Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Užvaněný a potrhlý jelen Elliot a zdomácnělý medvěd grizzly Boog tvořili tu správnou dvojku, která v prvním díle Lovecké sezóny uhájila les a jeho obyvatele před krvelačnými lovci. A protože se jim v konkurenci animované záplavy roku 2006 dařilo nad očekávání dobře, vykoledovali si pokračování. V něm dojde na rozhodující souboj na život a na smrt mezi dvěma živočišnými skupinami, které se navzájem nenávidí - divokými a domácími zvířaty. Jediný jezevčík Buřtík, který zdrhnul svým páníčkům, aby ochutnal tu pravou svobodu, stále neví, na jakou stranu se má přidat. V divočině Buřtíka láká bezbřehá volnost, na druhý břeh ho zase přitahují vitamínové kosti, které na něj líčí jeho panička ve snaze ho najít. Před nemateriální svobodou nakonec zvítězí pamlsky v tlamě a na Buřtíka spadne klec, respektive za ním zaklapnou dveře obytného karavanu jeho páníčků. V tu chvíli si uvědomí cenu svobody, ale to už je trochu pozdě. Naštěstí má divoké kamarády, kteří ho nenechají ve štychu a s nasazením vlastních krků půjdou v jeho stopách, aby ho uchránili před osudem domácího mazlíčka. Naneštěstí Buřtíkovi páníčci směřují na sraz chovatelů domácího zvířectva, kterému šéfuje jeden věčně zpruzený pudl, jenž kromě špatně provedené ondulace nenávidí ještě jednu věc - divoká zvířata. Střet, který se blíží, je zcela nevyhnutelný, a Elliot s Boogem budou muset oprášit všechny triky, aby z téhle krize vyšli se zdravou kůží a navíc ještě zachránili kamaráda Buřtíka. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (182)

Simo16 

všechny recenze uživatele

Mne to pripadá ako keby tvorcovia tohto animáku nevedeli ako ďalej pokračovať a vďaka úspešnejšej jednotke chceli čo najskor vytvoriť pokračovanie.Síce prišlo, ale absolútne nedkonalé a žalostne vtipné.Záchrana malého Buřtíka trvala dlhšie ako som čakal a keby nebolo toho konca, tak by som určite od nudy aj zaspal. ()

Andre3000 

všechny recenze uživatele

Není to kdoví jaká komedie k popukání, ale mě se to docela líbilo pokud to beru v rovině kreslených filmů, které zrovna dvakrát nevyhledávám. Je tu jistá a těžko smazatelná podoba s Dobou ledovou, což taky nepřidá na prožitku. Jedničku jsem neviděl a ani nevím zda mám chtít, trochu divné pořadí no :-) ()

Reklama

predators 

všechny recenze uživatele

Myslím, že netřeba připomínat, že tato tlupa potrhlých zvířat bude zajímat především ty nejmenší. Počínaje příběhem, konče animací, jendá se o jednoduchost ve všech směrech. Nic na přemýšlení nebo rozjímání se nad úchvatnými scénérimi kreslířského pera. Prostě a jednoduše, pokud máte doma nějakého piškota(dítě) :-), přičtěte si jednu hvězdičku. Zajímavosti: Celý příběh se nezakládá na pravdě, jak se mnozí mylně domnívali... :-) 35% ()

Jara_II 

všechny recenze uživatele

Jen další smutné pokračování jednoho povedeného prvního dílu.. Animace i příběh hodně utrpěly tím, že se jedná jen o dvd-film (i když u nás promítaný v kinech), vše působí hodně odflákle. K příběhu - film je zcela určitě jen pro děti - příběh je velmi jednoduchý (vhodný asi tak pro jednu epizodu Toma a Jerryho) - jenže problém je, že ani ty děti se tu nemají čemu smát...ještě že ta nuda má jen 70 minut... ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Stará známá lesní parta je zpět na scéně. A tentokrát se nebudou mazlit s domácími mazlíčky, kteří je přišli vyrušit z lesního klidu, když navíc došlo k "únosu" německého jezevčíka Buřtíka jeho bývalými páníčky. Kdo a komu to víc natře se můžete přesvědčit v animovaném dobrodružství v duchu grotesek, které se vrací dva roky od prvního dílu. Zvířátek je více než dost a většina z nich je vybavena nějakým speciálním charakterovým rysem jež je cílen na diváckou bránici. Tyhle vtipné útoky za vydatného přispění hlášek mají od počátku velmi vysokou kadenci a rozhodně nehrozí vystřílení patron po nějaké chvilce, ale dojmu, že se více či méně střílelo slepými se až tak nešlo zbavit, což je čistě můj osobní dojem. Možný chaos nastane spíše v orientaci v početné řadě zvířecích hrdinů, zvláště, pokud jste se s nimi neobeznámili v jedničce. Někteří z nich vynikají, ale mnozí z nich jsou tu jen tak do počtu. Obdobný problém nastal i s "městskými" zvířaty jejichž počet je rovněž hodně překročen než by bylo záhodno. Redukce by byla na místě. Nebylo vyjímkou, kdy jsem v nich jako divák, ztratil přehled. Nastal výraznější posun v animaci a to směrem, který klade důraz na postavy a už méně na okolní prostředí ve kterém se pohybují. Les, tráva nebo keře trpí po celou dobu nepřirozenou strnulostí, což na celkovém dojmu z animace moc nepřidává, a výsledkem je neplastické okolní prostředí se kterým zvířecí hrdinové mnohdy nesplývají, což animaci i filmu jako celku částečně ubírá na propracovanosti i působivosti a přidává na "béčkovosti" díky grafice podobající se té ze starších herních konzolí. Film nemá souvislý příběh. Až moc splašeně se skáče od jedné scéně ke druhé a není to zrovna nejideálněji organizované a počáteční zápletka postupně bere za své. Když bych měl zhodnotit situace ve kterých se zvířátka ocitnou, tak s jejich oblibou je to takové všelijaké. Jde o to, jak moc máte rádi uvřeštěnost kreslených hrdinů a občas to působilo jako zaplácnutí scénáristické nemohoucnosti hnout se z místa a přijít také s něčím normálním, kdy se pokud možno neječí. Nevím jestli bych tuhle animovanou uječenost vydržel bez dobrého českého dabingu, který hodně kompenzoval výše zmíněné nedostatky. Dalším podstatným plusem pro tenhle animák je vedle grotesknosti i jeho akčnost. A čím více film finišoval, tak o to lépe si vedl v cíli. Filmu nakonec chybí vybroušenější a hlavně přehlednější režie, propracovanější animace stran enviromentálního zaměření a ucelenější příběh, který se hodně rozdrolil do epizodek proměnlivé úrovně. Tahle lovecká sezona však nějakého svého věrného diváka rozhodně uloví. Mé hodnocení: 60% ()

Galerie (48)

Zajímavosti (1)

  • Příběh filmu se odehrává přesně rok po prvnímu dílu. (Terva)

Reklama

Reklama