Užvaněný a potrhlý jelen Elliot a zdomácnělý medvěd grizzly Boog tvořili tu správnou dvojku, která v prvním díle Lovecké sezóny uhájila les a jeho obyvatele před krvelačnými lovci. A protože se jim v konkurenci animované záplavy roku 2006 dařilo nad očekávání dobře, vykoledovali si pokračování. V něm dojde na rozhodující souboj na život a na smrt mezi dvěma živočišnými skupinami, které se navzájem nenávidí - divokými a domácími zvířaty. Jediný jezevčík Buřtík, který zdrhnul svým páníčkům, aby ochutnal tu pravou svobodu, stále neví, na jakou stranu se má přidat. V divočině Buřtíka láká bezbřehá volnost, na druhý břeh ho zase přitahují vitamínové kosti, které na něj líčí jeho panička ve snaze ho najít. Před nemateriální svobodou nakonec zvítězí pamlsky v tlamě a na Buřtíka spadne klec, respektive za ním zaklapnou dveře obytného karavanu jeho páníčků. V tu chvíli si uvědomí cenu svobody, ale to už je trochu pozdě. Naštěstí má divoké kamarády, kteří ho nenechají ve štychu a s nasazením vlastních krků půjdou v jeho stopách, aby ho uchránili před osudem domácího mazlíčka. Naneštěstí Buřtíkovi páníčci směřují na sraz chovatelů domácího zvířectva, kterému šéfuje jeden věčně zpruzený pudl, jenž kromě špatně provedené ondulace nenávidí ještě jednu věc - divoká zvířata. Střet, který se blíží, je zcela nevyhnutelný, a Elliot s Boogem budou muset oprášit všechny triky, aby z téhle krize vyšli se zdravou kůží a navíc ještě zachránili kamaráda Buřtíka. (oficiální text distributora)

Bluntman

LOVECKÁ SEZÓNA 2 není nevhodná jenom tím, že na místo své původní štace video a DVD půjčoven jde v některých zemích světa včetně té naší do kin, ale i tím, o čem a jaká je. Nejedná se o zcela 3D animovaný film, protože pouze postavy a popředí je trojrozměrné, zatímco pozadí je nehybné, dokreslené a dvourozměrné. Druhý díl jednak nese neduhy všech pokračování (děj je zhuštěnější, postavy plošší, události podbízivější a jinak se jede přes kopírák), jednak i "animováků" pro celou rodinu (nevyužitý potenciál trojrozměrné animace, zábavnější vedlejší postavičky než hlavní, neustále se tam něco hýbe a je to barevné, aby se divák nezačal nudit, ale nedrží to pohromadě) a neduhy D2V/D (neuvěřitelně slabý příběh nehodný celovečerní stopáže, uměle komplikovaný děj, otravně moralistický rodinný apel o přátelství, důvěře a blablabla...). Nestoudnost něco takového uvést do kin a vyžadovat za to peníze. 3/10 ()

Radyo

Odcituji Buřtíka: "Was ist das?" Tahle věta docela přesně vystihuje tuhle nadstavenou kaši. Přátelé, něco jiného je nadstavovat třeba Shreka, Toy Story nebo Dobu ledovou, kde jedničky měly nepopiratelnou úroveň. Ale Lovecká sezóna byla už v jedničce hodně, hodně a ještě jednou hodně průměrná, tak PROČ dop*dele dvojka??? Ale dobrá, metoda "pokus-omyl" může vést někdy k lepšímu výsledku než u jedničky (ve filmové historii se to stalo možná jednou? dvakrát?), jenže tohle prostě musel být od počáku PRŮSER a jediný kdo to nechápal, byli asi autoři... No, dobře, nejhorší 3D animák v historii tohle zatím ještě nebyl (na ten směle kandiduje Kozí příběh), tak zatím jen doufejme, že NIKOHO nenapadne točit trojku. To bych si asi koupil jednosměrnou letenku do Emeryky a zařídil bych osobně konec série... ()

JFL odpad!

O rok dříve se studio Sony Pictures Animation filmem "Divoké vlny" pasovalo na jednoho z předních hráčů mezi tvůrci počítačových animáků. Při sledování "Lovecké sezóny 2" se nelze zbavit pocitů marnosti a zrazenosti, neboť novinka od Sony je přesný opak "Divokých vln" – nepokrytě laciná, formálně otřesná a po všech ohledech stupidní odpornost, jejíž zhlédnutí způsobí v mentálním vývoji dítěte asi stejný pokrok jako pád na hlavu z velké výšky. Kvůli snížení nákladů většinu snímku místo žánrově tradičních dynamických akčních sekvencí tvoří scény, kde postavičky toporně stojí na místě, zatímco dabéři zoufale improvizují rádoby směšné žvásty, které mají film natáhnout na stopáž lehce přes hodinu. ()

kOCOUR

Když se vykastruje pes, pořád si s ním užijete legraci. Když vykastrujete animák, zůstane jen sada barev a barviček, které se hýbají a dělají zvuky. A není to legrace, ani když začnou mluvit. Mají totiž vykastrované nejen tělo, ale i duši. Stále o dost menší peklo než takoví Vesmírní opičáci... ale když už dojde na srovnání se samotným dnem, vpravdě to asi stejně nestojí za řeč. ()

Blizzard

V prvé řadě bych chtěl poznamenat, že mi opět většina hlavních představitelů k srdci vůbec nepřirostla, Boog, Elliot a Giselle nemají vůbec žádné charisma a působí jako tupé loutky. Výjimku tvoří snad jen Mr. Weenie + pár ostatních charakterů a celkově mi připadalo psí osazenstvo snad i lepší než hlavní představitelé. Kdyby se to jmenovalo Psí sezóna 2, udělali by autoři lépe. Namluvené neoriginální hlasy jsou společně s chudou animací dalším hřebíčkem do rakve tohoto nešťastného animáku, který opravdu patří tam, kam byl původně určen, tedy do videopůjčoven a nikoliv do kin, kam jej naše slavná distribuce zařadila. (2/10) ()

• Příběh filmu se odehrává přesně rok po prvnímu dílu. (Terva)