela nevyhnutelný, a Elliot s Boogem budou muset oprášit všechny triky, aby z téhle krize vyšli se zdravou kůží a navíc ještě zachránili kamaráda Buřtíka. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (182)

Paldiny

všechny recenze uživatele

Skôr príhoda ako recenzia, no vypovedá o kvalitách filmu. Raz sme sa s kamarátom rozhodli urobiť dojem na dve nežné pohlavia tým, že sme im nechali voľnú ruku pri výbere filmu. Tak ako jediný s vodičákom štartujem starý Opel Cadett ročník 90´ a hurá smer Polus. V Biografe vzhľadom na skorú hodinu výber filmov nepatril k tomu najlepšiemu, čo rok 2008 priniesol, a tak hlasná prosba mladšej zúčastnenej vidieť Loveckú sezónu obmäkčila zvyšok osadenstva. Bez akýchkoľvek očakávaní sa v správnom poradí naše pozadia usadili v úzkych sedadlách, zhasli svetlá a mohol začať jeden z najkratších celovečerných zážitkov. Prvé minúty neveriacky hľadím na plátno, kde pobehujú zvieratká v rádoby vtipných pózach a zhruba tucet ďalších prísediacich sa na nich výsostne baví. Minúty ubiehajú a ja s pocitom, že sledujem iný film sa asi po štvrťhodinke zahľadím do seba. A zostala tma. Zrazu čosi so mnou kmitá natoľko, že sa prebúdzam, ale už v prázdnej kinosále s rozsvietenými svietidlami, zhasnutým plátnom a neveriackym pohľadom slečny v rovnošate, držiacej plastové kelínky. "Pane, film už skončil." mi dievčina hovorí. Pozviecham sa na nohy, podám je ten svoj a so slovami "To bola ale pičovina“ odchádzam. Aby som ale nevynechal happyend, po pár minútach nachádzam tri úsmevy napchávajúce sa cheesburgermi s pripravenou táckou práve pre ten môj. Poučenie na záver? za prvé - nechodiť na náhodný film a navyše vybraný násťročnou. Za druhé - neplatiť nekresťanské peniaze, aké sa vám predražia o lístok násťročnej. Za tretie - nezaspať s neodloženým nápojom, akého obsah vám s najväčšou pravdepodobnosť skončí v rifliach skôr než násťroč... :) ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Stará známá lesní parta je zpět na scéně. A tentokrát se nebudou mazlit s domácími mazlíčky, kteří je přišli vyrušit z lesního klidu, když navíc došlo k "únosu" německého jezevčíka Buřtíka jeho bývalými páníčky. Kdo a komu to víc natře se můžete přesvědčit v animovaném dobrodružství v duchu grotesek, které se vrací dva roky od prvního dílu. Zvířátek je více než dost a většina z nich je vybavena nějakým speciálním charakterovým rysem jež je cílen na diváckou bránici. Tyhle vtipné útoky za vydatného přispění hlášek mají od počátku velmi vysokou kadenci a rozhodně nehrozí vystřílení patron po nějaké chvilce, ale dojmu, že se více či méně střílelo slepými se až tak nešlo zbavit, což je čistě můj osobní dojem. Možný chaos nastane spíše v orientaci v početné řadě zvířecích hrdinů, zvláště, pokud jste se s nimi neobeznámili v jedničce. Někteří z nich vynikají, ale mnozí z nich jsou tu jen tak do počtu. Obdobný problém nastal i s "městskými" zvířaty jejichž počet je rovněž hodně překročen než by bylo záhodno. Redukce by byla na místě. Nebylo vyjímkou, kdy jsem v nich jako divák, ztratil přehled. Nastal výraznější posun v animaci a to směrem, který klade důraz na postavy a už méně na okolní prostředí ve kterém se pohybují. Les, tráva nebo keře trpí po celou dobu nepřirozenou strnulostí, což na celkovém dojmu z animace moc nepřidává, a výsledkem je neplastické okolní prostředí se kterým zvířecí hrdinové mnohdy nesplývají, což animaci i filmu jako celku částečně ubírá na propracovanosti i působivosti a přidává na "béčkovosti" díky grafice podobající se té ze starších herních konzolí. Film nemá souvislý příběh. Až moc splašeně se skáče od jedné scéně ke druhé a není to zrovna nejideálněji organizované a počáteční zápletka postupně bere za své. Když bych měl zhodnotit situace ve kterých se zvířátka ocitnou, tak s jejich oblibou je to takové všelijaké. Jde o to, jak moc máte rádi uvřeštěnost kreslených hrdinů a občas to působilo jako zaplácnutí scénáristické nemohoucnosti hnout se z místa a přijít také s něčím normálním, kdy se pokud možno neječí. Nevím jestli bych tuhle animovanou uječenost vydržel bez dobrého českého dabingu, který hodně kompenzoval výše zmíněné nedostatky. Dalším podstatným plusem pro tenhle animák je vedle grotesknosti i jeho akčnost. A čím více film finišoval, tak o to lépe si vedl v cíli. Filmu nakonec chybí vybroušenější a hlavně přehlednější režie, propracovanější animace stran enviromentálního zaměření a ucelenější příběh, který se hodně rozdrolil do epizodek proměnlivé úrovně. Tahle lovecká sezona však nějakého svého věrného diváka rozhodně uloví. Mé hodnocení: 60% ()

Reklama

JFL odpad!

všechny recenze uživatele

O rok dříve se studio Sony Pictures Animation filmem "Divoké vlny" pasovalo na jednoho z předních hráčů mezi tvůrci počítačových animáků. Při sledování "Lovecké sezóny 2" se nelze zbavit pocitů marnosti a zrazenosti, neboť novinka od Sony je přesný opak "Divokých vln" – nepokrytě laciná, formálně otřesná a po všech ohledech stupidní odpornost, jejíž zhlédnutí způsobí v mentálním vývoji dítěte asi stejný pokrok jako pád na hlavu z velké výšky. Kvůli snížení nákladů většinu snímku místo žánrově tradičních dynamických akčních sekvencí tvoří scény, kde postavičky toporně stojí na místě, zatímco dabéři zoufale improvizují rádoby směšné žvásty, které mají film natáhnout na stopáž lehce přes hodinu. ()

papadoce 

všechny recenze uživatele

Lovecká sezóna 2 by mala byť povinný náučný materiál pre páry pred svadbou. Na veky vekov v podaní Elliota znie tak trochu hrozivo. Inak je to o poznanie slabšie než originálna jednotka, ale Dvojctihodný mistr Ell ide naďalej prvú ligu. Mňa to celé vie zabaviť vďaka konkrétnym postavám ako Elliot a Rudo, či vďaka super dialógom a perfektnému dabingu CZ. Napriek miernemu poklesu kvality, tvorcov nezastavilo, aby dali trojku aj štvorku, tak uvidíme čo bude ďalej. A nezabudnite, až do smrti je ok, ale na veky vekov ??? ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Další ze zbytečnejch animáků bez trocha humoru. Jediný, co mě tam dostalo, byl Fifi a jeho hlas v podání Crispina Glovera. Je mi jasný, že to navazovalo na jedničku, takže kdo ji viděl, znal postavy a všechno. Jo ještě mě dostal německej akcent pana Weenieho a té kočky s jazykem ven, chch. Ono vlastně namluvení těch postaviček bylo to jediný vtipný... ()

Galerie (48)

Zajímavosti (1)

  • Příběh filmu se odehrává přesně rok po prvnímu dílu. (Terva)

Reklama

Reklama